Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H oυσία ειναι οτι για την ωρα τα κρουσματα ειναι πεσμένα. Βέβαια το τι θα συμβεί θα το ξέρουμε σε κανα 20ημερο απο τωρα.Για αυτο και η 25η Μαίου θεωρειται ημερομηνία σταθμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, ioankav είπε

Να φοράτε καπέλο από αλουμινόχαρτο για να ξεχωρίζετε, μην σας χάσουμε

Εσείς να είστε μέσα. Με το φόβο ΣΑΣ. Μείνετε σπιτι, μεινετε ασφαλείς. 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, apostolosl είπε

Τι να το κάνουμε το site; 15 Μαΐου θα μας δεις έξω.

Αφου ετσι αποφασισαν καλα κανετε και το εφαρμοζετε. Τι σε κανει να πιστευεις οτι εγω δεν ειμαι ηδη εξω? Εδω ομως συζηταμε για τον ιο και οχι για θεματολογια ξεκασμενων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apostolosl είπε

Εσείς να είστε μέσα. Με το φόβο ΣΑΣ. Μείνετε σπιτι, μεινετε ασφαλείς. 

Νομιζω οτι με αυτο το ποστ ψαχνεις θαρρος για να βγεις εξω παντως. Κανε αυτο που πρεπει και εφαρμοσε τα μετρα που πρεπει και ολα καλα θα πανε. Ηδη πανε ολα καλα στη χωρα μας οποτε μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, apostolosl είπε

Εσείς να είστε μέσα. Με το φόβο ΣΑΣ. Μείνετε σπιτι, μεινετε ασφαλείς. 

Ή βγαίνω έξω και ακολουθώ μέτρα προσωπικής προστασίας.

Ξέρω πολύ δύσκολο να το καταλάβεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, _kos_tas_ είπε

Οι επόμενες ημέρες 15 ημέρες είναι κρίσιμες.

Το είπε ο "έγκριτος" γιατρουδάκος.

Γιατρουδάκος με 2 τόμους βιογραφικό,βρε τίποτα δεν ντρέπεσαι που λογίζεσαι για άνθρωπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ioankav είπε

Ή βγαίνω έξω και ακολουθώ μέτρα προσωπικής προστασίας.

Ξέρω πολύ δύσκολο να το καταλάβεις...

Ναι ΧΑΜ... Πιστά. 'καληνυχτα'. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, apostolosl είπε

Ναι ΧΑΜ... Πιστά. 'καληνυχτα'. 

Έγινε, όταν δεν έχουμε επιχειρήματα, κλασσικά στην ειρωνεία....

Μπορείς πάντα να με βάλεις ignore list...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Νομιζω οτι με αυτο το ποστ ψαχνεις θαρρος για να βγεις εξω παντως. Κανε αυτο που πρεπει και εφαρμοσε τα μετρα που πρεπει και ολα καλα θα πανε. Ηδη πανε ολα καλα στη χωρα μας οποτε μια χαρα.

Ε αφού το λες εσύ. Έτσι θα είναι.. Για μένα;;; όλα καλά εννοείται. Ελπίζω και για σένα φίλε. Πολύ πλύση εγκεφάλου βρε παιδί μου. Λογικό να μην αντέξει ο κόσμος. Αντε. 'καληνυχτα'. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, _kos_tas_ είπε

Οι επόμενες ημέρες 15 ημέρες είναι κρίσιμες.

Το είπε ο "έγκριτος" γιατρουδάκος.

Όντως ειναι κρίσιμες. 

Και κάτι που δεν θα αρέσει σε κάποιους αλλά θα το πω.'

'Εχω αναφερθεί αρκετές φορές στο θέμα της "επιτυχίας" μας για την αποφυγή πολλών κρουσμάτων που μας εξυμνούν τα ξένα ΜΜΕ, (αντιγράφοντας κάποιες φορές και ελληνικά άρθρα) και για το γεγονός πως θεωρώ οτι ηταν και οι συγκυρίες που βοήθησαν (εποχή που η Ελλάδα δεν έχει πολύ κόσμο, βαλκάνια κτλ, φανταστείτε να γινοταν κάτι τέτοιο μέσα στο καλοκαίρι, τι θα χε γινει εδω)

Ομως σε οτι αφορά τον συμπαθή λοιμωξιολόγο, μόνο "γιατρουδάκος" δεν ειναι. Και ναι ειναι απόλυτα έγκριτος. Στην επιστημονικη κοινοτητα τον έχουν πολύ ψηλά.

Κι εγω έχω ενστάσεις σε κάποια πράγματα που λέει και θα ηθελα να τον ρωτησω πολλά πράγματα,. ομως δεν μπορω και δεν έχω την γνωση να αμφισβητήσω τιποτε απ οτι λέει.

Επεξ/σία από pontez2
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, daredevil1 είπε

τα πράγματα είναι απλά και η αριθμητική ακόμη πιο απλή και αν κάποιος δεν ξέρει υπάρχουν κομπιουτεράκια

ΗΠΑ στοιχεία US Centers for Disease Control and Prevention

εποχική γρίπη θάνατοι από 24 εως 62.000 στο διάστημα Οκτώβριος - Απρίλιος '19 (6 μήνες) χωρίς ΚΑΝΕΝΑ μέτρο

Covid-19 θάνατοι 75.000 Φεβρουάριος-Μάιος '20  (3 μήνες) ΜΕ LOCKDOWN

https://edition.cnn.com/2020/05/01/health/flu-vs-coronavirus-deaths/index.html

...δε θέλω να πάρω μέρος στη χαζή διαμάχη απλή γρίπη ή όχι, αλλά καταλαβαίνεις, πιστεύω, ότι τα μέτρα επηρέασαν και τα νούμερα της απλής γρίπης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει καλα παμε αφου κατεληξε το thread "γιατι πηραμε τα μετρα τι καταλαβαμε πολυ κακο για το τιποτα" και "ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΤΣΙΟΔΡΑΣ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΔΙΚΑ" και δε το γραφω ειρωνικα.

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, apostolosl είπε

Ε αφού το λες εσύ. Έτσι θα είναι.. Για μένα;;; όλα καλά εννοείται. Ελπίζω και για σένα φίλε. Πολύ πλύση εγκεφάλου βρε παιδί μου. Λογικό να μην αντέξει ο κόσμος. Αντε. 'καληνυχτα'. 

 

13 λεπτά πριν, _kos_tas_ είπε

Οι επόμενες ημέρες 15 ημέρες είναι κρίσιμες.

Το είπε ο "έγκριτος" γιατρουδάκος.

Σας εβαλα μαζι , να ανταλλαξετε και τηλεφωνα,   Δειτε το ειναι ενδιαφερον, Διαδωστε το.

https://www.flogasport.gr/μας-ψεκάζουν-με-χλωριούχο-νάτριο-προκ/

 

Επεξ/σία από Curtis76
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Όντως ειναι κρίσιμες. 

Και κάτι που δεν θα αρέσει σε κάποιους αλλά θα το πω.'

'Εχω αναφερθεί αρκετές φορές στο θέμα της "επιτυχίας" μας για την αποφυγή πολλών κρουσμάτων που μας εξυμνούν τα ξένα ΜΜΕ, (αντιγράφοντας κάποιες φορές και ελληνικά άρθρα) και για το γεγονός πως θεωρώ οτι ηταν και οι συγκυρίες που βοήθησαν (εποχή που η Ελλάδα δεν έχει πολύ κόσμο, βαλκάνια κτλ, φανταστείτε να γινοταν κάτι τέτοιο μέσα στο καλοκαίρι, τι θα χε γινει εδω)

Ομως σε οτι αφορά τον συμπαθή λοιμωξιολόγο, μόνο "γιατρουδάκος" δεν ειναι. Και ναι ειναι απόλυτα έγκριτος. Στην επιστημονικη κοινοτητα τον έχουν πολύ ψηλά.

Κι εγω έχω ενστάσεις σε κάποια πράγματα που λέει και θα ηθελα να τον ρωτησω πολλά πράγματα,. ομως δεν μπορω και δεν έχω την γνωση να αμφισβητήσω τιποτε απ οτι λέει.

Διαβασα σε αρθρο που βαριεμαι να το ψαξω οτι γενικα τα Βαλκανια τα εχουν παει καλα και ο κυριος λογος ειναι οτι δεν εχουν εμπιστοσυνη στα συστηματα υγειας τους σε σχεση με τις Δυτικες χωρες με αποτελεσμα να παρουν σκληρα μετρα απο την αρχη που εχουν προφανως αποδωσει.

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έτσι για να χαβαλεδιάσουμε λίγο...τεμπέληδες εκπαιδευτικοί που δεν κάνουν τη δουλειά τους σωστά από απόσταση!!! Και τους πληρώνει το κράτος τζάμπα...

image.png.f4fd227f3a569e0924d019388c1a1999.png

πριν από 2-3 λεπτά όταν δοκίμασα να μπω στο mail μου προσπαθόντας να δω αν μου έχουν στείλει οι μαθητές μου απαντήσεις σε φυλλάδια μου...κράτος ρε όχι πλάκα!!!

😉😀😁🤔

Φυσικά με τον σωστό κωδικό το έκανα ε...και φυσικά δεν με άφησε να μπω...χαχα

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...