Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, gordonas είπε

Είναι πολύ κλειστή ομάδα. Έχουν πολύ λίγες στενές επαφές με τον υπόλοιπο πληθυσμό. Ευτυχώς για τους υπόλοιπους.

Πολύ σωστή η παρατήρησή σου για την μεταδοτικότητα λόγω υψηλού συγχρωτισμού. 

Στα φανάρια και στα σούπερ μάρκετ μέσα και έξω κάνουν πάρτι. Ακόμα και όταν υπήρχε απαγόρευση κυκλοφορίας. 

Σε γνωστό σούπερ μάρκετ σε καλή περιοχή έκανα παράπονα στο σεκιουριτα που τους αφήνουν να ζητιανεύουν τα καρότσια και μια καθαρίστρια που με άκουσε του είπε καλά σου λέει ο άνθρωπος και πρόσθεσε ότι μπαίνουν στις τουαλέτες και πλένονται και κάνουν χαμό 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, 4saken είπε

Ποτε ηταν η  τελευταια φορα που αγγιξες η βρεθηκες σε αποσταση ενος μετρου με εναν τσιγγανο?

Όταν πήγε να πει την μοίρα μου και το ριζικό μου και ένα χέρι έμπαινε στο μπουφάν να μου πάρει το πορτοφόλι.

Επίσης όταν μου άνοιξαν το αμάξι και μου πήραν την μπαταρία και το ραδιόφωνο. Εκεί λογικά θα μου άφησαν και κορονοϊο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 4saken είπε

Ποτε ηταν η  τελευταια φορα που αγγιξες η βρεθηκες σε αποσταση ενος μετρου με εναν τσιγγανο?

Πλάκα κάνεις; μήπως δεν κυκλοφορείς έξω καθόλου; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Πλάκα κάνεις; μήπως δεν κυκλοφορείς έξω καθόλου; 

Βασικά και μέσα στη καραντίνα μια χαρά κυκλοφορούσαν, απλά λίγο πριν αρθεί κανονικά σα να μην τρέχει τίποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

oι οδηγοι λεω να φορατε μασκα όταν ελεειτε τους επαιτες στα φαναρια. Μη τους κολληστε κιολας τους ανθρωπους

Λάθος παράθεση έκανες. Δες σε τι απάντησα. Επίσης αυτό που έγραψα ήταν χιουμοριστικό. Αν τώρα κατάλαβες ότι μιλάω υποτιμητικά για τους επαίτες, κατάλαβες λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Πλάκα κάνεις; μήπως δεν κυκλοφορείς έξω καθόλου; 

 Λογικά θα μένει σε άλλη χώρα.

Εξού και το ανέκδοτο από τους αμάν του 2000, εγώ φιλαράκι 20 χρόνια Γερμανία τα πέρασα ζάχαρη με το Πασ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, panostom said:

2 μηνες καραντινας και μεσα σε 3 εβδομαδες πανε να τα ανοιξουν ολα;;

Πώς μπορει να εξηγηθει αυτο;

1) Ελλειψη χρηματων.

2) Ελλειψη ελευθερων παγκακιων/πεζουλιων κλπ.

3) Γονεις και παιδια που διαπιστωνουν οτι δεν αντεχουν πια ο ενας τον αλλον μεσα σ'ενα σπίτι.

4) κλπ κλπ κλπ

Επεξ/σία από *nenya*
  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει μεγάλη διασπορά του ιού στην Ελλάδα. Στην Ιταλία υπήρξε διασπορά γιατί έχουν 12μηνο τουρισμό και μεγάλα αεροδρόμια.

Εσωτερικά καλά είμαστε. Το πιο δύσκολο είναι το πως θα γίνει το άνοιγμα των συνόρων για τουρισμό από έξω. 

16 λεπτά πριν, panostom είπε

2 μηνες καραντινας και μεσα σε 3 εβδομαδες πανε να τα ανοιξουν ολα;;

Πώς μπορει να εξηγηθει αυτο;

Η καραντίνα πήγε καλά και δεν είχαμε γεμάτες ΜΕΘ.

Στην Ιταλία 3 Ιουνίου θα ανοίξουν... και πάλι με πολλούς ενδοιασμούς.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, panostom είπε

2 μηνες καραντινας και μεσα σε 3 εβδομαδες πανε να τα ανοιξουν ολα;;

Πώς μπορει να εξηγηθει αυτο;

Μαλλο συνειδητοποιησαν οτι ο ιος δεν ειναι τοσο μεταδοτικος οσο πιστευαν πριν 1-2 μηνες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-52687448

Οι Ιταλοί από 3/6 είναι ελεύθεροι να ταξιδέψουν. Αρχίζει το πολιτικό παιχνίδι τώρα... Ποια χώρα θα πει πρώτη benvenuti στους Ιταλούς από τις 3/6 και μετά; Και ποια θα χρεωθεί πολιτικά πρώτη το "stay home Italians" και δεν θα τους αφήσει να μπουν; 

Θα δούμε δύσκολες και κρίσιμες αποφάσεις άμεσα... Ο πρώτος θα φάει το κράξιμο, οι υπόλοιποι απλά ακολουθούν. 

Όπως καταλαβαίνετε, λίγο θα ασχοληθεί η Ευρώπη τώρα με το τι θα κάνει η Ελλάδα, έχει δυσκολότερα ζητήματα. 

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κοντε ηδη πεταξε τις μπηχτες του, οτι δε θα επιτρεψει ειδικες συμφωνιες μεταξυ μεμονομενων κρατων-μελων ή ζωνων χαμηλης εξαπλωσης για τον τουρισμο. Το σχεδιο της Ελλαδας δηηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Ο Κοντε ηδη πεταξε τις μπηχτες του, οτι δε θα επιτρεψει ειδικες συμφωνιες μεταξυ μεμονομενων κρατων-μελων ή ζωνων χαμηλης εξαπλωσης για τον τουρισμο. Το σχεδιο της Ελλαδας δηηλαδη.

Μπράβο στον Κόντε. Αυτό που έλεγε η Ελλάδα είναι τεράστια βλακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...