Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, lionheart20 είπε

Σαλονικιά σε κρεσέντο συνομοσιολογίας για τον κορονοϊό – «Ψέμα, γ@μ@ τους σατανάδες μέσα

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/salonikia-se-kresento-synomosiologias-gia-ton-koronoio-psema-g-m-tous-satanades-mesa-video/3004500/

Σε τοπικες μας(Θεσσαλονικης) σελιδες στο facebook διαπιστωνω οτι ενα 35 % περιπου εχει παραληρηματικες ιδεες και σκεψεις για ολα αυτα! Η συνωμοσιολογια σε ολο της το μεγαλειο!
Λογικα παντου σε καθε νομό συμβαινει αυτο εξισου αλλά η κατασταση σε αυτα που γραφουν, συμπολιτες, που ζουν εκει εξω, ειναι ανεπαναληπτα. Δειχνουν IQ αμοιβαδας.

Μια γνωστη γνωστου μαλιστα σημερα που συναντησα μου ειπε (και οχι, δεν κανω καμια πλακα ουτε υπερβαλω!) οτι ολα αυτα ειναι σημαδια οτι ερχεται ο αντιχριστος και εχουν προβλεφθει ολα απο παλια και οτι τα εμβολια που θα μας κανουν ειναι για να μας βαλουν μεσα μας τσιπακι για να μας ελεγχουν και οτι δεν θα κανει το εμβολιο για τον κορωνοϊο οταν βγει, ουτε στα παιδια της!! Αρτοποιος επαγγελεται η εν λογω. Εγω ειπα καμια 10ρια ναι ναι στο 1μιση λεπτο μονολογου της και εφυγα τρεχοντας γιατι δεν μπορει να ζω αναμεσα σε τετοιους ανθρωπους.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια πρακτικό θέμα με το αυτοκίνητο και την μπαταρία τι κάνουμε ? εχω να το κινήσω δέκα ημέρες και λογικά καλό είναι να δουλέψει λίγο. Να το συνδυάσω και καλά με σουπερ μαρκετ ? Αν και δίπλα εχω δυο τρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aztec είπε

Παιδια πρακτικό θέμα με το αυτοκίνητο και την μπαταρία τι κάνουμε ? εχω να το κινήσω δέκα ημέρες και λογικά καλό είναι να δουλέψει λίγο. Να το συνδυάσω και καλά με σουπερ μαρκετ ? Αν και δίπλα εχω δυο τρία 

Δεν χρειάζεται. Βάλε το μπρος να δουλέψει κανένα 10λεπτο, κάνε ένα δύο κύκλους γύρω από το σπίτι και είσαι οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Σε τοπικες μας(Θεσσαλονικης) σελιδες στο facebook διαπιστωνω οτι ενα 35 % περιπου εχει παραληρηματικες ιδεες και σκεψεις για ολα αυτα! Η συνωμοσιολογια σε ολο της το μεγαλειο!
Λογικα παντου σε καθε νομό συμβαινει αυτο εξισου αλλά η κατασταση σε αυτα που γραφουν, συμπολιτες, που ζουν εκει εξω, ειναι ανεπαναληπτα. Δειχνουν IQ αμοιβαδας.

Μια γνωστη γνωστου μαλιστα σημερα που συναντησα μου ειπε (και οχι, δεν κανω καμια πλακα ουτε υπερβαλω!) οτι ολα αυτα ειναι σημαδια οτι ερχεται ο αντιχριστος και εχουν προβλεφθει ολα απο παλια και οτι τα εμβολια που θα μας κανουν ειναι για να μας βαλουν μεσα μας τσιπακι για να μας ελεγχουν και οτι δεν θα κανει το εμβολιο για τον κορωνοϊο οταν βγει, ουτε στα παιδια της!! Αρτοποιος επαγγελεται η εν λογω. Εγω ειπα καμια 10ρια ναι ναι στο 1μιση λεπτο μονολογου της και εφυγα τρεχοντας γιατι δεν μπορει να ζω αναμεσα σε τετοιους ανθρωπους.

 

Το χω και γω σε υπάλληλο σούπερ μάρκετ που πάω.κ αυτός πιστεύει ότι είναι φτιαχτος ο ιός και μάλιστα δεν θα εμβολιαστεί όταν κυκλοφορήσει το εμβόλιο γιατί θα έχει το τσιπάκι μέσα.

4 λεπτά πριν, Aztec είπε

Παιδια πρακτικό θέμα με το αυτοκίνητο και την μπαταρία τι κάνουμε ? εχω να το κινήσω δέκα ημέρες και λογικά καλό είναι να δουλέψει λίγο. Να το συνδυάσω και καλά με σουπερ μαρκετ ? Αν και δίπλα εχω δυο τρία 

Βάλε μπρος για ένα λεπτό και δούλεψε το.εισαι εντάξει για 5 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Υ.Γ. Το καλό είναι ότι φαίνονται βροχές μπας και μείνουν στα σπίτια τους. Την προηγούμενη βδομάδα όταν έβρεχε, πραγματικά δεν κυκλοφορούσε ψυχή εδώ. Έτσι και αλλιώς ο ιός χρειάζεται καλοκαιρινή ζέστη για να μειωθεί η μεταδοτικότητα του (ας ελπίσουμε να ισχύει αυτό), κάτι που αργεί ακόμη..

Ο Τσιοδρας παντως μας εκανε την καρδια περιβολι με αυτα που ειπε σημερα για αυτο. Οτι ο ιος ΔΕΝ θα εξαφανιστει το καλοκαιρι απο την Ελλαδα. Και θα υπαρχουν τα συνηθη κρουσματα(προφανως πολυ πιο λιγα) αλλά και θα εχουμε εισαγομενα οποτε η διασπορα θα παραμενει.
Ας ελπισουμε να εχουμε καυτο καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aztec είπε

Παιδια πρακτικό θέμα με το αυτοκίνητο και την μπαταρία τι κάνουμε ? εχω να το κινήσω δέκα ημέρες και λογικά καλό είναι να δουλέψει λίγο. Να το συνδυάσω και καλά με σουπερ μαρκετ ? Αν και δίπλα εχω δυο τρία 

 

3 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Δεν χρειάζεται. Βάλε το μπρος να δουλέψει κανένα 10λεπτο, κάνε ένα δύο κύκλους γύρω από το σπίτι και είσαι οκ. 

Καλά ...

αν όλοι αυτοί κάθε φορά που λέγανε οτι δε θα κάνουν κάτι γιατί θα έχει τσιπακι κλπ, το κανανε πραγματικά αυτό που λενε δε θα έπρεπε να είχαν ταυτότητες, διαβατήρια, internet, κινητό τηλέφωνο και και και

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ο αλγόριθμος του YouTube πάντως εξακολουθεί να μην απογοητεύει:

(Δεν έχω κάνει την παραμικρή αναζήτηση πώς να κουρευτείς μόνος σου)

Ντροπή αυτά τα βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Σε τοπικες μας(Θεσσαλονικης) σελιδες στο facebook διαπιστωνω οτι ενα 35 % περιπου εχει παραληρηματικες ιδεες και σκεψεις για ολα αυτα! Η συνωμοσιολογια σε ολο της το μεγαλειο!
Λογικα παντου σε καθε νομό συμβαινει αυτο εξισου αλλά η κατασταση σε αυτα που γραφουν, συμπολιτες, που ζουν εκει εξω, ειναι ανεπαναληπτα. Δειχνουν IQ αμοιβαδας.

Μια γνωστη γνωστου μαλιστα σημερα που συναντησα μου ειπε (και οχι, δεν κανω καμια πλακα ουτε υπερβαλω!) οτι ολα αυτα ειναι σημαδια οτι ερχεται ο αντιχριστος και εχουν προβλεφθει ολα απο παλια και οτι τα εμβολια που θα μας κανουν ειναι για να μας βαλουν μεσα μας τσιπακι για να μας ελεγχουν και οτι δεν θα κανει το εμβολιο για τον κορωνοϊο οταν βγει, ουτε στα παιδια της!! Αρτοποιος επαγγελεται η εν λογω. Εγω ειπα καμια 10ρια ναι ναι στο 1μιση λεπτο μονολογου της και εφυγα τρεχοντας γιατι δεν μπορει να ζω αναμεσα σε τετοιους ανθρωπους.

 

Ζούμε ανάμεσά τους ή ζουν ανάμεσά μας?

Θα δείξει όταν έρθει η ώρα του εμβολίου ποιοι είναι πλειοψηφία και ποιοι μειοψηφία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PostHelper είπε

Ο Τσιοδρας παντως μας εκανε την καρδια περιβολι με αυτα που ειπε σημερα για αυτο. Οτι ο ιος ΔΕΝ θα εξαφανιστει το καλοκαιρι απο την Ελλαδα. Και θα υπαρχουν τα συνηθη κρουσματα(προφανως πολυ πιο λιγα) αλλά και θα εχουμε εισαγομενα οποτε η διασπορα θα παραμενει.
Ας ελπισουμε να εχουμε καυτο καλοκαιρι.

Πάλι καλά που είπε ο άνθρωπος ότι θα έρθουν άνθρωποι από το εξωτερικό δεν λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Πάλι καλά που είπε ο άνθρωπος ότι θα έρθουν άνθρωποι από το εξωτερικό δεν λες;

προφανεστατα θα ερθουν ... νομιζεις ο παριζιανος που ναι κλεισμενος ενα μηνα σπιτι θα κατσει παρισι το καλοκαιρι (ριπλεις παρισι με ευρωπαικη πολη της επιλογης σου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Πάλι καλά που είπε ο άνθρωπος ότι θα έρθουν άνθρωποι από το εξωτερικό δεν λες;

Παλι καλα? Για να φοβομαστε να κουνηθουμε?
Ασε που σιγα μην ερθει κανείς. Ελαχιστοι θα ερθουν φετος, ολοι με φοβο θα ειναι, παει το καλοκαιρι.

Καλα φυσικα ενα ποσοστο απο αμυαλους παντα υπαρχει και θα ερθουν αλλά λεμε για τον συνηθη τουρισμο που θα παει περιπατο.
Να δουμε και πως θα παμε βεβαια μην λεμε μεγαλα λογια και γινει κανα τραγικο τις επομενες εβδομαδες.

Επεξ/σία από PostHelper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Η συνωμοσιολογια σε ολο της το μεγαλειο!

Η συνωμοσιολογια ειναι χαρακτηριστικο αμορφωτων ανθρωπων με σοβαρα ψυχολογικα "θεματα" .

Σαν φαινομενο ειναι ιδιαιτερα διαδεδομενο σε κοινωνιες μοιρολατρικες.

Απλα κανε αναφορα και το facebook θα φροντισει τα περαιτερω.

https://en.wikipedia.org/wiki/Conspiracy_theory

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που ξεκαθαρίστηκε ότι καμια σχέση δεν έχει η ζέστη με την εξαφάνιση του ιού, γιατί πολλοί το ειχαν σίγουρο. Από κει και πέρα, προφανώς θα τραβήξει η κατάσταση αλλά θα χαλαρώσουν εννοείται τα μέτρα. Όχι όμως ότι θα κάνουμε τη ζωάρα μας. 

2 minutes ago, PostHelper said:

Για να φοβομαστε να κουνηθουμε?

Καλύτερα να χεις φόβο παρά άγνοια κινδύνου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, VanJ είπε

Σήμερα έφαγα ραπανάκια και κρεμμύδια απ' το μπαλκόνι (γλάστρες). Τέτοια εποχή συνήθως φυτεύω κι άλλα πράγματα για φαγητό, και σκόπευα να πάω ντοματιές, αγγουριές, κολοκυθάκια, πιπεριές, ίσως πεπόνια, για να φυτέψω στον κήπο. Δεν βρίσκω online φυτώριο που να έχει κάτι και να παραδίδει. Τα pet shop είναι ανοιχτά επίσης και θα μπορούσα να πάρω ένα θηλυκό κουνέλι (έχω ήδη ένα αρσενικό για κατοικίδιο) και να τρώω 5-10 κουνέλια το μήνα, αλλά δεν φέρνουν ζωντανά πλέον.

Δεν έχετε φυτώρια στην περιοχή να αγοράσεις από εκεί?εγώ αύριο θα αγοράσω και θα τα βάλω μεθαύριο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Tέτοια λένε στον κόσμο και θα βλέπεις αυριο γεμάτα τα σουπερ μάρκετ και δε θα βρισκουμε να κάνουμε τα ψωνια της εβδομάδας.

Ο συγκεκριμένος έχει και επιρροή, είναι περιφερειάρχης. Τι να σου πω, δεν ξέρω για ποιο λόγο τα λέει.

Η αυτάρκεια πάντως για όποιον έχει τη δυνατότητα σίγουρα δεν είναι κακή.

Στο θέμα με τις μάσκες, προχθές ο Τσιόδρας είπε ότι μάσκα ή μαντήλι προστατεύει αν ερχόμαστε σε επαφή με ασθενή. Έξω όταν βγαίνουμε γιατί δεν χρειάζεται αφού είναι πιθανό να έρθουμε σε επαφή με ασθενή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...