Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, zio10 είπε

Γιώργος Κασαπίδης στους δυτικομακεδόνες: «Τώρα φροντίστε να βάλετε ένα κήπο, πέντε κότες, να υπάρχει μια αυτάρκεια. Θα έχουμε έλλειψη τροφίμων το χειμώνα, πιθανόν να πεινάσουμε κιόλας»

http://www.prlogos.gr/γιώργος-κασαπίδης-στους-δυτικομακεδ/

Στην Βρετανία δεν χρειάζεται. Τα γίδια του βουνού ήρθαν σε εμάς...

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/coronavirus-lockdown-goats-wales-animals-llandudno-nature-a9437636.html 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, aypnia είπε

Τι να πρωτομαζέψουν, δεν υπάρχει σάλιο. Τέλος τα γρόσια. Ο Ερντογάν ένα ερείπιο είναι πια.

Κάνει διάγγελμα χθες και μετά τα περί λαμπρού μέλλοντος ζητάει έρανο για τον ιό από το κόσμο. Ρεφενέ καταστάσεις.

Έχει μηδέν δολάρια αποθεματικά, άδεια ταμεία.

Ζητάει δανεικά από τη Fed και δεν του δίνουν, ένα βήμα από το κραχ είναι.

Που είναι ο "φίλος" τους ο Βλαδίμηρος να δώσει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Σιγουρα? Εγω ειχα ακουσει να λεει για τα μαγαζια οτι παρατεινεται ως τοτε.
Οχι για εμας με τις απαγορευσεις κυκλοφοριας και τα Β1, Β2 κλπ.

Όπως τα λες είναι, αλλά αν παραμείνουν κλειστά τα καταστήματα, και με τόσους να βγαίνουν έξω χωρίς λόγο, δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι και για την κυκλοφορία.

Ειδικά όταν σε άλλες χώρες το παρέτειναν ήδη μέχρι τα μέσα Απριλίου και άλλες λένε ότι μάλλον θα πάει και περισσότερο, π.χ. Φινλανδία το παρέτειναν μέχρι 13 Μαΐου!

8 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Που είναι ο "φίλος" τους ο Βλαδίμηρος να δώσει τίποτα;

Του δάνεισε για να αγοράσει τους S400!

Κι άλλα θέλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Του δάνεισε για να αγοράσει τους S400!

Κι άλλα θέλει?

Τέτοια δανεικά ξέρουμε και εμείς να παίρνουμε...με το αζημίωτο φυσικά!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα μιλαγα με τον αδελφο μου που ειναι Καλαματα και μου ειπε οτι γινοταν χαμος στην παραλια και απο τις δυο πλευρες του δρομου.Νομιζω οτι η ρθε η ωρα για ολικη απαγορευση κυκλοφοριας καποιοι δεν βαζουν μυαλο.Και να μπορει να στελνει καποιος μονο μηνυμα με κινητο και ελεγχο γιατι την εχουν δει μερικοι εξυπνοι.Μου ειπε για εναν αθλητικο δημοσιογραφο απο καλαματα γνωστο(τωρα ειδα οτι το γραφουν και σαιτ) οτι τον εστειλαν εσπευσμενα πατρα.Μονο αυτος θα κολλησε πολυ κοσμο στο καναλ κ.τ.λ.

Επεξ/σία από Dannie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαλονικιά σε κρεσέντο συνομοσιολογίας για τον κορονοϊό – «Ψέμα, γ@μ@ τους σατανάδες μέσα

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/salonikia-se-kresento-synomosiologias-gia-ton-koronoio-psema-g-m-tous-satanades-mesa-video/3004500/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.kathimerini.gr/1071670/article/epikairothta/kosmos/ftasame-sthn-koryfwsh-diadoshs-twn-kroysmatwn-anakoinwsan-oi-italikes-arxes

 

Ο πρόεδρος του Ιταλικού Ανώτατου Ινστιτούτου Υγείας, Σίλβιο Μπρουζαφέρο, τόνισε ότι «η χώρα έφτασε στο σημείο ανώτατης διάδοσης του ιού και τώρα αναμένεται η αρχή της καθοδικής πορείας»

Επεξ/σία από requiem_for_a_dream
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Γιώργος Κασαπίδης στους δυτικομακεδόνες: «Τώρα φροντίστε να βάλετε ένα κήπο, πέντε κότες, να υπάρχει μια αυτάρκεια. Θα έχουμε έλλειψη τροφίμων το χειμώνα, πιθανόν να πεινάσουμε κιόλας»

http://www.prlogos.gr/γιώργος-κασαπίδης-στους-δυτικομακεδ/

Σήμερα έφαγα ραπανάκια και κρεμμύδια απ' το μπαλκόνι (γλάστρες). Τέτοια εποχή συνήθως φυτεύω κι άλλα πράγματα για φαγητό, και σκόπευα να πάω ντοματιές, αγγουριές, κολοκυθάκια, πιπεριές, ίσως πεπόνια, για να φυτέψω στον κήπο. Δεν βρίσκω online φυτώριο που να έχει κάτι και να παραδίδει. Τα pet shop είναι ανοιχτά επίσης και θα μπορούσα να πάρω ένα θηλυκό κουνέλι (έχω ήδη ένα αρσενικό για κατοικίδιο) και να τρώω 5-10 κουνέλια το μήνα, αλλά δεν φέρνουν ζωντανά πλέον.

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ο αλγόριθμος του YouTube πάντως εξακολουθεί να μην απογοητεύει:

(Δεν έχω κάνει την παραμικρή αναζήτηση πώς να κουρευτείς μόνος σου)

αφου δε σου βγαλε φλομπι καλα εισαι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σειρά της Γαλλίας τώρα να γίνει Ιταλία και Ισπανία. +7500 κρούσματα σήμερα και +499 νεκροί..

Υ.Γ. Το καλό είναι ότι φαίνονται βροχές μπας και μείνουν στα σπίτια τους. Την προηγούμενη βδομάδα όταν έβρεχε, πραγματικά δεν κυκλοφορούσε ψυχή εδώ. Έτσι και αλλιώς ο ιός χρειάζεται καλοκαιρινή ζέστη για να μειωθεί η μεταδοτικότητα του (ας ελπίσουμε να ισχύει αυτό), κάτι που αργεί ακόμη..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...