Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, 0ptimu$ είπε

Να πω μια κακιούλα;

Αν προσθέσουμε δικό μας λόγο στο έντυπο της βεβαίωσης λέτε να το πάρουν χαμπάρι τα τζιμάνια οι καπς;

αυτο δεν ειναι κακιουλα, αλλιως λεγεται αλλα δεν μπορω να σου πω, παρα μονο στο αυτι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Στην Αθήνα από ότι διάβασα τους διώξανε μου στέλνει πίσω στα σπίτια τους

Τι εννοεις τους διωξανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, The_Judas είπε

τα αποτελέσματα θα φανούν σε καμια 20 μέρες. προς το παρόν βλέπουμε τα αποτελέσματα της μη υπακοής.

στην Ιταλία βέβαια αργήσαν να καταλάβουν τι έγινε.

Εμεις στην ελλαδα, τι πιστευεις τελικα, καταλαβαμε τι εγινε η οχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που έχω ατομική επιχείρηση και κάνω παραδόσεις προϊόντων σε εταιρίες μόνος μου θα μπορώ να συνεχίσω με την άδεια κυκλοφορίας εργαζομένου;

Επεξ/σία από johnbond
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτό το ενδεχόμενο μετάθεσης των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, όχι όμως και ματαίωσής τους, αφήνει για πρώτη φορά η Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή, ενώ ο κορωνοϊός εξαπλώνεται.

https://m.lifo.gr/now/sport/275028/koronoios-i-doe-apokleiei-ti-mataiosi-alla-oxi-tin-anavoli-ton-olympiakon-agonon

Εδώ ο κόσμος καίγεται και η ΔΟΕ χτενίζεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Τους μίλησες ότι αυτό που κάνουν είναι επικίνδυνο;

Τους πρότεινες να κάνεις εσύ τα ψώνια τους;

Τους είπες ότι αν δεν κάτσουν σπίτι τους θα τους καταγγείλεις και θα φάνε πρόστιμο;

Μάλλον, όχι!

Περιμένεις το κράτος να έχει έναν αστυνομικό έξω από κάθε πόρτα και να ελέγχει τον καθένα πότε ήρθε από πού και πού πάει!

Ε, λοιπόν, αυτό προσπαθεί να κάνει τώρα το κράτος! Να εμποδίσει όσο μπορεί τους ανεύθυνους, παρτάκηδες, ηλίθιους να κυκλοφορούν!

Εδω περα που μενω το πολυ να εχουμε καμια 20αρια απο εξωτερικο. Ολοκληρη η πολη. Ανοργανωσια υπαρχει. Λενε ψεμματα οι ειδησεις.

σου λεω ενα παραδειγμα, γιατι να μην τρωνε ακυρο απο το sms δεν εχουν τα στοιχεια τους; Να μην επιτρεπεται μετακινηση.

δεν το εχεις πιασει καλα νομιζω. Η τεχνολογια θα κανει την δουλεια.

ηρθαν απο το εξωτερικο; Μετακινηση οχι. Ας βγουΝ χωρις χαρτια.

ελα ομως που θα παρουν το οκ κανονικα

Επεξ/σία από Zerg13
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tornado είπε

κατσε βρε καλε μου,

τι αποκλειει το ενα απο το αλλο?

γιατι να μην εχουμε και απαγορευση κυκλοφοριας '(και πιο σκληρα μετρα αν χρειαστει) και αρκετες ΜΕΘ?

Δεν μπορω να καταλαβω την διαφωνια σου ειλικρινα!

δε διαφωνω μαζι σου αλλα η κατασταση που εχει δημιουργηθει δεν αντιμετωπιζεται απο κανενα συστημα υγειας και τα μετρα περιορισμου σε αυτο αποσκοπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 0ptimu$ είπε

Για πες μου, δεν μας ακούει κανείς. Μάλλον δεν έχεις γνωρίσει κανεναν τους.

σουτ! κρυβε λογια μας ακουνε οι πεφωτισμενοι, 

τεσπα κανε την πατεντα σου εσυ και εδω ειμαστε να γραψεις πως τα πηγες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξέλιξη κρίνεται από το πότε θα πάρεις τα πρώτα μέτρα οχι μόνο σαν κράτος αλλά και σαν πολίτης ασυναίσθητα από την φοβία που σου μπαίνει. Οι Ιταλοί το πήραν πιο σοβαρά πιστεύω στις αρχές Μάρτη που έσκασε η πρώτη μέρα με 133 θανάτους από 30-40 που ειχαν τις προηγουμενες. Εμείς νομίζω το πήραμε πιο σοβαρά στον πρώτο θάνατο γιατί ήδη μας είχε δημιουργηθεί η φοβία της Ιταλίας. Αυτή η αρχικη διαφορά θα κάνει τεράστια διαφορά και στην εξέλιξη αν τα μέτρα στις δυο χώρες αποδώσουν το ίδιο και οι Ιταλοί θα εχουν εκατονταπλασιους θανατους από εμάς, όση ηταν και η αναλογία νεκρών όταν πρωτοξεκινησαν τα μετρα. Το ισραηλ που εκανε καραντινες πριν καν υπαρξει ο πρωτος νεκρος θα παει καλυτερα απο ολους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη Νέα Υόρκη βγήκε η εθνοφρουρά.

https://www.cnbc.com/2020/03/22/trump-activates-national-guard-in-california-new-york-and-washington-state-to-fight-coronavirus-outbreak.html

Επεξ/σία από thomasG4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greengr21 είπε

δε διαφωνω μαζι σου αλλα η κατασταση που εχει δημιουργηθει δεν αντιμετωπιζεται απο κανενα συστημα υγειας και τα μετρα περιορισμου σε αυτο αποσκοπουν

ενταξει να γινουμε προτυπο συστημα υγειας με μαγικα αποκλειεται,

αλλα το να κανουμε το κατι παραπανω στα μετρα των δυναμεων μας δεν ειναι τρελλη ιστορια ουτε υπερβολη.

Πχ πληρη επανδρωση νοσοκομειων, διπλασιασμο των ΜΕΘ και οτι αλλο ειναι στο ελληνικο μεγεθος με βαση τα μνημονια που φαγαμε.

Δεν βλεπω το προβλημα αν μπορουμε να κανουμε κατι παραπανω, αν αυτο σωσει καποιες δεκαδες ανθρωπων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη  εκτυπωτη δε δουλευω και εχουν ξεραθει τα μελανια, πηρα το αντιγραφο και τον εκανα εντιτ στο κινητο με τα στοιχεια μου. Ελπιζω να μην εχω θεμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Εδω περα που μενω το πολυ να εχουμε καμια 20αρια απο εξωτερικο. Ολοκληρη η πολη. Ανοργανωσια υπαρχει. Λενε ψεμματα οι ειδησεις.

σου λεω ενα παραδειγμα, γιατι να μην τρωνε ακυρο απο το sms δεν εχουν τα στοιχεια τους; Να μην επιτρεπεται μετακινηση.

δεν το εχεις πιασει καλα νομιζω

Έλεγξαν 217 και έβαλαν πρόστιμο σε 14 που δεν ήταν στο σπίτι που δήλωσαν ότι θα παραμείνουν. Και μάλλον θα συνεχίσουν να ελέγχουν!

Αλλά εσείς αφού τους ξέρετε γιατί δεν κάνετε καταγγελία;

Φοβάστε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tornado είπε

Εμεις στην ελλαδα, τι πιστευεις τελικα, καταλαβαμε τι εγινε η οχι?

Μαζί τα φάγαμε   *γκουχ* τον κολλήσαμε αφού το είδες και στα βιντεάκια όλοι έξω ήταν. Τους τα έλεγαν αλλά δεν τους άκουγαν.  

1 λεπτό πριν, patclo είπε

Εμείς νομίζω το πήραμε πιο σοβαρά στον πρώτο θάνατο

Σε παρακαλώ, δεν έχεις δει τα βιντεάκια με τους συμπολίτες μας που δεν πράττουν σωστά;;  μην πας κόντρα στο αφήγημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...