Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος περιληπτικά γιατί στην Ιταλία έγινε τόσο χάλια το πράγμα? 

Αυτό το μπάχαλο προσπαθεί να αποφύγει η Ελλάδα και είναι 4 εβδομάδες μπροστά στα μέτρα από την Ιταλία. Αλλά με την έξοδο προς τα χωριά που έκαναν τα βόδια, να δεις που θα τρέχουν τώρα. 

Έπρεπε να έχουν κλείσει τα διόδια στις εθνικές και να επιτρέπουν μόνο επαγγελματικά εδώ και 2 εβδομάδες. Και εκεί Αθήνα να σκάψουν μία τάφρο με κροκόδειλους περιμετρικά και να σας κρατήσουν μέσα. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, crom251 είπε

Αδερφε ειμαστε σε κατασταση εκτακτου αναγκης και εσυ μας λες πως πρεπει να βγαλεις το σκυλι σου για βολτα 3 ωρες? Μιλας σοβαρα?

 

Σοβαρότατα μιλάω φίλτατε, είχες ποτέ σκυλί εργασίας; Εαν όχι καταλαβαίνω την αγνωσία σου επι των αναγκών που έχουν συγκεκριμένες ράτσες. Επιπλέον εσυ μπορεί να την βρίσκεις κάνοντας οποιοδήποτε είδος άσκησης, εγώ λοιπόν αγαπώ το hiking με το σκυλί μου σε βουνό που το μόνο που συναντάμε, σπάνια, είναι κατσίκια, δεν καταλαβαίνω λοιπόν την απορία σου σχετικά με το εαν μιλάω σοβαρά. Εγω τουλάχιστον παίρνω τα βουνά είτε μόνος μου ειτε με την κοπέλα μου και τα σκυλιά μας για να διαφυλαξω την υγεια την δική μας Αλλά και των υπολοίπων, τα σκυλιά μας ειναι μέλη της οικογένειας μας και τους φερόμαστε ανάλογα προσπαθώντας να ικανοποιήσουμε τις ανάγκες τους. Εγω τουλάχιστον δεν θα παρκάρω ποτέ έναν ζωντανο οργανισμο που εν γνώση μου απέκτησα σε κανένα μπαλκόνι και καμία αυλή. Από την στιγμή που δεν ερχομαι σε επαφή με κανεναν ποιο ακριβώς ειναι το πρόβλημα; Να συμπληρώσω ότι μενω σε επαρχία (Κερκυρα, ευτυχώς δεν έχουμε κανένα κρούσμα ακομα) οποτε καταλαβαίνεις ότι το "παω σε βουνό" σημαίνει ότι πραγματικά δεν εχω καμία επαφή με κανεναν κατα την διάρκεια της βόλτας μας.

 

Να και μια φωτογραφία των σκυλιών απο την σημερινή βολτα για να δώσουμε και λίγο χρώμα στις αχρωμες μέρες που διανύουμε...

 

https://imgur.com/a/MzihCcC

 

M5BIGMq - Imgur.jpg

Επεξ/σία από rosgr100
  • Like 7
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, zanskou είπε

Και σε εμένα ήρθε δεύτερη φορά και μάλιστα τώρα ήταν φωνητικό το μήνυμα. 
 

αν βγήκε κάτι καλό από όλη αυτή την κατάσταση ήταν ότι το κράτος επιτέλους έκανε μερικά σημαντικά βήματα μπροστά. 

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει ούτε sms ούτε φωνητικό τόσο εγώ όσο και η σύζυγος.Να υποθέσω ότι το σύστημα κάνει επιλογή και δεν στέλνει μηνύματα σε όσους έχουν απλά τηλέφωνα και δεν έχουν αιφον;;;;;;;Και να προσθέσω ότι ο αριθμός του κινητού μου είναι δηλωμένος στην Εφορία πάνω από 10 χρόνια και δεν έχει αλλάξει.Άρα βλακείες λένε για ενημέρωση όλων κ.λ.π.

 

 

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Όχι ρε παιδιά. Στην εργασία επιτρέπεται. Εντάξει θα οδηγείς εσύ, δεν είναι πρόβλημα, αρκεί να μην είναι και άλλοι στο αυτοκίνητο. Δεν είναι χαζοί οι αστυνομικοί, καταλαβαίνουν που γίνεται επί σκοπού η λαδιά..

Και εγώ το κάνω με την κόρη μου γιατί δεν έχει αυτοκίνητο με αυτή την κατάσταση καλύτερα να αποφεύγει τα δημόσια ΜΜΜ αλλά τι γίνεται όταν γυρίζω άδειος ή όταν πηγαίνω άδειoς να την πάρω αν πέσω σε κολλημένο αστυνομικό;;;;;

 

 

1 ώρα πριν, kOzanitisV είπε

Υπάρχει κάτι το οποίο δεν έχει επισημάνει κανείς . Έχουμε 34 άτομα με βαριά πνευμονία που βρίσκονται διασωληνωμενοι στις ΜΕΘ. Χθες είχαμε μόλις 18. Μεσά σε μια μέρα δηλαδή αυτός ο αριθμός σχεδόν διπλασιάστηκε. Πάτρα πολύ ανησυχητικό αυτό .

Το ανησυχητικό φίλε μου δεν είναι αυτό.Ανησυχητικό θα είναι όταν θα βρεθούν διασωληνωμένοι στις ΜΕΘ 120 που τόσες είναι και απέξω 100άδες να πεθαίνουν αβοήθητοι όπως γίνεται  στην Ιταλία.

Μακάρι να μην βρεθούμε εμείς ή δικός μας τότε σε αυτή τη θέση γιατί σίγουρα τυχόν κενή θα συμπληρώνεται από εκλεκτό όπως γίνεται σε όλα τα καθεστώτα κουμουνιστικά, δικτατορικά , δημοκρατικά.Για αυτό να αυτοφυλακιστούμε στα σπίτια μας για όσο χρειαστεί μην τυχόν και μας κάτσει η στραβή.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΑΘΗΝΑ 16/3/2020
 

Κάθε ημέρα γίνεται πιο δύσκολη. Χάσαμε ήδη το πρώτο συνάδελφο από κορωνοϊό στο Νοσοκομείο Καστοριάς. Εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους συναδέλφους μας στο νοσοκομείο Καστοριάς.
Ένα νοσοκομείο που μετράει ακόμη έξι συναδέλφους που νοσούν και θα έπρεπε πολλοί περισσότεροι συνάδελφοι να βρίσκονται σε κατ’ οίκον περιορισμό. Το νοσοκομείο θα πρέπει να κλείσει για να γίνει σωστή απολύμανση. Δεν κατανοούμε τις αποφάσεις του κλιμακίου του ΕΟΔΥ να σταματήσει η ιχνηλάτηση μεταξύ των συναδέλφων και ο κατ’ οίκον περιορισμός στους συνάδελφους να μειωθεί σε μία εβδομάδα που εκτέθηκαν στον ιό. Παρά πολύ επικίνδυνη απόφαση. Επίσης δεν υπάρχει ενιαία αντιμετώπιση της κατάστασης. Άλλα νοσοκομεία κλείνουν την εφημερία με λιγότερο κίνδυνο (Λαϊκό σήμερα, Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων χθες) και άλλα με μεγαλύτερο κίνδυνο διασποράς παραμένουν ανοικτά (Αλεξάνδρα, Καστοριάς, Κοζάνης)
Συνολικά 13 συνάδελφοι νοσούν και ένας από το ΕΚΑΒ και 150 είναι σε κατ’ οίκον περιορισμό. Οι νοσηλευτές έχουν παιδιά, πολλοί εξ αυτών εργάζονται και οι δύο σύζυγοι σε νοσοκομεία είναι σε απόγνωση αφού δεν μπορούν να κάνουν χρήση της ειδικής άδειας για να φυλάξουν τα παιδιά τους τώρα που έκλεισαν τα σχολεία. 3.000 συνάδελφοι ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες και συνεχίζουν να είναι στην πρώτη γραμμή με κίνδυνο της ζωής τους.

https://www.poedhn.gr/deltia-typoy/item/5001-minyma-pros-tous-poltes-apo-nosileftes--giatroys-kai-loipo-prosopiko-stis-dimosies-ypiresies-ygeias

ΑΘΗΝΑ 19/3/2020
Δεν κατανοούμε την απόφαση του ΕΟΔΥ οι υγειονομικοί που προκύπτει από την ιχνηλατήσει ότι ήρθαν σε επαφή με κρούσματα κορωνοϊού (ασθενείς ή προσωπικό) να μην τίθονται σε κατ’ οικον περιορισμό και να μην γίνεται εργαστηριακός έλεγχος.
Στην αρχή ο ΕΟΔΥ συνιστούσε 14 ημέρες κατ’ οικον περιορισμό (Αμαλιάδα, Πύργος, Ρίο κ.α.). Μετά άλλαξε η απόφαση και ο κατ’ οικον περιορισμός μειώθηκε στις 7 ημέρες (Ιπποκράτειο, Κοζάνη, Γεννηματάς ,Ερυθρός κλπ).
Χθες στην ενημέρωση από τον ΕΟΔΥ ακούσαμε ότι οι υγειονομικοί που έχουν εκτεθεί εάν δεν εμφανίζουν συμπτώματα δεν θα τίθονται σε κατ’ οικον περιορισμό ούτε θα γίνεται εργαστηριακός έλεγχος. Μάλιστα κάποια Νοσοκομεία ήδη εφαρμόζουν αυτό το μέτρο (Αλεξάνδρας, κλπ).
Σε άλλα Νοσοκομεία όταν διαπιστώνεται κρούσμα από συνάδελφο ή νοσηλευόμενο ασθενή διακόπτεται η εφημερία, αναστέλλεται η λειτουργία του τμήματος για απολύμανση (Λαϊκό, Πανεπιστημιακό Ιωάννινων,) και σε άλλα γίνεται η υποτυπώδη απολύμανση εν λειτουργία (Αλεξάνδρας).

Η απόφαση να περιοριστεί ο εργαστηριακός έλεγχος σε συναδέλφους που εμφανίζουν συμπτώματα δημιουργεί κινδύνους διασποράς του ιού.
Μέχρι τώρα από τα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της χώρας το 12% είναι υγειονομικό προσωπικό παρ’ ότι ο ΕΟΔΥ τηρούσε περισσότερα μέτρα ασφαλείας για το υγειονομικό προσωπικό.
Εάν ισχύσουν τα εν λόγω μέτρα μηδενικής προφύλαξης για τους εργαζόμενους θα υπάρξει μεγάλος κίνδυνος να μείνουμε στην πορεία από υγειονομικό προσωπικό. Δεδομένο ότι έχουν ανασταλεί οι άδειες και όλο το προσωπικό είναι παρών στα Νοσοκομεία. Ως εκ τούτω δεν υπάρχουν εφεδρείες σε περίπτωση αύξησης των κρουσμάτων.
Ζητάμε να γίνεται εργαστηριακός έλεγχος σε όλους τους συναδέλφους που έχουν εκτεθεί στον ιό με επιβεβαιωμένα κρούσματα και να τίθονται σε κατ’ οίκον περιορισμό για 14 ημέρες όπως αρχικά ήταν. Έτσι θα περιορίσουμε τη διασπορά του ιού σε ασθενείς και θα κρατήσουμε μάχιμο το προσωπικό σε όλη τη διάρκεια της κρίσης.

https://www.poedhn.gr/deltia-typoy/item/5005-den-symfonoyme-me-ta-metra-midenikis-profylaksis-pou-apofasise-o-eody--gia-to-ygeionomiko-prosopiko

 

«Με τις αποφάσεις που λαμβάνονται θα ξεμείνουμε από στράτο πριν τη τελική μάχη του πολέμου. Χρειάζεται άμεσα να αναθεωρηθεί η απόφαση για τις άδειες, που όλοι νοσηλευτές, γιατροί και παραϊατρικό προσωπικό είμαστε στα νοσοκομεία τώρα και δεν έχουμε εφεδρείες. Συνεχίζουν να βγαίνουν εκτός λειτουργίας ολόκληρα τμήματα όταν νοσεί ένας συνάδελφος» επισημαίνει ο κ. Γιαννάκος και αποκαλύπτει πως «στο νοσοκομειο Άγιος Σάββας βρέθηκε συνάδελφος να νοσεί στο ακτινοθεραπευτικό σήμερα και όλο το τμήμα βγήκε σε καραντίνα, και μιλάμε για συνολικά 20 συνάδελφοι. Αύριο θα πρέπει να βρεθεί λύση να κάνουν το σχήμα ακτινοθεραπείας οι καρκινοπαθείς. Εάν δεν κάνουν αύριο την θεραπεία, χάνουν τη συνέχεια και το θεραπευτικό αποτέλεσμα. Το Νοσοκομείο Καστοριας εξελίσσεται σε υγειονομική βόμβα. Είναι μεγάλο κρίμα για τους συναδέλφους και τις οικογένειές τους. Με την επιμονή της ΠΟΕΔΗΝ και του Σωματείου πήραν δείγματα απο τους συναδέλφους».
 

 

22/03/2020

«Με τις αποφάσεις που λαμβάνονται θα ξεμείνουμε από στράτο πριν τη τελική μάχη του πολέμου. Χρειάζεται άμεσα να αναθεωρηθεί η απόφαση για τις άδειες, που όλοι νοσηλευτές, γιατροί και παραϊατρικό προσωπικό είμαστε στα νοσοκομεία τώρα και δεν έχουμε εφεδρείες. Συνεχίζουν να βγαίνουν εκτός λειτουργίας ολόκληρα τμήματα όταν νοσεί ένας συνάδελφος» επισημαίνει ο κ. Γιαννάκος και αποκαλύπτει πως «στο νοσοκομειο Άγιος Σάββας βρέθηκε συνάδελφος να νοσεί στο ακτινοθεραπευτικό σήμερα και όλο το τμήμα βγήκε σε καραντίνα, και μιλάμε για συνολικά 20 συνάδελφοι. Αύριο θα πρέπει να βρεθεί λύση να κάνουν το σχήμα ακτινοθεραπείας οι καρκινοπαθείς. Εάν δεν κάνουν αύριο την θεραπεία, χάνουν τη συνέχεια και το θεραπευτικό αποτέλεσμα. Το Νοσοκομείο Καστοριας εξελίσσεται σε υγειονομική βόμβα. Είναι μεγάλο κρίμα για τους συναδέλφους και τις οικογένειές τους. Με την επιμονή της ΠΟΕΔΗΝ και του Σωματείου πήραν δείγματα απο τους συναδέλφους».

Σύμφωνα με την ΠΟΕΔΗΝ, στο Πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης βρέθηκαν να νοσούν 3 άτομα στο ακτινολογικό, στον αξονικό τομογράφο και στον αγγειογράφο. Στο νοσοκομείο στην Πρέβεζα 13 άτομα προσωπικού είναι σε καραντίνα. Στο Νοσοκομείο Καστοριάς νοσούν 10 άτομα, στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 1 στην Καλαμάτα 2, στον Πύργο 1 στο νοσοκομείο Αμαλιάδος 1 στην Πρέβεζα 1 στο Ρίο 3 στο Κέντρο Υγείας Καρπάθου 1, στο ΚΑΤ 1, στο ΕΚΑΒ 1 στο νοσοκομείο Αγίας Όλγας 3, στο Γενημματάς 13, στο Ελπίς 2 στον Άγιο Σάββα 7 στο Λαϊκό 4 στο Αλεξάνδρας 4 στο Ιπποκράτειο 3 στο Νίμιτς 2 στο Αττικό 2 στο Δρομοκαϊτειο 4.

Συνολικά, σύμφωνα με την ΠΟΕΔΗΝ νοσούν 70 άτομα ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού, ενώ βρίσκονται σε καραντίνα 400 άτομα. «Σήμερα αναμένονται αποτελέσματα και σε νέα δείγματα που έχουν ληφθεί από συναδέλφους. Τα μέτρα προστασίας είναι ανεπαρκέστατα. Με μάσκες απλές και τις χειρουργικές στολές καλούμαστε να πάμε στους ασθενείς με Κορωνοϊό. Δίνουν σε νοσοκομεία αναφοράς στα τμήματα μια μάσκα απλή την ημέρα. Τι να προστατέψει. Οι μάσκες υψηλής προστασίας είναι είδος πολυτελείας στα νοσοκομεία» επισημαίνει ο κ. Μιχάλης Γιαννάκος.

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/987439/koronoios-poedin-terastia-kena-sta-nosokomeia-apo-to-prosopiko-pou-nosei/

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πολύ θα ήθελα να μάθω με ποιον τρόπο θα επιβάλουν στους ξεροκέφαλους ανθρώπους της τρίτης ηλικίας να πάψουν να σουλατσάρουν δεξια και αριστερά καθημερινά. Οσες φορές και και να τους εξηγήσεις δεν καταλαβαίνουν. Τώρα αν το σχέδιο είναι να τους κόβει πρόστιμο 150€ καθε φορα γνωρίζοντας ότι κάποιοι απο αυτούς παίρνουν λιγότερα απο 400€  σύνταξη που δεν φτανει ούτε για τα φαρμακα τους τότε ειναι φωστήρες γιατι αυτό θα επιφέρει επιπλέον φόρτο στα νοσοκομεία λογικά. Αν δεν έχεις φαρμακα πας νοσοκομείο υποθέτω. 

Επεξ/σία από rosgr100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kOzanitisV είπε

ποσο χρονων ηταν ο γιατρος ? ειχε υποκειμενα νοσηματα?

δεν υιοθετω  δε ξερω

Ας βγουν να πουνε, αν εχουν ανακαλεσει τις αδειες, αν ειναι 3000 προσωπικο στις ευπαθεις ομαδες και αν ειναι τοσα τα κρουσματα στο προσωπικο και σε ποσους κανανε τεστ

Ηδη αυτοι εχουν κολλησει ενα σωρο κοσμο αν ισχυουν 

Για να μην κοροιδευομαστε αν φταιει ο μπαρμπαγιαννης που βγηκε στην πλατεια, ο τακης που εβγαλε το σκυλο βολτα ή η μαρικα που πηγε για τρεξιμο στο παρκο

Επεξ/σία από llldoomlll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρακατω θα επρεπε κανονικα να το ακολουθουμε ολοι στην καθημερινοτητα μας, ασχετως covid:

https://m.9gag.com/gag/aQ1jqAz

 

Αν και αντιθετη με τη χρηση μασκας και γαντιων αν δεν νοσεις, για πολλους και διαφορους λογους, τουλαχιστον οσοι το κανετε να το κανετε σωστα οταν τα βγαζετε:

Και τελος νομιζω πως αυτο το tweet τα λεει ολα και ταιριαζει ταμαμ σε οσα διαβασα στο παρον τοπικ και στο προηγουμενο που κλειδωσε:

 

 

 

 

Screenshot_2020-03-23-05-13-41.png

Επεξ/σία από manzana
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει ούτε sms ούτε φωνητικό τόσο εγώ όσο και η σύζυγος.Να υποθέσω ότι το σύστημα κάνει επιλογή και δεν στέλνει μηνύματα σε όσους έχουν απλά τηλέφωνα και δεν έχουν αιφον;;;;;;;Και να προσθέσω ότι ο αριθμός του κινητού μου είναι δηλωμένος στην Εφορία πάνω από 10 χρόνια και δεν έχει αλλάξει.Άρα βλακείες λένε για ενημέρωση όλων κ.λ.π.

alert πηγαινουν ΜΟΝΟ σε smartphone. Αν εχεις απλο συμβατικο κινητο πρεπει να πας https://112.gr/el-gr/ και να δηλωσεις τους αριθμους σου. Alert δε θα παιρνεις, γιατι τα συμβατικα δεν εχουν τη δυνατοτητα alert αλλα θα παιρνεις SMS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fredd0 είπε

alert πηγαινουν ΜΟΝΟ σε smartphone. Αν εχεις απλο συμβατικο κινητο πρεπει να πας https://112.gr/el-gr/ και να δηλωσεις τους αριθμους σου. Alert δε θα παιρνεις, γιατι τα συμβατικα δεν εχουν τη δυνατοτητα alert αλλα θα παιρνεις SMS

Αααααααααααα καλά.Δε θέλω προς το παρόν έξυπνο τηλέφωνο.Πρέπει να κάνω όοοοοοοοοοολο αυτό.Δεν πειράζει δεν νομίζω πως χάνω και κάτι να μην πω ότι είμαι και τυχερός γιατί αυτοί μπορεί μέσα στα μεσάνυχτα που κοιμάσαι να τους έρθει να στείλουν μήνυμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτές έγυγαν από την ζωή μόνο στην Ιταλία 800 άνθρωποι , είναι πολύ σοβαρά τα πράγματα παιδία , εχουν αρχίσει εμένα και με πιάνουν τα ψυχολογικά μου !!! 

Επίσης να πω ότι το Ελληνικό κράτος μου φαίνεται ότι λειτούργησε πολύ έγκαιρα στο να πάρει μέτρα σύμφωνα με κάποιες χώρες του εξωτερικού όπως διαβάζω.Απο την άλλη να είμαστε βέβαιοι ότι ο ιος κάνει κακό όχι μόνο σε αυτους που νοσούν αλλά και σε αυτους που είναι υγιείς και δεν μιλάω στην οικονομία αλλά και στην ψυχολογία του κάθε ανθρώπου, δεν είναι ευκολο να μένεις αμπαρωμένος σ ένα σπίτι για πολύ καιρό.

Ας ελπίσουμε να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό γιατι δεν κάνει καλό σε κανέναν.  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αααααααααααα καλά.Δε θέλω προς το παρόν έξυπνο τηλέφωνο.Πρέπει να κάνω όοοοοοοοοοολο αυτό.Δεν πειράζει δεν νομίζω πως χάνω και κάτι να μην πω ότι είμαι και τυχερός γιατί αυτοί μπορεί μέσα στα μεσάνυχτα που κοιμάσαι να τους έρθει να στείλουν μήνυμα.

το συστημα δεν ειναι μονο για τον κορωνοιο. Αν καποια μερα, που το απευχομαι, βρεθεις σε φαση Ματι, δε θα μπορεις να παρεις οδηγιες. Γιαυτο φτιαχτηκε και λειτουργει το συστημα. Για να σε ενημερωνει σε περιπτωση εκτακτης αναγκης

Επεξ/σία από fredd0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Οπότε αν σε βρούνε οι μπάτσοι με σκουπίδια θα ρωτήσουν διεύθυνση κατοικίας και θα μετρήσουν απόσταση των δύο σημείων από το κινητό μέσω δορυφορου......

Αν πήγαινεις, ΝΑΙ. Αν όμως τα έχεις πετάξει και ΓΥΡΙΖΕΙΣ, τι γίνεται ?

7 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Γνωριζεις καμια babysitter που να πληρωνεται κανονικα; Ειναι επαγγελμα το babysitting;

Παντως τα νουμερα για Αγγλια και Ολλανδια ειναι αθλια. Μακαρι να βγω ψευτης, αλλα τα νουμερα τους θα ειναι αρκετα χειροτερα απο αυτα της Ιταλιας.

ΟΧΙ, διότι δεν συμφέρει ΟΥΤΕ αυτήν ΟΥΤΕ τον κάθε εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, s1mplement είπε

6:10 Καλή αρχή!

6.52 και έχω αλλάξει ήδη 3 νόμους λόγω δουλειάς μέσα σε 50 λεπτά. Αστυνομία ούτε για δείγμα.προς το παρόν έστω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...