Προς το περιεχόμενο

Thompson 55 4k va panel 279 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ-ΑΚΥΡΑ]


manthos_27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/4/2020 στις 1:30 ΜΜ, Hardware Busters είπε

Λοιπόν με μια γρήγορη ματιά στα αποτελέσματα που έχω εξάγει μέχρι στιγμής. Για τα λεφτά που την πήραμε, στην ουσία την κλέψαμε δεν την αγοράσαμε. Η TV έχει πλήθος ρυθμίσεων και σε αφήνει να διαμορφώσεις τις βέλτιστες ΑΝΕΤΑ. Βασικά μόνο σε πολύ πιο ακριβά μοντέλα έχω δει τόσο μεγάλη πληθώρα μετρήσεων εικόνας. Μέγιστη φωτεινότητα 300 και κάτι ψηλά nits και τα επίπεδα του μαύρου είναι πολύ καλά, αφού εχει VA πάνελ, με το λόγο αντίθεσης να ξεπερνά τo 3000:1 στα περισσότερα modes. 

Αυτά τα λίγα και τα υπόλοιπα στο review της, μαζί με τις βέλτιστες ρυθμίσεις για το όσο δυνατόν καλύτερη απεικόνιση χρωμάτων. 

ps. Έχει επιλογή HDMI 2.0 η οποία από μαμα είναι απενεργοποιημένη. Την ενεργοποίησα και το αποτέλεσμα ήταν μαύρη εικόνα, δεν αναγνώριζε την πηγή. Δοκίμασα όλα τα HDMI inputs και πάλι τίποτα.

Συμφωνω απολυτα, απο τις καλυτερες vfm αγορες που εχω κανει ever

Επεξ/σία από spacemonkey
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, apollon18 είπε

Και έφαγα άκυρο....αντιπροσφορά δίνουν την F&U FL2D 5507 UH. Τι λέτε?

Αν θέλεις οπωσδήποτε τηλεόραση τώρα πάρτη, μια χαρά θα είναι κι αυτή. Αλλιώς ακύρωσε και περίμενε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αν θέλεις οπωσδήποτε τηλεόραση τώρα πάρτη, μια χαρά θα είναι κι αυτή. Αλλιώς ακύρωσε και περίμενε κάτι άλλο.

Ε τι να περιμένει στα 280€?

Μια χαρά deal μου φαίνεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update

 

'Εχω σοβαρό πρόβλημα με το netflix. Χάνει αρκετά συχνά την σύνδεση και χρειάζεται να γίνει επαναφορά και εκ νέου εισαγωγή Username/password για να παίξει. το έχει κανένας άλλος ?

Ακόμα οι εντολές απο το control αργούν αρκετά. Πατάς volume up και το βλέπεις στην tv Μετά απο 2 sec.

 

 

Επεξ/σία από vgeorgis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το netflix είναι μια χαρά σε μένα. Οι εντολές δεν είναι γρήγορες, αλλά δεν πέρνει και 2 δευτερα στη δική μου. Μόνο όταν την πρωτοανοίξεις θέλει λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να γίνει responsive. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω ενεργοποιήσει και δούλεψε κανονικά. Δεν το πολύ-δούλεψα πάντως για να εκφέρω λεπτομερή άποψη, κυρίως netflix έβλεπα και κανονικά digital (digea) κανάλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix παίζει κανονικά πάντως είναι πάρα πολύ μέτρια τηλεόραση με μέτρια εικόνα που συμβαδίζει στα 280ε. Το netflix αν είναι hdr δεν βλέπεις κ καμία σοβαρή διαφορά. Σε σύγκριση με την hisense 55b7100 που είχαν βάλει πάλι σε προσφορά η b7100 ήταν σαφώς ανώτερη διότι πέρασε κ αυτή από τα χέρια μου κ hdr που έβλεπες διαφορά στην οικονα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ακόμη με κοροϊδεύουν από τα mediamarkt και μου κρατάν τα λεφτά κανονικά για τη συγκεκριμένη TV χωρίς να τρέχει τίποτα, παρόλα τα τηλέφωνα που έχω πάρει κτλ. Αποφάσισα να κάνω ένα βίντεο που προειδοποιεί τον κόσμο. Παραγγελία από τις 25-26 Μαρτίου, μου δώσαν ακύρωση στις 12 Απριλίου και προχτές πλήρωσα κανονικά τη δεύτερη δόση!! Μου λένε θα σε πάρουν τηλέφωνο από το λογιστήριο κτλ και τιποτα. Προσοχή παιδιά στις αγορές με πιστωτικές και δόσεις αυτή την περίοδο!!!

Εννοείται ότι έχω κάνει ΚΑΙ καταγγελία επίσημα στον συνήγορο του καταναλωτή, αλλά δεν ίδρωσε το αυτί τους (ακόμη).

 

Επεξ/σία από Hardware Busters
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για το media markt είναι γνωστή ιστορία ,μόνο αν βρεις κάτι 50% κάτω αρκεί να πάρεις το ρίσκο.

Κωτσόβολο ,πλαίσιο ,e-shop ,public πάντα βρίσκεις άκρη αν κάτι πάει στραβά με αυτούς τους καραγκιοζηδες στο media markt δεν βγάζεις άκρη.

Είναι ενας συνδιασμός ανικανότητα και λαμογιας που σπάνια βρίσκεις σε κατάστημα λιανικής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hardware Busters είπε

Επειδή ακόμη με κοροϊδεύουν από τα mediamarkt και μου κρατάν τα λεφτά κανονικά για τη συγκεκριμένη TV χωρίς να τρέχει τίποτα, παρόλα τα τηλέφωνα που έχω πάρει κτλ. Αποφάσισα να κάνω ένα βίντεο που προειδοποιεί τον κόσμο. Παραγγελία από τις 25-26 Απριλίου, μου δώσαν ακύρωση στις 12 Μαρτίου και προχτές πλήρωσα κανονικά τη δεύτερη δόση!! Μου λένε θα σε πάρουν τηλέφωνο από το λογιστήριο κτλ και τιποτα. Προσοχή παιδιά στις αγορές με πιστωτικές και δόσεις αυτή την περίοδο!!!

Εννοείται ότι έχω κάνει ΚΑΙ καταγγελία επίσημα στον συνήγορο του καταναλωτή, αλλά δεν ίδρωσε το αυτί τους (ακόμη).

'Παραγγελία από τις 25-26 Απριλίου, μου δώσαν ακύρωση στις 12 Μαρτίου' κατι λες λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...