Προς το περιεχόμενο

Η ACS ανακαλεί την έκτακτη χρέωση στον τιμοκατάλογό της [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

ειπαμε, είναι καλή αλλά ως εδώ..

Είναι καλή; Εγώ που νόμιζα ότι είναι χαραμοφάηδες που κολλάνε αυτοκόλλητα με το μηχανάκι ότι δήθεν περάσανε για να πας εσύ μετα απο το εκει να παραλάβεις το πακέτο σου και διάφορα άλλα γνωστά κόλπα που κάνουν όλοι τους βέβαια όχι μόνο η ACS. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το κανει για τπτ απο ολα αυτα και ειναι προφανες.Λογο το οτι ειμαστε σπιτια μας σιγουρα οι online αγορες εχουν ανεβει κατακορυφα και οπως παντα αδερφε...υπαρχουν και τα κορακια που προσπαθουν να αρπαξουν σε βαρος αλλων.Κλασσικοι ταληροφονιαδες...Ποσοι αυτοι την στιγμη βαρανε τιμες σε βαρος ολων και οχι 1 και 2 ευρω...

Επεξ/σία από Istelios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mants118 said:

Πήρε παραπάνω προσωπικό; κάνουν παραπάνω ώρες δουλειά; έχει παραπάνω ζημιές σε οχήματα και μηχανηματα; να τα κοστολογησουν όλα αυτά και να φανεί στις τιμές τους,  άλλωστε "μαγαζι" είναι, ΟΜΩΣ 20+% στις τιμές χτυπάει άσχημα.

Το ότι όμως το πετρέλαιο κίνησης είναι 20% κάτω και με το να είναι άδειοι οι δρόμοι και οι πλατείες δεν χάνουν χρόνο στην κίνηση και παρκάρουν όπου θέλουν, δεν το υπολόγισες!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Ύστερα απο πολλά περιστατικά με το χαρτάκι και άρνηση παραδοχής, αποφάσισα να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Επισυνάπτω το έγγραφο που έλαβα και την απάντηση του νομικού τμήματος της ACS προς εμένα και την ΕΕΤΤ. Πριν το στείλουν με κάλεσαν και μου προσέφεραν κάποια αποστολή δωρεάν ή έκπτωση δεν θυμάμαι και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για ό,τι χρειαστώ απο δώ και πέρα σχετικά με τις αποστολές, φυσικά αρνήθηκα και τους ανέφερα οτι δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ ξανα την εταιρεία σας. Μέχρι στιγμής η Speedex είναι η καλύτερη για μένα, είναι άψογη, παράδοση την επόμενη μέρα σε όποιο μέρ  ος της Ελλάδας.  

ΕΕΤΤ.pdf

ΕΕΤΤ_Αφορά_απάντηση.pdf

Επεξ/σία από dilatedjunkie
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, eyw είπε

η ACS ειναι ιδιωτική εταιρεία και λειτουργεί με σκοπό το κέρδος.
 

Σαν δεν ντρεπεσαι!

5 λεπτά πριν, dilatedjunkie είπε

Καλησπέρα παιδιά. Ύστερα απο πολλά περιστατικά με το χαρτάκι και άρνηση παραδοχής, αποφάσισα να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Επισυνάπτω το έγγραφο που έλαβα και την απάντηση του νομικού τμήματος της ACS προς εμένα και την ΕΕΤΤ. Πριν το στείλουν με κάλεσαν και μου προσέφεραν κάποια αποστολή δωρεάν ή έκπτωση δεν θυμάμαι και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για ό,τι χρειαστώ απο δώ και πέρα σχετικά με τις αποστολές, φυσικά αρνήθηκα και τους ανέφερα οτι δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ ξανα την εταιρεία σας. Μέχρι στιγμής η Speedex είναι η καλύτερη για μένα, είναι άψογη, παράδοση την επόμεΕΕΤΤ.pdfνη μέρα σε όποιο μέρος της Ελλάδας.  

ΕΕΤΤ_Αφορά_απάντηση.pdfUnavailable

Και αυτο ακριβώς πρέπει να συμβαίνει. Το να επεμβαίνει το κράτος για να κάνει "ντα" την καθε εταιρεία δεν καταλαβαίνω απο που προκύπτει. Αν υφίσταται απάτη κτλ, υπάρχουν αρμοδιες αρχες για καταγγελια. Διαφορετικα να φωνάξω τον κούλη να παει και στο σουβλατζίδικο της γειτονιας μου, του λεω πνιξε την στο λαδι και επιμενει να την φερνει αλαδωτη.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, iCyd είπε

αλλα στο Ηρακλειο τα πράματα ειναι πραγματικά τα χείριστα σε όλες τις κούριερ.

Άσε φίλε θυμάμαι φάσεις πριν μερικά χρόνια όταν έμενα εκει και ακόμη νευριάζω αυτός ο χοντρομπαλάς με κυριολεκτικά την κοιλιά απο έξω κάθε φορά ελπίζω να μην δουλεύει ακόμη εκεί (στο υποκατάστημα κοντά στο Mare) 

 

Να κάθετε καβάλα στο μηχανάκι στην εξώπορτα της πολυκατοικίας και να χτυπάει κουδούνι για να κατέβω εγώ κάτω να μου παραδώσει...(αφού βέβαια έλαβα χαρτάκια ότι δήθεν πέρασε απο εκει και δεν με βρήκε δήθεν) 

 

Εντωμεταξύ εγώ έμενα χάνδακος τέρμα κάτω δηλαδή ούτε 1 λεπτό με τα πόδια απο το υποκατάστημα και θυμάμαι μια φορά που είχα σπασμένο πόδι (η πολυκατοικία χαλασμένο ασανσέρ άλλη ιστορία αυτό) 

Ήταν παρασκευή περίμενα δέμα που έπρεπε να είχε έρθει την προηγούμενη παρασκευή του παίρνω τηλέφωνο μου λένε πήγαν να το παραδώσουν την τετάρτη και δεν με βρήκαν (κλασικά... ) τους λέω έχουν ήδη καθυστερήσει αρκετά και την τετάρτη ήμουν όλη μέρα σπίτι (όντως) και τους παρακάλεσα (αντι να τους ξεχέσω) να μου το φέρουν μιας και είναι ούτε 1 λεπτο με τα πόδια το σπίτι μου απο εκει... μου λένε δεν δουλεύει έτσι το "σύστημα" τους ο οδηγός είναι σε δρομολόγιο αν θέλω να περιμένω μέχρι την δευτέρα αλλιώς να πάω εγώ να το παραλάβω απο εκει...

 

Να πω και ένα άλλο τώρα που πήρα φόρα πήγα στο καινούργιο (τότε) κεντρικό των ACS στο ηράκλειο για να στείλω μια μητρική στο εξωτερικό (ούτε 1 κιλό βάρος και το κουτί λίγο πιο χοντρό απο pizza ) και μου ζητήσανε 45 ευρώ (και θα έφτανε το νωρίτερο σε 15 μέρες... προορισμός χώρα ΕΕ) αλλά θέλανε να μου χρεώσουν παραπάνω γιατί το κουτί ήταν 0,7 εκατοστά μεγαλύτερο απο το όριο κουτιού για 2 κιλά... μα μου τίποτα... εκεί αυτοί (και με ειρωνικό ύφος η υπάλληλος εξ αρχής επειδή ζήτησα την φθηνότερη λύση ) πετσόκοψα το κουτί το έδεσα με ταινία και ενώ ήταν εμφανώς μικρότερο πάλι πήρε την μεζούρα η κυρία... και πάλι μου τα μάσαγε για να με χρεώσει παραπάνω...λες και μου έκανε χάρη... σιχτίρ! τα θυμάμαι τώρα ένα ένα και συγχύστηκα :P 

 

Αλλά να επαναλάβω για να μην φανώ βαλτός ότι τα ίδια χάλια έχουν όλοι τους, που δεν δικαιολογεί κάτι βέβαια,  φάση όπως τα καρτέλ ISP που έχουμε ...

 

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος θα μπορουσε να πει μια καλη δικαιολογια για την αυξηση οπως.....

ξερετε αναγκαστηκαμε να ανεβασουμε το κοστολογιο μιας και πηγαινουμε τα διπλα δρομολογια  αφου  δεν βρισκουμε τους πελατες στο σπιτι...  🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ρε λαμόγια , πληρώνετε πολυ πιο φτηνά τα καύσιμα , η δουλειά σας έχει πάει στα ουράνια αντε ρε απο κει πρόστιμα 10πλάσια των κερδών σας θέλετε να σταματήσετε , αλλά φταίει το κράτος που δεν βάζει στη θέση τους τους εκμεταλλευτές......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει να τιμωρήσουμε αυτήν την εταιρεία και όλες αυτές που πράττουν παρόμοια.

Εκεί που ο κόσμος την έχει ανάγκη, αυτοί πάνε να τους εκμεταλευτούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές που πήγα να πάρω ένα δέμα μίλησα με το αφεντικό στην τοπική acs είναι φίλος. μου είπε πως είναι έως και 80% πάνω σε κίνηση .που σημαίνει εκτός απο ανάγκη βέβαια σε προσωπικό και πολύ μεγαλύτερα κέρδη. Οπότε ας μην χρησιμοποιείται η ανάγκη για περισσότερο προσωπικό σαν δικαολογία γιατί και η κερδοφορία τους είναι τρελά ανεβασμένη.ΟΙ τιμοκατάλογοι βγαίνουν απο την κεντρική εταιρεία και όχι απο το κατα τόπους κατάστημα. Παρόλα αυτα παραμένει κορυφαία και ταχύτατη σε σχέση με τον ανταγωνισμό της.( βλέπε speedex)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Άσε φίλε θυμάμαι φάσεις πριν μερικά χρόνια όταν έμενα εκει και ακόμη νευριάζω αυτός ο χοντρομπαλάς με κυριολεκτικά την κοιλιά απο έξω κάθε φορά ελπίζω να μην δουλεύει ακόμη εκεί (στο υποκατάστημα κοντά στο Mare) 

Να κάθετε καβάλα στο μηχανάκι στην εξώπορτα της πολυκατοικίας και να χτυπάει κουδούνι για να κατέβω εγώ κάτω να μου παραδώσει...(αφού βέβαια έλαβα χαρτάκια ότι δήθεν πέρασε απο εκει και δεν με βρήκε δήθεν) 

Ένας που ήταν αθιγγανος (να το πω και κόσμια) , μέχρι που έκλεισε το υποκατάστημα εκείνο, δούλευε εκεί .

Μια απο τα ίδια , κάθε φορα μου έλεγε κατέβα να πάρεις το δέμα σου. 

----

Για μένα πλεον η Elta Courier ειναι μονόδρομος.

Παραλαβή απο το κατάστημα (έτσι και αλλιώς και με τις άλλες κουριερ , παραλαβή απο το κατάστημα γινεται στην τελική) .

Κόστος 5ευρώ για όλη την Ελλάδα και 1-2 μέρες για να φτάσει στον προορισμο του το δέμα.

Επεξ/σία από iCyd
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

που τα έχω ξανακούσει αυτά τα παράπονα ? ά ! και για την infoquest ,  του ιδίου ομίλου xiaomi κτλπ.  ,  α στο καλό συμβαίνουν τέτοια πράματα ?  UPS και FedEx ,  ποιότητα και εξυπηρέτηση

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Φεσσας πάντα ήταν... ξέρετε τώρα.. να μην το πω γιατί θα φάω πάλι μπαν.

 Όταν η quest ήταν στα καλύτερα της έφτιαξε το you.gr και γειωσε όλους αυτούς που τον είχαν στηρίξει τόσα χρόνια.  Βγήκε κερδισμένος, αλλα για εμένα παραμένει.....

Η Acs έχει χάσει ΡΗ μπάλα λόγω όγκου δουλειάς. Και επειδή αυτή τη στιγμή είναι η πρώτη σε μεταφορές courier κάνει ότι γουστάρει.

μη νομίζετε πως δεν θα κάνει αυξήσεις. Προμηθευτής μου μου είπε πως τους έβαλαν 0,59€ ανα δέμα για έξοδα κορονοϊου.  Αυτοί οι τύποι έχουν γραμμένο το κράτος και τις αρχες, αφού σκάνε ενα δωράκι και περνάνε όλα.

Επεξ/σία από agamoi-thytai
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...