Προς το περιεχόμενο

Η ACS ανακαλεί την έκτακτη χρέωση στον τιμοκατάλογό της [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Θα σου το εξηγήσω φίλε μου.

Αυτο που εννοεί είναι πως έχουμε την ίδια δουλειά απλά επειδή τώρα είναι όλοι σπίτια , αντί για χαρτάκια πρέπει να να πηγαίνουμε τα δέματα.

Οποτε εχουμε και λεμε: πριν ειχε 1000 δέματα παράδοση και 3 delivery να παραδόσουν 1000 χαρτακια οτι ηρθαν και δεν σε βρηκαν.

Τωρα εχει 3 delivery να παραδόσουν 1000 δεματα...οποτε αυτο εννοει εχει αυξημένη δουλειά.

 

αυτα να τα ειχαν προβλεψει. η δουλεια του κουριερ ειναι να παραδιδει δεματα και οχι χαρτακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, htaccess είπε

Tι πράγματα είναι αυτά..... Ούτε ένα πρωταπριλιάτικο αστείο δεν μπορούμε να κάνουμε... :D

Ναι ναι πρωταπριλιάτικο αστείο αλλά ..... ρίξε άδεια που ξέρεις μπορεί να πιάσεις γεμάτα.😏

Επεξ/σία από toxoths73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, MontzOlee είπε

άκου εκεί +22% σε μια ήδη πανάκριβη courier εταιρία !

Και πριν από μία εβδομάδα έστειλα μια χρεωστική κάρτα και η χρέωση της αποστολής ήταν 11.20€ εντελώς ακραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, hiper7 είπε

Δυστυχώς, η ACS έχει εξελιχθεί σε μια εταιρεία που δουλεύει για της δική της διευκόλυνση και όχι των πελατών. 8-10 φορές που παραγγέλνω κάτι και το κατάστημα χρησιμοποιεί ACS, λαμβάνω μήνυμα ότι δε μας βρήκαν σπίτι ενώ πάντα υπάρχει κάποιος, και χρειάζεται να πηγαίνω να τα παίρνω μόνος μου! Άσε που όταν τους παίρνω τηλέφωνο έχει σταντανρτ αναμονή 15' !

πολυ σωστα το λες. ποτε δεν τα φερνουν σπιτι και σου λενε δεν σε βρηκαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η χειροτερη εταιρία και δυστιχως όλα τα Royal Mail έρχονται με αυτούς σε κλείνουν όλη την μέρα σπίτι και στο φέρνουν το δέμα στης 6 το απόγευμα εύχομαι να κλείσουν 

Επεξ/σία από gamer73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ακριβά θα σου πήγαινε η μεταφορά παρά το προϊόν. Ήδη ήταν αρκετά ακριβά. Γενικά δεν το κάνει μόνο αυτή σαν εταιρία αλλά αυτό επικρατεί τώρα όλες οι εταιρίες εκμεταλλευόμενες την κατάσταση,τρίβουν τα χέρια τους και βρίσκουν την δικαιολογία ότι υπάρχει έλλειψη και αυξάνουν κατακόρυφα τις τιμές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αναρωτιεμαι γιατι ο ανταγωνισμος δε λειτουργει. υπαρχουν τοσες μεταφορικες να παει καποιος. δεν καταλαβαινω αυτες τις τακτικες.

Επεξ/σία από pcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, .::NikoS::. είπε

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις που δε χτυπάνε, έχω μια απορία. Αν την ώρα που κάνει την υποτιθέμενη παράδοση και κολλάει το χαρτάκι τον δεις και κατέβεις, πως θα το μαζέψει?

Το χω πάθει,δεν τον είδα απλά έβγαινα να πάω περίπτερο μιας και είχε περάσει το ωράριο εχμαλωσιας μου και δεν είχε έρθει. Ανοίγοντας εξώπορτα πολυκατηκιας τον πέτυχα να βάζει αυτοκόλλητο και του λέω "α ωραία εγώ είμαι, δώστο" για εισπράξω ένα ωραιότατα "δε το χω μαζί μου δε χωράνε" και απλά να ακυρώσω την παραγγελία μου στο κατάστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Είναι πραγματικά φαιδρη και αστεία η τοποθέτηση αυτού του κυρίου, που είναι Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας, από τη μια αναφέρετε ότι η ΑCS το τελευταίο χρονικό διάστημα έχει πέσει θύμα συκοφαντικων  σχολίων και δημοσιεύματα από διάφορους, πράγμα που σημαίνει δηλαδή, ότι αυτά που δίδονται σε βάρος της εταιρείας, για τις έξτρα χρεώσεις και την πολιτική παράδοσης των αποστολών είναι ψέμματα και στο τέλος λέει, παρόλα αυτά όμως η εταιρεία δεν προβεί στην έξτρα χρέωση που αποφάσισε από 01/4  λόγω των αυξημένων αναγκών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Θαρρείς δλδ οι άλλες εταιρείες κουριερ, αυτό το διάστημα δεν έχουν αυξημένες ανάγκες και αυξημένο όγκο εργασίας. Φυσικά ανέκαθεν η ΑCS ήταν η τελευταία μου επιλογή, από άποψη τιμολόγησης πιο πολύ, τώρα πλέον αν είναι να σταλεί πακέτο που έχω να παραλάβω με την εν λόγω εταιρεία, θα προτιμησω να πηγαίνω μόνος μου με λεωφορείο να το παρω και γρηγορότερα θα παραλάβω και  πιο φθηνά θα μου βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...