Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το DualSense, το χειριστήριο του PlayStation 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, gripoulas1983 είπε

Ειμαι απο εκεινη την γενια και πιο κατω αρα πιστεψε τα αγαπω!!!!!😍😍😍

Ε λαϊκ τότε, πείτε ότι θέλετε η Sega θα ξεσηκωθεί ωσάν τον φοίνικα από τις στάχτες και τα κοντρολερς σας δεν θα έχουν καμία σημασία τότε! Θα το δείτε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bakosm είπε

Ε λαϊκ τότε, πείτε ότι θέλετε η Sega θα ξεσηκωθεί ωσάν τον φοίνικα από τις στάχτες και τα κοντρολερς σας δεν θα έχουν καμία σημασία τότε! Θα το δείτε... 

χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Raiden5 είπε

Επειδη δεν αρεσει κατι σε εσενα δεν σημαινει οτι ειναι λανθασμενο...ειναι προσωπικη σου γνωμη. Εγω σου ειπα ποιος εβαλε BC πρωτος μιας και μιλας για αντιγραφες, δεν ειπα ποιος το εξελιξε η το συνεχισε. Ακομα δεν μ ειπες τι αντιγραφες εχει κανει. Προφανώς και βγαζεις καποια χολή εναντιον τις σονυ χωρις λογο απλα για να βγαλεις...

Bc δεν έβαλε η Sony πρώτα ακόμα και αν μιλάμε για μόνο Sony Nintendo Ms μόνο.

Πρώτα έβαλε η νιντεντο στα Gameboy πρώτα έβαλε η Atari επίσης. 

Άσε δε που δεν παιζαν όλα τα ps2 παιχνίδια του ps1...

Μη το γυρνάς εκεί που θες γιατί πέφτεις στα μάτια μου.

Αντίο σου

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greed είπε

Bc δεν έβαλε η Sony πρώτα ακόμα και αν μιλάμε για μόνο Sony Nintendo Ms μόνο.

Πρώτα έβαλε η νιντεντο στα Gameboy πρώτα έβαλε η Atari επίσης. 

Μη το γυρνάς εκεί που θες γιατί πέφτεις στα μάτια μου.

Τα free παιχνιδια καθε μηνα η microsoft απο ποιον τα αντεγραψε? Και εγω απλα σου λεω οτι βγαζεις χωλή χωρις λογο για την σονυ για κατι που κανουν απαντες επειδη απλα δεν την συμπαθεις. Χωρις παρεξηγηση  αλλα το τελευταιο που με ενδιαφερει ειναι το αν θα πεσω η οχι στα ματια σου.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το σχόλιο με τα περισσότερα like είναι δικό μου, θα ήθελα να απαντήσω σε κάποιον που με κατέταξε ως "fanboy" της Sony.

Το τελευταίο Playstation που είχα είναι το 2 όποτε κίνητρο να υπερασπιζομαι την Sony, αν δε το πιστεύω, δεν υπάρχει.

Συγκλονιστικη απόδειξη όμως είναι το επιχείρημα που χρησιμοποιηθηκε για να υποστηρίξει τον παραπάνω ισχυρισμό (οτι είμαι fanboy).

Το οτι ειπα πως "δείχνει" να έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Ας με συγχωρήσει ο συμφορουμιτης αλλα δεν εχω Μαντικες δυνατότητες και έκανα ενα σχόλιο στηριζόμενος στις πληροφορίες που διατίθενται στο αρθρο που διαβάζουμε δηλαδή τις φωτογραφίες.

Αν αυτό είναι Fanboishm τότε να το κλείσουμε όλοι μέχρι να το πάρουμε στα χέρια μας, όχι και τόσο λογικό έτσι δεν είναι?

Φυσικά όταν μια δοκιμασμένη συνταγή αλλάζει, κάποιους το καινούργιο τους φοβίζει/ξενίζει.

Αλλα πρέπει να εξελιχθεί, τι να κάνουμε δυστυχώς ή ευτυχώς το design του Dual Shock έχει μείνει ίδιο απο την εποχή του PS1.

Όπως όταν είχαμε controllers τύπου Super Nintedo και βγήκε το Dual Shock σε κάποιους φάνηκε ξένο, Futuristiko, άβολο κτλ αλλά γενιές μεγάλωσαν με αυτό και η αξία του αποδείχθηκε.

Τώρα η Sony έβγαλε το επόμενο βήμα και ναι έχει στοιχεία απο XboX και λοιπόν ντροπή είναι??

Δηλαδή αν δυο προϊόντα ακολουθούν μια παρόμοια γραμμή σημαίνει οτι δε θα πετύχουν και τα δυο??

Αφού το χειριστήριο σε Ανθρώπους με δέκα δάχτυλα απευθύνετε, είναι ντροπή να είναι στο σχήμα που βολεύει την ανθρωπινή παλάμη??

Να βγάλουμε τότε μπλούζες με τρία μανίκια για να μην κατηγορούσουν κάποιοι οτι η μια μπλούζα αντιγράφει την άλλη και βάζουν όλες δυο μανίκια!

HELLOOOO!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, basilis5 είπε

εχετε δικιο, μοιαζει πολυ με του xbox κι αυτο μονο καλο ειναι γιατι αντικειμενικα το xbox εχει το καλυτερο χειριστηριο.

αλλα και του xbox δεν ηταν εξαρχης μια βελτιωμενη εκδοση του ds? για να λεμε αληθειες.

και τα nacon πουλανε σαν ζεστο ψωμακι επειδη μοιαζουν με το xbox.

Για να λέμε αλήθειες, όχι δεν ήταν μια βελτιωμένη έκδοση του ds.

Ηταν μια βελτιωμένη έκδοση του controller του dreamcast.

Αυτού image.jpeg.21582298cfc85025104b5a4e94eb76b5.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, lnwolfgr είπε

Για να λέμε αλήθειες, όχι δεν ήταν μια βελτιωμένη έκδοση του ds.

Ηταν μια βελτιωμένη έκδοση του controller του dreamcast.

Αυτού image.jpeg.21582298cfc85025104b5a4e94eb76b5.jpegν

 

αι δεν ηταν παρθενογενεση του ds, και το πρωτο που ειχε σκανδαλες ηταν του snes....

για να λεμε παντα αληθειες, οποιος εκανε κατι σε θεμα controllers ηταν γιατι πηρε μια ιδεα απο καπου αλλου και την εξελιξε.

 

1167705312.jpeg

Επεξ/σία από basilis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό image.jpeg.13a290a47c33a64ef8d824c49cd36d19.jpeg έγινε αυτό image.jpeg.c6138b05e1a9a6acae41212947e44d22.jpegπου έγινε αυτό image.jpeg.7888f56467d458c4275e14967aa75291.jpeg και μετά ήρθαν τα χειριστήρια του xbox360,

αυτό image.jpeg.52b28cd83aa158fa4043500507457cd3.jpeg Τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

Στης αρχές η microsoft συνεργάστηκε με την sega και πριν το xbox, οπότε ήταν λογικό να πάει προς την sega μεριά.

18 λεπτά πριν, basilis5 είπε

αι δεν ηταν παρθενογενεση του ds, και το πρωτο που ειχε σκανδαλες ηταν του snes....

για να λεμε παντα αληθειες, οποιος εκανε κατι σε θεμα controllers ηταν γιατι πηρε μια ιδεα απο καπου αλλου και την εξελιξε.

1167705312.jpeg

E ναι, σε θέματα controller στην nintendo βγάζω το καπέλο.

Είναι ίσως η μοναδική εταιρία που πειραματίστηκε τόσο πολύ με controllers.

Αλλοτε με καλά controllers άλλοτε με κακά controllers, πάντως πειραματίστηκε, και αυτό είναι καλό.

Σχεδόν σε κάθε κονσόλα άλλαζε το controller, sony, microsoft, πατάνε πάνω σε ήδη υπάρχοντα controllers και άπλα εξελίσσουν το σχέδιο, δές πόσα χρόνια μετά έκανε μια σχεδιαστική αλλαγή η sony.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Misokatsu64 είπε

Και παλι τους προλαβε αλλη ομαδα! StrikerDC για Dreamcast

C97A1F0B-D560-4ACD-B3C0-1039848FE092.png

D362466C-0339-4C65-BE7F-B5669E2BC58B.jpeg

Αυτό αν δεν κάνω λάθος είναι καινούργιο κοντρολερ, δεν είναι εποχής dreamcast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, primeragt είπε

Αυτό αν δεν κάνω λάθος είναι καινούργιο κοντρολερ, δεν είναι εποχής dreamcast.

Ναι ερχεται μεσα στον Μαιο. Το εχω ηδη κανει προπαραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...