Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Δεν το έχω ψάξει ενδελεχώς, ο manoskost που το ανέφερε φαίνεται ότι το κατέχει το θέμα.

Αν κι εσύ δε δίνεις άδεια για χρήση δεδομένων τοποθεσίας, μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα.

Θα το κοιτάξω να δω γτ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο για να είμαι ειλικρινής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, akigalanop είπε

Θα το κοιτάξω να δω γτ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο για να είμαι ειλικρινής 

ειναι πολυ απλα τα πραγματα, αν θελει να σε ελεγξει καποιος τι πρεπει να κανει? με το gps locator ξερει ανα πασα στιγμη ποιος εισαι και απο που  μπαινεις, λετε τυχαια η εφαρμογη να παιζει μονο σε πιστοποιημενα android tv της google? στα κινητα και τα tablet παιζει γιατι αυτα εχουν gps locator μιας και αποδεχεσε τους ορους της google.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manoskost είπε

ειναι πολυ απλα τα πραγματα, αν θελει να σε ελεγξει καποιος τι πρεπει να κανει? με το gps locator ξερει ανα πασα στιγμη ποιος εισαι και απο που  μπαινεις, λετε τυχαια η εφαρμογη να παιζει μονο σε πιστοποιημενα android tv της google? στα κινητα και τα tablet παιζει γιατι αυτα εχουν gps locator μιας και αποδεχεσε τους ορους της google.

Η εφαρμογή δεν έχει όμως άδεια για χρήση δεδομένων τοποθεσίας... Τα μόνο που βρήκα και ενεργοποίησα ήταν κάτι αλλά όπως live TV Google store google play Google movies  και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι.. Αυτά είναι η έχει και  η cosmote tv άδεια χρήσης; 

Να προσθέσω βέβαια ότι για την ώρα παίζει 3 ώρες και δεν έχει κάνει reboot.. Και για πιο λόγω εάν δεν είναι ενεργή η άδεια αυτή να κάνει reboot;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το Mi Box S από τον Αύγουστο και έχω και εγώ τελευταία έντονο  πρόβλημα τυχαίων reboot, μόνο όμως κατά την χρήση της εφαρμογής της Cosmote είτε σε live είτε σε replay. Σε καμία άλλη χρήση του box Netflix Kodi YouTube δεν κάνει reboot. Επειδή δεν έβρισκα καμία προφανή αιτία που το κάνει έκανα επαναφορά και εγκατάσταση μόνο της εφαρμογής Cosmote TV και περιμένω να δω τα αποτελέσματα, έκανε μια φορά μετά την επαναφορά για αυτό το λόγο έβγαλα και τον αντάπτορα usb to Ethernet (να πω ότι χρησιμοποιώ επώνυμο αντάπτορα) και το σύνδεσα σε Wi-Fi 5GHz. Εδώ και δυο μέρες δεν έχει κάνει κανένα reboot είναι πολύ σταθερό. Να πω ότι είχα συνδέσει και το box της Cosmote στην ίδια τηλεόραση με τον ίδιο τρόπο σύνδεσης και έβαλα να παίζουν και τα δυο παράλληλα, το box της Cosmote δεν είχε κάνει κανένα μα κανένα reboot όσες μέρες έπαιζαν και τα δυο μαζί ενώ το Mi παρά πολλά βάζοντας με σε σκέψεις ότι ίσως φταίει το ότι το Mi box παίζει με android 9 ενώ της Cosmote το έχουν αφήσει με το 8. Επίσης η υπηρεσίες τοποθεσίας στο box COSMOTE για την εφαρμογή τους δεν είναι ενεργοποιημένες. Για ότι νεότερο παρατηρήσω θα επανέλθω.

Επεξ/σία από nicsid
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, nicsid είπε

Έχω το Mi Box S από τον Αύγουστο και έχω και εγώ τελευταία έντονο  πρόβλημα τυχαίων reboot, μόνο όμως κατά την χρήση της εφαρμογής της Cosmote είτε σε live είτε σε replay. Σε καμία άλλη χρήση του box Netflix Kodi YouTube δεν κάνει reboot. Επειδή δεν έβρισκα καμία προφανή αιτία που το κάνει έκανα επαναφορά και εγκατάσταση μόνο της εφαρμογής Cosmote TV και περιμένω να δω τα αποτελέσματα, έκανε μια φορά μετά την επαναφορά για αυτό το λόγο έβγαλα και τον αντάπτορα usb to Ethernet (να πω ότι χρησιμοποιώ επώνυμο αντάπτορα) και το σύνδεσα σε Wi-Fi 5GHz. Εδώ και δυο μέρες δεν έχει κάνει κανένα reboot είναι πολύ σταθερό. Να πω ότι είχα συνδέσει και το box της Cosmote στην ίδια τηλεόραση με τον ίδιο τρόπο σύνδεσης και έβαλα να παίζουν και τα δυο παράλληλα, το box της Cosmote δεν είχε κάνει κανένα μα κανένα reboot όσες μέρες έπαιζαν και τα δυο μαζί ενώ το Mi παρά πολλά βάζοντας με σε σκέψεις ότι ίσως φταίει το ότι το Mi box παίζει με android 9 ενώ της Cosmote το έχουν αφήσει με το 8. Επίσης η υπηρεσίες τοποθεσίας στο box COSMOTE για την εφαρμογή τους δεν είναι ενεργοποιημένες. Για ότι νεότερο παρατηρήσω θα επανέλθω.

Καλημέρα τι ρούτερ έχεις εαν επιτρέπεται?

4 λεπτά πριν, akigalanop είπε

Καλημέρα τι ρούτερ έχεις εαν επιτρέπεται? Εμενά μετά απο τις 3 ωρες που λειτούργησε κανονικά άρχισε ανα 20 λεπτά να κάνει πάλι reboot...τωρα για αυτό που λες για τα  Wi-Fi 5GHz δεν ξέρω γιατι να παίζει τόσο ρόλο, εαν σκεφτείς ότι και το speedport που δίνει η cosmote δεν πρέπει να έχει Wi-Fi 5GHz εαν θυμάμαι καλά (δεν μπορώ να έλεγξω γτ είμαι στην δουλεία).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2020 στις 6:28 ΜΜ, manoskost είπε

εκει ειναι το προβλημα σου οτι δεν δινεις αδεια για χρηση δεδομενων τοποθεσιας ( gps locator ) που ειναι απαραιτητο για να δουλεψει η εφαρμογη ( δεν θα σε παρακολουθει μονο η google ).

Στο Shield έχω κάνει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις (=κλειστά δεδομένα τοποθεσίας) και δεν έχει κάνει κανένα reboot με δεκάδες ώρες χρήσης πλέον, παίζει άριστα.

Αμφιβάλλω πολύ δηλαδη ότι αυτό είναι το πρόβλημα στο Mi Box S. Αν αυτό ήταν το πρόβλημα δεν θα έπρεπε να το κάνει και στο Shield ή έστω να παρατηρώ κάποιο θέμα (από κάποιο error μέχρι μια στιγμιαία παύση στην εικόνα έστω);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, akigalanop said:

Καλημέρα τι ρούτερ έχεις εαν επιτρέπεται?

 

Router έχω το ASUS RT-AC68u. 5GHz χρησιμοποιώ γιατί τα 2.4GHz τα χρησιμοποιούν πολλές συσκευές στο σπίτι όχι για κάποιο άλλο λόγο.

42 minutes ago, Giama said:

Στο Shield έχω κάνει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις (=κλειστά δεδομένα τοποθεσίας) και δεν έχει κάνει κανένα reboot με δεκάδες ώρες χρήσης πλέον, παίζει άριστα.

Αμφιβάλλω πολύ δηλαδη ότι αυτό είναι το πρόβλημα στο Mi Box S. Αν αυτό ήταν το πρόβλημα δεν θα έπρεπε να το κάνει και στο Shield ή έστω να παρατηρώ κάποιο θέμα (από κάποιο error μέχρι μια στιγμιαία παύση στην εικόνα έστω);

Καλημέρα στο shield ποια έκδοση android έχεις;

Επεξ/σία από nicsid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nicsid είπε

Router έχω το ASUS RT-AC68u. 5GHz χρησιμοποιώ γιατί τα 2.4GHz τα χρησιμοποιούν πολλές συσκευές στο σπίτι όχι για κάποιο άλλο λόγο.

Καλημέρα στο shield ποια έκδοση android έχεις;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nicsid είπε

Έχω το Mi Box S από τον Αύγουστο και έχω και εγώ τελευταία έντονο  πρόβλημα τυχαίων reboot, μόνο όμως κατά την χρήση της εφαρμογής της Cosmote είτε σε live είτε σε replay. Σε καμία άλλη χρήση του box Netflix Kodi YouTube δεν κάνει reboot. Επειδή δεν έβρισκα καμία προφανή αιτία που το κάνει έκανα επαναφορά και εγκατάσταση μόνο της εφαρμογής Cosmote TV και περιμένω να δω τα αποτελέσματα, έκανε μια φορά μετά την επαναφορά για αυτό το λόγο έβγαλα και τον αντάπτορα usb to Ethernet (να πω ότι χρησιμοποιώ επώνυμο αντάπτορα) και το σύνδεσα σε Wi-Fi 5GHz. Εδώ και δυο μέρες δεν έχει κάνει κανένα reboot είναι πολύ σταθερό. Να πω ότι είχα συνδέσει και το box της Cosmote στην ίδια τηλεόραση με τον ίδιο τρόπο σύνδεσης και έβαλα να παίζουν και τα δυο παράλληλα, το box της Cosmote δεν είχε κάνει κανένα μα κανένα reboot όσες μέρες έπαιζαν και τα δυο μαζί ενώ το Mi παρά πολλά βάζοντας με σε σκέψεις ότι ίσως φταίει το ότι το Mi box παίζει με android 9 ενώ της Cosmote το έχουν αφήσει με το 8. Επίσης η υπηρεσίες τοποθεσίας στο box COSMOTE για την εφαρμογή τους δεν είναι ενεργοποιημένες. Για ότι νεότερο παρατηρήσω θα επανέλθω.

για κανε διαγραφη την ηδη υπαρχουσα εφαρμογη και ξανακανε την εγκατασταση. Η σωστή διαγραφή γίνεται ως εξής: Πηγαίνουμε Ρυθμίσεις> Εφαρμογές, βρίσκουμε την εφαρμογή 1. Aναγκαστική διακοπή 2. Διαγραφή κρυφής μνήμης 3. Διαγραφή Δεδομένων 4. Κατάργηση εγκατάστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερη μέρα σήμερα και το έχω παίζει όλη μέρα για να δω πως τα πάει. Δεν έκανε ούτε μια φορά reboot. Νομίζω από αύριο θα συνδέσω ξανά το usb to Ethernet να δω μήπως έφταιγε αυτό και σειρά έχει να ξανά έγκατα στήσω όλες τις εφαρμογές που είχα και πριν. Θα ενημερώσω σχετικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, POUARO said:

Εγω το εχω περιπου 1 μηνα. Δεν εχει γινει κανενα reboot. (Αρχιζω να ανησυχω μηπως ειναι προβληματικο)!!!

Από τους 2 μήνες και μετά ξεκινάει έχεις ακόμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μετά το τελευταίο update στο mi box η εφαρμογή cosmote μόλις πατάω να παίξει κάτι παίζει το 1ο καρέ και κολλάει εκεί η εικόνα. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Έκανα επανεγκατάσταση αλλά δεν άλλαξε κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...