Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Clickbait

Κάτι πιο αξιόπιστο...

που ειναι το κλικμπειτ σ αυτο? "Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699"
αν ηταν ετσι τα κλικμπειτ δε θα τα χρησιμοποιουσε κανενας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας βλέπω όλους να έχετε πέσει από τα σύννεφα. Σαν να είναι η πρώτη εταιρία η Apple που πουλάει και προϊόντα σε αστείες τιμές. 
 

Κανεις σας δεν έχει δει τσάντες Louis Vuitton που κάνουν 1000€ και δεν είναι καν δερμάτινες, παπούτσια ΝΙΚΕ των 200€ που κατασκευάζονται με 20€ (Και μη μου πείτε ότι δεν φοράτε τέτοια) ή γυαλιά ηλίου  300€ που είναι ένα απλό πλαστικό.
 

Προφανώς και υπάρχουν και τέτοια, και υπάρχουν και αυτοί που δεν κοιτούν την τιμή του προϊόντος αυτού πριν το αγοράσουν.  Δεν απευθύνονται όλα σε όλους. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω από όσους μου γράφανε στο προηγούμενο thread της apple ότι ήμουν εκτός θέματος να πράξουν το ίδιο και για όλα τα post του παρόντος 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tuning123 said:

ΜE $399 ΑΛΛΆΖΩ ΖΑΝΤΕΣ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ 😁

Aν εισαι στην κατηγορια ανθρωπων που απευθυνεται αυτο το μηχανημα, το αυτοκινητο σου εχει ηδη πανακριβες ζαντες που μονο ενας ηλιθιος (ή ενας καγκουρας) ή συνδιασμος των παραπανω, θα αλλαζε.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

που ειναι το κλικμπειτ σ αυτο? "Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699"
αν ηταν ετσι τα κλικμπειτ δε θα τα χρησιμοποιουσε κανενας 😂

Δες πόσα σχόλια έχουν μαζέψει δύο μέρες τρία άρθρα με τίτλο apple και δες τα υπόλοιπα... 

Έλα τώρα μην δουλεύομαστε και μεταξύ μας...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Δες πόσα σχόλια έχουν μαζέψει δύο μέρες τρία άρθρα με τίτλο apple και δες τα υπόλοιπα... 

Έλα τώρα μην δουλεύομαστε και μεταξύ μας...

κλικμπειτ ειναι οταν ο τιτλος παιζει με τις λεξεις με τετοιο τροπο ωστε να σε κανει να μπεις να δεις/διαβασεις. δε ξερω να σου πω για τα αλλα θεματα, το συγκεκριμενο ομως παιζει να χει τον πιο "βαρετο" τιτλο εβερ. ο κοσμος μπηκε και κραζει διοτι ειλικρινα μια τετοια κινηση μονο κραξιμο αξιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AtiX είπε

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Clickbait

Κάτι πιο αξιόπιστο...

"Οι επικεφαλίδες των clickbait άρθρων στοχεύουν στο να εκμεταλλευτούν το «χάσμα περιέργειας» (curiosity gap), παρέχοντας στον τίτλο πληροφορίες αρκετές για να κινήσουν την περιέργεια του αναγνώστη, αλλά όχι αρκετές για να ικανοποιήσουν την περιέργειά του αν δεν κάνει κλικ στον σύνδεσμο που οδηγεί στο περιεχόμενο."

Δεν ξέρω γιατί το άλλο ήταν αναξιόπιστο, τα ίδια λένε. Για πες τι σχέση έχει αυτό με τον τιτλο. Το να είναι εντυπωσιακός ένας τίτλος δεν είναι clickbait, το να είναι παραπλανητικός προκειμένου να φαίνεται εντυπωσιακός είναι clickbait. Μήπως εκεί μπερδεύεσαι;

2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

κλικμπειτ ειναι οταν ο τιτλος παιζει με τις λεξεις με τετοιο τροπο ωστε να σε κανει να μπεις να δεις/διαβασεις. δε ξερω να σου πω για τα αλλα θεματα, το συγκεκριμενο ομως παιζει να χει τον πιο "βαρετο" τιτλο εβερ. ο κοσμος μπηκε και κραζει διοτι ειλικρινα μια τετοια κινηση μονο κραξιμο αξιζει..

Πες τα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Lezantas26 said:

κλικμπειτ ειναι οταν ο τιτλος παιζει με τις λεξεις με τετοιο τροπο ωστε να σε κανει να μπεις να δεις/διαβασεις. δε ξερω να σου πω για τα αλλα θεματα, το συγκεκριμενο ομως παιζει να χει τον πιο "βαρετο" τιτλο εβερ. ο κοσμος μπηκε και κραζει διοτι ειλικρινα μια τετοια κινηση μονο κραξιμο αξιζει..

Διαφέρει σε κάτι η τιμολόγηση σε σχέση με αντίστοιχα αλλα προϊόντα πολυτελείας κλπ? Είναι κάποιο προϊόν που απευθύνεται σε τεράστιο κοινο και η ζήτηση αναμένεται εξίσου τεράστια? 

Αν μου χαλάσει το χερούλι σε μια τσάντα των 10000 ευρώ, θα μου χρεώσουν το νέο οσο ένα απλο κομμάτι δέρμα ή κάτι σε αναλογία με την τιμή του προϊόντος?

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Διαφέρει σε κάτι η τιμολόγηση σε σχέση με αντίστοιχα αλλα προϊόντα πολυτελείας κλπ? Είναι κάποιο προϊόν που απευθύνεται σε τεράστιο κοινο και η ζήτηση αναμένεται εξίσου τεράστια? 

Αν μου χαλάσει το χερούλι σε μια τσάντα των 10000 ευρώ, θα μου χρεώσουν το νέο οσο ένα απλο κομμάτι δέρμα ή κάτι σε αναλογία με την τιμή του προϊόντος?

προιον πολυτελειας τα ροδακια του πισι?

best gif wtf GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...