Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, malakudi είπε

Έφτασε ...

my_5900x.jpg.3f120af7084a2563ed4e34eb9709092a.jpg



Και εμένα αλλά δεν έχω mobo να τον κουμπώσω λόγο τον καθυστερήσεων στις μεταφορές και τη διαθεσιμότητα των καταστημάτων... από ότι βλέπω θα πάει για το νέο έτος 

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-9-5900HX-mobile-APU-in-Asus-ROG-Zephyrus-Duo-15-SE-exceeds-4-7-GHz-and-outperforms-Intel-Core-i7-10700K-desktop-chip-in-Geekbench.510994.0.html

Αναφορά σε κείμενο

The Ryzen 9 5900HX’s results have been compared with those of the Comet Lake Intel Core i7-10700K, which also has 8 cores and 16 threads but comes with a power-hungry TDP of 125 W and a maximum boost clock of 5.1 GHz.

Τι να σχολιάσει κανείς 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leros2004 είπε

Και είχα βάλει στο μάτι το Lenovo T14 με τον 4650U. Μάλλον τελικά θα περιμένω τα νέα Lenovo. Απ'ότι φαίνεται θα έχουν αρκετή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα έναν ryzen 5xxx (άμεσα διαθέσιμο) από την αλεπού πριν 4 μέρες και δεν με έχει ενημερώσει για την κατάσταση της παραγγελίας ούτε στο τηλέφωνο απαντούν.

Επεξ/σία από nick0lis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Έχω φάει 3 άκυρα μετά από μέρες με "Άμεσα διαθέσιμα" προϊόντα από skroutzομάγαζα που θυμήθηκα γιατί αγοράζω μόνο από Amazon.

Μια από τα ίδια σε κάποια καταστήματα το διαθέσιμο 1-4 μέρες μεταφράζεται σε από τον νέο χρόνο και βλέπουμε, άλλα καταστήματα δεν ξέρουν ακριβώς πρέπει να βάλεις την παραγγελία να την πληρώσεις και όταν την παραγγέλλουν μετά από  μερικές μέρες θα μάθεις πότε…

Σε ένα κατάστημα που έκανα online παραγγελία με διαθεσιμότητα 4-10 μέρες μετά από 10 λεπτά μου τηλεφώνησαν να μου πουν ότι αν παραγγείλω θα παραλάβω αρχές Φεβρουαρίου 🤣 την ακύρωσα και 1-2 ώρες μετά το ίδιο προϊόν στο ίδιο κατάστημα ήταν με διαθεσιμότητα 1-4 μέρες με τιμή +50 euro

Τελικά παρήγγειλα από amazon.de με standard shipping στα 380 ευρό +15 μεταφορικά αντί για 435 στο skroutz
Την έστειλαν σήμερα με UPS και θα παραλάβω στις 31/12

 

Spoiler

U6pjVgk.jpg

 

Επεξ/σία από Deu164
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...