Προς το περιεχόμενο

Φορολογική δήλωση 2020


Kiritsenko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη φορά έκανα τη φορολογική δήλωση των γονέων μου. Η δήλωση είναι κοινή αλλά έκανα μία πατάτα. Συμπλήρωσα το Ε2 του πατέρα μου και έκανα υποβολή του Ε1. Όμως δεν είχα κάνει υποβολή του Ε2 και για τη μητέρα μου με αποτέλεσμα τώρα στα στοιχεία της μητέρας μου να μη εμφανίζει το Ε2 της. Πρέπει να πάω στην εφορία ή μπορεί να γίνει με τροποποιητική? Οι τροποποιητικές έχουν ανοίξει? Βλέπω ότι με αφήνει να κάνω για το 2019 αλλά όχι για το 2020.

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δέχεται το taxis το Iban του παππού μου. Με τίποτα. 

 

Γνωρίζει κάποιος τον λόγο; 

 

Κάθε χρόνο έχει επιστροφή κ κάθε χρόνο πρέπει να τρέχουμε εφορία για να παίρνει το ποσό πίσω. Πάντα το Iban αναγράφοταν σωστά στις παλιές δηλώσεις όπως και τώρα που το καταχωρώ στο taxis. 

 

Αν βάλω λογαριασμό τρίτου θα γίνει η δουλειά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Everest είπε

τοσο πολυ εχει αλλαξει η φορολογια; περυσι ειχα επιστροφη 100 και φετος μονο 10 με ολα σχεδον ιδια.

Όταν λες όλα ίδια με πέρυσι, εννοείς ότι είχες τα ίδια εισοδήματα και την ίδια παρακράτηση φόρου και πέρυσι πήρες 100 επιστροφή ενώ φέτος μόνο 10?

Γιατί κι εμείς είχαμε τα ίδια εισοδήματα πέρυσι με φέτος, αλλά ο παρακρατηθείς φόρος ήταν λιγότερος φέτος και παρόλο που το ποσό που πρέπει να πληρώσουμε είναι 3πλάσιο, ο συνολικός φόρος είναι μικρότερος σε σχέση με πέρυσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SB_1957 τα ειδα αναλυτικα και ειναι λιγο περισσοτερα τα φετινα. Η παρακρατηση ηταν 20 ευρω παραπανω φετος. Εισοδημα μισθωτου 180 ευρω περισσοτερα φετος και 200 ευρω παραπανω απο επιδομα ανεργιας. Δεν ξερω αν αυτα δικαιολογουν τον εκμηδενισμο της επιστροφης. Το επιδομα ανεργιας ηξερα απο παλια οτι δεν φορολογειται.

Επεξ/σία από Everest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Everest είπε

τοσο πολυ εχει αλλαξει η φορολογια; περυσι ειχα επιστροφη 100 και φετος μονο 10 με ολα σχεδον ιδια.

Η φορολογία πάντως δεν έχει αλλάξει σε σχέση με πέρυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Η φορολογία πάντως δεν έχει αλλάξει σε σχέση με πέρυσι.

Ευχαριστω για την πληροφορια. Κι εγω δεν βρηκα καποια αλλαγη λιγο που εψαξα.
Περυσι οταν πηγα να την κανω μαιο, μου εβγαλε μηδενικο κι επειδη βαριομουν κιολας να ψαξω απο τοσο νωρις, αν μου εχει ξεφυγει καποια αλλαγη, το αφησα. Οταν την εκανα τον Ιουνιο, μου βγηκε μια επιστροφη 100 ευρω, γιατι κατι αλλαξαν λιγο πριν τις εκλογες. 😁
Τα ποσα πιο πανω δικαιολογουν τα 100 επιστροφη να γινουν 10 πιστευεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Everest είπε

Ευχαριστω για την πληροφορια. Κι εγω δεν βρηκα καποια αλλαγη λιγο που εψαξα.
Περυσι οταν πηγα να την κανω μαιο, μου εβγαλε μηδενικο κι επειδη βαριομουν κιολας να ψαξω απο τοσο νωρις, αν μου εχει ξεφυγει καποια αλλαγη, το αφησα. Οταν την εκανα τον Ιουνιο, μου βγηκε μια επιστροφη 100 ευρω, γιατι κατι αλλαξαν λιγο πριν τις εκλογες. 😁
Τα ποσα πιο πανω δικαιολογουν τα 100 επιστροφη να γινουν 10 πιστευεις;

Μπορεί να είχες μειωμένες αγορές σε ηλεκτρονικές αγορές μπορούν πολλά πράγματα στην τύχη δεν μπορείς να μαντεύεις γιατί βγήκε τόσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Everest είπε

Ευχαριστω για την πληροφορια. Κι εγω δεν βρηκα καποια αλλαγη λιγο που εψαξα.
Περυσι οταν πηγα να την κανω μαιο, μου εβγαλε μηδενικο κι επειδη βαριομουν κιολας να ψαξω απο τοσο νωρις, αν μου εχει ξεφυγει καποια αλλαγη, το αφησα. Οταν την εκανα τον Ιουνιο, μου βγηκε μια επιστροφη 100 ευρω, γιατι κατι αλλαξαν λιγο πριν τις εκλογες. 😁
Τα ποσα πιο πανω δικαιολογουν τα 100 επιστροφη να γινουν 10 πιστευεις;

Αυτό, που λες το Μάιο βγήκε ΑΛΛΟ και τον Ιούνιο ΑΛΛΟ, μου φαίνεται περίεργο.

Πάντως, ΜΟΝΟ αν δώσεις αναλυτικά νούμερα, θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Αυτό, που λες το Μάιο βγήκε ΑΛΛΟ και τον Ιούνιο ΑΛΛΟ, μου φαίνεται περίεργο.

ναι πέρυσι έγινε αυτό, άλλαξε κάτι περί αφορολόγητου, που στην αρχή ίσχυε διαφορετικά. κι ενω αρχικά μου έβγαινε μηδενική, όταν την έκανα έβγαλε πιστωτικό. προφανώς μόνο όσοι ήμασταν στα όρια του αφορόλογητου θα το είδαμε. κι αν κάποιος μπήκε κατευθείαν να την κάνει τον ιούνιο, αυτό δεν το είδε καν.

@asdnikos ισα ισα, ειχα περισσοτερες αγορες με καρτα φετος, περι τα 1000 εξτρα. τα υπολοιπα οπως τα ειπα, φετος απο μισθωτη υπηρεσια 180 πανω και απο επιδομα ανεργιας 200 πανω.

Επεξ/σία από Everest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά που παίζουμε με κάρτα σε στοιχηματικές στο ίντερνετ τα βάζουμε στον κωδικό 049;

Από ό,τι βλέπω μπαίνουν, (Ομάδα 9 Ελστατ) αλλά θα μπουν αφού αφαιρεθούν τα όποια κέρδη;

Επεξ/σία από sl028
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sl028 είπε

Αυτά που παίζουμε με κάρτα σε στοιχηματικές στο ίντερνετ τα βάζουμε στον κωδικό 049;

Από ό,τι βλέπω μπαίνουν, (Ομάδα 9 Ελστατ) αλλά θα μπουν αφού αφαιρεθούν τα όποια κέρδη;

Δεν έχουν ήδη από ΜΟΝΑ τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...