Προς το περιεχόμενο

Φορολογική δήλωση 2020


Kiritsenko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Καλοφάγωτα 😀 Μια ερώτηση,σου είχε βγάλει στο gsis ημερομηνία επιστροφής? Εμένα η λογίστρια μου έκανε την δήλωση στις 21/4 έχει βγει πιστωτικό αλλά δεν βλέπω φως.

Ακριβως το ιδιο και εγω (21/4 εκανα την δηλωση)

μπαινω στο gsis

https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2020/income/e1search/index.jsp

και ενω γραφει οτι εχω πιστωτικο η ημερομηνια ειναι κενη και ακομα δεν εχω δει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την φορολογική όταν άνοιξαν αλλά επειδή είμαι βλάκας ξέχασα να βάλω έξοδα και έτσι έχω ένα μεγάλο χρεωστικό. Γνωρίζει κάποιος πότε θα ανοίξουν οι τροποποιητικές; Θα μπορέσω να το φτιάξω αυτό ή αναγκαστικά θα πληρώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2020 στις 8:29 ΜΜ, Forested είπε

Μόλις πιστώθηκε στον λογαριασμό μου η επιστροφή (ήταν μεγάλη)

σου ήρθε κάποιο email ότι πιστώθηκε το ποσό ή κοιτάς κάθε 3 και λίγο το λογαριασμό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mylo είπε

σου ήρθε κάποιο email ότι πιστώθηκε το ποσό ή κοιτάς κάθε 3 και λίγο το λογαριασμό ?

Δεν στέλνουν μαιλ απλά εξαφανίζεται από της επιστροφές στην προσωποιηήμενη πληροφοριση.

Καλέστε στο τμήμα επιστροφών της ΔΟΥ σας να μάθετε μήπως χρειάζονται κάποιο δικαιολογιτικό όπως βιβλιάριο τραπέζης κάποια Υ.Δ. κτλπ (Τα στέλνετε μέσω mail) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/6/2020 στις 2:00 ΜΜ, simplemaths είπε

Έκανα την φορολογική όταν άνοιξαν αλλά επειδή είμαι βλάκας ξέχασα να βάλω έξοδα και έτσι έχω ένα μεγάλο χρεωστικό. Γνωρίζει κάποιος πότε θα ανοίξουν οι τροποποιητικές; Θα μπορέσω να το φτιάξω αυτό ή αναγκαστικά θα πληρώσω;

Κι εγώ την πάτησα κάπως έτσι αν και δε μου έβγαινε χρεωστικό ούτως ή άλλως, αλλά είχα μικρό πιστωτικό. Όπως έγραψαν, άνοιξαν οι τροποποιητικές, γρήγορα για τροποποίηση κι εσύ, εγώ την έκανα και όλα καλά. 

Επεξ/σία από Toxo <3 lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει βγει πιστωτικο για επιστροφη, ομως στο taxisnet στην προσωπικη πληροφορηση -> επιστροφες δεν μου εμφανισε τιποτα απο την αρχη . Κανεις αλλος στην ιδια κατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα επιστροφή 160€ λόγω λάθους καταχώρισης από τον εργοδότη, με την σωστή καταχώριση το ποσό είναι μηδενικό και όταν δοκιμάσω να κάνω τώρα την τροπ/τικη μου βγάζει μηδενικό. Γνωρίζει κανείς πως απαιτούνται τα αχρεωστήτως καταβληθέντα από την εφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Caiden είπε

Μου εχει βγει πιστωτικο για επιστροφη, ομως στο taxisnet στην προσωπικη πληροφορηση -> επιστροφες δεν μου εμφανισε τιποτα απο την αρχη . Κανεις αλλος στην ιδια κατασταση?

Και εγω. Μιλησα με ΔΟΥ και μου ειπαν πως δεν βλεπουν καποιο προβλημα και οτι θα πληρωθω (το ποτε ειναι αλλο ερωτημα...)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stratos_21 είπε

Έλαβα επιστροφή 160€ λόγω λάθους καταχώρισης από τον εργοδότη, με την σωστή καταχώριση το ποσό είναι μηδενικό και όταν δοκιμάσω να κάνω τώρα την τροπ/τικη μου βγάζει μηδενικό. Γνωρίζει κανείς πως απαιτούνται τα αχρεωστήτως καταβληθέντα από την εφορία;

Θα εμφανιστεί στα εκτός ρύθμισης και θα πρέπει να πληρωθεί απο εσένα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vforvaggelis είπε

Και εγω. Μιλησα με ΔΟΥ και μου ειπαν πως δεν βλεπουν καποιο προβλημα και οτι θα πληρωθω (το ποτε ειναι αλλο ερωτημα...)

Εγω πριν λιγο πηρα τηλεφωνο ΔΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ στο τμημα επιστροφων και με βρηκαν 320 ευρω επιστροφη εχω αλλα μου ειπαν οτι δεν τους εχει σταλλει ακομα

και ισως μου πιστωθουν κατα καποιο τροπο απο το taxis (δεν καταλαβα τι εννοουσε) διαφορετικα να αναμενω για το ποτε θα τους παει μαλλον το χαρτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splash18 είπε

Εγω πριν λιγο πηρα τηλεφωνο ΔΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ στο τμημα επιστροφων και με βρηκαν 320 ευρω επιστροφη εχω αλλα μου ειπαν οτι δεν τους εχει σταλλει ακομα

και ισως μου πιστωθουν κατα καποιο τροπο απο το taxis (δεν καταλαβα τι εννοουσε) διαφορετικα να αναμενω για το ποτε θα τους παει μαλλον το χαρτι

Κανονικα θα πρεπει να γινει καταθεση στο IBAN που εχεις δηλωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vforvaggelis είπε

Κανονικα θα πρεπει να γινει καταθεση στο IBAN που εχεις δηλωσει.

ναι απλα μου ειπε οτι δεν γνωριζει ποτε θα μπουν.. της ειπα οτι υπαρχει δηλωμενος και ο λογαριασμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, splash18 είπε

ναι απλα μου ειπε οτι δεν γνωριζει ποτε θα μπουν.. της ειπα οτι υπαρχει δηλωμενος και ο λογαριασμος 

Και σε εμενα δεν γνωριζαν, οποτε...υπομονη! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περίπτωση που κάποιο άτομο που άλλάξε κατοικία μέσα στο 2019, φιλοξενούσε άλλα άτομα στην παλιά (ενοικιαστής) και στην νέα δεν τα φιλοξενεί (μπήκαν στο μισθωτήριο στην παλιά κατοικία) δηλώνονται ως φιλοξενούμενοι για το αντίστοιχο δίαστημα ή δεν δηλώνονται καθόλου (μιας που στο τέλος του 2019 δεν υπήρχε φιλοξενία);

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...