Προς το περιεχόμενο

Νέο περιβάλλον και περιεχόμενο για την υβριδική πλατφόρμα της ΕΡΤ


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, guzel είπε

Σε ποιο email απαντούν; 

Google φίλε μου... Αλλά νομίζω οι περισσότεροι την θέλουμε την υβριδική της ΕΡΤ 

Μόλις τώρα, ntinakos9 είπε

Σταματήστε με την απαξίωση, μια χαρά είναι η ΕΡΤ και κάνει βήματα μπροστά συνεχώς

Ειδικά η υβριδική τα σπάει!! 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν ξέρω πχ εγώ με Vision και φίλος με Xiaomi android TV δεν υπάρχει το app της ΕΡΤ...

Δεν υπάρχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή όχι, ενεργοποιείες απλά τις υβριδικές υπηρεσίες της τηλεόρασης σου.. Τελικά ελέγχεις αν υποστηρίζονται υβριδικές υπηρεσίες απο το σύστημά σου και τέλος..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω τηλεόραση samsung UE40KU6400SXXH που είναι μέσα στις συμβατές τηλεοράσεις όμως τo hbbtv  δεν τo έχει στο μάρκετ. ξέρει κάνεις γιατί και πως να βρω μια λύση?

Επεξ/σία από vega13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δική μου LG Smart του 2015 λειτουργεί κανονικά αλλά είναι απελπιστικά αργό. Χρειάζονται περίπου 15 δευτερόλεπτα για να φορτώσει το interface, από τη στιγμή που πατάς το κόκκινο κουμπί. Η περιήγηση στο μενού είναι ανεκτή. Ακολούθως χρειάζονται 30-40 δευτερόλεπτα για να ξεκινήσει η ταινία από τη στιγμή που επιλέγεις την αναπαραγωγή. Μία ταινία που ξεκίνησα να βλέπω την έκοψε στη μέση και δεν συνέχιζε με τίποτα. Το λες και μη χρηστικό 😋

Το Netflix από την άλλη (με την ξεχωριστή εφαρμογή) παίζει άψογα.

Ενδεχομένως να φταίει ο αρκετά αδύναμος (πλέον) επεξεργαστής της τηλεόρασης, δεν το δοκίμασα αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατήρηση και μια ερώτηση.

Θα έπρεπε αντί για φτηνιάρικες ξένες παραγωγές, να έβαζε σειρές απο την πλούσια ελληνική παλαιά παραγωγή (όσες δεν έσβησαν κάποια κομματόσκυλα την 10ετία του 80) που πολλοί απο τους παλιούς θα ήθελαν να τις ξαναδούν αλλα και οι νέοι να τις γνωρίσουν.

 

Η ερώτηση: Η ταχύτητα πρόσβασης (και περιήγησης) στην πλατφόρμα, γίνεται καλύτερα απο τα κανάλια ΕΡΤ1 - ΕΡΤ2 που δεν είναι HD ή το ίδιο είναι απ'όπου κι αν μπείς, δηλαδή και απο την ΕΡΤHD;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Μια παρατήρηση και μια ερώτηση.

Θα έπρεπε αντί για φτηνιάρικες ξένες παραγωγές, να έβαζε σειρές απο την πλούσια ελληνική παλαιά παραγωγή (όσες δεν έσβησαν κάποια κομματόσκυλα την 10ετία του 80) που πολλοί απο τους παλιούς θα ήθελαν να τις ξαναδούν αλλα και οι νέοι να τις γνωρίσουν.

Η ερώτηση: Η ταχύτητα πρόσβασης (και περιήγησης) στην πλατφόρμα, γίνεται καλύτερα απο τα κανάλια ΕΡΤ1 - ΕΡΤ2 που δεν είναι HD ή το ίδιο είναι απ'όπου κι αν μπείς, δηλαδή και απο την ΕΡΤHD;

Σαν ποιες σειρές δώσε παράδειγμα; 

Εγώ πάλι θα ήθελα ελληνικές ταινίες 24 ώρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Samsung πριν το 2018 μη το ψάχνεται . Άπλα η Samsung θεώρησε τριτοκοσμική τη χώρα μας και κλείδωσε την Hybbtv .  Σ εμένα που εχω μια UE65MU8002 του 17 , μπήκε online τεχνικός της Samsung και μου τη δήλωσε απ το κρυφό μενού ως Ισπανική , και τώρα δουλεύει ( χμ..). Μόνο που Γαμ...κε η ώρα και το EPG και δεν επανέρχεται σωστά όσο κι αν το παλέψεις με τη χειροκίνητο ορισμό της ώρας.   Στα νεότερα μοντέλα απλά δείτε εδω  πως να το  ενεργοποιήσετε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Σαν ποιες σειρές δώσε παράδειγμα; 

Εγώ πάλι θα ήθελα ελληνικές ταινίες 24 ώρες. 

Υπήρξαν φοβερές σειρές δραματικές κωμικές κλπ.

Άγνωστος Πόλεμος

Η Γειτονιά μας

Πορφύρα και Αίμα

Λούνα Πάρκ

Μεθοριακός Σταθμός

Σειρές του Γρηγόρη Ξενόπουλου και πολλές άλλες. Αυτές που έγραψα είναι αυτές που σε 1 λεπτό σκέφθηκα. Δεν έψαξα δηλαδή. Ως παραδείγματα άμεσα στα έγραψα.

Ναι και ταινίες όπως λες. Σωστό κι αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MariaBarbie είπε

Η ΕΡΤ είναι το πιο βαρετό κανάλι. Μόνο παλιές ταινίες παίζει. 

δεν μιλαμε για ΕΡΤ μπαρμπι....για υβριδικη τηλεοραση μιλαμε

25 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Υπήρξαν φοβερές σειρές δραματικές κωμικές κλπ.

Άγνωστος Πόλεμος

Η Γειτονιά μας

Πορφύρα και Αίμα

Λούνα Πάρκ

Μεθοριακός Σταθμός

Σειρές του Γρηγόρη Ξενόπουλου και πολλές άλλες. Αυτές που έγραψα είναι αυτές που σε 1 λεπτό σκέφθηκα. Δεν έψαξα δηλαδή. Ως παραδείγματα άμεσα στα έγραψα.

Ναι και ταινίες όπως λες. Σωστό κι αυτό.

μαλλον δεν υπαρχουν τα καταλληλα ατομα στις καταλληλες θεσεις...παντως και αυτο που εκαναν το θεωρω θαυμα για Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MariaBarbie είπε

Και πάλι βαρετό είναι. Τα άλλα κανάλια έχουν shopping star, GNTM, masterchef και πολύ καλά σίριαλ όπως άγριες μέλισσες! 

Εξαρτάται τι ζητάει κάποιος στη ζωή του, εμενα το υβριδικό μου αρκεί αυτή τη στιγμή. 

4 λεπτά πριν, kifinas είπε

Γεια σου ρε Panasonic, ούτε app ούτε αηδίες, just works.

Και hitachi τα ίδια, ούτε κικ δεν κανει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στην ΕΡΤ που ακολουθεί την εξέλιξη.

Δεν είναι και πολλές κρατικές στην Ευρώπη που το κάνουν αυτό.

2 ώρες πριν, Manos fot. είπε

Αφού δεν έχει επίσημη ονομασία τη θα λέγατε για Ertflix?

καθόλου κλεμμένο από το Netflix πως σας πήγε το μυαλό😋

Ertflix, novaflix, πήξαμε στο flix.

Προσοχή στις μαϊμούδες 😄

11 λεπτά πριν, MariaBarbie είπε

Και πάλι βαρετό είναι. Τα άλλα κανάλια έχουν shopping star, GNTM, masterchef και πολύ καλά σίριαλ όπως άγριες μέλισσες! 

Οι άγριες μέλισσες είναι σαπουνόπερα με περιτύλιγμα.

Όλοι παίρνονται μεταξύ τους, χωρίς κανένα λόγο.

Beverly Hills 1821

Επίσης ξέχασες και την Ελίφ από το ποιοτικό πρόγραμμα του star.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...