Προς το περιεχόμενο

Smartphone@Sony Xperia XZ3, 299€, Germanos


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαρακτηριστικά  της συσκευής.

Για κάποιους ίσως αξίζει.

Στο skroutz μόνο σε ένα κατάστημα με τιμή στο Θεό.

https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-xz3/20377041/?fname=&fvalue=

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Pillars είπε

Για 2020 τα 4GB RAM δεν είναι οριακά για browsing με chrome?

Όχι.

Πάντως αν και Sony-φίλος η σειρά XZ2/3 δεν ήταν και η καλύτερη και επίσης πέραν android 10 δε θα πάρει άλλη μεγάλη αναβάθμιση και έτσι όπως ήρθε η 10 με ένα σκασμό προβλήματα καλύτερα κιόλας.

Οπότε πάρτο το μόνο για την υπέροχη οθόνη του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητάρα! Αν δεν είχα πάρει πρόσφατα το axon 10 pro από amazon.de θα το χτύπαγα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Φοβερή OLED οθόνη, φοβερά στέρεο ηχεία, πολύ καλή κάμερα ακόμα και την νύχτα, Qi wireless charging και εκπληκτική ποιότητα κατασκευής.

Oύτε drop notch ούτε τίποτα. Όσοι θέλετε flagship specs σε λογική τιμή χτυπάτε όσο υπάρχει ακόμα.  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Pillars είπε

Για 2020 τα 4GB RAM δεν είναι οριακά για browsing με chrome?

Συγκεκριμένα για τη Sony θα έλεγα ότι φτάνουν.

Έχει συντηρητικό memory management και συμπεριφέρεται σαν 6GB συσκευή από άλλες μάρκες (έχω XZ2, είχα Mate 10 Pro και έχω Oneplus 6T).

Οπότε κρατάει πολλές εφαρμογές στη μνήμη ΑΛΛΑ σε βάρος της ομαλής λειτουργίας. Μερικές φορές κάνει κάποια μικρο-σκαλωματάκια και χαλάει την κατά τα άλλα ωραία εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mr.mister είπε

Aυτα ηταν εκθεσειακα προβληματικα ολα.

Γιατι αυτο/αυτα τι θα ειναι? :P

33 λεπτά πριν, Pillars είπε

Για 2020 τα 4GB RAM δεν είναι οριακά για browsing με chrome?

Ναι, θες 8 gb ram και πανω για απλο browsing...

Επεξ/σία από sexymwro7
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Γιατι αυτο/αυτα τι θα ειναι? :P

 

Έχεις αποδείξεις για αυτό ή απλά γράφεις ότι να ναι απλά για χαβαλέ;

Μην δημιουργούμε εντυπώσεις αν δεν υπάρχουν αποδείξεις και αυτές θα έρθουν με τα σχόλια αυτών που θα την αγοράσουν.

Προσωπικά όσες φορές παρήγγειλα από Γερμανό, παρέλαβα σφραγισμένο προϊόν.

Απο Κώτσο αντίθετα έχω παραλάβει και ανοιχτή / εκθεσιακή συσκευασία αν και δεν έγραφε πουθενά κάτι τέτοιο όταν το παρήγγειλα online.  

Στο προηγούμενο σχόλιο ξέχασα να συμπληρώσω ότι το XZ3 ενώ έχει 64GB παίρνει και microSD, κάτι που δεν βρίσκεις πλέον εύκολα σε ναυαρχίδες.

Επίσης έχει ίσως το πληρέστερο always on display που έχω δει σε amoled / oled συσκευή. 

Δείτε εδώ ένα αντικειμενικό review:

 
Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Έχεις αποδείξεις για αυτό ή απλά γράφεις ότι να ναι απλά για χαβαλέ;

Μην δημιουργούμε εντυπώσεις αν δεν υπάρχουν αποδείξεις και αυτές θα έρθουν με τα σχόλια αυτών που θα την αγοράσουν.

Καλα ναι, παιζει και απο την καλη του την καρδια ο Γερμανος απο 799 να το εβαλε 299 για ολοκαινουρια συσκευη :P

Απλα το 299 ειναι πιο κοντα στο 240, που αναφερθηκε οτι ηταν εκθεσιακα, παρα στο 490+ στο ιστορικο του στο skroutz...Οποτε δε θα μου εκανε εντυπωση να ηταν και αυτο εκθεσιακο. Δεν ξερω και την πολιτικη του Γερμανου, αν το γραφει αν προκειται για εκθεσιακο στο σαιτ του...

Με ενα τηλεφωνημα θα μαθαιναμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Καλα ναι, παιζει και απο την καλη του την καρδια ο Γερμανος απο 799 να το εβαλε 299 για ολοκαινουρια συσκευη :P

Απλα το 299 ειναι πιο κοντα στο 240, που αναφερθηκε οτι ηταν εκθεσιακα, παρα στο 490+ στο ιστορικο του στο skroutz...Οποτε δε θα μου εκανε εντυπωση να ηταν και αυτο εκθεσιακο. Δεν ξερω και την πολιτικη του Γερμανου, αν το γραφει αν προκειται για εκθεσιακο στο σαιτ του...

Με ενα τηλεφωνημα θα μαθαιναμε.

Εχουνε παιξει αρκετες φορες flagship κινητα της Sony σε τετοιες τιμες 1-2χρονια μετα τη κυκλοφορια τους,μη σου κανει εντυπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...