Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, daPro είπε

Αυτοί είναι χειρότεροι κ από μας..

Αυτοι το τερματισαν παει.. Περισσοτερο δεν παει 🤣

Καλα μπηκα και ειδα στο #doogeesendmyphone και εχουν σαλταρει τελειως μιλαμε.. Καθε λιγα δευτερολεπτα ποσταρουν..

Αρχιζω να λυπαμαι την καημενη την doogee

Αυτοι και τον πιο λογικο θα τον κανουν να τρελαθει 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, nikos16717 είπε

Τελικά άκυρο θα πέσει ? Προσωπικά δε μου έχουν στείλει κάτι νεότερο

99% ναι αλλα ακομα και για το 1% εγω θα αφησω να περασουν μηνες και μηνες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Πάντως όταν έκανα την παραγγελία έγραφε ~20 μέρες για αποστολή ;) Όχι ότι θα τα στείλουν, αλλά να 'χουμε να λέμε.

 

11 νμζ έλεγε σε εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ δεν είχα καμία ενόχληση ακόμη.  Δεν ξερω,να κάνω extend?Είναι και πολλά τα χρήματα εμένα ρε γμτ :-(

3 μέρες περιθώριο δίνει. Αν κάνω extend 4μηνο, αυτοί είναι ικανοί να μου πουν "ρε φίλε 14 κινητά που να προλάβουμε να τα φτιάξουμε σε 4 μήνες;"
Πάντως σοβαρά, δεν αναμένεται να περάσει 4μηνο μετά για να πάρω τα χρήματά μου,ε ; Λογικά θα επιστραφουν πολύ νωρίτερα αφού ακυρωθούν

Επεξ/σία από klainmein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, klainmein είπε

[..] "ρε φίλε 14 κινητά που να προλάβουμε να τα φτιάξουμε σε 4 μήνες;" [...]

Με το τεμάχιο τα πήρες ή με το κιλό;;; 😄
Εγώ, πάντως, αν ήμουν στη θέση τους θα έστελνα μόνο σε όσους πηραν πχ μόνο 2 (τόσα πήρα, γι αυτό το λέω 😁).

Όσον αφορά το "extend", μια φορά είχα κάνει το λάθος να κάνω extend 70 ημέρες αντί για 10 που μου ζήτησε ο πωλητής, και στο τέλος άρχισε να στέλνει σε όλους τους άλλους τα πράγματα και εμένα μου έδωσε tracking number την ημέρα που έληγε η προθεσμία (μιλάω για προπαραγγελία, που έβλεπα τα reviews όσων παραλάμβαναν).

Τέλος πάντων, στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω τι περιμένω/περιμένουμε; Ότι τι, δηλαδή, άμα στο τέλος μείνουμε λίγοι, οι πιο υπομονετικοί, σε εμάς θα στείλει; Τη ζημιά στην εικόνα θα την πάθει από τους πολλούς. Και να στείλει σε 100 πχ, θα αλλάξει τίποτα; Από την άλλη, 11€ είναι, δεν θα πάθω τίποτα να τα στερηθώ για λίγο. Εξάλλου, ξέρω ότι δεν πρόκειται να χαθούν.

Πάντως, η φήμη του thread μας επεκτείνεται. Μέχρι και άρθρα (εντάξει, άρθρο) γράφονται...
 

 

Επεξ/σία από spyros_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως στο hukd εγραψε ενας οτι του στειλαν απο μονοι τους οτι δεν μπορουν να τα στειλουν γιατι θα καταστραφουν και του ειπαν θα τον κάνουν vip member για να παιρνει κουπονια για το store τους.

Επισης στην σελιδα τους στο αλι ανεβασαν ανακοινωση συγνωμης.

Τελος, ενα αλλο μελος εκει εγραψε οτι οταν κανεις extend το ali μπορει να δωσει τα χρηματα στον πωλητη και να υπαρξει καθυστεριση σε refund μετα...

Ισως ολα αυτα να ειναι και απλα μπουρδες ωστε να φοβηθουμε και να ακυρωσουμε μονοι μας...

edit

αυτο εγραψε ο user, δεν ξερω αν ειναι οντως αληθινο

If we send all the mobile phones, we will face losing our jobs and not sending your mobile phones. We will face punishment. Anyway, we will be punished. We only hope to help you get all the money back, you can't understand us,This is neither the result we want nor the result you want. We just want to solve this wrong discount. You will become our good friend and have your coupon every month, when you need to buy a mobile phone, we can offer you a discount and you become our VIP fan.

 

Επεξ/σία από Bubs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Εγώ πάντως τους έστειλα email (αφού αυτό έλεγαν να κάνουμε στην ανακοίνωση). Για να δούμε τι θα απαντήσουν. 

Εγω παντως τους εχω στειλει email μετα το αυτοματοποιημενο αδιαβαστο μυνημα, δηλ 2 συνολικα μυνηματα εστειλα, και το δευτερο μου μυνημα οπως και το πρωτο μου μυνημα τα δειχνει unread, δηλ αδιαβαστα, εδω και μια εβδομαδα για να δω τι θα πουν τα εστειλα, και ακομη περιμενω απαντηση

Απο την μια φωναζουν στο site τους με μεγαλα γραμματα στειλτε μας email και εμεις θα σας δωσουμε αμεσως την καλυτερη λυση, και απο την αλλη στα email δεν απαντανε καθολου, ουτε καν τα διαβαζουν τα μηνηματα μας. Τωρα αυτο συγνωμη, αλλα λεγεται κοροιδια. Ουτε καν θελουν να απαντανε, απλα θελουν και περιμενουν να ακυρωσουμε απο μονοι μας για να μην χασουν ποντους στο Aliexpress. 

Δηλ, αλλα γραφουν στην ταμπελα στο site τους, και αλλα κανουν στην πραξη σε ολους εμας.

Οποτε για μενα το τραβηγμα τους το θελουν, ε αφου μας δουλευουν ετσι καλα τους κανουν οι ισπανοι, πριν τους λυπηθηκα να τρωνε τοσο κραξιμο και τετοια πιεση απο τοσους πολλους, (τους ισπανους εννοω) αλλα ε οχι και να μας δουλευουν ετσι λες και ειμαστε παιδακια και να μην μας απαντανε καν, συγνωμη αλλα αυτο παραειναι.

Εγω απο πεισμα για αυτη τη συμπεριφορα τους την ψευτικη τωρα δεν ακυρωνω μονος μου, η ας ακυρωσουν αυτοι η το Aliexpress

9 ευρω εδωσα ας μεινουν εκει, ετσι να τους ερχεται μυνημα απο την πλατφορμα καθε μερα οτι εχουν συσκευες να αποστειλουν που δεν εχουν στειλει ακομη

Και να τα χασω μετα απο μηνες τα 9 ευρω σιγα τα λαχανα, που δεν χανονται αλλα λεμε, αυτο για να παιρνουν ενα μαθημα για τις πραξεις τους να ειναι σωστοι και να μην μας κοροιδευουν λες και ειμαστε εξαχρονα

Επεξ/σία από makhs5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...