Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν είναι το θέμα μου να περιμένω την οδική αλλά νιώθω μία ανασφάλεια πες ότι σκάει σε κανά περίεργο μέρος, σημείο και δυσκολευτεί ο γερανός, το Κιτ για ποσά χιλιόμετρα σε πάει? Και αν δεν έχει κοντά βουλκανιζατέρ?

Το Grandland ωραίο αμάξι αλλά κάτι με χαλάει μέσα που δεν μπορώ να προσδιορίσω το Karoq μου φαίνεται πιο άνετο , από την άλλη εξωτερικά το θεωρώ πιο όμορφο από το Karoq

Όπως και να έχει περιμένω σήμερα τηλέφωνο , αν ισχύει η τιμή 24700 και μου κάνει και 500€ έκπτωση και πάει στα 24200€ , επειδή έχει χαμηλό επιτόκιο τελική τιμή βγαίνει σαν να πάρω κάποιο άλλο που πάει περίπου 22.000€ , αν κάνουν τραμπα την ημερομηνία έχει καλώς.

Αλλιώς το ακυρώνω και πάω απόγευμα από Skodae, Opel μπορεί και Fiat να δω ετοιμοπαραδοτα

Μα και αυτό πάει πάνω από 22.000€ σε καινούριο, με χάλασε πολύ η κονσόλα που παίζει και ετριζε στο τεστ ντραιβ

Στο δικο μου δε βλεπω να παιζει η κονσολα. Δεν ξερω βεβαια τι εννοεις παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Masma είπε

το μονο που μενει να ρωτησω ειναι το κόστος της active Display ωστε να δω αν με παιρνεις να προσθέσω και αυτο σαν extra. 

ομορφο feature αλλα οχι και κατι ιδιαίτερο απο λειτουργίες, αν θυμαμαι καλα στη Vw γυρω στη πεντακοσαρα το χρεωναν

 

πολυ ομορφο αμαξι το troc με το καλό...

 

εκανες βολτες στις αντιπροσωπείες για την καλυτερη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, c-max είπε

Στο δικο μου δε βλεπω να παιζει η κονσολα. Δεν ξερω βεβαια τι εννοεις παιζει

Έχει τζόγο αριστερά-δεξία , το είδα σε όλα στη έκθεση και στο τεστ ντραιβ οπότε προκαλούνται τριγμοί όταν ακουμπάει το πόδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bomber-21 είπε

ΥΓ: Έχω ένα Vitara 2wd GL+ hybrid εδώ και τρεις μέρες. Αν θέλετε κάτι να ρωτήσετε, ευχαρίστως να βοηθήσω.

Ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paylidis είπε

Μόλις μου ήρθε μειλ οτι κυκλοφορησε η νέα CLA και παιζει σε "φοβερη" προσφορά (εστειλαν προσφορά με αρχικη τιμή και λεει σουπερ επιδοτημενη καλεσε για να μαθεις).

Η αληθεια ειναι ότι ειναι πανεμορφή παντως αλλα με τις γυφτιες που ειδα στην ΜΒ δε ξερω τι να περιμενω απο εξοπλισμό...

Το σκεφτεσαι @tsofras ?

αυτοματακι ετοιμοπαραδοτο μουρατο και κατι μου λεει οτι θα ειναι προς τα 28-29 η "σουπερ επιδοτημενη τιμη"...

Το αμάξι είναι τούμπανο και πανέμορφο , αλλά είπαμε μην με μπριζώνεις , θα πάω οικονομικά με εξαίρεση τα 24000 του leon λόγω επιτοκίου. Αλλιώς όσο πιο κοντά στα 22.000ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, squib είπε

στη χειρότερη το κιτ σε πάει μερικά μέτρα να φύγεις από το άβολο σημείο και να σε πάρει ο γερανός. Είχα αυτοκίνητο με 20αρες ζάντες που ζύγιζε σχεδόν 2,5 τόνους φορτωμένο και είχε ρεζερβα. Λες και θα άλλαζα λάστιχο σε οποιοδήποτε οδοστρωμα ή θα σήκωνα τα 50-60 κιλά ζάντα να τη φορτώσω πίσω για να παώ για επισκευη. Μία φορά έπαθα λάστιχο περίμενα φορτώθηκε και τέλος. 

Σιγουρα ηταν αυτοκινητο?

μηπως ειχες ΤΟΜΠ😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το κιτ, δεν προκειται να πας ποτε το λεον (η οποιοδηποτε αυτοκινητο) καπου που να μην πηγαινει γερανος.

Εχω φερει οδικη σε παραλια/ερημια με κατσικοδρομο (οριακα να πηγαινει μονο lada) επειδη εμεινα απο μπαταρια 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imr είπε

Σχετικα με το κιτ, δεν προκειται να πας ποτε το λεον (η οποιοδηποτε αυτοκινητο) καπου που να μην πηγαινει γερανος.

Εχω φερει οδικη σε παραλια/ερημια με κατσικοδρομο (οριακα να πηγαινει μονο lada) επειδη εμεινα απο μπαταρια 

Καλά το Leon εκτός ότι δεν θα το πάω έχει ρεζέρβα κανονικών διαστάσεων.

Για τα ψευτο SUV λέμε όπως το 500X που κάπου παραπάνω μπορεί να τύχει να το πάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για τα ψευτο SUV λέμε όπως το 500X που κάπου παραπάνω μπορεί να τύχει να το πάς

δε θα το πας θα το λυπασαι...

100% σιγουρο και επιβεβαιωμενο απο (λογικους) φιλους και γνωστούς... φυσικα παντα υπαρχει η εξαιρεση του κανονα που θα παει με ψευτοsuv να μπει σε λασπες/ποταμια κλπ και θα κολλησει αλλα αυτοι κινουνται στη σφαίρα της βλακείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, paylidis είπε

ομορφο feature αλλα οχι και κατι ιδιαίτερο απο λειτουργίες, αν θυμαμαι καλα στη Vw γυρω στη πεντακοσαρα το χρεωναν

πολυ ομορφο αμαξι το troc με το καλό...

εκανες βολτες στις αντιπροσωπείες για την καλυτερη τιμη;

Ισχύει αυτό που λες απλά είναι εντυπωσιακή και λεώ 2020 καινούριο αμάξι ... ας το έχουμε 😛

Σε ευχαριστώ πολύ :D

Ναι ακολούθησα την συμβολή σου και η καλυτερη τιμή ήταν στον ανιτπόσωπο που μου πρότεινες. Είχε διαφορά από άλλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το αμάξι είναι τούμπανο και πανέμορφο , αλλά είπαμε μην με μπριζώνεις , θα πάω οικονομικά με εξαίρεση τα 24000 του leon λόγω επιτοκίου. Αλλιώς όσο πιο κοντά στα 22.000ε

τι ηθελαν και μου το εστειλαν ειναι οντως πανεμορφο... 🤣

(βεβαια αν μοιαζε με το προηγουμενο CLA ηθελες κ εκει παλετοφόρο για να μπεις μεσα τοσο χαμηλα που ηταν το καθισμα οποτε και παλι θα ετρωγε Χ απο μενα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Masma είπε

Ισχύει αυτό που λες απλά είναι εντυπωσιακή και λεώ 2020 καινούριο αμάξι ... ας το έχουμε 😛

Σε ευχαριστώ πολύ :D

Ναι ακολούθησα την συμβολή σου και η καλυτερη τιμή ήταν στον ανιτπόσωπο που μου πρότεινες. Είχε διαφορά από άλλους. 

στειλε μου ενα πμ όταν κ αν ειναι να το κλεισεις με ονομα πωλητη κλπ να παρω τον γνωστό μου να δουμε μηπως μπορεσουν κ σου κανουν κ κατι καλυτερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, hountalas είπε

Ένα γενικό σχόλιο να κάνω επειδή και εγώ έψαχνα για 4 μήνες και βλέπω και τον συναγωνιστή Τσοφρ να ΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ αλλά και άλλους. 

Ας πούμε ότι έχουμε 10 πράγματα που θέλουμε να έχει το μελλοντικό μας αυτοκίνητο. ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ θα βρεις τα 5-6 ή 7-9 ΑΛΛΑ ποτέ και τα 10. 

Και να πω εδώ πως τελικά το 2008 με άλλη θέση οδήγησης, βασικά με ένα απλό τιμόνι flat bottom θα ήταν η χρυσή τομή.

ΥΓ και εγώ στα πρώτα td έκραζα το τιμόνι αλλά μετά το συνήθισα. Θέλω να πιστευω όταν με το καλό έρθει να φωλιάσω μέσα του ακόμα καλύτερα. 

Προφανώς και ειδικά στην τιμή που το πήρα και εγώ δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά . Αν δεν με έπιαναν τα μυοσκελετικά μου θα το κράταγα και εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hountalas είπε

Ε ναι. Εγώ ήθελα και χώρους οπότε ήταν σχεδόν μονόδρομος. Παρόμοιοι και μεγαλύτεροι χώροι το καμικ με δυνατότερο κινητήρα αλλά προτιμάω εσωτερικό 2008. Το καμίκ δεν είναι άσχημο ειδικά με τις καλές ζάντες της style έκδοσης είναι κουκλί. Αλλά έχεις το 2008 που είναι ακόμα περισσότερο στα μάτια μου. 

Δεν ξέρω πόσα λίτρα πορτ μπαγκαζ έχει το καμικ. 

Μεταξύ 500χ και καμικ διαλέγω καμικ.

Και το xceed είναι ωραιο αλλά δεν αξίζει στον 1.0 120hp παρά μόνο με τον 1.4.

400lt έχει το Kamiq οπότε 30 λιγότερα θεωρητικά απο το 2008.

Αν και δεν λένε κάτι οι αριθμοί , γιατί και το Jeep Renegade δηλώνει 350 και σε τεστ που είδα το γέμισαν περισσότερο απο τα άλλα λόγω διάταξης του πορτ μπαγκαζ , ή το Clio που το δηλώνουν 390λτ και όταν το είδα απο κοντά είπα αποκλείεται να είναι τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...