Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εγώ να δεις τι περνάω που γράφει από πίσω 35 tfsi και μου λένε «καλά ρε μλκα είσαι σοβαρός πηγές αγόρασες καινούργιο Αμαξι 3500 κυβικά, είσαι τρελός;»

😂😂😂

βαρέθηκα να εξηγώ τι σημαίνει 

Στην Αυστραλία δεν λένε ποτέ κυβικά αλλά αριθμό κυλίνδρων Straight 6 , V6 , V8 και πάει λέγοντας εδώ μας κατάντησαν στα 1000ρακια και να λέμε και ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

@mp123  δώσε τα φώτα σου στον άνθρωπο

Λοιπόν περιμένω να με πάρουν για test drive για το Opel Glandland και το Skoda Kamiq 1.5 DSG . To Karoq 1.5 δεν υπάρχει για test drive :(

Εχε υποψιν σου οτι το Grandland παρουσιάζει διαφορα χαζοπροβλήματα και τριγμους.  Πχ το θεμα που εχουν και τα Μοκκα με τον τριγμό στα εσωτερικά μπράτσα στις πόρτες οδηγού και συνοδηγού. και το τριξιμο της πινακίδας οταν κλεινεις το πορτπαγκαζ.  Επίσης σε καμποσα μοντέλα το τιμόνι τραβάει προς τα δεξιά και το θεμα εχει σταλει στην Opel για επιλυση μιας και δεν ειναι ξεκάθαρο τι φταίει...

Παρότι ειναι πολύ καλό value for money (αν πάρεις καλή προσφορά)   εχουν γινει συμβιβασμοί σε λεπτομέρειες στο εσωτερικό στην ποιότητα.  Δεν ξέρω αν εχουν λυθεί στις νεες παρτίδες που έρχονται οπότε ψάξτο καλά. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sotiriadisc είπε

Σε τι χρωμα το πηρες εσυ? λεω σημερα μηπως παω απο κοντα να το δω.

Σαν χωρους το βρησκεις ανετο? ειμαστε 4 ατομα στην οικογενεια

Εγώ είμαι του μαύρου χρώματος στα αυτοκίνητα!

Να πας να το δεις από κοντά,πιστεύω θα σου αρέσει.

Από χώρους δεν είναι και τέρας αλλά πιστεύω για τα παιδιά είναι ικανοποιητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το grandland με είχαν απωθήσει και εμένα πολλά αρνητικά σχόλια γνωστών. Νομίζω είναι ακόμα σε μεταβατική περίοδο η Opel προσπαθεί να προσαρμοστεί στο psa group. Άχρωμη εταιρία στα μάτια μου δε ξέρω γιατί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Noobios είπε

Ναι τα λεντ φώτα όπως είχα πει όταν παρέλαβα και εγώ είναι το μόνο ενοχλητικό. Επίσης έχει ιδιαιτερότητα και δεν μπορείς να βάλεις led λαμπτήρες αφτερ μαρκετ. Θέλει πατέντα και τρύπηματα. Σε καροκ φόρουμ η λύση που κάνουν όλοι είναι αλλάζουν την αλογόνου με αλογόνου λευκή και είναι μια χαρά. Κάποια στιγμή και εγώ αυτό θα κάνω. Επίσης κάμερα οπισθοπορείας αυθεντική πάει κανα 300αρι άμα σου λείπει. 

Μπαίνει η κάμερα οπισθοπορίας από την αντιπροσωπεία η από third party μάστορα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nekrik είπε

Μπαίνει η κάμερα οπισθοπορίας από την αντιπροσωπεία η από third party μάστορα ; 

Τιμή που είπα απο αντιπροσωπεία αυθεντική κάμερα. Τοποθετηση από τους ίδιους. Κατ έμε ψιλοαχρηστη αν έχεις αισθητήρες. Δεν είναι τόσο μακρύ το αμάξι. Αν είχα το kodiaq τότε μάλλον θα ήταν απαραίτητη. 

Επεξ/σία από Noobios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

@mp123  δώσε τα φώτα σου στον άνθρωπο

Λοιπόν περιμένω να με πάρουν για test drive για το Opel Glandland και το Skoda Kamiq 1.5 DSG . To Karoq 1.5 δεν υπάρχει για test drive :(

 Τίμιο αυτοκινητάκι πόλης για  οπαδούς ασιατικών εταιριών και μόνο που δεν κοιτάζουν αλλες εταιρίες.7 χρόνια εγγύηση.Για την πόλη μια χαρά είναι συν ένα ταξιδάκι αντε δυο τον χρόνο .Για τριμελή οικογένεια  και μόνο.. 5,5 κατανάλωση το αυτόματο και κάπου στα 4,5 το μανουαλ.εγω το έχω συνδυάσει με μηχανή για προσωπικό μέσο μεταφοράς για να το έχει μόνο η γυναίκα με το παιδί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Noobios είπε

Τιμή που είπα απο αντιπροσωπεία αυθεντική κάμερα. Τοποθετηση από τους ίδιους. Κατ έμε ψιλοαχρηστη αν έχεις αισθητήρες. Δεν είναι τόσο μακρύ το αμάξι. Αν είχα το kodiaq τότε μάλλον θα ήταν απαραίτητη. 

Η limited έχει αισθητήρες πίσω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι το έχω δει εδώ και καιρό , βασικά για όλα έχω δει το συγκεκριμένο τέστ 🤣

Ε τι το σκέφτεσαι ακομα; Δεν τρίζουν τα Focus. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...