Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! Τα φώτα σας! Έχω κατάληξει κατά 99% στο 208, active έκδοση με τον 1.2 και 100 άλογα. Η προσφορά που πήρα είναι 15500 και αντε ίσως κάνα δώρο πχ συναγερμό. Πως ακούγεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

Καλησπέρα παιδιά! Τα φώτα σας! Έχω κατάληξει κατά 99% στο 208, active έκδοση με τον 1.2 και 100 άλογα. Η προσφορά που πήρα είναι 15500 και αντε ίσως κάνα δώρο πχ συναγερμό. Πως ακούγεται; 

Που ακριβώς θέλεις βοήθεια φίλε μου αν σου αρέσει το αμάξι?

Εδώ συνήθως γράφουμε οι αναποφάσιστοι 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

Καλησπέρα παιδιά! Τα φώτα σας! Έχω κατάληξει κατά 99% στο 208, active έκδοση με τον 1.2 και 100 άλογα. Η προσφορά που πήρα είναι 15500 και αντε ίσως κάνα δώρο πχ συναγερμό. Πως ακούγεται; 

Πάρε προσφορά και από μια 2η-3η αντιπροσωπεία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Που ακριβώς θέλεις βοήθεια φίλε μου αν σου αρέσει το αμάξι?

Εδώ συνήθως γράφουμε οι αναποφάσιστοι 😆

😅😅😅😅 Στο αν είναι καλή προσφορά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, αν υπάρχει κάποιο αντίπαλο δέος, αν αξίζει αυτά τα χρήματα. Και επίσης αν έχει κάποιος γνώμη και άποψη, όσον αφορά service peugeot. Εννοώ κόστος και γενικότερα, προβληματάκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 12:35 ΜΜ, Shyn είπε

Θεωρω πως εχει "παρεξηγηθει" ο ορος premium. Ισως σαν brand η Mini θεωρειται Premium. Απο την αλλη ουτε Aclass θεωρω premium ουτε 116i... Απο την στιγμη που τα παραπανω αυτοκινητα εγιναν "βατα" για την μεσαια ταξη θεωρω χανουν καπως το νοημα του 'premium'.

Στα supermini ποιο θεωρείς premium δηλαδή?

Για τα άλλα 2, ειδικά με αυτούς τους κινητήρες, συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 11:35 ΠΜ, Shyn είπε

Θεωρω πως εχει "παρεξηγηθει" ο ορος premium. Ισως σαν brand η Mini θεωρειται Premium. Απο την αλλη ουτε Aclass θεωρω premium ουτε 116i... Απο την στιγμη που τα παραπανω αυτοκινητα εγιναν "βατα" για την μεσαια ταξη θεωρω χανουν καπως το νοημα του 'premium'.

Κάτσε λίγο, άλλο a class 160, και άλλο 250 ή A35... Τα ίδια με τα bmw. Δηλαδή ένα αμάξι για να ίδια premium πρέπει να ναι 4.5 μέτρα και πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xgol είπε

Στα supermini ποιο θεωρείς premium δηλαδή?

Για τα άλλα 2, ειδικά με αυτούς τους κινητήρες, συμφωνώ.

Cooper S /  A1 (με τα εξτρας). Εαν το 2ο θεωρειται μινι κατηγορια. 

3 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Κάτσε λίγο, άλλο a class 160, και άλλο 250 ή A35... Τα ίδια με τα bmw. Δηλαδή ένα αμάξι για να ίδια premium πρέπει να ναι 4.5 μέτρα και πάνω;

 

Ανεφερα μεγεθος αυτοκινητου ? 😐

Το ειπες και μονος σου. Αλλο Α160 αλλο Α200

 

Anyway, φανταζομαι για να υπαρχουν τοσοι πολλοι που το βλεπουν διαφορετικα απο μενα, ειναι καθαρα λαθος ο τροπος που εχω στο μυαλο μου τα premium αυτοκινητα.

Επεξ/σία από Shyn
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, djpolyvios είπε

Καλησπέρα παιδιά! Τα φώτα σας! Έχω κατάληξει κατά 99% στο 208, active έκδοση με τον 1.2 και 100 άλογα. Η προσφορά που πήρα είναι 15500 και αντε ίσως κάνα δώρο πχ συναγερμό. Πως ακούγεται; 

εγω προσωπικά δεν θα εδινα τοσα λεφτα για το 208 σίγουρα φίλε μου. όμορφο αμαξι ειναι, αλλά θα χάσεις πολυ σε μεταπωλιτικη αξία γρήγορα και απο ποιοτητα δεν θα ελεγα τα καλυτερα για τις προηγουμενες γενιές.

Πολυ καλυτερες επιλογές για εμενα ειναι το καινουριο Yaris και το Mazda 2(πραγματικά πανεμορφο)

στα ίδια λεφτά έχει και το ΚΙΑ Stonic σαν επιλογη αν θες μικρό suv

επίσης κορυφαια επιλογή αν σου αρέσει ειναι το i20 με την καλυτερη αξιοπιστια όλων και πιο φτηνα ανταλακτικα και sevice επίσης.

και το ford fiesta θα προτιμουσα περισσοτερο απο το 208

 

Επεξ/σία από h3342
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, djpolyvios είπε

Καλησπέρα παιδιά! Τα φώτα σας! Έχω κατάληξει κατά 99% στο 208, active έκδοση με τον 1.2 και 100 άλογα. Η προσφορά που πήρα είναι 15500 και αντε ίσως κάνα δώρο πχ συναγερμό. Πως ακούγεται; 

Ford Fiesta απο εμένα αλλα αν σου αρέσει το 208 μια χαρά ειναι δε χρειάζεται να το ψάχνεις κ πολυ γιατι μετα θα το βλέπεις στο δρόμο κ θα το ζαχαρώνεις .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, terry308 είπε

Δες και το Ibiza από εμένα (γράφω για να πάει 500 σελίδες 🤣

1ος στην 500άρα!!

Ήμουν κι εγώ εδώ... με @tsofras αγοράσαμε κι εμείς αυτοκίνητο.

Άντε 2 μήνες ακόμη αναμονή :D

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kapws είπε

1ος στην 500άρα!!

Ήμουν κι εγώ εδώ... με @tsofras αγοράσαμε κι εμείς αυτοκίνητο.

Άντε 2 μήνες ακόμη αναμονή :D

Με εφαγες στη στροφή 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Kapws είπε

1ος στην 500άρα!!

Ήμουν κι εγώ εδώ... με @tsofras αγοράσαμε κι εμείς αυτοκίνητο.

Άντε 2 μήνες ακόμη αναμονή :D

οχι μονο αγορασαμε, εγω τελος του μηνα θα το παω για 1ο σερβις προληπτικό (~ 100 ώρες λειτουργίας - ~ 5000 χλμ)

😆

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...