Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, stationwa είπε

Ναι το polo ειναι πολυ καλη επιλογη. Στα 95 αλογατα χιλιαρι και αυτο. Απο φιλους κατοχους ακουω τα καλυτερα ειδικα στο θεμα ανεσης και ποιοτητας αν κ δεν συμπαθω πολυ τη vw εγω μπηκα κ δεν μπορω να μην πω τα θετικα της ειναι πολυ καλο αυτοκινητο βεβαια για αργοτερα δε ξερω οπως δε ξερει κανεις. Αν το εχει καποιος φιλος εδω ασ μας πει την γνωμη του 

Απο τα καλυτερα στην κατηγορια κατα την γνωμη μου! Θα προτεινα σιγουρα να το κανεις test drive! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Tο γλυκοκοιτάω η αλήθεια είναι.

Μ αρέσει πολύ, δε νομίζω ότι υπάρχουν και πολλά να πούμε για το Α3. Κινείται στα κλασικά του επίπεδα με αυτό που τονίζουν οι περισσότεροι να είναι ότι τα υλικά στο εσωτερικό δεν είναι στο επίπεδο που ήταν έως και την προηγούμενη γενιά. Αλλά στα γυρνάει σε τεχνολογία.

Κατ έμε όμως πρέπει να ανέβω σε έκδοση s(λόγω εμφάνισης καθώς η μεσαία έκδοση για εδώ, δεν είναι στα μάτια μου τόσο ωραία και ταυτόχρονα η πρώτη ενώ είναι πιο ωραία από την μεσαία είναι φτωχότερη στον εξοπλισμό) και στον 1.5 που έχω και πολύ καλή προσωπική άποψη. Αλλάζει το αυτοκίνητο και σε εξοπλισμό αλλά και κινητήρα. Η διαφορά όμως είναι αυτομα΄τως στα +7-8 κ αν θυμάμαι καλά οπότε πάει πολύ. Θα περάσω το Σάββατο από αντιπροσωπεία και για προσφορά από πωλητή.

το συζητουσαμε και στις προηγουμενες σελιδες. πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και εμενα προσωπικα το εσωτερικο μου αρεσει παρα πολυ.

για οποιον μπορει να παει στο 1.5 δεν το συζηταμε, αλλα και στα 1000cc μια χαρα κινητηρας θα ειναι. μην κοιτατε τους τιμοκαταλογους στις αντιπροσωπειες ειναι διαφορετικες οι τιμες και με τις καταλληλες διαπραγματευσεις ισως να μπορουσατε να πετυχετε κατι καλο.

αν καποιος ειναι απο Αθηνα και ενδιαφερεται να παει σε αντιπροσωπεια ας στειλει ενα πμ να τον στειλω καπου να κανει 2-3 ερωτησεις και μπορει να βγει σε καλο. καπως ετσι ακουσα και τον φιλο @paylidis εγω και ξαφνικα περιμενω να παραλαβω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

το συζητουσαμε και στις προηγουμενες σελιδες. πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και εμενα προσωπικα το εσωτερικο μου αρεσει παρα πολυ.

για οποιον μπορει να παει στο 1.5 δεν το συζηταμε, αλλα και στα 1000cc μια χαρα κινητηρας θα ειναι. μην κοιτατε τους τιμοκαταλογους στις αντιπροσωπειες ειναι διαφορετικες οι τιμες και με τις καταλληλες διαπραγματευσεις ισως να μπορουσατε να πετυχετε κατι καλο.

αν καποιος ειναι απο Αθηνα και ενδιαφερεται να παει σε αντιπροσωπεια ας στειλει ενα πμ να τον στειλω καπου να κανει 2-3 ερωτησεις και μπορει να βγει σε καλο. καπως ετσι ακουσα και τον φιλο @paylidis εγω και ξαφνικα περιμενω να παραλαβω!

Καλά εννοείται ότι ο 1.0άρης είναι παραπάνω από μια χαρά κινητήρας. Εγώ λέω το δικό μου "ιδανικά"😂. Το εσωτερικό είναι έρωτας. Γούστα είναι αυτά, φίλος που το είδε μου είπε "μιεχ" πχ. 

Αυτό πάντως όντως ισχύει με τις αντιπροσωπείες και τις καλύτερες τιμές σε σχέση με τα σάιτς. 

Με το καλό φίλε μου να το παραλάβεις. Πότε το περιμένεις; Για πε καμία λεπτομέρεια, χρώμα κλπ;..; Αν μπορέσω να πάω το Σάββατο θα σε ενημερώσω να μου στείλεις ίνφο πάντως. 😉

Επεξ/σία από aris_rom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Καλά εννοείται ότι ο 1.0άρης είναι παραπάνω από μια χαρά κινητήρας. Εγώ λέω το δικό μου "ιδανικά"😂. Το εσωτερικό είναι έρωτας. Γούστα είναι αυτά, φίλος που το είδε μου είπε "μιεχ" πχ. 

Αυτό πάντως όντως ισχύει με τις αντιπροσωπείες και τις καλύτερες τιμές σε σχέση με τα σάιτς. 

Με το καλό φίλε μου να το παραλάβεις. Πότε το περιμένεις; Για πε καμία λεπτομέρεια, χρώμα κλπ;..; Αν μπορέσω να πάω το Σάββατο θα σε ενημερώσω να μου στείλεις ίνφο πάντως. 😉

Να'σαι καλα φιλε!

Ενα Q3 εχω παραγγειλει σε λευκο την βασικη εκδοση με διαφορα εξτρα και περιμενω ενημερωση για ημερομηνια! Ο,τι χρειαστεις στειλε!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Να'σαι καλα φιλε!

Ενα Q3 εχω παραγγειλει σε λευκο την βασικη εκδοση με διαφορα εξτρα και περιμενω ενημερωση για ημερομηνια! Ο,τι χρειαστεις στειλε!

Αχ, άλλος έρωτας κι αυτός. 😂 Με το καλό και πάλι φίλε. Μόλις δω ότι θα έχω χρόνο να πάω θα σε ενημερώσω. Σ' ευχαριστώ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

1.4T 140ps GTline €21.590 υπερπλήρες... ή ακόμα καλύτερα Xceed 1.4T 140ps PREMIUM €24Κ, αν δεν σε ενοχλεί η πλαστικούρα.

Αλλά δεν έχει το brand name του A3 ή της BMW 1, με βασικές στα 23Κ περίπου.

Κατά τα άλλα, μόνο test drive για να καταλάβεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα.

Premium και πλαστικούρα είναι λίγo ironic...

Στο δια ταύτα, βάσει τιμοκαταλόγου και εξοπλισμού, το "Premium" Xceed είναι 1000 ευρώ φθηνότερο από την βασική έκδοση του Α3 35 και δεν βλέπω διαφορές στον εξοπλισμό πλην του διζωνικού κλιματισμού και του carplay που δεν τα έχει το A3 στην βασική του έκδοση. Oπότε μόνο vfm δεν λες το κορεάτικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.. το λένε premium.. προφανώς για να αλλάξουν την αντίληψη που έχει το αγοραστικό κοινό για την "πλαστικούρα".. σχετικά είναι αυτά πάντως.

Συγκρίνεις λάθος οχήματα βέβαια, το xceed είναι cross, οπότε πιο σωστό θα είναι να το συγκρίνεις με το Q2 (τουλάχιστον), με τον 1.500cc κινητήρα βέβαια, όχι με τον 1.000cc.

Επίσης, νομίζω ότι το Α3 δεν είχε και hill hold. Κατά τα άλλα και πιο όμορφο είναι δεν το συζητάω, αν είσαι οκ με την έκδοση.

Ο 1000αρης θεωρώ επίσης ότι είναι επαρκής (με τα κρεμάσματά του βέβαια, αλλά σίγουρα πάει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

Ναι.. το λένε premium.. προφανώς για να αλλάξουν την αντίληψη που έχει το αγοραστικό κοινό για την "πλαστικούρα".. σχετικά είναι αυτά πάντως.

Συγκρίνεις λάθος οχήματα βέβαια, το xceed είναι cross, οπότε πιο σωστό θα είναι να το συγκρίνεις με το Q2 (τουλάχιστον), με τον 1.500cc κινητήρα βέβαια, όχι με τον 1.000cc.

Επίσης, νομίζω ότι το Α3 δεν είχε και hill hold. Κατά τα άλλα και πιο όμορφο είναι δεν το συζητάω, αν είσαι οκ με την έκδοση.

Ο 1000αρης θεωρώ επίσης ότι είναι επαρκής (με τα κρεμάσματά του βέβαια, αλλά σίγουρα πάει).

1000αρης για το Α3 ? Big no no

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που κοιτάω έτσι να περνάει η ώρα δεν θα με χάλαγε και ένα τέτοιο

https://www.car.gr/28810886-bmw-316

Εχει κανείς εμπειρία από το μοντέλο σε αυτόματο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Το A3 35 σύγκρινα, όχι το 30. 1500 150 άλογα. Και το Q2 αν δεν κάνω λάθος είναι στα ίδια επίπεδα τιμών με το A3.

To Q2 1500αρι είναι στα 28Κ αρχική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Αχ, άλλος έρωτας κι αυτός. 😂 Με το καλό και πάλι φίλε. Μόλις δω ότι θα έχω χρόνο να πάω θα σε ενημερώσω. Σ' ευχαριστώ!

Αν σου αρέσει βγαίνει πολύ φθηνότερη από πτι νομίζεις και βλέπεις 

5 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

To Q2 1500αρι είναι στα 28Κ αρχική τιμή.

Δε συμφέρει το 1500 το Q2

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

To Q2 1500αρι είναι στα 28Κ αρχική τιμή.

Όσο και το Α3. Και το Xceed 26990. 1000 ευρώ κάτω. Και μιλάμε για τιμές καταλόγου. Ξέρουμε πολύ καλά ότι στην Audi ειδικά δεν θα το αγοράσεις τόσο. Σ αυτά τα λεφτά πήρε ο @paylidis το Q3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Όσο και το Α3. Και το Xceed 26990. 1000 ευρώ κάτω. Και μιλάμε για τιμές καταλόγου. Ξέρουμε πολύ καλά ότι στην Audi ειδικά δεν θα το αγοράσεις τόσο. Σ αυτά τα λεφτά πήρε ο @paylidis το Q3!

https://www.kia.com/gr/nea-modela/xceed/prodiagrafes/

Μήπως μπερδεύεσαι, την Premium 1.4, χειροκίνητη, έκδοση την έχει 24000 στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...