Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, να κάνω και γω ένα update με την περίπτωση μου. Πήρα άλλη τελική προσφορά στα 15000, για το 208 και είμαι στο τσακ να το κλείσω. Προβληματιζομαι όσον αφορά ηλεκτρονικά συστήματα οθονες κλπ για αξιοπιστία, αλλά φαντάζομαι όλα πλέον έτσι είναι. Για την μηχανή του έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια puretech. Τώρα αξιοπιστία...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

Καλημέρα παιδιά, να κάνω και γω ένα update με την περίπτωση μου. Πήρα άλλη τελική προσφορά στα 15000, για το 208 και είμαι στο τσακ να το κλείσω. Προβληματιζομαι όσον αφορά ηλεκτρονικά συστήματα οθονες κλπ για αξιοπιστία, αλλά φαντάζομαι όλα πλέον έτσι είναι. Για την μηχανή του έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια puretech. Τώρα αξιοπιστία...... 

Για την αξιοπιστια μην το σκεφτεσαι γιατι δεν θα βγαλεις ακρη. Ολα τα αυτοκινητα εχουν 200 χιλιαδες παραπανω ηλκ/κα πανω τους και ουσιαστικα επειδη αυτο εχει ξεκινησει λιγα χρονια δεν μπορεις να πεις σιγουρα ποια ειναι τα πιο αξιοπιστα. Αμα το γουσταρεις παρτο και τελος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djpolyvios είπε

Καλημέρα παιδιά, να κάνω και γω ένα update με την περίπτωση μου. Πήρα άλλη τελική προσφορά στα 15000, για το 208 και είμαι στο τσακ να το κλείσω. Προβληματιζομαι όσον αφορά ηλεκτρονικά συστήματα οθονες κλπ για αξιοπιστία, αλλά φαντάζομαι όλα πλέον έτσι είναι. Για την μηχανή του έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια puretech. Τώρα αξιοπιστία...... 

Φιλε μην το σκεφεται για ποια εκδοση ομως λες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djpolyvios είπε

Καλημέρα παιδιά, να κάνω και γω ένα update με την περίπτωση μου. Πήρα άλλη τελική προσφορά στα 15000, για το 208 και είμαι στο τσακ να το κλείσω. Προβληματιζομαι όσον αφορά ηλεκτρονικά συστήματα οθονες κλπ για αξιοπιστία, αλλά φαντάζομαι όλα πλέον έτσι είναι. Για την μηχανή του έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια puretech. Τώρα αξιοπιστία...... 

Χτυπα το. Ειναι το πιο ωραιο και φρεσκο μικρο που κυκλοφορει αυτη την στιγμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι κι εγώ από αυτούς που έχω παρακολουθήσει αυτό το έπος από την πρώτη σελίδα και έχω ψωνίσει πολλές φορές με τα μάτια είναι η αλήθεια :P

Η ερώτηση μου είναι η εξής: γιατί προτείνουν ελάχιστοι το Mitsubishi Eclipse Cross Invite Plus 2WD κοντά στα 23.000; (youtube video εδώ και εδώ). Και άλογα έχει και ροπή έχει. Η τιμή καλή σχετικά με άλλα. Η ομορφιά είναι υποκειμενική (του @tsofras πχ δεν του αρέσει) αλλά πραγματικά αν έψαχνα για αυτοκίνητο θα το κοιτούσα έναντι άλλων με 1.0 και 1.2 turbo κινητήρες. Ίσως έχει λίγο χαμηλή βαθμολογία για παιδιά επιβάτες στο euroncap. Αλλά η αντίδραση του αυτοκινήτου στο moose test είναι πολύ καλή.

Επεξ/σία από denexo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, denexo είπε

Είμαι κι εγώ από αυτούς που έχω παρακολουθήσει αυτό το έπος από την πρώτη σελίδα και έχω ψωνίσει πολλές φορές με τα μάτια είναι η αλήθεια :P

Η ερώτηση μου είναι η εξής: γιατί προτείνουν ελάχιστοι το Mitsubishi Eclipse Cross Invite Plus 2WD κοντά στα 23.000; (youtube video εδώ και εδώ). Και άλογα έχει και ροπή έχει. Η τιμή καλή σχετικά με άλλα. Η ομορφιά είναι υποκειμενική (του @tsofras πχ δεν του αρέσει) αλλά πραγματικά αν έψαχνα για αυτοκίνητο θα το κοιτούσα έναντι άλλων με 1.0 και 1.2 turbo κινητήρες. Ίσως έχει λίγο χαμηλή βαθμολογία για παιδιά επιβάτες στο euroncap. Αλλά η αντίδραση του αυτοκινήτου στο moose test είναι πολύ καλή.

Μέχρι πριν λίγο καιρό θα σου έλεγα απλά για την ομορφιά , τώρα θα σου πώ ότι μετά την απόφαση που πήρε να αποσυρθεί η Mitsubishi απο την αγορά της Ευρώπης (θα παράγει κανονικά ανταλλακτικά βέβαια) εγώ δεν θα κοίταγα καν την μάρκα.

Όπως και με την Volvo μέχρι να δούμε τι θα γίνει με την ελληνική αντιπροσωπεία

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μέχρι πριν λίγο καιρό θα σου έλεγα απλά για την ομορφιά , τώρα θα σου πώ ότι μετά την απόφαση που πήρε να αποσυρθεί η Mitsubishi απο την αγορά της Ευρώπης (θα παράγει κανονικά ανταλλακτικά βέβαια) εγώ δεν θα κοίταγα καν την μάρκα.

Όπως και με την Volvo μέχρι να δούμε τι θα γίνει με την ελληνική αντιπροσωπεία

 

14 λεπτά πριν, denexo είπε

Είμαι κι εγώ από αυτούς που έχω παρακολουθήσει αυτό το έπος από την πρώτη σελίδα και έχω ψωνίσει πολλές φορές με τα μάτια είναι η αλήθεια :P

Η ερώτηση μου είναι η εξής: γιατί προτείνουν ελάχιστοι το Mitsubishi Eclipse Cross Invite Plus 2WD κοντά στα 23.000; (youtube video εδώ και εδώ). Και άλογα έχει και ροπή έχει. Η τιμή καλή σχετικά με άλλα. Η ομορφιά είναι υποκειμενική (του @tsofras πχ δεν του αρέσει) αλλά πραγματικά αν έψαχνα για αυτοκίνητο θα το κοιτούσα έναντι άλλων με 1.0 και 1.2 turbo κινητήρες. Ίσως έχει λίγο χαμηλή βαθμολογία για παιδιά επιβάτες στο euroncap. Αλλά η αντίδραση του αυτοκινήτου στο moose test είναι πολύ καλή.

Οτι ειπε ο τσο, +ο ελληνας "αντιπρόσωπος"... για εμενα χανει και απο ομορφια/εργονομια

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μέχρι πριν λίγο καιρό θα σου έλεγα απλά για την ομορφιά , τώρα θα σου πώ ότι μετά την απόφαση που πήρε να αποσυρθεί η Mitsubishi απο την αγορά της Ευρώπης (θα παράγει κανονικά ανταλλακτικά βέβαια) εγώ δεν θα κοίταγα καν την μάρκα.

Όπως και με την Volvo μέχρι να δούμε τι θα γίνει με την ελληνική αντιπροσωπεία

θα συμφωνησω με @tsofras 100% το ειχα διαβασει και εγω και δεν θα αγοραζα αυτοκινητο απο εταιρεια που αποσυρεται απο την ευρωπαικη αγορα

στα χρηματα που κοιτας θα σου ελεγα να κοιταξεις σε 2008, karoq και αν προλαβεις σε tiguan, πριν ερθει το facelift κανουν καλες προσφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει κάποιος γνώμη για Fiesta ST2 ή / και ST3 με μπλοκέ (performance pack) ;;;

ειμαι αναμεσα σε καινουριο ενα απο τα δυο (μεχρι 28Κ θα βγει στη χειροτερη μεσα απο το ηλεκτρονικο configurator) ή σε μεταχειρισμένο focus rs του 10' που εχω βρει με 35Κ πιπίλα (λιγοτερα απο 15 χιλιαδες χιλιομετρα)

τελος, αν σε κάποια αντιπροσωπεια κατεβαινει λιγο η τιμη για κασερι δεκτη η προταση !

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mclein² είπε

έχει κάποιος γνώμη για Fiesta ST2 ή / και ST3 με μπλοκέ (performance pack) ;;;

ειμαι αναμεσα σε καινουριο ενα απο τα δυο (μεχρι 28Κ θα βγει στη χειροτερη μεσα απο το ηλεκτρονικο configurator) ή σε μεταχειρισμένο focus rs του 10' που εχω βρει με 35Κ πιπίλα (λιγοτερα απο 15 χιλιαδες χιλιομετρα)

τελος, αν σε κάποια αντιπροσωπεια κατεβαινει λιγο η τιμη για κασερι δεκτη η προταση !

Αν βρεις να οδηγήσεις πες μου και μένα.

Ούτε για δείγμα. Πάντως οι τιμές είναι ψηλές που αναφέρεις.

Έχω προσφορά (Ιούνιος2020) χωρίς το perfomance pack στα 21.000 με μεταλλικό, full LED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, majnun είπε

Αν βρεις να οδηγήσεις πες μου και μένα.

Ούτε για δείγμα. Πάντως οι τιμές είναι ψηλές που αναφέρεις.

Έχω προσφορά (Ιούνιος2020) χωρίς το perfomance pack στα 21.000 με μεταλλικό, full LED

οι τιμες ειναι απο τον καταλογο 03/08/2020 και μονο ηλεκτρονικα δεν εχω μιλησει με καποιον αντιπροσωπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν ψήνεστε να φτάσουμε 1000 σελίδες, υπάρχει περίπτωση από τον Δεκέμβρη να βγω στην αγορά για 2 αυτοκίνητα αντί για 1 που σκέφτομαι τώρα χωρίς καν να έχω κατασταλάξει σε ποια κατηγορία θα είναι το καθένα :D :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Burgos είπε

Πάντως αν ψήνεστε να φτάσουμε 1000 σελίδες, υπάρχει περίπτωση από τον Δεκέμβρη να βγω στην αγορά για 2 αυτοκίνητα αντί για 1 που σκέφτομαι τώρα χωρίς καν να έχω κατασταλάξει σε ποια κατηγορία θα είναι το καθένα :D :D

Ψήθηκα :D

Και εγώ κοιτάω μην το ξεχνάμε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Burgos είπε

Πάντως αν ψήνεστε να φτάσουμε 1000 σελίδες, υπάρχει περίπτωση από τον Δεκέμβρη να βγω στην αγορά για 2 αυτοκίνητα αντί για 1 που σκέφτομαι τώρα χωρίς καν να έχω κατασταλάξει σε ποια κατηγορία θα είναι το καθένα :D :D

Topic Winner?

3 λεπτά πριν, mclein² είπε

οι τιμες ειναι απο τον καταλογο 03/08/2020 και μονο ηλεκτρονικα δεν εχω μιλησει με καποιον αντιπροσωπο.

Πάντως στον ηλεκτρονικό configurator δεν εχει ολα τα έξτρα που έχουν στην αντιπροσωπεία να διαλέξεις

πχ. Έχω βάλει Driver assistance 3a (δεν υπάρχει), μικρή ρεζέρβα (δεν υπάρχει)

image.png.d3b74d9dc23a2f74865270738c1fcf80.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, majnun είπε

Topic Winner?

Πάντως στον ηλεκτρονικό configurator δεν εχει ολα τα έξτρα που έχουν στην αντιπροσωπεία να διαλέξεις

πχ. Έχω βάλει Driver assistance 3a (δεν υπάρχει), μικρή ρεζέρβα (δεν υπάρχει)

image.png.d3b74d9dc23a2f74865270738c1fcf80.png

υπαρχουν, καποιο λαθος κανεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...