Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θωμα

περασα να πω μια Καλησπερα! (Όχι έτσι λέει το τραγούδι - εγώ για τα λαστιχένια πατακια πήγα)

και σε θυμήθηκα..... κουκλί είναι το γμμνο

Κ ποιος στη χάρη σου. Βρηκα πως ανεβαίνουν  ισιες...

965BBC0E-B300-4505-82B8-0F6F8EAC6704.jpeg

BEF6F77A-20D9-40E2-9192-C557BD2B283B.jpeg

44 λεπτά πριν, Deathmace είπε

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Μπήκα κι εγώ ενεργά στην αναζήτηση νέου αυτοκινήτου.

Η A Class είναι μία από τις επιλογές αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κόστος και συχνότητα σέρβις.

Γνωρίζει κανείς?

Το ίδιο είναι πάνω κάτω σε όλα τα καινουργια να μη σε απασχολεί αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, paylidis είπε

Θωμα

περασα να πω μια Καλησπερα! (Όχι έτσι λέει το τραγούδι - εγώ για τα λαστιχένια πατακια πήγα)

και σε θυμήθηκα..... κουκλί είναι το γμμνο

Κ ποιος στη χάρη σου. Βρηκα πως ανεβαίνουν  ισιες...

965BBC0E-B300-4505-82B8-0F6F8EAC6704.jpeg

BEF6F77A-20D9-40E2-9192-C557BD2B283B.jpeg

Το ίδιο είναι πάνω κάτω σε όλα τα καινουργια να μη σε απασχολεί αυτό. 

Τιμουλα?

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι sline? Γιατί διακρίνω λογότυπο στο τιμόνι, πετάλια και κόκκινες ραφές

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το ίδιο είναι πάνω κάτω σε όλα τα καινουργια να μη σε απασχολεί αυτό. 

Ε όχι και το ίδιο ρε συ!

BTW είδα και το νέο Tucson. Από κοντά είναι πιο όμορφο απ' ότι στις φωτογραφίες. 270 το σέρβις.

Το Focus 80 το μικρό (κάθε χρόνο) και 170 το μεγάλο (κάθε 2 χρόνια).

Στην Audi για Α3 και Q3 δεν ρώτησα γιατί ο Μαν-Καρ μου έβγαλε ένα κουστούμι.. άστα να πάνε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Τιμουλα?

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι sline? Γιατί διακρίνω λογότυπο στο τιμόνι

Είναι το sline επίτηδες διάλεξα αυτό για φωτό 😂

τιμουλα δεν ρώτησα για να είμαι ειλικρινής... αλλά απο ότι μπορώ να διακρίνω από την αρχική φωτό που έβγαλα από τη στήλη με τις τιμές δεξιά έχει μπροστά τριάρι στην αρχική του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Είναι το sline επίτηδες διάλεξα αυτό για φωτό 😂

τιμουλα δεν ρώτησα για να είμαι ειλικρινής... αλλά απο ότι μπορώ να διακρίνω από την αρχική φωτό που έβγαλα από τη στήλη με τις τιμές δεξιά έχει μπροστά τριάρι στην αρχική του...

Ουστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Deathmace είπε

Ε όχι και το ίδιο ρε συ!

BTW είδα και το νέο Tucson. Από κοντά είναι πιο όμορφο απ' ότι στις φωτογραφίες. 270 το σέρβις.

Το Focus 80 το μικρό (κάθε χρόνο) και 170 το μεγάλο (κάθε 2 χρόνια).

Στην Audi για Α3 και Q3 δεν ρώτησα γιατί ο Μαν-Καρ μου έβγαλε ένα κουστούμι.. άστα να πάνε..

Ποιο focus έχει 80€; 180 ίσως. 80 δεν έχει για κανένα λόγο κανένα καινούργιο αυτοκινητο... εδώ τα Χιουντάι i10 τη ξεπερνάνε κατά πολύ τη κατοστάρα πλεον... 130 έχει η σκοντα το ετήσιο λαδιού στο χιλιάρι kamiq - 180 η Audi στο Q3 

 

ποιος σου έβγαλε κοστούμι δε καταλαβα...; Το Α3 παίζει σε καλή τιμή-αντίστοιχη της Α class, το Q3 ξέφυγε πλέον...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ASTOU είπε

Το xceed είναι μία κλάση πάνω απο τα υπόλοιπα που κοιτάς τουλάχιστον στα υλικά του εσωτερικού και στην ποιότητα κύλησης. Το 1000άρι μοτέρ ΙΣΩΣ (ανάλογα με το ιστορικό των αυτοκινήτων που έχεις οδηγήσει) είναι κάπως αδύναμο αλλά αν το βρείς εκεί κοντά στα 19 και δεν έχεις θέμα με το μήκος του, αποτελεί την καλύτερη επιλογή.

Υ.Γ. Στα 19.990 η Launch edition II που είναι αντίστοιχη της Premium αν δεν κάνω λάθος για ετοιμοπαράδοτα "περιορισμένα" κομμάτια. 

https://www.kia.com/gr/odigos-agoras/prosfores/

Καλες προσφορες της Κιας!

Και το ProCeed 1.0T 120ps
GT-Line

 

ωραιο! Για οριακα κατω απο 20 χιλιαρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για δειχτο στη γυναίκα ποτέ δε ξέρεις, 3.5% επιτόκιο είναι αυτό - τίποτα μπροστά για 6-7-8 της seat 😂

Το 3.5 το έχεις υπολογίσει ή είναι αυτό που λένε?

Γιατί και εμένα 3.9 μου είχαν πει όμως το υπολόγισα και δεν είναι. Βάζουν μέσα τα έξοδα φακέλου και την υποχρεωτική ασφάλεια δανείου και τοκίζονται οπότε είναι περισσότερο

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το 3.5 το έχεις υπολογίσει ή είναι αυτό που λένε?

Γιατί και εμένα 3.9 μου είχαν πει όμως το υπολόγισα και δεν είναι. Βάζουν μέσα τα έξοδα φακέλου και την υποχρεωτική ασφάλεια δανείου και τοκίζονται οπότε είναι περισσότερο

Ποτέ δε κατάφερα να βγάλω αυτά τα επιτόκια των τραπεζών πάντα βάζουν κάτι μέσα. Όχι είναι αυτό που λένε 3.5+0.6 αν θυμαμαι καλά το έξτρα χαράτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, terry308 είπε

Αν το πλασάρουν σε τέτοια τιμή  θα είναι τέλεια 

Το golf σύμφωνα με τον επίσημο κατάλογο της vw ξεκινάει από 19.235€

VOLKSWAGEN GOLF CD CD13FZ 2021 GOLF 1.5 TGI 130PS DSG LIFE L07 1.498 / 130 / 96 € 19.235 0,0%

από που ξεκινάει και που φτάνει όμως....

 

golf prosfora.JPG

9 ώρες πριν, paylidis είπε

Κοιταξε, με δεδομενο ότι το απλό Α3 ξεκινάει απο 26800 στη γερμανία και το gtron 31500, ενώ στην ελλάδα το αντίστοιχο απλό ξεκινάει από 22001, λαμβάνοντας υποψη και τα χαμηλότερα τελη ταξινόμησης του ΦΑ (λόγω ρύπων) θεωρω οτι η διαφορά μας με τη γερμανία θα είναι πράγματι περί τις 4500€ με τη γερμανία, οπότε όντως γύρω στα 27Κ... ειναι βεβαια και θέμα της εισαγωγικής το πόσο θα θέλει να το στρώξει (το πολο ΦΑ πχ με τόσα που το ζητάει ειναι σα να μη θελει να πουλησει). Στην πράξη θεωρώ ότι θα ειναι λιγο πιο κατω και απο 27 η βασική του όταν με το καλό έρθει...

 

Όσον αφορά τον tgi δε μπορώ να πω ότι έχω παράπονο μεχρι ώρας, ειναι αυτο που περίμενα... Ιδανικά θα ήθελα να ειναι πάνω απο 100-110 άλογα πάντως για να ειναι πιο σβέλτο, αλλα για αυτο που το θέλουμε (2ο αμαξι-"πόλης") είναι άψογο... Το πρόβλημα ειναι η γυναίκα που δε μπορει να ρίξει την κατανάλωση με τιποτα ετσι οπως το πάει (είναι στα 5.1-5.5)

μακάρι να είναι έτσι, δεν έχω λόγο να αμφισβητώ τα στοιχεία και τα επιχειρήματά σου, εννοείται. δεμ λες... μεταξύ golf & a3 τι επιλέγουμε (και γιατί?). μη μου γράψεις ότι η απόφαση είναι δική μου... το ξέρω, απλά δίνω σημασία στη γνώμη σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dexterakos75 είπε

μακάρι να είναι έτσι, δεν έχω λόγο να αμφισβητώ τα στοιχεία και τα επιχειρήματά σου, εννοείται. δεμ λες... μεταξύ golf & a3 τι επιλέγουμε (και γιατί?). μη μου γράψεις ότι η απόφαση είναι δική μου... το ξέρω, απλά δίνω σημασία στη γνώμη σου :)

Προσωπικα θα πήγαινα στο Α3. Όχι οτι το golf ειναι άσχημο αλλά για τόσο μικρή διαφορά νομίζω αξίζει το premium brand 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Προσωπικα θα πήγαινα στο Α3. Όχι οτι το golf ειναι άσχημο αλλά για τόσο μικρή διαφορά νομίζω αξίζει το premium brand 

ωραίος, ευχαριστώ! παρότι 1.5 και τα 2, φοράνε τον ίδιο κινητήρα (ερώτηση που δείχνει και την απειρία μου)? και πότε με το καλό θα αριβάρει στη χώρα μας το α3, αν ξέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dexterakos75 είπε

ωραίος, ευχαριστώ! παρότι 1.5 και τα 2, φοράνε τον ίδιο κινητήρα (ερώτηση που δείχνει και την απειρία μου)? και πότε με το καλό θα αριβάρει στη χώρα μας το α3, αν ξέρεις?

Ναι είναι ακριβώς τα ίδια. Σκεψου ότι κ στο δικό μου Audi κάποια εξαρτήματα του μοτέρ είναι με σήμα vw. Γύρω στο Πάσχα λέγεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...