Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ποιο focus έχει 80€; 180 ίσως. 80 δεν έχει για κανένα λόγο κανένα καινούργιο αυτοκινητο... εδώ τα Χιουντάι i10 τη ξεπερνάνε κατά πολύ τη κατοστάρα πλεον... 130 έχει η σκοντα το ετήσιο λαδιού στο χιλιάρι kamiq - 180 η Audi στο Q3 

 

ποιος σου έβγαλε κοστούμι δε καταλαβα...; Το Α3 παίζει σε καλή τιμή-αντίστοιχη της Α class, το Q3 ξέφυγε πλέον...

Για το Focus, στην αντιπροσωπεία αυτά μου έδωσαν σαν τιμές!

Ο γνωστός στην Β.Ελλάδα Καρεντα-Μανδύλας.

H ETEA σταματάει από VW και Audi (https://www.zougla.gr/automoto/reportaz---apopsis/article/katevase-tampeles-mia-apo-tis-pio-istorikes-antiprosopies-aftokiniton-stin-elada).

Μάλλον θα ζητήσω προσφορές και από αντιπροσωπείες σε περιφερειακούς νομούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Ναι είναι ακριβώς τα ίδια. Σκεψου ότι κ στο δικό μου Audi κάποια εξαρτήματα του μοτέρ είναι με σήμα vw. Γύρω στο Πάσχα λέγεται. 

ενα verified badge διπλα απο το avatar σου λειπει μονο για να σε χρισει η αντιπροσωπεια επισημο εκπροσωπο του φορουμ να ξερεις !! 😆😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στη γυναίκα δεν αρεσε το c3 aircross πολυ στρογγυλεμένο μου είπε ειναι, ειχα αποκλείσει την οπελ σαν εταιρία αλλα ειδα το crossland x παιζει στα ιδια χρήματα, κινητήρες psa group, ίδιοι χωροι και πιο όμορφο απο το aircross. τι λετε ρε παιδια αξίζει; το εχει παρει κάποιος προσφατα να πει τι τιμή πέτυχε;

Επεξ/σία από someone-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, paylidis said:

Ναι είναι ακριβώς τα ίδια. Σκεψου ότι κ στο δικό μου Audi κάποια εξαρτήματα του μοτέρ είναι με σήμα vw. Γύρω στο Πάσχα λέγεται. 

μεταξύ μας
σχεδόν όλα τα ηλεκτρομηχανολογικά έχουν το σήμα vw (με ή χωρίς το σήμα audi) αν είναι να έχουν κάποιο σήμα

και για να μη σε απογοητεύσω το εργοστάσιο συναρμολόγησης του κινητήρα ή του κιβωτίου δεν είναι καν το εργοστάσιο συναρμολόγησης του οχήματος

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2021 στις 6:59 ΜΜ, giarmadouros.civil είπε

Θα σου πρότεινα να δεις το ford puma.εμεινα όταν το είδα, πανέμορφο καιωμε καλούς χωρους

πήγα το είδα, έκανα test drive, δεν είχα τον wow ενθουσιασμό όπως το fiesta. 
Γενικώς προτιμώ ΠΟΛΥ περισσότερο το Focus παρα το Puma (και καθόλου το Ecosport)

Ξεφεύγει σε τιμή , και δεν μενού αρέσει τόσο γενικά. (Η γυναίκα χοροπήδαγε από τη χαρά της όταν της είπα θα κάνω τεστ το Puma 😄

Στις 21/1/2021 στις 7:35 ΜΜ, tsofras είπε

Καλούς χώρους δεν έχει το puma ok σε Πορτ μπαγκαζ αλλά μέσα είναι αποπνικτικό θεωρώ, άνετο δεν το λες πάντως


συμφωνώ +1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Τιμουλα?

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι sline? Γιατί διακρίνω λογότυπο στο τιμόνι, πετάλια και κόκκινες ραφές

το βασικο δεν το ειδες... ανεβασε σωστα προσανατολισμενη φωτογραφια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, dexterakos75 είπε

από που ξεκινάει και που φτάνει όμως....

 

golf prosfora.JPG

 

Εγώ το πήγα 32Κ 🤣 έβαλα κάτι εξτραδακια παραπάνω, το είδα λίγο μετά που μπήκα στον configurator για να δούμε και το Α3, από εμένα Α3 αντί golf... 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ritualistic είπε

το βασικο δεν το ειδες... ανεβασε σωστα προσανατολισμενη φωτογραφια!

Το είδα το σχολίασε και ο ίδιος αλλά του την φυλάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paylidis είπε

Ποιο focus έχει 80€; 180 ίσως. 80 δεν έχει για κανένα λόγο κανένα καινούργιο αυτοκινητο... 

110-120€ μου έβγαινε το λιπαντικό service στα 15.000χιλ στον Κατάκη και υποτίθεται ότι μου έκαναν 20% έκπτωση , 85-90€ πλήρωσα για το ίδιο service στον κ. Γιαλενιο το Σεπτέμβριο που βρέθηκα Αθήνα για επαγγελματικές υποχρεώσεις, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ελάτε και τώρα , σας περιμένουμε. 

Μετά το Service το οδήγησε ο κ. Σπύρος, για να βεβαιωθεί ότι όλα ήταν εντάξει και δεν είχα κανένα πρόβλημα με το όχημα, μου το παρέδωσε με χαμόγελο και μου ευχήθηκε καλό δρόμο. 

Edit 1: 87.07€ Γιαλενιος 

Edit 2: 248€ Κατάκη το Service των 60.000χλμ με μπουζί και φίλτρα 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Deathmace είπε

Για το Focus, στην αντιπροσωπεία αυτά μου έδωσαν σαν τιμές!

Ο γνωστός στην Β.Ελλάδα Καρεντα-Μανδύλας.

H ETEA σταματάει από VW και Audi (https://www.zougla.gr/automoto/reportaz---apopsis/article/katevase-tampeles-mia-apo-tis-pio-istorikes-antiprosopies-aftokiniton-stin-elada).

Μάλλον θα ζητήσω προσφορές και από αντιπροσωπείες σε περιφερειακούς νομούς.

Φοβάμαι οτι Φούμαρα σου πούλησαν δεν είναι 80, στα 150-160 είναι μίνιμουμ.......*

Μιλα με πορεία σερρεσ κ πίεσε τους κάνουν ΠΟΛΥ καλές τιμές. 

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

110-120€ μου έβγαινε το λιπαντικό service στα 15.000χιλ στον Κατάκη και υποτίθεται ότι μου έκαναν 20% έκπτωση , 85-90€ πλήρωσα για το ίδιο service στον κ. Γιαλενιο το Σεπτέμβριο που βρέθηκα Αθήνα για επαγγελματικές υποχρεώσεις, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ελάτε και τώρα , σας περιμένουμε. 

Νορμαλ ποσό... η σεατ και η σκοντα είναι γενικά αρκετά φθηνότερες από vw-Audi.  

*και εμένα πριν την πώληση 130-140 μου έλεγαν αλλά τελικά είναι 180-190 τσεκαρισμένο από 4 αντιπροσωπείες. Με παζάρι το έριξα στο δικό μου λίγο πιο κάτω 

21 λεπτά πριν, ritualistic είπε

το βασικο δεν το ειδες... ανεβασε σωστα προσανατολισμενη φωτογραφια!

Κ εσυ βρούτε...;

1 ώρα πριν, KoreanW είπε

μεταξύ μας
σχεδόν όλα τα ηλεκτρομηχανολογικά έχουν το σήμα vw (με ή χωρίς το σήμα audi) αν είναι να έχουν κάποιο σήμα

και για να μη σε απογοητεύσω το εργοστάσιο συναρμολόγησης του κινητήρα ή του κιβωτίου δεν είναι καν το εργοστάσιο συναρμολόγησης του οχήματος

Προφανώς... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsofras

Γράψε αναλυτικά ποιο Ibiza πήρες και με τι έξτρα έβαλες και πόσο σου βγήκε τελική τιμή.

Είχα μια αντιπαράθεση με έναν συνάδελφο στη δουλειά όπου εκείνος (ιδιώτης, όχι με δική του επιχείρηση) πήρε το καινούργιο Ibiza (όχι FR) μέσω Leasing και θεωρεί ότι ουσιαστικά του βγήκε απλά +1000€ σε σχέση με το να ήταν εκτός leasing (όπως κάνουν οι περισσότεροι) και ότι είναι οκ το leasing και για όσους δεν έχουν επιχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Τώρα μπέρδεψες εσύ εμένα! 😛  Οι μπάρες οροφής είναι από την βασική Optimum απ όσο βλέπω στον κατάλογο, και τις έχουν και στις φωτό σε αυτά που σου έστειλα στο car και τα έχουν περίπου 19k. Εννοείς κάτι άλλο ή είναι κάτι που χάνω??

 


χαχα όχι έχεις δίκιο, καπου το έχασα στη μετάφραση! 
ανελυσα πιο πριν για το Xceed κ ποσο μου αρέσει, θα περάσω αύριο από έκθεση, για τελευταίο test drive Stonic & Xceed και μετά, ότι με φωτίσει η στιγμή 

το Stonic το έχω εύκολα σαν χρήση κ χειρισμό, το Xceed ισωσ με αγχώνει σε χώρους κ μέγεθος.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

@tsofras

Γράψε αναλυτικά ποιο Ibiza πήρες και με τι έξτρα έβαλες και πόσο σου βγήκε τελική τιμή.

Είχα μια αντιπαράθεση με έναν συνάδελφο στη δουλειά όπου εκείνος (ιδιώτης, όχι με δική του επιχείρηση) πήρε το καινούργιο Ibiza (όχι FR) μέσω Leasing και θεωρεί ότι ουσιαστικά του βγήκε απλά +1000€ σε σχέση με το να ήταν εκτός leasing (όπως κάνουν οι περισσότεροι) και ότι είναι οκ το leasing και για όσους δεν έχουν επιχείρηση.

Seat Ibiza FR 1.0 115 Mystery Blue μεταλλικό + τέλη + πινακίδες + PDI με κάποια έκπτωση 16800€ τελική τιμή

Δώρο συναγερμός , αισθητήρες παρκαρίσματος πίσω και τεμπέλης

Πώς υπολόγισε την τιμή ? Πέρασαν τα έτη και έκανε εξαγορά?

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tsofras είπε

Αν το Mokka είχε λίγο μεγαλύτερο πορτ μπαγκαζ θα έκανα μεγάλη ζημιά πιστεύω

Είναι πανέμορφο εξωτερικά , εσωτερικά δεν είναι όπως σχεδόν όλα του VAG group , κάποιος ψαγμένος με αυτόματο κιβώτιο θα το προτιμήσει λόγω aisin vs DSG

Στα 26 κάτι το παίρνεις τέρμα έκδοση , 1.2 130 νομίζω σε αυτόματο

Πραγματικά αν είχε 50λ μεγαλύτερο πορτ μπαγκαζ και ήθελα SUV εγώ τώρα , θα αγόραζα Mokka

Φίλος μου το εκανε παραγγελία 27Κ το φουλ φουλ έξτρα. 
έρωτας αλλά πολλάαα τα 27Κ

7 ώρες πριν, argimeg είπε

Tο Mokka όντως πανέμορφο. Δεν μπορεί να πάρει μπαγαζιέρα; 

δεν βγάζει ράγες οροφής.

Παίρνει μπάρες, κλασσικά βιδωμένες στην εσωτερική μεριά των πορτών, σήμερα ήμουν εκεί να ρωτήσω

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μία ημικουκουλα γιαε να την βάζω στο καπό για τα γατιά .

Θα κάνει δουλειά? Λέτε να σκιστεί? Να ψάξω κάποιο συγκεκριμένο υλικό?

Κανονική κουκούλα πιστεύω θα βαρεθω να την βάζω βγάζω οπότε θέλω το αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...