Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, squib είπε

ναι αυτό λέω η εργοστασιακή εγγύηση ειναι 2 έτη τα υπόλοιπα 2 ειναι ασφαλιστική. Η μήπως δίνει η audi 4 χρόνια απευθείας? 

Παντώς ναι συμφωνώ με 1000 ευρώ είσαι πλήρες φπε σε καλούς του κλάδου

4 εργοστασιακη δινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

4 εργοστασιακη δινει..

καλή φάση δε το γνώριζα. αλλάζει το θέμα εφόσον δε θες να περιμένεις. απλα το κόστος θα είναι μεγάλο τελικά καθώς στα 4 χρόνια θα σε τρώει να το πας 240hp που μπορεί αυτό το μοτέρ με μαμα τουρμπίνα και σωθικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, tsofras είπε

1800ε επάνω είναι χωρίς Led + Ηλιοροφή , 3000ε επάνω είναι με Led + Ηλιοροφή

Διαφορά σε εξοπλισμό δεν έχει , απλά ότι είναι mildHybrid με τον ηλεκτροκινητήρα και την εξτρα μπαταρία (που τα φοβάμαι ρε γμτ αυτά τα 2 για αυτό λέω για το Ibiza)

3000€ για Dsg και mildhybrid μου φαινεται μια χαρα. Εχεις χαμηλοτερη καταναλωση, καλυτερες επιδοσεις, ανεση και θα πιασει και λιγο καλυτερη τιμη μεταπωλησης.

Και το βασικοτερο: ειναι αυτο που θελεις και αυτο που σε κανει να χαμογελας οταν το οδηγεις.
Ειναι αυτο που δεν θα σε βαζει σε σκεψεις για αλλαγη μετα απο 6 μηνες, 1 χρονο κλπ.

Επεξ/σία από haHa
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

οτι σε αφήνει στο δρομο 1-2-3 φορες ειναι σαβουρα... να το βρασω να ειναι το καλυτερο κιβωτιο "οταν δουλευει..." ρε συ...

+1000

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Αυτά μην γράψω άλλα , περιμένω σχόλια

Να προτείνω πάλι μια συνάντηση με τον @paylidis, και μια βόλτα, test drive, μαζί εάν σας αφήσουν για το νέο Α3;  ίσως σου κάτσει καλύτερα, ειδικά στη θέση οδήγησης-ανάρτηση που έχεις θέματα πόνου; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Να προτείνω πάλι μια συνάντηση με τον @paylidis, και μια βόλτα, test drive, μαζί εάν σας αφήσουν για το νέο Α3;  ίσως σου κάτσει καλύτερα, ειδικά στη θέση οδήγησης-ανάρτηση που έχεις θέματα πόνου; 

28.640 EUR έκδοση Advanced χωρίς καν μεταλλικό και λοιπά έξοδα. Που να πάω ο καρμίρης ούτε μέσα στην Audi δεν μπήκα τόσο καιρό , μέχρι VW έφτασα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, που είχα αντίστοιχο δίλημμα, πήρα προ μηνός το kamiq 1.5 DSG. 

Πήγαινα για το 1.0 manual για να μην ξεφύγω σε λεφτά, έδωσα 3k επιπλέον για να έχω την ησυχία μου στην κίνηση της Αθήνας και περισσότερη δύναμη αν κι εφόσον (ο 1.0 DSG έβγαινε κάτι κατοσταρικα φτηνότερος οπότε δεν είχε νόημα, άσε που δεν ήταν ετοιμοπαραδοτο ενώ αυτό το είχα σε μια βδομάδα στο χρώμα της επιλογής μου - quartz grey). 

Το Style έβγαινε στα 22,5 λόγω προσφοράς (εγώ πήρα την Ambition με 21,5, δεν με αφορούσε ο επιπλέον εξοπλισμός). Από αυτά που θες μόνο ηλιοροφη δεν έχει. 

Είναι και πιο μαζεμένο σε διαστάσεις από το Leon, χωρίς να χάνει σε χώρους (κάθε άλλο) και πολύ καλοφτιαγμενο. 

Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν το κοιτάς να πω την αλήθεια, αφού είσαι φαν του group. Παίρνεις αντίστοιχο αμάξι με λιγότερα λεφτά. 

Μου δώσανε κι επέκταση εγγύησης που λόγω κιβωτίου την ήθελα οπωσδήποτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άντε πες αφήνω και την ηλιοροφή για να μειώσω το κόστος πάει πακέτο με τα Led που τα θέλω

1 λεπτό πριν, Asimov είπε

Εγώ πάντως, που είχα αντίστοιχο δίλημμα, πήρα προ μηνός το kamiq 1.5 DSG. 

Πήγαινα για το 1.0 manual για να μην ξεφύγω σε λεφτά, έδωσα 3k επιπλέον για να έχω την ησυχία μου στην κίνηση της Αθήνας και περισσότερη δύναμη αν κι εφόσον (ο 1.0 DSG έβγαινε κάτι κατοσταρικα φτηνότερος οπότε δεν είχε νόημα, άσε που δεν ήταν ετοιμοπαραδοτο ενώ αυτό το είχα σε μια βδομάδα στο χρώμα της επιλογής μου - quartz grey). 

Το Style έβγαινε στα 22,5 λόγω προσφοράς (εγώ πήρα την Ambition με 21,5, δεν με αφορούσε ο επιπλέον εξοπλισμός). Από αυτά που θες μόνο ηλιοροφη δεν έχει. 

Είναι και πιο μαζεμένο σε διαστάσεις από το Leon, χωρίς να χάνει σε χώρους (κάθε άλλο) και πολύ καλοφτιαγμενο. 

Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν το κοιτάς να πω την αλήθεια, αφού είσαι φαν του group. Παίρνεις αντίστοιχο αμάξι με λιγότερα λεφτά. 

Μου δώσανε κι επέκταση εγγύησης που λόγω κιβωτίου την ήθελα οπωσδήποτε. 

Δεν είναι του στυλ μου , 3 φορές πήγα και το είδα , ωραίο ολοκληρωμένο πακέτο αλλά δεν είναι αυτοκίνητο που θα το χαλβαδιάζω αν το έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Asimov είπε

Εγώ πάντως, που είχα αντίστοιχο δίλημμα, πήρα προ μηνός το kamiq 1.5 DSG. 

Μου δώσανε κι επέκταση εγγύησης που λόγω κιβωτίου την ήθελα οπωσδήποτε. 

Καλοτάξιδο, τι εγγύηση σου έδωσαν; 

Μπορείς να απενεργοποιησεις το start-stop; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλοτάξιδο, τι εγγύηση σου έδωσαν; 

Μπορείς να απενεργοποιησεις το start-stop; 

Γιατι να θελει καποιος να απενεργοποιει το start-stop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλοτάξιδο, τι εγγύηση σου έδωσαν; 

Μπορείς να απενεργοποιησεις το start-stop; 

Με το κλασσικό κουμπι... ;) ή αλλιως vcds και ο θεος βοηθός...

Μόλις τώρα, haHa είπε

Γιατι να θελει καποιος να απενεργοποιει το start-stop?

ρημαζει το αμαξι αυτη η μπουρδα, και εγω μαζι του... πρωτα βαζω μπροστα, μετα ζώνη κ μετα κλεινω s/s

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλοτάξιδο, τι εγγύηση σου έδωσαν; 

Μπορείς να απενεργοποιησεις το start-stop; 

Ευχαριστώ! 

4 χρόνια η εγγύηση. Έχω μια έννοια για την αξιοπιστία του κιβωτίου, αλλά είναι ξεκάθαρα ο, τι καλύτερο κυκλοφορεί σε αυτόματο σε τέτοιας κατηγορίας αυτοκίνητα και για την κίνηση της πόλης σωτήριο. Δεν ξαναγυρνάω σε χειροκίνητο. 

Το S/S δεν το απενεργοποιώ, δεν ασχολούμαι 

Επεξ/σία από Asimov
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...