Προς το περιεχόμενο

Ρομποτικές σκούπες Ecovacs Deebot - 50% έκπτωση στο καλάθι με αγορά 2+ τεμαχίων @ Gearbest [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Κλασσικα wallet refund. Οπως το υπεθεσα παντως...οι γνωστες φουστιες του GB.

Ναι ευτυχώς δέχτηκαν με την μια το ότι θα κάνω ticket στο paypal και μου έκανα κανονικό refund .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, kormo είπε

Εμένα μου έκαναν refund .Μου έστειλαν ένα ticket οτι αν θέλω να μου αλλάξουν τρόπο αποστολής αλλά θα περάσει σίγουρα τελωνείο .Τους έγραψα ότι δεν το δεχομαι και μου πρότειναν refund.

Προσοχή με το refund γιατί στην αρχή ήθελαν να μου κάνουν gearbest wallet refund και τους έγραψα ότι θέλω paypal refund και ότι αν δεν το δεχτούν θα ανοίξω ticket στο paypal δεδομένου ότι διαφήμιζαν έναν τρόπο αποστολής που δεν τον παρέχουν.Τελικά το δέχτηκαν και πριν λίγο έγινε το refund .

ΠΩ, δεν μου αρέσουν αυτά που διαβάζω, αν περάσει τελωνείο θα δώσουμε ένα 50άρικο έξτρα περίπου;

""Ταχυδρομικά αντικείμενα αξίας από 22 € / 45 € έως 150 € απαλλάσσονται από εισαγωγικούς δασμούς αλλά υπόκεινται σε ΦΠΑ.""

Επεξ/σία από Pinkakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα chat μαζί τους. Μου είπαν ότι τώρα παίζει μόνο DHL. Το γιατί δε μπορούν να το στείλουν όπως στέλνουν κινητά τηλέφωνα με ξεπερνάει φυσικά αλλά τεσπα. Τους είπα να μη το στείλουν με DHL και να περιμένω ένα "custom-free shipping way". Μου είπαν ότι φαντάζονται πως θα έχουν κάποια λύση μέσα στις επόμενες 1-2 εβδομάδες.

Κολοκύθια που λέμε και στο χωριό μου if you ask me 😒

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsikoula είπε

Μόλις έκανα chat μαζί τους. Μου είπαν ότι τώρα παίζει μόνο DHL. Το γιατί δε μπορούν να το στείλουν όπως στέλνουν κινητά τηλέφωνα με ξεπερνάει φυσικά αλλά τεσπα. Τους είπα να μη το στείλουν με DHL και να περιμένω ένα "custom-free shipping way". Μου είπαν ότι φαντάζονται πως θα έχουν κάποια λύση μέσα στις επόμενες 1-2 εβδομάδες.

Κολοκύθια που λέμε και στο χωριό μου if you ask me 😒

Δηλαδή επί του παρόντος θα έχουν στείλει εκατοντάδες προϊόντα με priority line. Τώρα τι άλλαξε και δεν στέλνουν; Μάλλον δεν τους συμφέρει και βρίσκουν δικαιολογίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως προλαβα και διαβασα, γιατι και εμενα μου ειπαν με DHL δεν εγγυονται οτι ειναι custom free
Οποτε βαρεσα ακυρωση. Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Ευτυχως προλαβα και διαβασα, γιατι και εμενα μου ειπαν με DHL δεν εγγυονται οτι ειναι custom free
Οποτε βαρεσα ακυρωση. Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα

Ναι δεν το συζητάω refund και άγιος ο θεος .Στο παρελθόν που μου έκαναν τα ίδια μου το έστειλαν με DHL χωρίς να μου πουν τίποτα ότι άλλαξε το shipment !Το Gearbest τον τελευταίο χρόνο μου έχει κάνει αρκετές στραβές 

1 ώρα πριν, neosstoforum είπε

Δηλαδή επί του παρόντος θα έχουν στείλει εκατοντάδες προϊόντα με priority line. Τώρα τι άλλαξε και δεν στέλνουν; Μάλλον δεν τους συμφέρει και βρίσκουν δικαιολογίες. 

Δεν είναι η πρώτη φορά με το GearBest έχει γίνει πιο γραφίκο και από το ηλιοβασιλεμα στην Σαντορινη το να μην στέλνουν και να κάνουν refund!Όπότε προτείνω σκουπα χορτου με μηδενική κατανάλωση στην κατηγορία της εργονομικό σχεδιασμό και 10 χρόνια εγγύηση 

Επεξ/σία από kormo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, teopapppp είπε

image.png.1994e17633ec1ae565049b4260e72c7c.png

και +44 για να αλλαξω μεθοδο και ρισκο τελωνειου?? ναι σιγουρα..

Παιζει αν περιμενουμε να επανελθει το priority line?

Γιατί πότε "χάλασε" το priority; Κόβω το κεφάλι μου ότι αν παραγγείλεις κινητό των 100 ευρώ μια χαρά θα στο στείλουν με priority. Απλά τους γύρισε boomerang η προσφορά όπως έγραψα σε προηγούμενο post και εκμεταλλεύονται καταστάσεις (covid-19).

btw η DHL ως premium μεταφορική μέθοδος που είναι έχω την εντύπωση ότι είναι 100% σίγουρο ότι θα πέσει καπέλο και όχι 50-50 ή κάποιο άλλο ποσοστό.

Όσοι είπαμε ότι θα περιμένουμε μήπως και πιστεύω δε θα γίνει ποτέ shipped με ασφαλή τρόπο. Απλά κρατάνε τα λεφτά μας να αυγατίζουν και θα μας τα επιστρέψουν πίσω κάνα μήνα μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, katsikoula είπε

Γιατί πότε "χάλασε" το priority; Κόβω το κεφάλι μου ότι αν παραγγείλεις κινητό των 100 ευρώ μια χαρά θα στο στείλουν με priority. Απλά τους γύρισε boomerang η προσφορά όπως έγραψα σε προηγούμενο post και εκμεταλλεύονται καταστάσεις (covid-19).

btw η DHL ως premium μεταφορική μέθοδος που είναι έχω την εντύπωση ότι είναι 100% σίγουρο ότι θα πέσει καπέλο και όχι 50-50 ή κάποιο άλλο ποσοστό.

Όσοι είπαμε ότι θα περιμένουμε μήπως και πιστεύω δε θα γίνει ποτέ shipped με ασφαλή τρόπο. Απλά κρατάνε τα λεφτά μας να αυγατίζουν και θα μας τα επιστρέψουν πίσω κάνα μήνα μετά.

Ε ναι εγω πηρα refund για να τελειωνουμε. Παντως, και με +44 παει συνολο 200 ευρω, παλι παιζει να αξιζει σαν προσφορα, απλα το σκεφτηκα αφου εκανα το refund :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, teopapppp είπε

Ε ναι εγω πηρα refund για να τελειωνουμε. Παντως, και με +44 παει συνολο 200 ευρω, παλι παιζει να αξιζει σαν προσφορα, απλα το σκεφτηκα αφου εκανα το refund :P

+44 για να αλλάξει shipping method και να το στείλει με DHL αλλά ξεχνάς τα +ο Θεός ξέρει που είναι το τελωνείο καθώς και την όποια ταλαιπωρία από πιθανή λάθος εκτίμηση αξίας προϊόντος από τον εκτελωνιστή.

Επεξ/σία από katsikoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, katsikoula είπε

+44 για να αλλάξει shipping method και να το στείλει με DHL αλλά ξεχνάς τα +ο Θεός ξέρει που είναι τα μεταφορικά καθώς και την όποια ταλαιπωρία από πιθανή λάθος εκτίμηση αξίας προϊόντος από τον εκτελωνιστή.

Σε αυτην την τιμη και με αποστολες και τελωνεια μεσα, δεν αξιζει με την καμια, ξεχαστε το

Περιμενετε καλυτερα καμια προσφορα σε xiaomi απο banggood, που ειναι για μενα κλασεις ανωτερη σκουπα, κι ας την πληρωσετε και κατι παραπανω, αξιζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Σε αυτην την τιμη και με αποστολες και τελωνεια μεσα, δεν αξιζει με την καμια, ξεχαστε το

Περιμενετε καλυτερα καμια προσφορα σε xiaomi απο banggood, που ειναι για μενα κλασεις ανωτερη σκουπα, κι ας την πληρωσετε και κατι παραπανω, αξιζει

Επίσης τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία το Banggood είναι κλάσεις ανώτερο site δεν μου έχει κάτσει ποτέ στραβή σε αντίθεση με το αγαπημένο το Gearbest

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, F117 είπε

εγω μίλησα πάλι σήμερα και μου ειπε οτι θα στείλει μετα τισ 25 το μαιου κανονικά με EU Priority

Για να δούμε. Περιμένω και εγώ 2 εβδομάδες λοιπόν μήπως και. Βέβαια, είχα επιλέξει EU Fast Line. Ελπίζουμε στο καλύτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...