Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, bahamut_zero said:

Απλα περιμενε 6 μηνες τοτε να δεις την τιμη του se στο σκρουτζ και μετα το ξανασυζηταμε. Γιατι μαλλον και εσυ κοιτας οτι σε συμφερει

Γιατί να περιμένει 6 μηνες?Σε 6 μηνες θα πέσεις και το xs και το xr

Τα δεδομένα είναι απλά 

Iphone se 500E

Iphone xr 560E

Iphone xs 619E

Δεν έχεις κανένα λόγο να αγοράσεις το iphone SE στα 500€ .Με 60€ αγοράζεις πολύ καλύτερη συσκευή σε όλα και αν έχεις θέμα με το μέγεθος αγοράζεις το xs που είναι ακόμα καλύτερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, bahamut_zero είπε

Απλα περιμενε 6 μηνες τοτε να δεις την τιμη του se στο σκρουτζ και μετα το ξανασυζηταμε. Γιατι μαλλον και εσυ κοιτας οτι σε συμφερει

Δεν σε κατάλαβα τι εννοείς . Το ότι τα απλ δεν πέφτει η τιμή τους , δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερα... Δλδ θέλει ένας να αγοράσει ένα κινητό τώρα σήμερα , και θα πει, α για κάτσε να δω τι αρχική τιμή είχε στο Κωτσόβολο όταν βγήκε ? Τι παραλογιες ειναι αυτές ρεεε? Και τι iPhone 5 είχε αρχική τιμή 700€, άρα είναι καλύτερο από το s10+ που τώρα έχει 650 στο Σκρουτζ ε? Παραλογισμός στο έπακρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Madness1 είπε

Γιατί να περιμένει 6 μηνες?Σε 6 μηνες θα πέσεις και το xs και το xr

Τα δεδομένα είναι απλά 

Iphone se 500E

Iphone xr 560E

Iphone xs 619E

Δεν έχεις κανένα λόγο να αγοράσεις το iphone SE στα 500€ .Με 60€ αγοράζεις πολύ καλύτερη συσκευή σε όλα και αν έχεις θέμα με το μέγεθος αγοράζεις το xs που είναι ακόμα καλύτερο.

 

xr & xs μην περιμένεις να πέσουν πιο κάτω... θα καταργηθούν...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

Δινεις 500 ευρω για να εχεις στο χερι σου ενα μηλο.Αν τοσο το θες πάρτο.

Αλλα εκτος απο τον επεξεργαστή ολα τα αλλα ειναι για γελια και για κλαματα.

1800 μπαταρια,μπεζελ χωραφια,HD οθονη εν ετη 2020 για 500 ευρώ είναι πάρα πολλά λεφτά.Παρα πολλά.Με 500 ευρώ παιρνεις ναυαρχίδες που εκτος απο το SoC σε ολα τα αλλα ειναι μιλια μπροστα.

Επεξεργαστής και κάμερα στα συν. Προτιμότερη η αγορά του περυσινού XR. Ένας περυσινός επεξεργαστής, πολύ καλός όμως, μεγαλύτερη οθόνη και ναι, μεγαλύτερη μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν σε κατάλαβα τι εννοείς . Το ότι τα απλ δεν πέφτει η τιμή τους , δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερα... Δλδ θέλει ένας να αγοράσει ένα κινητό τώρα σήμερα , και θα πει, α για κάτσε να δω τι αρχική τιμή είχε στο Κωτσόβολο όταν βγήκε ? Τι παραλογιες ειναι αυτές ρεεε? Και τι iPhone 5 είχε αρχική τιμή 700€, άρα είναι καλύτερο από το s10+ που τώρα έχει 650 στο Σκρουτζ ε? Παραλογισμός στο έπακρο

Οχι, εννοω πως επειδη κοιτας και καλα κανεις την φθηνοτερη τιμη που μπορεις να παρεις ενα τηλεφωνο xiaomi πχ, να κανεις το ιδιο και με το se. Μολις πρεσουν λιγοι μηνες η τιμη του δεν θα ναι 500 αλλα πχ 400. Οτι γινεται παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ένα μαγικό τρόπο όλα τα review (παγκοσμίως τώρα) εβγαλαν την συσκευή "μια χαρά για κάποιον που τη θέλει για απλή χρήση".... Από πού να έρχεται άραγε αυτή η γραμμή. Προσωπικά για "απλή χρηση" δεν θα έδινα πάνω από 150€.

Άντε γειά "για απλή χρήση" και με μπαταρία πολύ ανώτερη των περιστάσεων "για απλή χρήση". 

Άσε το φιάσκο με το covid19 app που δεν δουλεύει στα iPhone σωστά. Που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. 

Μακριά από το se παίδες. Αρπαχτη ειναι. Δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας για να το καταλάβεις.

Και σιγά τα 5 χρόνια υποστήριξη όταν η μπαταρία θα κλάσει έτσι κι αλλιώς στα 2 χρόνια...

Κλάμα γέλια και ιδρώτας

 

Θυμίζω επιτυχίες του παρελθόντος...

"Δεν το κάναμε να πάει αργά, για την μπαταρία το κάναμε"

"Έχει σήμα , εσείς δεν το κρατάτε σωστά"

Και άλλα μεγάλα σουξέ

Επεξ/σία από infamousjohn
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

Με ένα μαγικό τρόπο όλα τα review (παγκοσμίως τώρα) εβγαλαν την συσκευή "μια χαρά για κάποιον που τη θέλει για απλή χρήση".... Από πού να έρχεται άραγε αυτή η γραμμή. Προσωπικά για "απλή χρηση" δεν θα έδινα πάνω από 150€.

Άντε γειά "για απλή χρήση" και με μπαταρία πολύ ανώτερη των περιστάσεων "για απλή χρήση". 

Άσε το φιάσκο με το covid19 app που δεν δουλεύει στα iPhone σωστά. Που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. 

Μακριά από το se παίδες. Αρπαχτη ειναι. Δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας για να το καταλάβεις.

Και σιγά τα 5 χρόνια υποστήριξη όταν η μπαταρία θα κλάσει έτσι κι αλλιώς στα 2 χρόνια...

Κλάμα γέλια και ιδρώτας

Θυμίζω επιτυχίες του παρελθόντος...

"Δεν το κάναμε να πάει αργά, για την μπαταρία το κάναμε"

"Έχει σήμα , εσείς δεν το κρατάτε σωστά"

Και άλλα μεγάλα σουξέ

ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΟΙΒΟΥΝ??? ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ!1!1!1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

Ξέχασες τα χάπια σου.

Βρήκα καλύτερο και κάνω edit: Don't worry, be χάπι..! :P 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Madness1 είπε

Πώς το εννοείς αυτό?

Έγραψα αναλυτικά εξηγώντας γιατί για κάποιον το SE μπορεί να είναι καλύτερο από το XS

 

Επεξ/σία από timemachine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Γελάνε και οι κατσαρίδες στους υπονόμους.........

Γελάνε και οι κατσαρίδες μου μέχρι και αυτές θα στραβωθουν με την οθόνη του se, δεν είπα ποτέ εγώ ότι είναι τέλειο το mi9 ανά διαβάσεις τα μυνηματα που βασικά και εγώ στην θέση σου θα βαριωμουν θα καταλάβεις γιατί αναφερθηκε αυτό. Κα ναι παιδιά νομίζω δεν θέλει σκέψη το άλλο που λέτε αν θέλω ios νομίζω ότι εγώ προσωπικά σας έχω απαντήσει... Φυσικά αν θες ios φθηνό πάρτο με όλη μου την καρδιά αλλά καλή συσκευή δεν είναι.... Δώσε κάτι παραπάνω να πάρεις κάποιο άλλο με ios υπάρχουν λίγες ακόμα επιλογές σε iPhone... 

Αν είναι δυνατόν λέτε κάποιο και άλλοι το υπονοειτε ότι άμα έχεις xiaomi είσαι πλεμπα και δεν ντρέπεστε να δώσετε 500ευρω για αυτό μόνο και μόνο επειδή είναι η μοναδική φθηνή επιλογή ios, αααααχ η Master race της Apple δεν θα τα έκανε αυτά ποτέ... Ξεπεσατε.. 

32 λεπτά πριν, ahilleas doc είπε

Επεξεργαστής και κάμερα στα συν. Προτιμότερη η αγορά του περυσινού XR. Ένας περυσινός επεξεργαστής, πολύ καλός όμως, μεγαλύτερη οθόνη και ναι, μεγαλύτερη μπαταρία...

Απλά πραγματάκια και σωστάΑ..... Αλλά οοοοοοχι αυτό το se είναι καλό... 

Φταίει το σάπιο mi9 με την 10 φορές καλύτερη οθόνη... Σωτήριο έτος 2020

Φθηνή συσκευή με για καθημερινή χρήση απλή.. Ναι... 

Επεξ/σία από bakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, timemachine said:

Έγραψα αναλυτικά εξηγώντας γιατί για κάποιον το SE μπορεί να είναι καλύτερο από το XS

Εγώ διάβασα ότι το se είναι καλύτερο από το xs max λόγω μεγέθους.Για ποιο λόγο είναι καλύτερο το SE από το XS?Εάν είναι να πουλήσω το 11 pro να πάω να το πάρω

Επεξ/σία από Madness1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Βρε παιδιά βρε παιδιά…

Ένα πολύ σωστό επιχείρημα και το μόνο σωστό για μένα είναι ότι είναι το πιο φτηνό κινητό με ιος ! όλα αρχίζουν και τελειώνουν εκεί.

Όλα τα αλλά είναι να χαμε να λέγαμε…

Ότι και να λέμε για οθόνες, μπαταριές κ.α. δεν αφορούν αυτούς που θέλουν το μήλο στη πλάτη…

Για μένα και 200 ευρώ να είχε δε θα το έπαιρνα…

Υπάρχει όμως κόσμος και αρκετός που το πήρε και θα το πάρει στα 500!!

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να δω την αυτονομία του. Αν βγάζει μέρα άνετα θα είναι ένα θετικό νέο για όσους το πάρουν.  

Θα σας πω ένα παραδειγμα.

Όταν πήρα το πρώτο μου αμάξι έλεγα ή το new beetle σε μαύρο ή με τα πόδια… όποτε το πήρα… το χρυσοπλήρωσα αλλά δε το μετάνιωσα στιγμή!!

Το έχω ακόμα (σαν δεύτερο) 240000 χιλιόμετρα τα γούσταρα όλα! Και συνεχίζω να το θεωρώ το πιο όμορφο αμάξι που έχει βγει ποτέ…

  9 στους δέκα έχουν διαφορετική άποψη… ότι και να λένε στα δικά μου μάτια δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα άλλο… τι να κάνουμε….

και αν συνέχιζε να βγαίνει πάλι το ίδιο θα έπαιρνα( το 2012 έβγαλε καινούριο new beetle και το 2018 το σταμάτησε) εγώ πήρα καινούριο τον Σεπτέμβριο του 2019 και πήρα ένα μικρό suv…

 η μόνη διαφορά είναι ότι όταν με ρωτούσαν τους έλεγα : σε αρέσει; Να το παρεις! Αν άρχιζαν να με ρωτανε για κατανάλωση ασφάλεια ορατότητα και τόσα άλλα,  τους έλεγα δεν κάνει για σένα…

δεν έκανα το άσπρο μαύρο για να δικαιολογήσω την επιλογή μου….

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, infamousjohn είπε

Μακριά από το se παίδες. Αρπαχτη ειναι. Δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας για να το καταλάβεις.

Και σιγά τα 5 χρόνια υποστήριξη όταν η μπαταρία θα κλάσει έτσι κι αλλιώς στα 2 χρόνια...

Κλάμα γέλια και ιδρώτας

Όπως το είπες, αρπαχτη. 

Δεν άνοιξαν ούτε ένα σχεδιαστικό πρόγραμμα να δημιουργήσουν κάτι...

Έλεος. Ούτε ελληνικό δημόσιο η Apple.

Αν και βέβαια είναι της μόδας να μην αναλαμβάνεις ευθύνες, να είσαι ευθυνοφοβος και να λες πάντα ναι.

Φαντάζομαι με ένα τηλεφώνημα λύθηκε η σχεδίαση του προϊόντος.

Κάντο όπως το 8. Που πήγε και ακλαφτο θυμάστε που βγήκε το Χ τότε... Όποιος έπαιρνε το 8 ήταν κακομοίρης τότε, ο μοδάτος και έξυπνος έπαιρνε με 1000€ το Χ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...