Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Κάντο όπως το 8.

Που πήγε και ακλαφτο θυμάστε που βγήκε το Χ τότε... Όποιος έπαιρνε το 8 ήταν κακομοίρης τότε, ο μοδάτος και έξυπνος έπαιρνε με 1000€ το Χ!

Το iphone 8 που ηταν απο τα πιο καλοπουλημενα παγκοσμιως κινητα το 2019 ειναι που δεν πουλησε καθολου??? 😂😂

https://appleinsider.com/articles/20/02/27/iphone-11-is-second-best-selling-smartphone-globally-in-2019

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Οχι, εννοω πως επειδη κοιτας και καλα κανεις την φθηνοτερη τιμη που μπορεις να παρεις ενα τηλεφωνο xiaomi πχ, να κανεις το ιδιο και με το se. Μολις πρεσουν λιγοι μηνες η τιμη του δεν θα ναι 500 αλλα πχ 400. Οτι γινεται παντα

Δεν πέφτουν σε τιμή όπως τα άλλα . Σ20+ ξεκίνησε με 1000 και έχει πέσει 300€ σε 3 μήνες . iPhone XR ακόμα έχει 600€ οπότε δεν ισχύει και τόσο , γ αυτό δεν ισχύει και το άλλο που λέει ο φίλος με αρχικές τιμές κλπ. Γτ η apple παλιωνουν τα κινητά και ακόμα ίδια τιμή τα δίνουν η ελάχιστα χαμηλότερα ακόμα.και στο σκρουτζ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Bil79 είπε

  Δεν καταλαβαίνω την ένσταση σου. Εννοείται οτι δικαίωμα ο καθένας να σκορπάει τα λεφτά του όπου θέλει και όπως θέλει, αρκεί να μη διαστρεβλώνει την πραγματικότητα κατά το δοκούν για να αιτιολογήσει την μεροληψία του. Δεν μπορεί να θεωρεί κάποιος καλύτερο vfm το se επειδή έχει αρχική τιμή 500€, ενω τα υπερτερα του αυτή τη στιγμή, είχαν αρχική τιμή πέρσι 900 και 1000. Σήμερα, που θα πάει κάποιος να τα πάρει δεν έχουν τόσο, τι νόημα έχει η αναφορά στην αρχική τιμη; Και δεν μιλησα καν για μεταχειρισμένα.

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά να ξέρουμε και τι λέμε...

Αναφέρθηκα μόνο στα μεταχειρισμένα γιατί αυτό είχα καταλάβει, φυσικά και η "προπέρσινη" τιμή δεν έχει καμία σημασία, σημασία έχει πόσο βρίσκει κάποιος ΤΩΡΑ τις 2 συσκευές ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ. 

Αν κάποια συσκευή officially έχει καταργηθεί, αυτομάτως δεν μπορεί να γίνει σύγκριση από άποψη αξίζει ή δεν αξίζει (πχ γιατί έβγαλε η apple αυτό, αφού σε σύγκριση με το άλλο δεν αξίζει), η σύγκριση φυσικά και μπορεί να γίνει αν κάποιος μπορεί ΤΩΡΑ να βρει ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ μια συσκευή σε κάποιο κατάστημα. 

Αναφερόμουν λοιπόν καθαρά και μόνο στην έννοια του καινούριο. Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης του SE και δεν θα το αγόραζα ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ahilleas doc είπε

Επεξεργαστής και κάμερα στα συν. Προτιμότερη η αγορά του περυσινού XR. Ένας περυσινός επεξεργαστής, πολύ καλός όμως, μεγαλύτερη οθόνη και ναι, μεγαλύτερη μπαταρία...

Κάμερα στα συν για 500 ευρώ εξαρτάται.

Βίντεο άριστα προφανώς οπως όλα τα μήλα.

Στη μερα ολα τα κινητά πια 200 ευρω+ εχουν καμεραρες.Τη νυχτα το SE δεν τα παει πολυ καλα.

Επίσης δεν περιμενα να το πω ποτέ αυτο αλλα εχει μια μονο κάμερα.

Δεν το θεωρούσα σοβαρό αυτό αλλα αναβάθμισα απο LG G6 σε xiaomi mi8 και μου λείπει αρκετά η ευρυγώνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαστε σωστοί ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή.....Είχα σχεδόν 4 χρόνια ενα iphone 7.Αποφάσισα να το αλλαξω και πήρα ενα iphone XR. Τουμπανο το XR, αλλα με το ενα χερι δεν πιάνεται, στο παντελόνι ευκολα δεν μπαίνει , και ειναι σπαστικό το face id. Ερχεται η Apple και σου λεει, σου αρέσει το 4.7 κύριε αλλα θέλεις τουμπανο specs....500 ευρώ....θέλεις κάτι καλύτερο....πάρε το XR, θελεις 2 κάμερες....πάρε το 11....θέλεις να εισαι rich children in Instagram....πρε το 11 pro max..

Με λίγα λόγια και για να σας το κάνω λιανά.....η Apple είπε οτι μέχρι τα 500 ευρώ κάντε οτι θέλετε...απο εκεί και πέρα δεν υπάρχετε...

Και μην το κάνουμε ζήτημα τωρα.....δεν εχω γνωρίσει χρήστη android που να μην του δίνεις iphone και να λέει οχι....αλλα δοκιμάστε το αντίθετο..Πάρτε μου το XR  και δώστε μου to Miaoxi 900GT, Super twin cam, με καμερα 1 εκ.  megapixelκαι αρχικη τιμη τα 2000 ευρω.....θα σας πω οχι. Τοσο απλά ειναι τα πράγματα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Yeroplatanos είπε

Κάμερα στα συν για 500 ευρώ εξαρτάται.

Βίντεο άριστα προφανώς οπως όλα τα μήλα.

Στη μερα ολα τα κινητά πια 200 ευρω+ εχουν καμεραρες.Τη νυχτα το SE δεν τα παει πολυ καλα.

Επίσης δεν περιμενα να το πω ποτέ αυτο αλλα εχει μια μονο κάμερα.

Δεν το θεωρούσα σοβαρό αυτό αλλα αναβάθμισα απο LG G6 σε xiaomi mi8 και μου λείπει αρκετά η ευρυγώνια.

Τότε μι9 ήθελες που έχει και υπέρ ευρυγώνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, dasimo είπε

Και μην το κάνουμε ζήτημα τωρα.....δεν εχω γνωρίσει χρήστη android που να μην του δίνεις iphone και να λέει οχι....αλλα δοκιμάστε το αντίθετο..Πάρτε μου το XR  και δώστε μου to Miaoxi 900GT, Super twin cam, με καμερα 1 εκ.  megapixelκαι αρχικη τιμη τα 2000 ευρω.....θα σας πω οχι. Τοσο απλά ειναι τα πράγματα. 

Μπορεί εσύ να μην έχεις γνωρίσει…. Αλλά υπάρχουμε…. Ένας από αυτούς που κινούνται στη σφαίρα της φαντασίας και κάνεις δεν ξέρει αν υπάρχουμε στα αλήθεια(συμφώνα με τα λεγόμενα σου) είμαι εγώ…. Και όσο απίστευτο και αν ακούγεται ξέρω και άλλους…

Τσάμπα να μου δώσεις όποιο μήλο θες θα το κάνω δώρο ή θα το πουλήσω…. Κούτα… ούτε θα το ανοίξω… 

Λέτε να μην υπάρχω;;;; βρε τι πάθαμε….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα εχουν οι κινεζοφαν που με 200ε εχουν κινητο που κανει τουμπες και κλεινουν την απλ, οταν τους λες οτι τα κινητα τους ειναι ακριβα και οτι πανω απο 100ε για κινητο δε δινω, προβαλουν τα ιδια επιχειρηματα για τα οποια κατηγορουν τους χρηστες απλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Τότε μι9 ήθελες που έχει και υπέρ ευρυγώνια 

Κράτησα τα 100 ευρώ διαφορα και τα εκανα κατι αλλο.Δεν υπάρχουν και πολλα λεφτά πια.

Επεξ/σία από Yeroplatanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, aigaias είπε

Για κάποιον που το θέλει για να κάνει την δουλειά του χωρίς τρελές απαιτήσεις είναι κάτι παραπάνω από καλό. Δεν με χαλάει καθόλου.

Καποιος που θελει να κανει την δουλεια του οπως εγω δινει 90 ευρω για κινητο με πανω απο 2 φορες μεγαλυτερη μπαταρια και αξιπρεπη χαρακτηριστικα οχι 500 που πας σε high end,ειναι σαν να δινεις 50.000 για σμαρτακι

Το μέγιστο φάουλ για μένα η μπαταρία και μετά η οθόνη που η ανάλυση οκ πάει στα κομμάτια αλλά το μέγεθος τραγικό για 2020.

Στα καλά NVMe μνήμη που είναι πολύ σημαντική για την ταχύτητα , ο bionic που είναι ψιλουπερβολή αλλά οκ καλοδεχούμενος σαν καλούδι και η κάμερα

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, AtiX είπε

Αν και εγώ περιμένω πως και πως να ανακοινωθεί λογικά στα ίδια λεφτά θα βγει, άσε που για εδώ ουσιαστικά δεν θα έχεις εγγύηση...

Για Ελλάδα δεν το ήξερα . Δεν μένω Ελλάδα.

Επεξ/σία από nikcrf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

παιδια, ανακοινωσε η Huawei νεο κινητο...

Ναι αλλά η Apple ξαναέβγαλε το 8 και κοροϊδεύει τον κόσμο, η Apple πάει για κλείσιμο, η Apple απευθύνεται σε πρόβατα, αν θέλεις να το παίξεις μούρη εν έτη 2020 πάρε iPhone, εγώ κράζω τα iPhone αλλά σε όλα τα άρθρα μέσα είμαι! Και διαβάζω και όλες τις απαντήσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...