Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Madness1 είπε

Πουλά το, πάρε το se και κρατά τη διαφορά

καλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, bakosm είπε

Καλό βράδυ μην βλέπεις εφιάλτες όμως αλήθεια γιατί βλέπω κάνεις αγώνα να βγάλεις το se  την καλύτερη επιλογή στα 500ευρα.

Αν έβγαλες αυτό το συμπέρασμα τότε λυπάμαι για το χρόνο που έχασα να απαντάω .

 Καλό βράδυ και σε εσένα .

Υ.Γ Το έγραψα ίσα με 10 φορές και με κεφαλαία ..

 Παρολα αυτά εσυ τα δικά σου 

2 λεπτά πριν, Madness1 είπε

Πουλά το, πάρε το se και κρατά τη διαφορά

Γιατί να το κάνω ;
 Έγραψα κάπου πως το se είναι καλύτερο από το Xs Max !!!!

 Ρε θα με τρελανετε βραδιάτικα !!!

 Η μήπως είχε το Xs max 500€ όταν βγήκε ;;;;

 Τελευταία φορά λοιπόν .

Διαβασε το πρώτο ποστ μου και βγάλε συμπέρασμα .

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Chris_BMW said:

Αν έβγαλες αυτό το συμπέρασμα τότε λυπάμαι για το χρόνο που έχασα να απαντάω .

 Καλό βράδυ και σε εσένα .

Υ.Γ Το έγραψα ίσα με 10 φορές και με κεφαλαία ..

 Παρολα αυτά εσυ τα δικά σου 

Σου λέω ότι καλύτερα να πάρεις το xs με 100€ παραπάνω και μου λες τα δικά σου. Πουλά το και πάρε το se αν νομίζεις ότι αξίζει για 100€

 

2 minutes ago, Chris_BMW said:

Αν έβγαλες αυτό το συμπέρασμα τότε λυπάμαι για το χρόνο που έχασα να απαντάω .

 Καλό βράδυ και σε εσένα .

Υ.Γ Το έγραψα ίσα με 10 φορές και με κεφαλαία ..

 Παρολα αυτά εσυ τα δικά σου 

Για πιο λόγο να το κάνω ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Αν έβγαλες αυτό το συμπέρασμα τότε λυπάμαι για το χρόνο που έχασα να απαντάω .

 Καλό βράδυ και σε εσένα .

Υ.Γ Το έγραψα ίσα με 10 φορές και με κεφαλαία ..

 Παρολα αυτά εσυ τα δικά σου 

Εσύ δεν λες να καταλάβεις ότι ζητάς μόνο πράγματα που σε βολεύουν τα οποία δεν έχουν σημασία.. Το mi 9 σου λέω είχε τιμή εκκίνησης επίσημη 500με550 τώρα λιγότερα, έχει αυτά που ζήτησες εκτός από τον 865 με άλλα καλύτερα από αυτά που θες γιατί δεν θες να το δεχτείς;

Γιατί θες ντε και καλά να μας πεις ότι είναι καλή η οθόνη του se Ε όχι δεν είναι αλήθεια σου λέω. 

Επεξ/σία από bakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, valkon είπε

Χίλια δίκια έχεις, τα 500€ γιατί να τα δώσεις ενώ βρίσκεις με το 1/3 της τιμής αυτής κινητό στα μέτρα σου; Επειδή είναι μήλο, άρα αυτομάτως χάνεις το δίκιο σου. 

Αδερφέ μου δεν ανέφερα ποια είναι τα μέτρα μου και δεν υπάρχει κινητό το οποίο είτε στα ίδια χρήματα είτε στο 1/3 της τιμής μπορεί να σταθεί δίπλα του, από καμία άποψη. Φιλικά εννοείται. Είναι τι βολεύει τον καθένα, τι του αρέσει και τι έχει συνηθίσει! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bakosm είπε

Ορίστε παλι το έκανες.... Πφφφ

Ιδιαίτερα απλό και ξεκάθαρο θες ios να άλλη μια συσκευή για κάποιον που θέλει οικονομικό ας πούμε ios όλα τα άλλα είναι ανούσιες συγκρίσεις.καλή συσκευή πάντως δεν ειναι. Και όχι σε σχέση με κάποιο ανδροιδ..

Το κακό ξέρεις πιο είναι φίλε μου? το καλή συσκευή... για σένα μπορεί να είναι κακή, για μένα απλά μέτρια και για κάποιους καλή... θυμάσαι τις εποχές που τα android low και mid κινητά ήταν για τα μπάζα??? με 4.2, 512 μνήμη και κολλήματα ακόμα και στον dialer? Και όμως τότε τα παραβλέπαμε όλα αυτά γιατί είχαμε την ελευθερία να τροποποιήσουμε τα πάντα, γιατί μπορούσαμε να κάνουμε τα πάντα... ήταν κακές συσκευές?? ναι... αντικειμενικά ναι... άλλα γουστάραμε και επειδή γουστάραμε ξεχνάγαμε, παραβλέπαμε και επιλέγαμε αυτό που μας αρέσει... αυτή η λογική δεν έπαψε να υπάρχει και ούτε θα πάψει ποτέ... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το κακό ξέρεις πιο είναι φίλε μου? το καλή συσκευή... για σένα μπορεί να είναι κακή, για μένα απλά μέτρια και για κάποιους καλή... θυμάσαι τις εποχές που τα android low και mid κινητά ήταν για τα μπάζα??? με 4.2, 512 μνήμη και κολλήματα ακόμα και στον dialer? Και όμως τότε τα παραβλέπαμε όλα αυτά γιατί είχαμε την ελευθερία να τροποποιήσουμε τα πάντα, γιατί μπορούσαμε να κάνουμε τα πάντα... ήταν κακές συσκευές?? ναι... αντικειμενικά ναι... άλλα γουστάραμε και επειδή γουστάραμε ξεχνάγαμε, παραβλέπαμε και επιλέγαμε αυτό που μας αρέσει... αυτή η λογική δεν έπαψε να υπάρχει και ούτε θα πάψει ποτέ... 

Συμφωνώ... Θα δακρύσω που μου τα θύμισες και όχι δεν ειρωνεύομαι. 

Δοκίμασα ios περίοδο που είχα ακριβώς αυτό που λες... 4.2 512 mb σαπιλα.. Δεν μου άρεσε το ios (και μιλάω και για jb κτλ) καλύτερα με 512 mb, πλέον χαίρομαι που δεν βρίσκεις εύκολα σαπίλα...

Δεν μου αρέσει ούτε το ios στο xs max (ναι το ίδιο είναι το ξέρω 😝) αλλά πιπέρι αν πω ότι δεν είναι καλή συσκευή... Άσχετα με το αν θα την έπαιρνα εγώ. 

Επεξ/σία από bakosm
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Όταν βγήκε η σειρά   iPhone 11 που πραγματικά αξίζει δεν έβλεπες τόσα σχόλια στα ποστ ,γιατί όλοι ,ακόμα και οι android fans παραδέχτηκαν ότι είναι που καλό τηλέφωνο σε όλα . Ta apple fan boys δεν θα παραδεχτούν ποτέ ότι παίρνεις ένα κάτω του μετρίου κινητό με 500€ και υπάρχουν δέκα φορές καλύτερες επιλογές με τα ίδια λεφτά στο αντροιτ .ο ένας θα σ λέει τιμή εκκίνησης , ο άλλος θα λέει όχι από Σκρουτζ , και τα σχόλια θα φτάσουν 2000 . 

Μια μικρή παρατήρηση μόνο μιας και τώρα διάβασα το post σου, πήγαινε διάβασε τι γράφτηκε τότε από τα android fans για το 11...

όσο για την επιλογή διάβασε τι έγραψα στο προηγούμενο μου post...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μια μικρή παρατήρηση μόνο μιας και τώρα διάβασα το post σου, πήγαινε διάβασε τι γράφτηκε τότε από τα android fans για το 11...

όσο για την επιλογή διάβασε τι έγραψα στο προηγούμενο μου post...

Οι περισσότερη σχολίασαν την εμφάνιση τους , όχι τις δυνατότητες . Ήταν η πρώτη φορά που η apple πρόσφερε δυνατότητες αρκετές και σωστο τηλέφωνο με όλο το πακέτο οθόνη , κάμερες μπαταρία . Γιατί πάντα κάτι έλειπε μέχρι τότε . Και όταν κυκλοφόρησε το τηλέφωνο στην αγορά , εκτιμήθηκε από πολλους χρήστες αντροιτ όπως και από μένα . Αλλά αυτό το se δεν μπορώ να το διανοηθω αλήθεια ...

2 λεπτά πριν, timemachine είπε

Ναι 

Για ποιο λες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FELT είπε

Εγώ το θέλω σε λευκό από μπροστά ,δε μου αρέσει ,ευχαριστω .200 ευρώ δίνω ..

Έχει μεταχειρισμένα στις αγγελίες iPhone με λευκό 

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Η apple αν ήθελε θα μπορούσε να βάλει μεγαλύτερη μπαταρία και δεύτερη κάμερα, αν το έκανε αυτό θα μάζευε όλα τα λεφτά από την μεσαία κατηγορία αλλά θα κατέστρεφε τις πωλήσεις του XR που βγάζει περισσότερο κέρδος και σε λίγους μήνες το καταργεί...

Υπάρχει κόσμος που δεν του αρέσει το XR και θέλει κάτι πιο μικρό 

2 ώρες πριν, Madness1 είπε

Εγώ πάντως προτιμώ να δώσω 100€ περισσότερα και να πάρω το xs που είναι ανώτερο σε όλα.

Εάν σκέφτεσαι τα λεφτά πάρε το iphone 8 στα 439€ 128Gb που έπεσε η τιμή.Ιδια συσκευή ειναι και το 8 ξεκινάει και πιο γρήγορα

 

 

Το SE έχει 2 sim, μια κανονική και μια esim σε αντίθεση με το 8. Απλά το αναφέρω για κάποιον που τον ενδιαφέρει 

2 ώρες πριν, Madness1 είπε

Δεν κάνω αντίλογο απλα δεν αξίζει το iphone se όταν αγοράζεις το iphone xs με 100€ περισσότερα.

Κάποιον μπορεί να μην τον βολεύει το xs

1 ώρα πριν, Antilogos1975 είπε

σιγουρα, ισως γιατι οπως εχω ξαναπει εδω στο φορουμ εμαθα οτι η xiaomi εχει και κινητα...ενα fitness band ειχα παρει καποια στιγμη.

μετα εψαξα σε διαφορα καταστηματα εδω που ειμαι και τα ειδα. ειδα κινητα να ειναι κλειδωμενα μεσα σε ντουλαπια και να σου ανοιγει ο υπαλληλος για να σου δωσει το κινητο που θες και ειδα και κινητα μεσα στα καλαθια πεταμενα σαν σωβρακα...μαντεψε ποια ηταν τα xiaomi...

φιλικα παντα, εγω δεν εχω αγκυλωσεις με τα ηλεκτρικα/ηλεκτρονικα

Καλάθια ανακύκλωσης; 😋

 

Επεξ/σία από timemachine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bakosm είπε

Ορίστε παλι το έκανες.... Πφφφ

Ιδιαίτερα απλό και ξεκάθαρο θες ios να άλλη μια συσκευή για κάποιον που θέλει οικονομικό ας πούμε ios όλα τα άλλα είναι ανούσιες συγκρίσεις.καλή συσκευή πάντως δεν ειναι. Και όχι σε σχέση με κάποιο ανδροιδ..

Κούρασες.

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bakosm είπε

Καλό βράδυ μην βλέπεις εφιάλτες όμως αλήθεια γιατί βλέπω κάνεις αγώνα να βγάλεις το se  την καλύτερη επιλογή στα 500ευρα.

Που με είδες ότι δεν φοράω μάσκα;;;

Α είπαμε γκζαομι με κατασκοπευουν παντού 

 

Το se είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιους (αλλά ναι θα μπορούσε να ήταν φτηνότερο) Αλλά το ξαναλέμε για κάποιους είναι η καλύτερη επιλογή και για αυτό έχει ψιλό εξαντληθεί στα καταστήματα τώρα που ήρθε 

1 ώρα πριν, bakosm είπε

Ορίστε παλι το έκανες.... Πφφφ

Ιδιαίτερα απλό και ξεκάθαρο θες ios να άλλη μια συσκευή για κάποιον που θέλει οικονομικό ας πούμε ios όλα τα άλλα είναι ανούσιες συγκρίσεις.καλή συσκευή πάντως δεν ειναι. Και όχι σε σχέση με κάποιο ανδροιδ..

Τι θα πρότεινες δηλαδή σε κάποιον που θέλει να πάρει iOS σε αυτά τα χρήματα; Πες μου τι να πάρω γιατί μέχρι τόσα διαθέτω (αν γίνεται και λιγότερα θα ήταν καλά ίσως) iOS θέλω όμως μόνο!!!

1 ώρα πριν, Madness1 είπε

Πουλά το, πάρε το se και κρατά τη διαφορά

Παίρνει ροδάκια Apple Mac Pro με τη διαφορά, κρατάει τα 2 για να τα κουμπώσει στις σόλες του και να κάνει tik tok και Stories και όταν γίνουν ανάρπαστα πουλάει τα αλλά 2 αμεταχειριςτα ροδάκια. Σορρυ για το comment αλλά εντάξυ αν συγκρίνετε κινητά με βάση το αν κάνουν για Instagram ή όχι.... 

Επεξ/σία από timemachine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Ότι πεις .

 Θα δε προσγειώσω όμως και θα σου πω πως το s10 είχε καμία 900€ και το Xs 1200€

 Από τα 500€ τιμή ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ του se επέχουμε αρκετά δεν βρίσκεις ;

  Θέτεις μια παράμετρο που δεν έχει καμία απολύτως σημασία και δεν ενδιαφέρει καθολου κάποιον που θα θελήσει να κάνει μια αγορά. Αυτό που έχει σημασία είναι ΤΙ παίρνεις και με ΠΟΣΑ την συγκεκριμένη στιγμή που θες να ψωνίσεις. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...