Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Έγραψα γιατί όχι τιμή Σκρουτζ διάβασε το σχόλιο 

11 pro max θα σου πω εγώ .. τι όχι ...;;;

 Έχετε πλάκα ... 

Γιατί όχι τιμή Σκρουτζ ? Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική σου ? Διάβασε κ εσυ τι έγραψα και άσε τους παραλογισους . Μήπως θες και τιμή μόνο από συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων ? Έχεις βγάλει άχρηστες ναυαρχίδες αντροιτ που είναι 15 φορές καλύτερες από ενα κινητό που έχει μόνο έναν επεξεργαστή . Και τι σημασία έχει με τι τιμή ξεκίνησε ένα κινητό στο Κωτσόβολο? Τώρα πόσο έχει μετράει . Και αν νομίζεις ότι θα πάρεις το se με 399 είσαι βαθιά γελασμενος .499 θα κάνει και το μικρό μοντέλο σε χωρητικότητα . Άνοιξε λίγο τα μάτια σου . Το ότι βολεύει εσένα , δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη επιλογή στα λεφτά του.  Στα 200€ ίσως να ήταν ...

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Υ.Γ Δεν θέλω να μου παρουσιάσει ο οποιαδήποτε επιμέρους χαρακτηριστικά π.χ ναι αλλά η οθόνη του Χ,Ψ είναι καλύτερη (στα χαρτιά σίγουρα γιατί στην πράξη και αυτό είναι αμφίβολο ) αλλά θέλω :

OK? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chris_BMW είπε

Γιατί να εξαιρέσω αυτές τις εφαρμογές ;

 Ειδικά η του instagram είναι κατά πολύ ανώτερη σε iOS καθότι χρησιμοποιεί την κάμερα του τηλεφώνου ες έχει .

 Μπαμ κάνει στο Instagram ποιες φωτό τραβήχτηκαν με I phone . 
 Για τα στορυ με βίντεο άστο η μέρα με τη νύχτα .

Εννοώ περισσότερο το interface και την λειτουργικά των εφαρμογών και λιγότερο τη ποιότητα της κάμερας. Οι κολωσοί έχουν τους πόρους και τα μέσα να αναπτύξουν και στο android εφαρμογές που φαίνονται σαν το iOS. Ακόμα και σε αυτές όμως βρίσκεις πράγματα που το iOS υπερέχει (όπως αυτό που είπες στο instagram). Στις μικρότερες εφαρμογές η διαφορά στη ποιότητα είναι χαώδης.

Στο μόνο που θεωρώ το Android ανώτερο είναι το google assistant, αν και το Siri βελτιώθηκε πολύ στο iOS 13.

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bakosm είπε

Δεν έχω mi9 απλά το έφερα σαν παράδειγμα στον φίλο πιο πάνω.. Που ζήτησε συγκεκριμένα πράγματα που φυσικά τον βόλευαν χωρίς να τον ενδιαφέρει κάτι αλλο. 

Ξέρω πολύ καλά τι είναι το κάθε ένα δεν θα χρειαστεί κάτι να αποδείξεις για τους επεξ. 

Μπορείς όμως να αποδείξεις τελικά αυτό που είπε ο φίλος ότι κάποιες οθόνες στα χαρτιά είναι καλύτερες αλλά όχι τελικά από του se? Αντε να ζητήσω και εγώ κάτι... 

Μας έχεις μπερδέψει λίγο. 

Εγώ δε μίλησα για οθόνες. Δεν ανέφερα καν τη λέξη. 

Η προσέγγισή μου για το se είναι αρνητική μόνο και μόνο για τη μπαταρία. 

Με τη χρήση που κάνω στο κινητό θα ήθελα 2-3 φορές την ημέρα φόρτιση οπότε είναι no-go από μένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, bakosm είπε

OK? 

Τι οκ ρε φίλε ;;;

 Ζήτησα σε αυτά τα λεφτά τηλέφωνο με τα επιμέρους χαρακτηριστικά που παρέθεσα .

 Έγραψα πως ΔΕΝ θέλω απλά να μου πει κάποιος πως σε επιμέρους χαρακτηριστικά π.χ οθόνη ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΙΜΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ το ξανά γράφω : ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΙΜΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ 

 να μου πει πως το Χ Ψ έχει καλύτερη οθόνη που και αυτό είναι αμφίβολο 

 Εκτός και έχεις εσυ να μου παραθέσεις super amoled 2k στα 499...

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, bakosm είπε

Χάχα το ιδιο ακριβώς έχω να σου πω και εγώ πάρε το se σου να χαρείς χάρμα οφθαλμών οθόνης και με το α13 στην ουθοναρα αυτή;λουκούμι το video editing που θα κάνει πιο γρήγορα ... Eye candy. Mmmmmmm bellisima 

Έχετε πλάκα μερικοί 

οταν καποιος σε συνδεει με Καιρο παει να πει οτι εισαι βαρετος και ενοχλητικος...

...οποτε τελος οι κουβεντες..

ειδες που εμαθες και κατι σημερα...

κανε το πραξη στην ζωη και με ευχαριστεις αλλη φορα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chris_BMW είπε

Είχε το s10 470€ Καινούργιο ;;;;;

Το τελευταίο που απαντάω σε άτομα με πρόβλημα στο να κατανοούν τι ζήτησα 

 επόμενος 

Εσύ επειδή έτσι θες μπορεί να ζητήσεις και ανδροιδ με θήρα lightning και επειδή δεν θα βρεθεί κάποιο θα πεις Ε καλύτερο τότε το se.. Σου είπα ακόμα και το μέτριο mi9 έχει καλύτερα από αυτά που ζητάς αλλά δεν σου αρέσει γιατί η launch τιμή του ήταν λίγο μεγαλύτερη από 500 από κωτσοβολο ξέρω γω. Τώρα.... Δεν είναι... 

Και μετά μου λέτε για το miui επρπε να το βάλεις και αυτό σε αυτά που ζητάς να αποκλυστουν και τα γκζαομια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, AtiX είπε

ναι βρε... το κακό όμως σε αυτή την περίπτωση είναι ότι εξαρτιέσαι από το κατάστημα πχ συνήθως μεγαλύτερος χρόνος επισκευής... 

Ισχύει ,θα κάνεις μήνα στάνταρ για επισκευή ... αλλά αν είναι η μόνη επιλογή , αναγκαστικά καλύτερα να τι πάρεις από κατάστημα Ελλάδα , παρά από αμαζον !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafaf είπε

Μας έχεις μπερδέψει λίγο. 

Εγώ δε μίλησα για οθόνες. Δεν ανέφερα καν τη λέξη. 

Η προσέγγισή μου για το se είναι αρνητική μόνο και μόνο για τη μπαταρία. 

Με τη χρήση που κάνω στο κινητό θα ήθελα 2-3 φορές την ημέρα φόρτιση οπότε είναι no-go από μένα. 

Εσένα μπέρδεψα φίλος γιατί νόμιζες ότι κάνω επίθεση σε εσένα όπου δεν κάνω γενικά αλλά μην λένε τρελά μερικοί ... Με πολλά δεν συμφωνώ και με την γκζαομι και ναι δεν μου κάνει εμένα το ios ούτε το mi9 αλλά δεν ζητάω παράλογα πράγματα όπως ο φίλος πιο πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ε, ας πω και εγω την αποψη μου μιας και σας διαβαζω με ενδιαφερον....

...

το να συγκρινεις την Apple με την Xiaomi αυτο απο μονο του αποτελει ιεροσυλια...

σε ολα τα αλλα μαζι σου...

αυτοκινητο και το φιατ αυτοκινητο και το μερσεντες ...

Mi10pro τελεία. Τα ξαναλέμε του χρόνου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, bakosm είπε

Εσύ επειδή έτσι θες μπορεί να ζητήσεις και ανδροιδ με θήρα lightning και επειδή δεν θα βρεθεί κάποιο θα πεις Ε καλύτερο τότε το se.. Σου είπα ακόμα και το μέτριο mi9 έχει καλύτερα από αυτά που ζητάς αλλά δεν σου αρέσει γιατί η launch τιμή του ήταν λίγο μεγαλύτερη από 500 από κωτσοβολο ξέρω γω. Τώρα.... Δεν είναι... 

Και μετά μου λέτε για το miui επρπε να το βάλεις και αυτό σε αυτά που ζητάς να αποκλυστουν και τα γκζαομια

Για πες τι καλύτερα έχει 

 επακριβώς όμως.

 Γιατί εκτός από οθόνη σε όσα έγραψα έχεις να αντιπαραθέσεις κάτι ;;

 Α και μπαταρία .

 Απαράδεκτη από την Apple ειδικά έλλειψη 3D Touch 

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bakosm είπε

Και μετά μου λέτε για το miui επρπε να το βάλεις και αυτό σε αυτά που ζητάς να αποκλυστουν και τα γκζαομια

Όταν παίρνεις mi9, το miui στο δίνουν χωριστά;

Να μην αναφέρουμε το ui; Δεν είναι ό,τι πιο σημαντικό και για πολλούς ο κύριος λόγος επιλογής συσκευής;

1 λεπτό πριν, bakosm είπε

Εσένα μπέρδεψα φίλος γιατί νόμιζες ότι κάνω επίθεση σε εσένα όπου δεν κάνω γενικά αλλά μην λένε τρελά μερικοί ... Με πολλά δεν συμφωνώ και με την γκζαομι και ναι δεν μου κάνει εμένα το ios ούτε το mi9 αλλά δεν ζητάω παράλογα πράγματα όπως ο φίλος πιο πάνω. 

Α νόμιζα μαλώνουμε γι'αυτό. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

οταν καποιος σε συνδεει με Καιρο παει να πει οτι εισαι βαρετος και ενοχλητικος...

...οποτε τελος οι κουβεντες..

ειδες που εμαθες και κατι σημερα...

κανε το πραξη στην ζωη και με ευχαριστεις αλλη φορα...

Προσπάθησε τότε λίγο στην ζωή σου να κάνεις κάτι να μην σε συνδέουν με καϊρο φιλικά στο λέω. 

Να μάθεις επίσης εδώ στο φόρουμ που βλεπω μαθαίνεις πολλά ότι όταν σταματάνε να υπάρχουν τα επιχειρήματα ξεκινούν οι προσωπικές επιθέσεις όπως βλέπω ότι κάνεις εσύ.. Αν το κάνεις και στην ζωή σου δες το θα σε βοηθήσει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Chris_BMW said:

Είχε το s10 470€ Καινούργιο ;;;;;

Το τελευταίο που απαντάω σε άτομα με πρόβλημα στο να κατανοούν τι ζήτησα 

 επόμενος 

470E ολοκαίνουργιο.

Το iphone se δεν αξίζει στα 500€ γιατί υπάρχει το iphone xs με 100€ περισσότερα αν θες κάτι καλύτερο και το iphone 8 με 100€ λιγότερα εάν θες φτηνό iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Mi10pro τελεία. Τα ξαναλέμε του χρόνου .

εγω δεν εχω να πω τιποτα...

εχω την δυνατοτητα αν μου αρεσει ενα xiaomi του χρονου να παω να το παρω...

οποτε τι να πουμε του χρονου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...