Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, toxotis70 είπε

Υπάρχουν πολιτείες στην Αμερική με μηδενικό φόρο, όποτε μπορείς να το αγοράσεις από εκεί με 399$....περίπου 370 ευρω! 

Δεν διαφωνώ σε αυτό αλλά από την στιγμή που κάποιος το αγοράζει από Ελλάδα πληρώνει το ΦΠΑ, τα κέρδη των μεταπωλητών αλλά και το δεύτερο έτος εγγύησης που σου προσφέρει ο πωλητής καθώς αυτό δεν είναι δωρεάν στην Αμερική έχουν ένα χρόνο εγγύησης οι συσκευές. Επίσης αν κάποιος το φέρει από Αμερική θα χάσει το δεύτερο έτος της εγγύησης αλλά και τέλος αν το φέρεις από εκτός ΕΕ πέρα των μεταφορικών καλείσαι να πληρώσεις και τον εκτελωνισμό κάτι το οποίο δεν συμφέρει καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά δεν θέλει ξεχωριστό review , απλά ξαναβαλτε το review του 8 και αλλάξτε όνομα . 

19 λεπτά πριν, paolo.catti είπε

Δεν διαφωνώ σε αυτό αλλά από την στιγμή που κάποιος το αγοράζει από Ελλάδα πληρώνει το ΦΠΑ, τα κέρδη των μεταπωλητών αλλά και το δεύτερο έτος εγγύησης που σου προσφέρει ο πωλητής καθώς αυτό δεν είναι δωρεάν στην Αμερική έχουν ένα χρόνο εγγύησης οι συσκευές. Επίσης αν κάποιος το φέρει από Αμερική θα χάσει το δεύτερο έτος της εγγύησης αλλά και τέλος αν το φέρεις από εκτός ΕΕ πέρα των μεταφορικών καλείσαι να πληρώσεις και τον εκτελωνισμό κάτι το οποίο δεν συμφέρει καθόλου.

Κάιντα 370€ πολλά είναι για αυτό το τηλέφωνο . Υπάρχουν στην αγορά πολλα αντροιτ με τόσα λεφτά και επεξεργαστές 855 και πάνω  . Με οθόνες πολύ δυνατότερες και μπαταρίες τριπλάσιες  . Ένα που μου έρχεται στο μυαλό αμεσα είναι το mi9, mi9Tpro , mi8 , και αν αγγίξεις 450 παίρνεις mate 20 pro ... Οπότε δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης αυτού του τηλεφώνου σε αυτή την τιμή . Για 200€ καλό είναι .

40 λεπτά πριν, Jophiel είπε

Μερικά πράγματα ξεπερνουν τους κανόνες της φυσικής.

Προς το παρόν ! 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Βασικά δεν θέλει ξεχωριστό review , απλά ξαναβαλτε το review του 8 και αλλάξτε όνομα . 

Κάιντα 370€ πολλά είναι για αυτό το τηλέφωνο . Υπάρχουν στην αγορά πολλα αντροιτ με τόσα λεφτά και επεξεργαστές 855 και πάνω  . Με οθόνες πολύ δυνατότερες και μπαταρίες τριπλάσιες  . Ένα που μου έρχεται στο μυαλό αμεσα είναι το mi9, mi9Tpro , mi8 , και αν αγγίξεις 450 παίρνεις mate 20 pro ... Οπότε δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης αυτού του τηλεφώνου σε αυτή την τιμή . Για 200€ καλό είναι .

Νομίζω δεν αναφέρθηκα καθόλου στο εάν αξίζει ή δεν αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή τα χρήματα της εγώ μίλησα απλά για το λόγο για τον όποιον η τιμή κοστολογείται έτσι στην Ελλάδα! Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση iOS ή Android καθώς ο κάθε χρήστης επιλέγει το καλύτερο για τον εαυτό του και αυτό δεν το ξέρω ούτε εγω, ούτε εσύ ούτε κανένας, ο κάθε ένας χρήστης διαλέγει αυτό που ταιριάζει περισσότερο στις ανάγκες του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομεροτατη υπεραρπαχτη της Apple.

Δινει το ιδιο σασι με ενα απλο refresh μετα απο 6 χρονια και το κοστολογει στο θεο!! Δηλαδη αν με το ιδιο μεγεθος ειχε μικροτερα μπεζελ, face id, 2 καμερες πισω και καλυτερη-πιο φωτεινη amoled οθονη, ποσο θα ειχε; 8 κατοσταρικα;

Δεν μιλαμε τωρα να βαλει fast charger και μεγαλη αναλυση στο κινητο, αυτα ειναι πολυτελεια για τα 'φτηνα' iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, paolo.catti είπε

Νομίζω δεν αναφέρθηκα καθόλου στο εάν αξίζει ή δεν αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή τα χρήματα της εγώ μίλησα απλά για το λόγο για τον όποιον η τιμή κοστολογείται έτσι στην Ελλάδα! Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση iOS ή Android καθώς ο κάθε χρήστης επιλέγει το καλύτερο για τον εαυτό του και αυτό δεν το ξέρω ούτε εγω, ούτε εσύ ούτε κανένας, ο κάθε ένας χρήστης διαλέγει αυτό που ταιριάζει περισσότερο στις ανάγκες του!

Εννοείται ότι ο καθένας επιλέγει ότι θέλει . Άλλος μπορεί να δώσει 500€ για νοκια 3310 επειδή είναι πια συλλεκτικό . Πρόβλημα του . Το θέμα είναι όταν αγοράζεις κάτι και δίνεις 500€ , τα χρήματα αυτά να μπορούν να δικαιολογήθουν. Ο επεξεργαστής άντε να είναι το πιο ακριβό πάρτι  .Οθόνη 7ετιας  και μπαταρία 10ετιας πως δικαιολογούν τιμή 500€?  Το τηλέφωνο άντε να έχει κόστος κατασκευής 80-90€

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitrisdim14 είπε

Εννοείται ότι ο καθένας επιλέγει ότι θέλει . Άλλος μπορεί να δώσει 500€ για νοκια 3310 επειδή είναι πια συλλεκτικό . Πρόβλημα του . Το θέμα είναι όταν αγοράζεις κάτι και δίνεις 500€ , τα χρήματα αυτά να μπορούν να δικαιολογήθουν. Ο επεξεργαστής άντε να είναι το πιο ακριβό πάρτι  .Οθόνη 7ετιας  και μπαταρία 10ετιας πως δικαιολογούν τιμή 500€? 

Δεν διαφωνώ ότι κάποια πράγματα χρειαζόντουσαν αλλαγές στο κινητό αυτό αλλά υπάρχουν άνθρωποι για τους οποίους μετράνε αλλά πράγματα όπως το λογισμικό και η υποστήριξη λογισμικού γιατί για κάποιον ο οποίος το αγοράζει σήμερα και δίνει τα 500€ αλλά θα του βγάλει για τουλάχιστον 5 χρόνια υποστήριξης κάτι το οποίο το προτιμά από το να δώσει 500€ για κάτι πολύ πιο μοντέρνο αλλά θα του βγάλει από άποψη ενημερώσεων και υποστήριξης περί τα 2 έτη. Ο κάθε ένας επιλέγει και διαλέγει τι επιθυμεί περισσότερο!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paolo.catti είπε

Δεν διαφωνώ ότι κάποια πράγματα χρειαζόντουσαν αλλαγές στο κινητό αυτό αλλά υπάρχουν άνθρωποι για τους οποίους μετράνε αλλά πράγματα όπως το λογισμικό και η υποστήριξη λογισμικού γιατί για κάποιον ο οποίος το αγοράζει σήμερα και δίνει τα 500€ αλλά θα του βγάλει για τουλάχιστον 5 χρόνια υποστήριξης κάτι το οποίο το προτιμά από το να δώσει 500€ για κάτι πολύ πιο μοντέρνο αλλά θα του βγάλει από άποψη ενημερώσεων και υποστήριξης περί τα 2 έτη. Ο κάθε ένας επιλέγει και διαλέγει τι επιθυμεί περισσότερο!

Εννοείται ότι ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του . Τα 5 χρόνια υποστήριξη δεν το ξέρεις . Σε 2 χρόνια μπορεί να ανήκει σταματάμε την υποστήριξη . Ότι το κάνει μέχρι τώρα , δεν σημαίνει ότι θα το κάνει για πάντα . Επίσης όταν ένα αντροιτ σταματάει στα 2 χρόνια την υποστήριξη , σταματάει να παίρνει επόμενο αντροιτ , οι ενημερώσεις ασφαλείας συνεχίζονται για αρκετά χρόνια ακόμα . Βλέπε σ7. Ακόμα παίρνει . Όπως και το one plus 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitrisdim14 είπε

Εννοείται ότι ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του . Τα 5 χρόνια υποστήριξη δεν το ξέρεις . Σε 2 χρόνια μπορεί να ανήκει σταματάμε την υποστήριξη . Ότι το κάνει μέχρι τώρα , δεν σημαίνει ότι θα το κάνει για πάντα . Επίσης όταν ένα αντροιτ σταματάει στα 2 χρόνια την υποστήριξη , σταματάει να παίρνει επόμενο αντροιτ , οι ενημερώσεις ασφαλείας συνεχίζονται για αρκετά χρόνια ακόμα . Βλέπε σ7. Ακόμα παίρνει . Όπως και το one plus 3. 

Νομίζω πως είναι 99% αναμενόμενο ότι θα συνεχίσει να παρέχει τέτοια υποστήριξη για τουλάχιστον μια πενταετία καθώς είναι ένα από τα selling points των συσκευων της πλεον. Εννοειται θετικά είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας αλλά αυτό σημαίνει ότι οι συσκευές υστερούν σε νέες ικανότητες τις οποίες προσφέρουν συσκευές με καινούργια έκδοση Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aigaias είπε

Για κάποιον που το θέλει για να κάνει την δουλειά του χωρίς τρελές απαιτήσεις είναι κάτι παραπάνω από καλό. Δεν με χαλάει καθόλου.

Αυτός ο κάποιος γιατί όμως να δώσει έναν μισθό σε rehash μισής+ δεκαετίας και όχι σε κάποιο μοντέρνο android phone?  

Δεν είμαι σαν και αυτούς που τρελαίνονται με το να παίρνουν το πιο vfm κινητό σε specs, αλλά στην προκειμένη περίπτωση η Apple ψάχνει για κορόιδα. No offense.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στην apple! Μας έκανε και νοσταλγήσαμε, μας ταξίδεψε 10 χρόνια πίσω με αυτή την κινητάρα! 

ha ha lol GIF by WWE

Επεξ/σία από felixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PhoenixV23 είπε

Εγώ που δεν γουστάρω και δεν γούσταρα ποτέ ηλιθιότητες τύπου notch, Face ID, pinch hole και οποιοδήποτε άλλο εντελώς ανούσιο και κακόγουστο design (γνώμη μου), το κινητό αυτό θα μου κάτσει μια χαρά. Στην τελική μιλάμε για κινητό, με ό,τι αυτό συνεπάγεται! Δεν έχω σκοπό να δω ταινία σε κινητό αλλά ούτε και να το κρατάω μονίμως στο χέρι γιατί απλά δεν χωράει στην τσέπη. Συνήθισα σε αυτό το form, δεν με απογοήτευσε ποτέ και έχω σκοπό να το πάρω και αυτό. Από εκεί και πέρα, το μόνο που με χαλάει προσωπικά είναι η όντως μικρή μπαταρία. 

Χίλια δίκια έχεις, τα 500€ γιατί να τα δώσεις ενώ βρίσκεις με το 1/3 της τιμής αυτής κινητό στα μέτρα σου; Επειδή είναι μήλο, άρα αυτομάτως χάνεις το δίκιο σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nikcrf είπε

Περιμένω το Pixel 4a για μικρό κινητό που θέλω. Είναι και πιο φθηνό από αυτό.

Αν και εγώ περιμένω πως και πως να ανακοινωθεί λογικά στα ίδια λεφτά θα βγει, άσε που για εδώ ουσιαστικά δεν θα έχεις εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο τηλεφωνο  1800 μπαταρια με τον Α13  . Βαζεις και 5 μετρα μπαλαντεζα usb και ενα powerbank στην μεσα τσεπη και εχεις το μηλο σου και το μοστραρεις σε ολους 5 μετρα ακτινα απο σενα με 100% battery

Επεξεργαστης απο την ναυαρχιδα , μπαταρια απο την αρXιδα. 1000€/2  Second Edition Milarakis  . Οχι πρωτοκλασσατος απλα κλασσατος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...