Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα, παθουσα και εγω. Ακυρωμενη παραγγελια και υποτιθεμενη επιστροφη χρηματων στην καρτα 9/5, τα οποια δεν εχουν φανει.  Πως μπορω να μπω και εγω στην ομαδα στο messenger? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SMPILOR είπε

ΚΑΙ ΕΓΩ  ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ 

ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ALPHA ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΡΑΠΕΖΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ????

Έχουν στείλει και σε άλλες τράπεζες. Σε εμένα στην Πειραιώς. Νομίζω έχω δει εδώ κι άλλη επιστροφή στην Πειραιώς και μια στη eurobank. Η τραπεζική κατάθεση ειδικά όταν γίνεται μέσω ίδιας τράπεζας έχει το πλεονέκτημα ότι φαίνεται αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου επέστρεψαν χρήματα? 

7 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Έχουν στείλει και σε άλλες τράπεζες. Σε εμένα στην Πειραιώς. Νομίζω έχω δει εδώ κι άλλη επιστροφή στην Πειραιώς και μια στη eurobank. Η τραπεζική κατάθεση ειδικά όταν γίνεται μέσω ίδιας τράπεζας έχει το πλεονέκτημα ότι φαίνεται αμέσως.

Σου επέστρεψαν χρήματα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Νατα είπε

Παίζει να είσαι ο μοναδικός

Είναι κι άλλοι που έχουν πει ότι έλαβαν επιστροφή. Όλοι με καταθέσεις σε τραπεζικό λογαριασμό. Με τις κάρτες υπάρχει ένα θέμα. Χρειάζεται χρόνος μέχρι να φανούν τα χρήματα και κανείς απ ότι βλέπω δεν έχει λάβει ακόμα επιστροφή. Μόνο κάποια αποδεικτικά από το κατάστημα ότι έκαναν την επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν είμαι σίγουρος για την χρεωστική.Αν έχεις κάποιο λινκ θα με ενδιέφερε.

σε όλες τις κάρτες είτε χρεωστικές είτε πιστωτικές που έχουν το σήμα VISA ή MASTERCARD γίνεται αμφισβήτηση συναλλαγής

κάνεις το αίτημα στην τράπεζα γράφεις όλα τα απαραίτητα στοιχεία (το υποστηρίζουν και η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ και η ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ και η ALPHA BANK.

το ξέρω γιατί το έχω κάνει (κάποιες φορές που και εγώ ως άνθρωπος έκανα λάθος επιλογή καταστήματος) βέβαια αρκετές φορές που δεν μπορούσε το κατάστημα να με εξυπηρετήσει ως σωστοί επαγγελματίες ακύρωναν την παραγγελία μου αφού δεν μπορούσαν να μου στείλουν αυτό που είχα παραγγείλει και μου επέστρεφαν τα χρήματα άμεσα στον λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα αφήσω αυτή τη φώτο εδώ. Είναι από το mxstore το κατάστημα που έσκασε πριν τo a-mobiles. Ο φίλος μου είχε πληρώσει ένα κινητό με κάρτα και μετά από 1 μήνα που δεν το έστελνε με διάφορες δικαιολογίες φτάσαμε σε αυτό το μήνυμα. Ακόμα περιμένει τα λεφτά. Όσο τα είδατε εσείς τα είδε και αυτός. Έκανε αμφισβήτηση, καταγγελίες σε αστυνομία και συνήγορο και δεν έγινε τίποτα. 

20200513_174654.jpg

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

τίποτα δεν θα του κάνουν

θα επιβληθεί ένα πρόστιμο από τις αρμόδιες αρχές προστασίας καταναλωτή (χωρίς αντίκρυσμα) από την στιγμή που δεν θα εμπλακούν οι αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές/φορολογικές και τραπεζικές αρχές

όσοι έχουν πληρώσει με χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες εφόσον κάνουν αμφισβήτηση συναλλαγής θα πάρουν τα χρήματα τους

οι άλλοι που έκαναν κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό τρίτου (εφόσον ο κάτοχος του τραπεζικού λογαριασμού δηλαδή ο τρίτος δεν δώσει εντολή στην τράπεζα για να τους επιστραφούν τα χρήματα θα πρέπει να κάνουν προσφυγή στις αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές αρχές με το ανάλογο κόστος σε χρήματα/χρόνο

ο ιδιοκτήτης/επιχειρηματίας απλά θα πάρει τα χρήματα και θα τα βάλει στην τσέπη μου μέχρι να ανοίξει το επόμενο κατάστημα (όπως έκαναν οι άλλοι) ή θα πάει διακοπές σε εξωτικά μέρη.

6 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Εγώ θα αφήσω αυτή τη φώτο εδώ. Είναι από το mxstore το κατάστημα που έσκασε πριν τo a-mobiles. Ο φίλος μου είχε πληρώσει ένα κινητό με κάρτα και μετά από 1 μήνα που δεν το έστελνε με διάφορες δικαιολογίες φτάσαμε σε αυτό το μήνυμα. Ακόμα περιμένει τα λεφτά. Όσο τα είδατε εσείς τα είδε και αυτός. Έκανε αμφισβήτηση, καταγγελίες σε αστυνομία και συνήγορο και δεν έγινε τίποτα. 

20200513_174654.jpg

 

δυστυχώς δεν θα τα πάρει φίλε μου

το κατάστημα όπως καταλαβαίνεις (αν διάβασες το θέμα με τα πρόστιμα) λογικά βάρεσε κανόνι και οι επιχειρηματίες απολαμβάνουν τις διακοπές τους κάπου σε εξωτικά μέρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...