Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi κυκλοφορεί το MIUI 12 με ανανεωμένο περιβάλλον & καλύτερο έλεγχο απορρήτου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bill987 είπε

(Μιλάμε για την κατηγορία 1000ρικου, στις μικρομεσαίες θεωρώ δεν έχει αντίπαλο!)

Δλδ φίλε.μου θες να μας πεις ότι το miui αξίζει το 1000ρικο ???

Όλη η οικογένεια xiaomi έχουμε , έρχεται αναβάθμιση και είμαστε σε σύσκεψη αν θα την κάνουμε η όχι :D

Τον λόγο τον ξέρεις φαντάζομαι...

Η αλήθεια είναι ότι με Samsung μου έχει τύχει να πάει στραβά η αναβάθμιση και να χάσω βασικές λειτουργίες. Με xiaomi όχι. Επειδή είμαι παθών, πριν αναβαθμίσω οποιοδήποτε κινητό μπαίνω στο myphone και τσεκάρω το αντίστοιχο thread. Υποθέτω ότι θα είχες περάσει κάποια από τις αναβαθμίσεις που βγήκαν και τις πήραν πίσω σε λιγότερο από 24 ώρες. Εγώ περιμένω πάντα τουλάχιστον 3-4 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, stafaf είπε

Το ότι υπάρχουν εκδόσεις για exynos, kirin και mediatek το γνωρίζω αλλά είναι τόσο ανάξιο αναφοράς που καλύτερα να υποθέσουμε ότι δεν υπάρχουν. 

Είναι ports που απλά δεν δουλεύουν όπως πρέπει. 

Και σε ό,τι αφορά το honor 20 pro, δεν χρειάζεται καν gcam, βγάζει από μόνο του εξαιρετικές φωτό.  

Καλα οτι δεν δουλεύουν.. Τ διαπιστωσα... 

Εχω τ 20 pro ειναι οντως εξαιρετικό και επειδη εχω και p30 pro π χρησιμοποιώ λιγοτερο λογω προβλήματος... Ορισμενες (λιγες) φορες φορες μ φαινονται καλύτερες οι φωτογραφίες του honor. Και σιγουρα εχει καλυτερο βιντεο. Ασχετο. 

 

Παντως για το θεμα του αρθρου... Απο mi8 και miui 11 π ηταν η τελευταια επαφη μ με xiaomi... Φοβαμαι να ξαναπιασω xiaomi στα χερια μ. Ακομα και το mi10 pro να μ εδιναν θα το ανταλλαζα με περσινο oneplus 7t pro χωρις σκεψη (εννοειται και με op8 pro φυσικα) 

Επεξ/σία από Giorgos17589
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Δεν ανέφερα ότι είναι βαρύ , αλλά ότι είναι γεμάτο στα μπαγκς. Από κλήσεις που βαρανε και δεν μπορείς να τις σηκώσεις, μέχρι apps που freezaroun και το κλειδώνεις και το ξεκλειδώνεις 2-3 φορές να στρώσει . Για εμένα το root δεν είναι λύση , είναι δύσκολο δηλαδή να πάρω μια συσκευή και να λειτουργεί καλά όπως το βγάζει η εταιρεία . Δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανέναν, xiaomi εγώ δεν θα ξαναπάρω πάντως.

Μα δεν είπα ότι η λύση είναι το root. Λέω πως και πειραγμένο που ήταν και είναι ακόμα το λειτουργικό μου πόσο μάλλον το στοκ, δεν έχει θέματα. Τα bugs αυτά που ανέφερες εμένα 1.5 και χρόνο που το έχω τώρα δε τα έχω συναντήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafaf είπε

1. Gcam δεν υπάρχει για huawei και δεν πρόκειται να υπάρξει στον αιώνα τον άπαντα λόγω kirin. 

2.  Το gcam δεν το βάζεις για να έχεις καλύτερη εφαρμογή κάμερας αλλά για το κορυφαίο computation photography/postprocessing που κάνει κυρίως στις φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό. Εκεί δηλαδή που χωλαίνουν οι αισθητήρες των φακών των κινητών μας. 

Και λίγο offtopic, άποψή μου.

Για όποιον ψάχνεται για xiaomi, 2 είναι οι κορυφαίες επιλογές βάσει κόστους/απόδοσης:

Mi8 και poco F1. Ισχύς (845 τούμπανο), αναβαθμίσεις, με gcam βγάζουν εξαιρετικές φωτό, τιμή λίγο πάνω από 200€ και είσαι jet. 

Ας βγάζει η xiaomi όσα μοντέλα θέλει. 

η gcam έχει 2 μεγάλα καλά πρώτον η συμπίεση είναι ελάχιστη διατηρώντας πολύ καλή ποιότητα πχ εγώ στο redmi 7a που έχω των 90 ευρώ μια φωτογραφία είναι 1-1.5 mb αλλά με gcam 9 και βάλε αξιοποιώντας τέρμα τον imx της sony, απο την άλλη έχει φοβερό denoise , φίλος μου με galaxy που πήρε πρόσφατα των 300 ευρώ δεν μπορούσε να πιστέψει πόσο καλές φωτό τράβαγα την νύχτα ενώ με το δικό του ήταν λίγο καλύτερες!

σε νυχτερινές χωρίς καμία επεξεργασία photoshop οι φωτογραφίες είναι κλάσης ανώτερες απο την stock cam και για μένα gcam έπρεπε να ήταν by default κάμερα για όλα τα android κινητά.

εδώ δυο νυχτερινες και απο κάτω 2 τραβηγμένες η μία με gcam και η άλλη με την απλή κάμερα του κινητού.

IMG-20200508-230619-GC3-2-A-ZS.jpg

IMG-20200509-233716-GC3-2-A-ZS.jpg

IMG-20200524-160922.jpgIMG-20200524-160933-GC3-2-A-ZS.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

. Γενικα οσους ξερω εγω και χρησιμοποιουν gcam εχουν ειτε xiaomi το 95% ειτε oneplus το.. 5%.Δεν γνωριζω αλλον με αλλη μαρκα και gcam. 

Παλιότερα που απλά έβαζαν τυχαίες κάμερες και βασικές εφαρμογές ήταν ανάγκη

Πλέον έχουν βελτιωθεί και σε αυτό και θεωρητικά δεν χρειάζεται, αλλά έχουν δώσει τη δυνατότητα για αυτούς που τους τρώει ο κωλος τους να μπαίνει απλά με εγκατασταση του .apk χωρίς καμιά άλλη διαδικασία γιατί ξέρει οι πελάτης της ψάχνονται και σου λέει άσε μη μπρικαρουν τη συσκευή τους τα ζωντοβολα θα το παίξουμε ότι "ακούμε την κοινότητα" και στην τελική ας βγάλει η Google το φίδι από την τρύπα και για αυτό βλέπεις gcam αβερτα στα xiaomi

Και εσύ όμως σαν χρήστης  γιατί να μη βάλεις αφού κάθε σχεδόν συσκευή είναι καλύτερη με gcam?

Εγώ για αρκετούς μήνες μέχρι να δω κάτι καλό για τη συσκευή μου ήμουν με τη στοκ και είχα μια χαρά φωτό (που στο προηγούμενο xiaomi δεν ήταν καθόλου μια χαρά με τη στοκ εφαρμογή εκεί χωρίς gcam η έτσι κι αλλιώς μέτρια φωτογραφική ηταν άχρηστη)

Πριν λίγο καιρό είπα να δω πού έχει φτάσει η gcam βρήκα ένα ωραίο port απλά το εγκατέστησα και έχω ακόμα καλύτερες φωτογραφίες μιας και υπάρχει ο αξιοπρεπής αισθητήρας των 48mp της Σόνυ που τον δίνει δώρο με τα γαριδάκια

Γιατί όχι λοιπόν είναι το ερώτημα, ειδικά που πλέον δε χρειάζεται να ξεκλειδώνω bootloader και άλλα τρέλα

Το βλέπω σα να εγκαθιστώ μια έξτρα εφαρμογή από το μάρκετ

 

Στα σκοτεινά η Google camera παίζει χωρίς αντίπαλο και μόνο με 3πλασιο+ κόστος έχεις καλύτερα αποτελέσματα στοκ και αυτό όχι πάντα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά και εγώ mi8 έχω από τον Οκτώβριο του 2018 χωρις να κάνω ούτε ένα reset τα αρχεία με τόσα update που έχει πάρει από Android 8 σε 9 ,από 9 σε 10 από miui 9 σε 10 από 10 σε 11 και τώρα θα πάμε στο 12 με κάμποσα major update σε κάμερα και ασφάλεια και κανένα μα κανένα δεν έκατσε στραβά ώστε να χρειαστεί να το κάνω clean updated (όχι πως δεν ήθελα αλλά δεν μπορούσα λόγο συνθηκών)...σε αυτά τα χρόνια το έχω λιώσει σε pubg για αρκετές ώρες η οθόνη του δεν έχει πάθει κιχ ούτε ghost ούτε κανένα pixel ούτε να μπλεδιζει ούτε να ροζιζει ούτε να πρασινίζει και η συσκευή μου κόστισε στα 300€ από εξωτερικό με τα ρίσκα να υπάρχουν, εγγυήσεις και λοιπά πείτε μου η γενιά Samsung s9 που ήταν το αντίστοιχο σε τι επίπεδο είναι τώρα η σειρά Sony η σειρά one plus 6-6t με τα τόσα πρόβληματα στην διαχείριση μπαταρίας .

Υ.Γ έχω διαβάσει τις τελευταίες 100 σελίδες του myphone για το mi8 και συμμετέχω κιόλας σας λέω να τίς διαβάσετε και εσείς για να δείτε με τι ασχολούμαστε και να αξιολογήσετε μόνοι σας εσείς στις αντίστοιχες σελίδες με τι ασχολείστε ...Η σειρά Mi ήταν value και πέτυχε τώρα έγινε premium και πήρε την Θέση της η Poco/redmi θυγατρική ..

Μην συγκρίνετε κινητά mid με high ούτε σε λογισμικό ούτε σε επιδόσεις να συγκρίνετε ίδιες κατηγορίες σε αντίστοιχες μάρκες εκεί καταλαβαίνετε το value.

Sorry.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Παλιότερα που απλά έβαζαν τυχαίες κάμερες και βασικές εφαρμογές ήταν ανάγκη

Πλέον έχουν βελτιωθεί και σε αυτό και θεωρητικά δεν χρειάζεται, αλλά έχουν δώσει τη δυνατότητα για αυτούς που τους τρώει ο κωλος τους να μπαίνει απλά με εγκατασταση του .apk χωρίς καμιά άλλη διαδικασία γιατί ξέρει οι πελάτης της ψάχνονται και σου λέει άσε μη μπρικαρουν τη συσκευή τους τα ζωντοβολα θα το παίξουμε ότι "ακούμε την κοινότητα" και στην τελική ας βγάλει η Google το φίδι από την τρύπα και για αυτό βλέπεις gcam αβερτα στα xiaomi

Και εσύ όμως σαν χρήστης  γιατί να μη βάλεις αφού κάθε σχεδόν συσκευή είναι καλύτερη με gcam?

Εγώ για αρκετούς μήνες μέχρι να δω κάτι καλό για τη συσκευή μου ήμουν με τη στοκ και είχα μια χαρά φωτό (που στο προηγούμενο xiaomi δεν ήταν καθόλου μια χαρά με τη στοκ εφαρμογή εκεί χωρίς gcam η έτσι κι αλλιώς μέτρια φωτογραφική ηταν άχρηστη)

Πριν λίγο καιρό είπα να δω πού έχει φτάσει η gcam βρήκα ένα ωραίο port απλά το εγκατέστησα και έχω ακόμα καλύτερες φωτογραφίες μιας και υπάρχει ο αξιοπρεπής αισθητήρας των 48mp της Σόνυ που τον δίνει δώρο με τα γαριδάκια

Γιατί όχι λοιπόν είναι το ερώτημα, ειδικά που πλέον δε χρειάζεται να ξεκλειδώνω bootloader και άλλα τρέλα

Το βλέπω σα να εγκαθιστώ μια έξτρα εφαρμογή από το μάρκετ

Στα σκοτεινά η Google camera παίζει χωρίς αντίπαλο και μόνο με 3πλασιο+ κόστος έχεις καλύτερα αποτελέσματα στοκ και αυτό όχι πάντα

Συμφωνω απόλυτα.. Ειδικά σε αυτα π λες στην αρχη... Eχει γινει καραμελα να ακοθς τη λεξη xiaomi και καπακι gcam. Τωρα στο κομματι του να βαλω gcam... Εχω huawei p30 pro και honor 20 pro... Στα σκοτεινα.. Και τα δυο το κανουν μερα... Οποτε δν χρειαζεται καν να ψαξω ν βαλω gcam... Σε s10+ π ειχα μεχρι τν νοεμβρη ειχα δοκιμασει ν βαλω και δουλευε μόνο στον κυριως φακο... Αν ηθελα πχ ultra wide η ζουμ.. Έπρεπε ν μπω στην εφαρμογη της σαμσουνγκ... Οποτε την έβγαλα απλα. (τη gcam) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Συμφωνω απόλυτα.. Ειδικά σε αυτα π λες στην αρχη... Eχει γινει καραμελα να ακοθς τη λεξη xiaomi και καπακι gcam. Τωρα στο κομματι του να βαλω gcam... Εχω huawei p30 pro και honor 20 pro... Στα σκοτεινα.. Και τα δυο το κανουν μερα... Οποτε δν χρειαζεται καν να ψαξω ν βαλω gcam... Σε s10+ π ειχα μεχρι τν νοεμβρη ειχα δοκιμασει ν βαλω και δουλευε μόνο στον κυριως φακο... Αν ηθελα πχ ultra wide η ζουμ.. Έπρεπε ν μπω στην εφαρμογη της σαμσουνγκ... Οποτε την έβγαλα απλα. (τη gcam) 

Ναι δεν διαφωνώ κι εγώ θα χρησιμοποιήσω την κανονική κάμερα σε αρκετά σενάρια και για wide αν και όποτε όπως και για βίντεο την προτιμώ μάλλον, αλλά για μια απλή φωτο που είναι πάνω από το 90% της χρήσης υπάρχει διαφορά 

Βέβαια μια χαρά ζεις πλέον και με την στοκ εφαρμογή της xiaomi δεν είχα κάποιο φοβερό παράπονο, απλά εφόσον μπορεί η συσκευή ας έχω καλύτερο αποτέλεσμα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Ναι δεν διαφωνώ κι εγώ θα χρησιμοποιήσω την κανονική κάμερα σε αρκετά σενάρια και για wide αν και όποτε όπως και για βίντεο την προτιμώ μάλλον, αλλά για μια απλή φωτο που είναι πάνω από το 90% της χρήσης υπάρχει διαφορά 

Αναλογα τη συσκευη πάντα.... Δν αξιζει νομίζω ν ψαχνεις ν βρεις gcam για kirin η exynos εφόσον εχεις τετοιες καμερες (πιο πολυ μιλαω για τα huawei π σ προανέφερα οτι εχω).... Για μια απλη φωτο. Γιατι ετσι κ αλλιως βγαζουν εξαιρετικα. Τι κινητο εχεις αν επιτρέπεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Αναλογα τη συσκευη πάντα.... Δν αξιζει νομίζω ν ψαχνεις ν βρεις gcam για kirin η exynos εφόσον εχεις τετοιες καμερες (πιο πολυ μιλαω για τα huawei π σ προανέφερα οτι εχω).... Για μια απλη φωτο. Γιατι ετσι κ αλλιως βγαζουν εξαιρετικα. Τι κινητο εχεις αν επιτρέπεται? 

Το γράφω και πιο πίσω φθηνια mi a3, το οποίο παραδοξως έχει αρκετά καλή κάμερα για την τιμή

Μπήκα πιο πολύ στην κουβέντα γιατί είμαι από αυτούς που αντιπαθούν το miui 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Το γράφω και πιο πίσω φθηνια mi a3, το οποίο παραδοξως έχει αρκετά καλή κάμερα για την τιμή

Μπήκα πιο πολύ στην κουβέντα γιατί είμαι από αυτούς που αντιπαθούν το miui 

Χαχα.. Ολα καλα ειναι δν εχει ν κανει  φτηνο η ακριβο... Ο, τι εξυπηρετει τν καθενα. Κ εγω νομίζεις τ honor 20 pro π εχω σαν κυριο τ εκμεταλευομαι? Ζητημα να κανω το 20% απο οσα μπορει ν κάνει τ κινητο.. Και το p30 pro... Τ χω στην ακρη γτ εχει σπασει η πλατη σε πεσιμο και χαλασε λιγο κ η ποιοτητα στις νυχτερινες μετα απο ενα τελευταιο update.. Οποτε.. Μια χαρα ειναι τ mia3 τ χει γνωστός μ κ το χα τσεκαρει.. Αν κ ειχα διαβασει γ προβληματα με τ android 10.οσο για το miui ειναι ο λογος π δν ξαναπαίρνω xiaomi (ειχα note 5 pro kai mi8).. Παντως ουτε και το stock android με ενθουσιαζει. Αν εβγαινε κατι σε εμφανιση  samsung one ui και οσο ελαφρυ και γρήγορο ειναι το oxygen os νομιζω θα ταν τ ιδανικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AtiX είπε

Αν ήταν ο μόνος που το λέει ίσως και να είχες δίκιο... όμως πολλοί φίλοι της έχουν αρχίσει και δυσανασχετούν και αν χάσει τους υποστηριχτές της δεν είναι πολύ μακριά η πτώση... 

 

Αυτό είναι το ωραίο στο insomnia, έχουμε λομπίστες και μαθαίνουμε και inside info! :P

Το miui είναι πολύ καλύτερο από αυτό που νομίζουν όσοι δεν το έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως να φτιαξουν πρωτα την ηλιθια ταση που εχει το λειτουργικο τους να μην δειχνει τις ειδοποιησεις οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη; παρα μονο ερχονται μαζεμενες οταν το ανοιγεις η μετα απο 3-4 ωρες ενω ειναι κλειστο; πηρα ενα Note 8 επειδη ειχα ακουγα ολο αυτον τον καιρο τοσα καλα λογια για το VFM που εχουν τα κινητα της Xiaomi. αλλα αν γνωριζα απο πριν οτι ειχε τοσο σοβαρο προβλημα με τις ειδοποιησεις, θα αγοραζα κατευθειαν ενα Samsung, και ας ειχε χειροτερο hardware με τα ιδια λεφτα.

αυτη τη στιγμη ειμαι υποχρεωμενος να εχω μονιμα ανοιχτη την οθονη του ολη την ημερα για να μου ερχονται οι ειδοποιησεις αυτοματα στην ωρα τους. απιστευτα πραματα. και για να προλαβω μερικους, ναι εχω διαβασει τους οδηγους, ναι εχω τσεκαρει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις, σε ολα τα μενου του. το κινητο απλα αρνειται να με ειδοποιει οταν ειναι κλειδωμενο. και οχι δεν θα βαλω αλλη ROM, για να το κανω να δουλεψει σωστα το πρωτο και πιο σημαντικο feature για το οποιο αγοραζει κανεις ενα smartphone. ελεος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω poco πανω απο ενα χρονο και τωρα εχει την 11.0.8. Στον ενα χρονο δεν κολλησε ποτε, δεν μου εβγαλε κανενα bug ποτε, το κινητο παει σφαιρα σαν την πρωτη μερα που το ανοιξα. διαφημισεις, ασκοπες κλησεις κ αλλα τετοια που διαβασα ουτε για αστειο. Κατοχος xiaomi redmi note 3 pro καποτε και απο τοτε μια χαρα ειναι το miui. Το μονο λογισμικο που βαζω πανω απο το miui ειναι το ios.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, KilliK είπε

μηπως να φτιαξουν πρωτα την ηλιθια ταση που εχει το λειτουργικο τους να μην δειχνει τις ειδοποιησεις οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη; παρα μονο ερχονται μαζεμενες οταν το ανοιγεις η μετα απο 3-4 ωρες ενω ειναι κλειστο; πηρα ενα Note 8 επειδη ειχα ακουγα ολο αυτον τον καιρο τοσα καλα λογια για το VFM που εχουν τα κινητα της Xiaomi. αλλα αν γνωριζα απο πριν οτι ειχε τοσο σοβαρο προβλημα με τις ειδοποιησεις, θα αγοραζα κατευθειαν ενα Samsung, και ας ειχε χειροτερο hardware με τα ιδια λεφτα.

αυτη τη στιγμη ειμαι υποχρεωμενος να εχω μονιμα ανοιχτη την οθονη του ολη την ημερα για να μου ερχονται οι ειδοποιησεις αυτοματα στην ωρα τους. απιστευτα πραματα. και για να προλαβω μερικους, ναι εχω διαβασει τους οδηγους, ναι εχω τσεκαρει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις, σε ολα τα μενου του. το κινητο απλα αρνειται να με ειδοποιει οταν ειναι κλειδωμενο. και οχι δεν θα βαλω αλλη ROM, για να το κανω να δουλεψει σωστα το πρωτο και πιο σημαντικο feature για το οποιο αγοραζει κανεις ενα smartphone. ελεος.

Δν εχω πλεον xiaomi αλλα ειχα note 5 pro και mi8... Εν γνωση μ είχα βαλει στην διαχείριση μπαταριας να μου απενεργοποιει τα δεδομενα και τ Wi-Fi μετα απο 5 λεπτα κλειστης οθονης.. Οποτε κ εγω οταν ανοιγα την οθονη ειχα μαζεμενες ειδοποιησεις... Αλλα τ ειχα κανει εν γνωση μου.. . Επειδη οσο ηταν κλειστη δν λειτουργουσαν τα δεδομενα. Μηπως σ χει ξεφυγει κάτι τετοιο? 

Επεξ/σία από Giorgos17589
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...