Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi κυκλοφορεί το MIUI 12 με ανανεωμένο περιβάλλον & καλύτερο έλεγχο απορρήτου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, bill987 είπε

 

Όλη η οικογένεια xiaomi έχουμε , έρχεται αναβάθμιση και είμαστε σε σύσκεψη αν θα την κάνουμε η όχι :D

.

Eκανα το λαθος και ετρωγα αρακα την ωρα που διαβαζα το σχολιο σου. Τωρα η οθονη μου θα εκτεθει στο μουσειο αφηρημενης τεχνης με θεμα "η φαβα σου παει πολυ"

Επεξ/σία από Loinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

XIAOMI. Έφτασε στα 1000 ευρώ τηλέφωνα με software από τα lidl. Κρίμα 

1000 ευρώ? 

Το mi 10 ειχε 650 ευρώ πρώτη μέρα στο gearbest 

Επίσης το update θα το πάρουν και κινητα των 70 ευρώ redmi 6A

Επεξ/σία από jack124
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με miui αλλά την αυτονομία τη δίνει λόγω μπαταρίας ή κλείνοντας με το ζόρι συγχρονισμους;

Γιατί έχω ακούσει ότι είναι πολύ επιθετικό το miui στο θέμα της εξοικονόμησης μπαταρίας κλείνοντας συγχρονισμους κάτι που θα έπρεπε να είναι στην επιλογή του χρήστη και όχι του λειτουργικού

Νομίζω μπαταρίες έχει ποιο δυνατές στα περισσότερα.. Δε θυμάμαι ένα έχω ενεργοποιήσει επί σκοπού ποτέ την εξοικονόμηση ενέργειας παρά μόνο στο αυτόματο όταν είναι χαμηλά η μπαταρία.Κατα τα άλλα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τους συχρονισμους.Βεβαια παίζει να μου έχει δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση ,ειδικά για τα Samsung λόγο του exynos που κατάπινε δίχως αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jack124 είπε

1000 ευρώ? 

Το mi 10 ειχε 650 ευρώ πρώτη μέρα στο gearbest 

Επίσης το update θα το πάρουν και κινητα των 70 ευρώ redmi 6A

Ναι αλλά day one στο πορτοκάλι μαγαζί έχει 999 😛

Μιας και όλοι από εκεί παίρνουμε τα xiaomi 

Κ το mi8 που πήρα το συγκεκριμένο μαγαζί το είχε 600 ευρώ, εγώ το πήρα 350€

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, G_Thess είπε

Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια για την Xiaomi θορυβήθηκα και φοβάμαι ότι έκανα κακή αγορά.

Και αυτό γιατί τον προηγούμενο μήνα πήρα από τον Germano ένα Xiaomi Mi 8 με 200€.

Προφανώς τα χρήματα που έδωσα δεν αντιστοιχούν στην αξία του προιόντος που πήρα  και ίσως να έπρεπε να στραφώ σε άλλο κατασκευαστή. 

Ας πρόσεχα....

Έκανες λάθος αγορά όχι επειδή πήρες xiaomi αλλά επειδή πήρες μοντέλο του 2018

Μία χαρά κινητά είναι εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα, άστους να λένε ότι θέλουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

XIAOMI. Έφτασε στα 1000 ευρώ τηλέφωνα με software από τα lidl. Κρίμα 

Πολύ καλύτερο UI από το One UI της Samsung και της LG.Ελαφρύ, γρήγορο και δεν κολλάει πουθενά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα βγάζουν καινούργια update... Για να βγάλεις καλές φωτογραφίες πρέπει να βάλεις εφαρμογή gcam + με την καταγραφή ήχου εξακολουθούν να μην κάνουν τίποτα + τα codec τους είναι ότι να ναι (ειδικά στο Instagram αν ανεβασεις video story φαίνεται χάλια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, G_Thess είπε

Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια για την Xiaomi θορυβήθηκα και φοβάμαι ότι έκανα κακή αγορά.

Και αυτό γιατί τον προηγούμενο μήνα πήρα από τον Germano ένα Xiaomi Mi 8 με 200€.

Προφανώς τα χρήματα που έδωσα δεν αντιστοιχούν στην αξία του προιόντος που πήρα  και ίσως να έπρεπε να στραφώ σε άλλο κατασκευαστή. 

Ας πρόσεχα....

κάθεσαι και ακούς τους κυρίους αυγολεμονους του ινσομνια που το youtube το έχουν  πάντα ανοιχτό σε μια καρτέλα με reviews προϊόντων 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

Ναι αλλά day one στο πορτοκάλι μαγαζί έχει 999 😛

Μιας και όλοι από εκεί παίρνουμε τα xiaomi 

Κ το mi8 που πήρα το συγκεκριμένο μαγαζί το είχε 600 ευρώ, εγώ το πήρα 350€

Αμα ειναι καποιος τοσο καμμενος και το παρει day one χωρις να ξερει αν θα βγει καλο ,ξεροντας οτι θα εχει τα μισα λεφτα συντομα προβλημα του.

Για το θεο ,ενας παπαρας με φωτογραφια avatar το iphone λεει πως ενα κινητο που εχει αυτη τη στιγμη 435 ευρω Ελλαδα ,κανει 1000 και την αναπαραγετε ολοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PaNtErAz είπε

Ε ναι συγκρίνεται τώρα το χάλια μαύρα MIUI με το φανταστικό καταπληκτικό απιστευτα γρήγορο One UI της Samsung και το απίστευτο από όλες τις απόψεις EMUI της Huawei χωρίς τα περιττά Google Services τα άχρηστα... 

Σοβαρευτειτε... Οκ πανάκριβο το πείραμα με το Mi 10 αλλά δεν υπάρχουν πιο τίμια και ποιοτικά κινητά και μετά το MIUI 10+ δεν υπάρχει πιο ελαφρύ, όμορφο και χρηστικό λειτουργικό που συνεχώς βελτιώνεται και ρίχνει χρήμα προς τα εκεί η Xiaomi.

Samsung παίρνεις κάτι διαφορετικό από S20/Ultra κτλ και δεν ξανά αναβαθμίζονται ποτέ...

Δεν γίνεται να μην βλέπετε τα μπαγκς που έχει το miui 11 . Έχω mi8 , φίλος μου έχει το mi9 lite , η μάνα μου έχει note 7 . Όλα με μπαγκς. Ενδεχομένως τα βλέπετε απλά κάνετε τα στραβά μάτια ώστε να υπερασπίζεστε ότι οι άλλοι είναι βλάκες που παίρνουν ακριβές συσκευές.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Runner25 είπε

παμε καλα μωρε για xiaomi 1000 ευρα, καποιος παπαρας εγραψε οτι η apple ευθυνεται για αυτο γιατι επηρεαζει την αγορα

η apple κατι προσφερει και ζηταει αυτα τα χρηματα η xiaomi τι δινει και εχει μουτρα να ζηταει τετοια ποσα

Καλύτερη απόδοση στο antutu,865,5G και top5 στο dxomark.

Ξέρεις καμιά άλλη συσκευή με αυτά τα specs στα 789Ε?

https://www.bestprice.gr/item/2155993791/xiaomi-mi-10-pro-5g-8gb-256gb.html??qid=3nNz1G3Y1Op_baef8&seq=3&q=mi10 xiaomi&from=cat

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KnightRider είπε

Τζάμπα βγάζουν καινούργια update... Για να βγάλεις καλές φωτογραφίες πρέπει να βάλεις εφαρμογή gcam + με την καταγραφή ήχου εξακολουθούν να μην κάνουν τίποτα + τα codec τους είναι ότι να ναι (ειδικά στο Instagram αν ανεβασεις video story φαίνεται χάλια)

Που να δεις και σε άλλες εταιρείες, όλες θέλουν Gcam . Πες μου μία που δεν θέλει.. Έχω πολλούς γνωστούς που έχουν από όλες τις μάρκες και όλοι έχουν gcam ...

Συμφωνώ ? Δεν συμφωνώ ? Δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...