Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi κυκλοφορεί το MIUI 12 με ανανεωμένο περιβάλλον & καλύτερο έλεγχο απορρήτου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι, το εχω κανει αυτο, εχω απενεργοποιησει τελειως και το battery saver. το ιδιο βιολι. και στο xiaomi forum που κοιταξα τωρα, και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα ενω και εκεινουν εχουν απενεργοποιησει την ρυθμιση που λες. τραφελαφικη κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι, το εχω κανει αυτο, εχω απενεργοποιησει τελειως και το battery saver. το ιδιο βιολι. και στο xiaomi forum που κοιταξα τωρα, και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα ενω και εκεινουν εχουν απενεργοποιησει την ρυθμιση που λες. τραφελαφικη κατασταση.

Στις ρυθμίσεις, πας "ειδοποιήσεις" μετά πας "ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος" και εκεί κατά κόρον, ανοίγεις ή κλείνεις τις εφαρμογές που θέλεις, ή δεν θέλεις να εμφανίζουν ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. (Sorry για το off topic).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό το miui.Αλλα κ τα 1000€ για το mi 10 απαγορευτικά για όσους αυτά δεν είναι ούτε ο μηνιατικος μισθός.Τωρα αν θα φάει σφαλιάρα το κόβω δύσκολο.Βγαζει τόσες συσκευές που τα οικονομικά της θα συνεχίσουν να έχουν ανοδική πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα xiaomi για τα χρήματα που κοστίζουν.

Πρώην κάτοχος iphone+samsung και παρόλο που έχω την οικονομική δυνατότητα να αποκτήσω τα τελευταία δεν θα το έκανα με τίποτα.

1. Και τα 2 εξωφρενικά υπερτιμημένα για το hardware που χρησιμοποιούν.

2. ios όμορφο αλλά ασφυκτικά κλειδωμένο από παντού ... για instagram, facebook και μούρη θεϊκό.

3. samsung αναβαθμίσεις όταν ο ήλιος βγαίνει από την δύση.

Για το mi10 απλά μην το αγοράζετε τώρα ...

Νυν κάτοχος Χiaomi MI8 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος 9Τ pro απο τα Χριστουγεννα με τιμη στα 400ε απο αλυσιδα..
Ευχαριστημενος γενικα.. ειναι αρκετα καλο κινητο με δυνατο HW

Τωρα βγαζει στο ιδιο περιπου στυλ Poco f2 στα επιπεδα ναυαρχιδας και αυτο στα 500ε.. γιατι εχετε κολλησει με τα 1000ε; ποιες αλλες μαρκες δινουν τετοια κινητα σε τοσο καλες τιμες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, KilliK είπε

μηπως να φτιαξουν πρωτα την ηλιθια ταση που εχει το λειτουργικο τους να μην δειχνει τις ειδοποιησεις οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη; παρα μονο ερχονται μαζεμενες οταν το ανοιγεις η μετα απο 3-4 ωρες ενω ειναι κλειστο; πηρα ενα Note 8 επειδη ειχα ακουγα ολο αυτον τον καιρο τοσα καλα λογια για το VFM που εχουν τα κινητα της Xiaomi. αλλα αν γνωριζα απο πριν οτι ειχε τοσο σοβαρο προβλημα με τις ειδοποιησεις, θα αγοραζα κατευθειαν ενα Samsung, και ας ειχε χειροτερο hardware με τα ιδια λεφτα.

αυτη τη στιγμη ειμαι υποχρεωμενος να εχω μονιμα ανοιχτη την οθονη του ολη την ημερα για να μου ερχονται οι ειδοποιησεις αυτοματα στην ωρα τους. απιστευτα πραματα. και για να προλαβω μερικους, ναι εχω διαβασει τους οδηγους, ναι εχω τσεκαρει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις, σε ολα τα μενου του. το κινητο απλα αρνειται να με ειδοποιει οταν ειναι κλειδωμενο. και οχι δεν θα βαλω αλλη ROM, για να το κανω να δουλεψει σωστα το πρωτο και πιο σημαντικο feature για το οποιο αγοραζει κανεις ενα smartphone. ελεος.

Ρε παιδια εγω γιατι δεν εχω χασει ουτε μιση ειδοποιηση; 2 συγκεκριμενα πραγματα εχω κανει σε ολες τις εφαρμογες που θελω να εχω ειδοποιησεις.
1ον. "κλειδωνω" στην μνημη την εφαρμογη που θελω
2ον. μπαινω στις ρυθμισεις της εφαρμογης και στο "εξοικονομηση μπαταριας" επιλεγω το "χωρις περιορισμους". και δεν εχει τυχει ΠΟΤΕ να χασω ειδοποιηση. 

Τελος, πλεον με android 9 k 10 εχει αλλαξει η GOOGLE το συστημα ειδοποιησεων κ το εχει κανει πληρως παραμετροποιησιμο οποτε για κάθε εφαρμογη ξεχωριστα θα πρεπει να πας να επιλεξεις αν θα εμφανιζεται στο κλειδωμα οθονης, αν εχει αναδυομενες ειδοποιησεις και και και...


Προσωπικα εχω το mi9t pro και για τα λεφτα που το ειχα παρει (300 ευρώ) νιωθω οτι εχω κλεψει εκλησια. Περα απο την ΑΟD οθονη που διορθωθηκε με updates που εβγαλαν, δεν ειχα το παραμικρό αλλο προβλημα με το miui. ισα ισα επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου ΠΟΛΛΕΣ συσκευες με miui και χωρις, με το miui 11 εχει φτασει σε πολυ καλα επιπεδα που ουτε βαρυ μπορεις να το πεις, και σινάμα ειναι αρκετα user friendly πλεον κ πλήρες. Το προτιμώ απο το UI της huawei και της samsung.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτα που το πηρα το xiaomi redmi 7a ειναι πολυ καλο το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορεις να εγκαταστησεις της εφαρμογες σε καρτα sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Δεν ανέφερα ότι είναι βαρύ , αλλά ότι είναι γεμάτο στα μπαγκς. Από κλήσεις που βαρανε και δεν μπορείς να τις σηκώσεις, μέχρι apps που freezaroun και το κλειδώνεις και το ξεκλειδώνεις 2-3 φορές να στρώσει . Για εμένα το root δεν είναι λύση , είναι δύσκολο δηλαδή να πάρω μια συσκευή και να λειτουργεί καλά όπως το βγάζει η εταιρεία . Δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανέναν, xiaomi εγώ δεν θα ξαναπάρω πάντως.

Mi 8 έχω και εγώ, μου έχει τύχει να μην μπορώ να απαντήσω σε κλήση 2-3 φορές, ούτε μου έχει freezarei ούτε κάτι άλλο , τουλάχιστον δεν το έχω αντιληφθεί .

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν το S7 , νομίζω περισσότερα bugs και επανεκινησεις είχα με το s7 παρά με το mi 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα ένα mi8 και θυμάμαι το είχα πάρει λίγων ημερών κάπου 300 ευρώ.λιγους μήνες μετά ήρθε από το σπίτι ένας φίλος με το πρόσφατο τότε s10.

Τον ρώτησα για την μπαταρία.. Μου είπε μια μέρα με το ζόρι.

Τον ρώτησα για ταχύτητα.. Μου είπε σχεδόν ίδιο με το oneplus 5t που είχα ( κινητό 2 ετών τότε)

Τον ρώτησα για κάμερες.. Μου λέει πολύ καλές και τα βάλαμε δίπλα δίπλα με το mi 8. Η back main camera ίδια αποτελέσματα ( φόραγα gcam). Η μπροστά έτη φωτός καλύτερη στο mi 8.

Ουσιαστηκα συγκρίναμε ένα τηλέφωνο των 300 ευρώ με ένα των 700.

Το παιχνίδι έχει να κάνει με το brand και με το ποσό κόλλημα έχει ο καθένας. 

Σαφώς η xiaomi είναι value for money. Και σαφώς η Samsung δεν αξίζει τα χρήματα που δίνει κάποιος τουλάχιστον στα πιο πολλά μοντέλα της. 

Εδώ και ένα χρόνο περιπου κάτοχος mi 9..πρωην κάτοχος p30 pro που το κράτησα ένα μήνα.. Μεγάλο φιασκο η τελευταία συσκευή.

Τόσες επιλογές. Τόσες δοκιμές. Τόσα βίντεο κ reviews σε όλο το διαδίκτυο και υπάρχει μεγάλη μερίδα ανθρώπων ( και θα συνεχίσει να υπάρχει) που υποστηρίζει αυτα τα μεγάλα ονόματα. 

Αλλά τώρα οκ.. Εδώ υπάρχει κόσμος που σκάει ένα κάρο χρήματα για να αγοράσει αυτοκίνητο από vw group... 😂😂😂

Επεξ/σία από giantzeron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MasterX είπε

κατοχος 9Τ pro απο τα Χριστουγεννα με τιμη στα 400ε απο αλυσιδα..
Ευχαριστημενος γενικα.. ειναι αρκετα καλο κινητο με δυνατο HW

Τωρα βγαζει στο ιδιο περιπου στυλ Poco f2 στα επιπεδα ναυαρχιδας και αυτο στα 500ε.. γιατι εχετε κολλησει με τα 1000ε; ποιες αλλες μαρκες δινουν τετοια κινητα σε τοσο καλες τιμες;

 

Υποθέτω είναι οι ίδιοι που την κράζουν επειδή βγάζει συνέχεια νέα μοντέλα και χάνουν τη μπάλα. Οπότε επειδή μπερδεύονται με τα πολλά μοντέλα, ασχολούνται με το 1 και μοναδικό μοντέλο που έχει 1000 ευρώ, το οποίο έχει όντως φοβερά specs (δε θα έπαιρνα ποτέ κινητό με 1000 ευρώ προσωπικά, οποιασδήποτε μάρκας).

Πάντως η εταιρία αυτή έχει κινητά με 100, 200, 250, 350, 450, 600, 800, 1000 ευρώ... Διαλέγεις και παίρνεις. Γιατί έχει κολλήσει η βελόνα στο 1000ρικο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, giantzeron είπε

που σκάει ένα κάρο χρήματα για να αγοράσει αυτοκίνητο από vw group... 😂😂😂

ανάλογα για τι μιλάμε 

 

το ίδιο και στα κινητά βεβαίως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...