Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εχει κανενα αποψη για την mop 2 ultra; Σε σπιτι 100τμ και με labrador (οσοι εχουν labrador θα με καταλαβουν). 

Τους καλοκαιρινους μηνες πλακακι και laminate, και το χειμωνα ειναι μεικτος ο χωρος με χαλια μοκετες κτλ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 839
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση προς τους γνωρίζοντες.

Θα πουλήσω τη σκούπα.

Πρεπει να κάνω κάτι άλλο η απλώς διαγράφω τη σκούπα από το λογαριασμό ;;

Η διαγράφω εντελώς το λογαριασμό από το xiaomi home???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω την Viomi se και σήμερα δεν μπορούσε να ανεβεί ένα 1.5 εκατοστό πλακάκι ενώ δεν είχε κανένα θέμα μέχρι τώρα, άνετα ανέβαινε. Οι ρόδες γυρνάνε στον αέρα. Νομιζω είναι τα ελατήρια που έχουν οι ρόδες, έχουν αδυνατήσει πλέον και δεν μπορούν να σηκώσουν το βάρος της σκούπας με αποτέλεσμα να μην έχουν καλή πρόσφυση οι ρόδες. Υπάρχει περίπτωση να αλλάζουν τα ελατήρια χωρίς να αλλάξουν οι ρόδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω τα πανακια για σφουγγάρισμα πως τα πλένετε; Υπάρχει κανένας efficient τρόπος; Εγω εχω 7 σύνολο και οταν ολα βρωμισουν τα βαζω σε ενα μπουκαλι (με φαρδυ λαιμο) με απορρυπαντικό* και ζεστό νερο και ανακινω για λιγη ωρα, στη συνέχεια τα αφηνω να μουλιασουν καποιες ωρες, ξεβγαλμα και μετα στεγνωμα. Ωστόσο, αν τα βγαλω πριν στεγνωσουν και τα τριψω έντονα στο χερι, βγαζουν αρκετη βρωμια ακομα. Οποτε ψαχνω εναν τροπο για βαθυ καθαρισμό χωρις να καθομαι να τα τριβω. Θελω κάπως να τυποποιησω τη διαδικασία...

*εχω δοκιμάσει διάφορα απορρυπαντικά, υγρο σαπούνι, με βαση το οξυγόνο για λεκεδες κτλ, αλλα με το εντονο τριψιμο παλι βγαίνει αρκετη βρωμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ τη σκούπα για 1,5 χρόνο περίπου και εδώ και 2 μήνες περίπου άρχισε να μην ψεκάζει νερό για σφουγγάρισμα. Την έστειλα στο σέρβις και μου είπαν ότι εκεί δούλευε κανονικά αλλά εδώ τα ίδια. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2022 στις 11:58 ΠΜ, leo066 είπε

Καλημέρα, έχω την Viomi se και σήμερα δεν μπορούσε να ανεβεί ένα 1.5 εκατοστό πλακάκι ενώ δεν είχε κανένα θέμα μέχρι τώρα, άνετα ανέβαινε. Οι ρόδες γυρνάνε στον αέρα. Νομιζω είναι τα ελατήρια που έχουν οι ρόδες, έχουν αδυνατήσει πλέον και δεν μπορούν να σηκώσουν το βάρος της σκούπας με αποτέλεσμα να μην έχουν καλή πρόσφυση οι ρόδες. Υπάρχει περίπτωση να αλλάζουν τα ελατήρια χωρίς να αλλάξουν οι ρόδες?

To ίδιο έχει πάθει και η δικιά μου . Γνωρίζει κάποιος αν και πως διορθώνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας έχω την xiαomi mi mop pro και εδώ και μία εβδομάδα όταν θέτω σε λειτουργία κάνει συνεχώς κύκλους γύρω από τον εαυτό της. Έχω αλλάξει πρόσφατα ρουτερ επομένως δεν τίθεται θέμα ιντερνετ και έχω κάνει reset στο wifi και στη σκούπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2022 στις 10:23 ΜΜ, manpower είπε

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω τα πανακια για σφουγγάρισμα πως τα πλένετε; Υπάρχει κανένας efficient τρόπος; Εγω εχω 7 σύνολο και οταν ολα βρωμισουν τα βαζω σε ενα μπουκαλι (με φαρδυ λαιμο) με απορρυπαντικό* και ζεστό νερο και ανακινω για λιγη ωρα, στη συνέχεια τα αφηνω να μουλιασουν καποιες ωρες, ξεβγαλμα και μετα στεγνωμα. Ωστόσο, αν τα βγαλω πριν στεγνωσουν και τα τριψω έντονα στο χερι, βγαζουν αρκετη βρωμια ακομα. Οποτε ψαχνω εναν τροπο για βαθυ καθαρισμό χωρις να καθομαι να τα τριβω. Θελω κάπως να τυποποιησω τη διαδικασία...

*εχω δοκιμάσει διάφορα απορρυπαντικά, υγρο σαπούνι, με βαση το οξυγόνο για λεκεδες κτλ, αλλα με το εντονο τριψιμο παλι βγαίνει αρκετη βρωμιά.

Πάρε ένα βουρτσάκι σκληρό από το σούπερ μάρκετ και με λίγο απορρυπαντικό το τρίβεις και γίνεται πεντακάθαρο 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/7/2022 στις 3:52 ΜΜ, STELLA13 είπε

Καλησπέρα σας έχω την xiαomi mi mop pro και εδώ και μία εβδομάδα όταν θέτω σε λειτουργία κάνει συνεχώς κύκλους γύρω από τον εαυτό της. Έχω αλλάξει πρόσφατα ρουτερ επομένως δεν τίθεται θέμα ιντερνετ και έχω κάνει reset στο wifi και στη σκούπα.

Μάλλον η μια ρόδα τα έχει παίξει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/6/2022 στις 1:06 ΜΜ, chiftakis είπε

Καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ τη σκούπα για 1,5 χρόνο περίπου και εδώ και 2 μήνες περίπου άρχισε να μην ψεκάζει νερό για σφουγγάρισμα. Την έστειλα στο σέρβις και μου είπαν ότι εκεί δούλευε κανονικά αλλά εδώ τα ίδια. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Χρησιμοποιείς γενικά απιονισμένο νερό;

Άσχετα  με αυτό, πώς σε εσένα δε ψεκάζει και στο σέρβις ψεκάζει; Μήπως κάΤι άλλο φταίει;

 

Επεξ/σία από Joe22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/7/2022 στις 10:21 ΠΜ, Joe22 είπε

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αναλώσιμα, πανάκια κλπ από πού ψωνίζετε;

Από ali άμα ψάξεις βρίσκεις τα πάντα. Όμως εδώ κι αρκετό καιρό υπάρχουν σχεδόν τα πάντα στο skroutz σε παρόμοιες τιμές με το ali .

Στις 30/7/2022 στις 10:21 ΠΜ, Joe22 είπε

 

 

Επεξ/σία από Kostasm45
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasm45 είπε

Από ali άμα ψάξεις βρίσκεις τα πάντα. Όμως εδώ κι αρκετό καιρό υπάρχουν σχεδόν τα πάντα στο skroutz σε παρόμοιες τιμές με το ali .

 

Νομίζω πως τιμές banggood ή ali δε μπορεί καν να πλησιάσει ο skroutz 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 21/06/2022 at 22:23, manpower said:

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω τα πανακια για σφουγγάρισμα πως τα πλένετε; Υπάρχει κανένας efficient τρόπος; Εγω εχω 7 σύνολο και οταν ολα βρωμισουν τα βαζω σε ενα μπουκαλι (με φαρδυ λαιμο) με απορρυπαντικό* και ζεστό νερο και ανακινω για λιγη ωρα, στη συνέχεια τα αφηνω να μουλιασουν καποιες ωρες, ξεβγαλμα και μετα στεγνωμα. Ωστόσο, αν τα βγαλω πριν στεγνωσουν και τα τριψω έντονα στο χερι, βγαζουν αρκετη βρωμια ακομα. Οποτε ψαχνω εναν τροπο για βαθυ καθαρισμό χωρις να καθομαι να τα τριβω. Θελω κάπως να τυποποιησω τη διαδικασία...

*εχω δοκιμάσει διάφορα απορρυπαντικά, υγρο σαπούνι, με βαση το οξυγόνο για λεκεδες κτλ, αλλα με το εντονο τριψιμο παλι βγαίνει αρκετη βρωμιά.

Στο πλυντήριο δε μπορούμε να τα βάλουμε;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/08/2022 at 15:35, d_gkal said:

Στο πλυντήριο δε μπορούμε να τα βάλουμε;

 

 

εχω δοκιμάσει μονα τους αλλα δεν γίνεται δουλειά αν δεν τριφτουν με κατι ακόμη γιατί πιάνουν μικρο όγκο και απλά επιπλέουν όσο γυριζειο κάδος. Με αλλα υφάσματα δεν τα βαζω, τα θεωρώ πολυ βρώμικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...