Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ναι κανονικά τον φτιάχνει.  
Υπαρχει περίπτωση ομως κάπου να κολλήσει και όταν ξανα αρχίσει να χαθεί ο χάρτης ή να τελειώσει και στο τέλος να μην βρίσκει την βάση όπου και παλι χάνεται ο χάρτης.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 828
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση: ένα σκαλάκι ~2cm που έχω σε ένα δωμάτιο επειδή έχω τοποθετήσει laminate πάνω από το πλακάκι θα το ανέβει η συγκεκριμένη σκούπα ή θα έχω πρόβλημα; Υπάρχει ένα αρμοκάλυπτρο βεβαια που το κάνει σαν ανηφόρα, δεν είναι απότομο εξόγκωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Χρήστος15 είπε

Ναι ναι κανονικά τον φτιάχνει.  
Υπαρχει περίπτωση ομως κάπου να κολλήσει και όταν ξανα αρχίσει να χαθεί ο χάρτης ή να τελειώσει και στο τέλος να μην βρίσκει την βάση όπου και παλι χάνεται ο χάρτης.  

Εμ αν δεν κάνει όλο τον κύκλο και να καταλήξει στην βάση ο χάρτης δεν ολοκληρώνεται . Δοκίμασε να φτιάξεις τον χάρτη πατώντας το vacuum along the edge , φρόντισε όμως να μην βρει κάποιο εμπόδιο μέχρι να επιστρέψει στην βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, katbo είπε

Ερώτηση: ένα σκαλάκι ~2cm που έχω σε ένα δωμάτιο επειδή έχω τοποθετήσει laminate πάνω από το πλακάκι θα το ανέβει η συγκεκριμένη σκούπα ή θα έχω πρόβλημα; Υπάρχει ένα αρμοκάλυπτρο βεβαια που το κάνει σαν ανηφόρα, δεν είναι απότομο εξόγκωμα

Κατά 99,9%, ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2022 στις 6:59 ΜΜ, lucidsteve είπε

Σε μαύρο πλακάκι με λίγα "λευκά" νερά να σπάει, θα έχω πρόβλημα;

Λογικά θα "πάει" ,αν σου κάνει γυμνάσια καλύπτεις τους αισθητήρες απο κάτω και είσαι κομπλέ .

4 ώρες πριν, Strategos είπε

μπαταρία αλλάζει η σκούπα αν χαλάσει;

Από ali βρίσκεις άνετα , η αλλαγή είναι πανευκολη στο YouTube έχει πολλά βιντεάκια . Εγώ την έχω δύο χρόνια τώρα και η μπαταρία της είναι μια χαρά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν αγορά για άτομο τεμπέλη που μένει μόνος του σε 100cm σε σπίτι με πολλές γωνίες και το γραφείο στο σαλόνι με τα καλώδια κάτω αξίζει; (χαλιά δεν έχω μόνο πλακάκια και ξύλινο)

*αυτή τη στιγμή πολλές φορές απο την βαρεμάρα δεν σκουπίζω και ρίχνω κατευθείαν σφουγγάρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Strategos είπε

σαν αγορά για άτομο τεμπέλη που μένει μόνος του σε 100cm σε σπίτι με πολλές γωνίες και το γραφείο στο σαλόνι με τα καλώδια κάτω αξίζει; (χαλιά δεν έχω μόνο πλακάκια και ξύλινο)

*αυτή τη στιγμή πολλές φορές απο την βαρεμάρα δεν σκουπίζω και ρίχνω κατευθείαν σφουγγάρισμα

Αξίζει με τα όλα για σένα, μάλλον είσαι το target group της σκούπας. Το μόνο πρόβλημα ίσως ότι δεν θα σου σκουπίζει το γραφείο αν είναι κουβάρι τα καλώδια.

Τσέκαρε λίγο τις διαστάσεις βέβαια γιατί σε 100cm σπίτι δεν ξέρω αν χωράει η σκούπα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, katbo είπε

 

Τσέκαρε λίγο τις διαστάσεις βέβαια γιατί σε 100cm σπίτι δεν ξέρω αν χωράει η σκούπα  :P

Μια χαρα τα παει σε 110 τετραγωνικα!!!

Απλα αναλογα με τη διαρρυθμιση του καθε σπιτιου θα πρεπει να μπει η βαση της  και στο καταλληλο σημειο.

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2022 στις 10:02 ΜΜ, Strategos είπε

σαν αγορά για άτομο τεμπέλη που μένει μόνος του σε 100cm σε σπίτι με πολλές γωνίες και το γραφείο στο σαλόνι με τα καλώδια κάτω αξίζει; (χαλιά δεν έχω μόνο πλακάκια και ξύλινο)

*αυτή τη στιγμή πολλές φορές απο την βαρεμάρα δεν σκουπίζω και ρίχνω κατευθείαν σφουγγάρισμα

 

Στις 7/1/2022 στις 10:14 ΜΜ, katbo είπε

Αξίζει με τα όλα για σένα, μάλλον είσαι το target group της σκούπας. Το μόνο πρόβλημα ίσως ότι δεν θα σου σκουπίζει το γραφείο αν είναι κουβάρι τα καλώδια.

Τσέκαρε λίγο τις διαστάσεις βέβαια γιατί σε 100cm σπίτι δεν ξέρω αν χωράει η σκούπα  :P

 

Στις 8/1/2022 στις 7:15 ΠΜ, aenaos15 είπε

Μια χαρα τα παει σε 110 τετραγωνικα!!!

Απλα αναλογα με τη διαρρυθμιση του καθε σπιτιου θα πρεπει να μπει η βαση της  και στο καταλληλο σημειο.

cm ≠ m²

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα το Σάββατο στα 207 από golden hall (κρίμα που δεν ήξερα το κόλπο για τα 167).

Μέχρι στιγμής πολύ καλύτερη από ότι περίμενα και κάνει όντως δουλειά όχι gimmicks. Δεν κολλάει πουθενά, πάει παντού, αν βάλεις virtual wall δεν πάει στα καλώδια. 

Χαλιά δεν έχω να την δοκιμάσω οπότε δεν με νοιάζει. Την βάζω και μου καθαρίζει και το μπαλκόνι αλλά για να γυρίσει βάζω ένα κομμάτι ξύλο για να ανέβει το κούφωμα. 

Δύο αρνητικά έχω βρει μέχρι στιγμής:

- Μικρή μπαταρία στο τούρμπο δεν μαζεύει όλο το σπίτι με μια φόρτιση 

- Ο κάδος που παίρνει με νερό είναι πολύ μικρός, το νερό φτάνει για όλο το σπίτι μόνο αν το έχεις στο minimum. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας! Κάτοχος και γω εδώ και λίγες μέρες. Χωρίς να έχω καθίσει να δω αν έχω κάνει λάθος παρατήρησα ότι εχθές που την έβαλα να κάνει χαρτογράφηση την έκανε κανονικά βγάζει σωστά το σπίτι και τα εμπόδια(η σάρωση έγινε με την επιλογή που σκουπίζει γύρω γύρω). Σήμερα την έβαλα να σκουπίσει το σπίτι φεύγοντας στη δουλειά αλλά παρατηρώ ότι σκουπίζει λίγο και γυρνάει βάση στο 5-6λεπτο. Μπαταρία φορτισμένη. Τώρα αν γέμισε τόσο γρήγορα ο κάδος δεν νομίζω γιατί ήταν σκουπισμενο το σπίτι.  Το ξαναδοκιμασα σε ένα δωμάτιο μόνο και πάλι πριν ολοκληρώσει κανονικά παρά μόνο ένα μικρό μέρος γυρναει. Το κάνει σε κάποιον άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@patsi

Εμένα όσες φορές μου έχει σταματήσει πιο νωρίς το σκούπισμα , οφειλόταν στο γεγονός ότι είχε γεμίσει ο κάδος . Τσεκαρε καλού κακού το φίλτρο , το κεντρικό βουρτσάκι ή μήπως κάποιο χαρτί έχει βουλώσει την σκούπα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή καθάρισα και το φίλτρο (που δεν είχε τίποτα βέβαια) και το ξαναέκανε προχώρησα σε reset και εκ νέου χαρτογράφηση και θα φανεί σήμερα αν έφταιγε αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...