Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 minutes ago, sp3cial said:

Ευχαριστώ για τη πρόταση ναι μπορώ πιστεύω να διαθέσω μέχρι 400. Αν και προτιμώ πολύ περισσότερο τα 300. Να ρωτήσω έχεις κατοικίδια; Ποσο καιρό την έχεις; Χαρτογράφηση; Εύκολη; Και το πιο σημαντικό… θα βρίσκω εύκολα ανταλλακτικά αν χαλάσει; 
κανω μια επεξεργασία. Πρόσεξα ότι έχει και καδο να αδειάζει και αγοράζεις έξτρα τις σακούλες. Οι πέντε 21€… αδειάζουν και χρησιμοποιούνται ξανά; Ξέρεις; Σε παρακαλωωω απάντησε μου σε όλα!!!

 

κι άλλο edit : αυτή που προτείνεις έχει 2700 pa αναρρόφηση και αυτή η PRO έχει 3000. 

Κοιτα εχω την mop pro κ ειπα να κανω αναβάθμιση πριν κανα χρονο στον eve. Ένιωσα πολυ ηλιθιος που δεν την ειχα πάρει απο την αρχή. Επειδη οπως γράφεις μαλλον δεν εχεις ρομποτικη σκούπα δε μπορείς να καταλάβεις τις διαφορές κ γιαυτο δε θα μπω στην διαδικασία ανάλυσης.

Τα 2700 είναι μια χαρα κ γενικα μην κοιτας αυτό Παίζει σημαντικό ρολο ο τροπος ποθ τα μαζεύει μπορει να βρεις σκούπες με 3500 κ να μαζευει λιγοτερα απο τα 2000. Anyway ειναι μεσα σε αυτες τις λεπτομέρειες που ειπα οτι αν δεν εχεις δε καταλαβαινεις συγκριτικά. 

Μια χαρα είναι η χαρτογράφηση της κ μαλιστα μπορεις να αποθηκευσεις διαφορετικα επίπεδα ορόφων σπιτιων κτλ κατι που δε ξερω αν κανει η ultra.

Την εχω κανα ετος κ οχι δεν εχω κατοικίδια. Ο κολητος όμως που χει κ γατο κ σκυλιτσα κ δεν ενθουσιαζετε ποτε με αυτην ειναι πολυ ευχαριστημένος. Ομως ούτε αυτός δεν εχει μέτρο συγκρισης ηταν η πρώτη του.

Σακουλες βρισκεις κ δε χρειαζεσαι συχνα. Ειναι παρα πολυ πρακτικες. Εγω σε σπιτι 130 τμ αλλαζω 1 καθε 6μηνο. Ο φιλος μου εχει πει 1 το μήνα με τα ζωντανα κμτη γυναικα που μαδανε. Οι σακούλες αν θες τιε αδιαζεις αλλα εντάξει βρωμια. Δεν αξιζει παρε απο aliexpress

Γενικα η σκούπα είναι παλιό μοντελο κ ανταλακτικα βρισκεις φουλ στο alliexpress, αλλα τι ανταλακτικα να χρειαστείς.. εγω δεν εχω χρειαστει ακομα ουτε για την mop pro ππυ παρατησα στο εξοχικό 

 

Δες λιγο το βίντεο του Σωτήρη είναι του 2021 αλλα δεν αλλαζουν κ πολλα στον χώρο.  

 

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 828
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκατσα και έψαξα αρκετά για την Roidmi Eve plus. Είμαι κωφη και δεν μπόρεσα να παρακολουθησω τα ελληνικά βίντεο. Όποτε έψαξα αρκετά τα ξένα βίντεο που έχουν και υπότιτλους. Διάβασα και σχολια και από όλα τα βίντεο κτλ. Μην μακρηγορώ, διάβασα και είδα πολλά θετικά σχολια για τη συγκεκριμένη. Είδα και στο AliExpress ότι μπορώ να παραγγείλω πιο φτηνά ανταλλακτικά όποτε ησύχασα. Θεωρω  ότι είναι και vfm που έρχεται με καδο. Λέω να τη χτυπήσω το πρωί κιόλας να έρθει την Δευτέρα. Ευκαιρία να καθαρίσω καλά κάτω από τη κρεβατοκάμαρα και να τακτοποιήσω όμορφα τα έπιπλα κτλ. Με εκατό ευρώ πάνω και καδο μαζί είναι ευκαιρία. Αν έχεις κάποια συμβουλή πριν τη ρυθμίσω και τη θέσω σε λειτουργία, σε παρακαλώ πες μου! Σε ευχαριστώ παρα πολύ! Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση έχω την roidmi eve plus robot έχει κάπου ένδειξη να ενημερώνει όταν τελειώνει το νερό για το Σφουγγάρισμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2023 στις 10:48 ΠΜ, skoudinio είπε

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση έχω την roidmi eve plus robot έχει κάπου ένδειξη να ενημερώνει όταν τελειώνει το νερό για το Σφουγγάρισμα? 

Μέχρι στιγμής δεν το έχω δει αυτό… μάλλον δεν έχει. Αλλά ούτως η άλλως πρέπει να βγάζεις τη σφουγγαρίστρα να τη ξεπλένεις ας πούμε ανά δυο σφουγγαρίσματα γιατί αλλιώς μυρίζει. Το νερό παρατήρησα αντέχει για δυο σφουγγαρίσματα -δηλαδή στο τέλος έχει λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, sp3cial είπε

Μέχρι στιγμής δεν το έχω δει αυτό… μάλλον δεν έχει. Αλλά ούτως η άλλως πρέπει να βγάζεις τη σφουγγαρίστρα να τη ξεπλένεις ας πούμε ανά δυο σφουγγαρίσματα γιατί αλλιώς μυρίζει. Το νερό παρατήρησα αντέχει για δυο σφουγγαρίσματα -δηλαδή στο τέλος έχει λίγο. 

Ναι αυτό είδα και γω. Αρκετά καλή για τα χρήματα της το σπίτι λάμπει. Δεν ξέρω αμα κάνει αλλα βάζω λίγο Χλωρίνη και Απορυπαντικο και μέσα στο νερό όπως και στο πανί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους !! Θα ήθελα να ρωτήσω 

αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα !

η σκούπα όταν βρίσκει κάπου και κολλάει / σκαλώνει για λίγο δημιουργεί άλλο χάρτη!

ξερει κάποιος τον λόγο;;;

ευχαριστω πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

Έχω την xiaomi map pro

Στην καινούργια έκδοση της εφαρμογής, δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις τις σκούπας. Επειδή την βάζω σε δύο επίπεδα που έχει το διαμέρισμα, δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση που του λέει να "ξεχάσει" τον χάρτη για να μην μπερδεύεται όταν την αλλάζω επίπεδο

Μήπως το έχει παρατηρήσει κανένας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

η σκούπα μου σβήνει όταν φτάσει το ποσοστό της μπαταρίας περίπου στο 20% οπότε φαντάζομαι ότι η μπαταρία χρειάζεται αλλαγή και είναι εκτός εγγύησης καθώς αγοράστηκε πριν 3 χρόνια.

Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να βρω μπαταρία από Ελλάδα ή έστω από κάπου αλλού αλλά να είναι αξιόπιστο ανταλλακτικό; Θα προτιμούσα να μη μπλέξω με aliexpress κτλ. Θα επικοινωνήσω και με το σέρβις αλλά φαντάζομαι θα θέλουν να τους στείλω τη σκούπα και όχι απλά να μου στείλουν ανταλλακτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gRim είπε

Καλησπέρα,

η σκούπα μου σβήνει όταν φτάσει το ποσοστό της μπαταρίας περίπου στο 20% οπότε φαντάζομαι ότι η μπαταρία χρειάζεται αλλαγή και είναι εκτός εγγύησης καθώς αγοράστηκε πριν 3 χρόνια.

Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να βρω μπαταρία από Ελλάδα ή έστω από κάπου αλλού αλλά να είναι αξιόπιστο ανταλλακτικό; Θα προτιμούσα να μη μπλέξω με aliexpress κτλ. Θα επικοινωνήσω και με το σέρβις αλλά φαντάζομαι θα θέλουν να τους στείλω τη σκούπα και όχι απλά να μου στείλουν ανταλλακτικό.

Μπαταρία θέλει. Αν κάνεις σκούπισμα σε πιο χαμηλή ταχύτητα, θα βγάζει πιο πολλά τετραγωνικά. 

Εγώ παρήγγειλα μια από alie με 41€

Original Replacement Battery For Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum-Mop P INR18650 MH1-4S1P-SC 

https://a.aliexpress.com/_mN0vR5k

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, sphinxgr said:

Μπαταρία θέλει. Αν κάνεις σκούπισμα σε πιο χαμηλή ταχύτητα, θα βγάζει πιο πολλά τετραγωνικά. 

Εγώ παρήγγειλα μια από alie με 41€

Original Replacement Battery For Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum-Mop P INR18650 MH1-4S1P-SC 

https://a.aliexpress.com/_mN0vR5k

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Την χρησιμοποιώ στην κανονική ταχύτητα και πλέον δεν βγάζει όλο το σπίτι. Η απόδοση της έπεσε δραματικά μέσα σε 2 βδομάδες. Πριν 2 βδομάδες επέστρεφε στη βάση της όταν τελείωνε και είχε 50% ποσοστό.  

Την συγκεκριμένη μπαταρία την χρησιμοποίησες και έμεινες ευχαριστημένος; Έριξα μία ματιά στο aliexpress και βρήκα αρκετές και σε καλή τιμή αλλά εάν έχεις μείνει ικανοποιημένος με την συγκεκριμένη θα προτιμήσω αυτή σε περίπτωση που δεν βρω από Ελλάδα για πιο γρήγορη αποστολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, gRim είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Την χρησιμοποιώ στην κανονική ταχύτητα και πλέον δεν βγάζει όλο το σπίτι. Η απόδοση της έπεσε δραματικά μέσα σε 2 βδομάδες. Πριν 2 βδομάδες επέστρεφε στη βάση της όταν τελείωνε και είχε 50% ποσοστό.  

Την συγκεκριμένη μπαταρία την χρησιμοποίησες και έμεινες ευχαριστημένος; Έριξα μία ματιά στο aliexpress και βρήκα αρκετές και σε καλή τιμή αλλά εάν έχεις μείνει ικανοποιημένος με την συγκεκριμένη θα προτιμήσω αυτή σε περίπτωση που δεν βρω από Ελλάδα για πιο γρήγορη αποστολή. 

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Στάθηκα στις πολλές θετικές κριτικές κ ότι θεωρητικά είναι αυθεντικη

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνω να βρω το 2 σε 1 δοχείο νερού κ σκόνης. Σαν το original.

Ότι έχω βρει είναι μόνο το 1 η το άλλο.

Βρήκα ένα αλλά δεν ταιριάζει στο μοντέλο που έχω. Εγώ έχω το 1 κ αυτό είναι για το 2 και το αναγνωρίζει μόνο σαν σκόνης. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Έχω αυτή τη σκούπα αλλά ενώ έχει γίνει χαρτογράφηση μερικές φορές κάνει κανονικά ένα δύο δωμάτια πλήρως και στα άλλα γυρίζει τα κάνει περιμετρικά και γυρίζει για να τα ολοκληρώσει.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. 

Οι ρυθμίσεις σε όλα τα δωμάτια είναι ίδιες. 

Επίσης αν το ρουτερ κάνει επανεκκίνηση πολλές φορές χρειάζεται να την κάνω επαναφορά για να την βρει η εφαρμογή στο κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω την Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P, συχνά χάνει τον χάρτη και κάνει ό,τι θέλει και τελικά βλέπω ένα γκρι χάρτη με την πορεία της να ειναι εντελώς λάθος, ενώ υπάρχουν και οι φορές που ξεκινά, κάνει κάποια cm και σταματά.

Έχετε πρόβλημα με το χάρτη γενικότερα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...