Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Γεύση από τα πρώτα παιχνίδια στις 4 Ιουνίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Δεν μπορεί να βγει τόσο χαμηλά θα χάνει η Sony 300 ευρώ το λιγότερο. 

Εκτος ποια αν η AMD έδωσε την κάρτα γραφικών στα 150  ευρώ οκ εκεί πάω πάσο, την έχω ικανή την AMD για να δείξει ότι είναι δυνατή να το κάνει. 

Ας το πιάσουμε κ αλλιώς όμως αν θέλετε... 

Το Xbox που λένε ότι θα είναι πιο δυνατό πόσο θα κάνει; 

Και στο PS3 έχανε 200$ το κομμάτι, τί να λέει αυτό? Αυτό που τους νοιάζει είναι τα πόσα ΔΙΣ θα βγάλουν κατά τη διάρκεια ζωής της κονσόλας μαζί με games και συνδρομές. Ειδικά για το κομμάτι των συνδρομών είναι αστείο να πιστεύει κανείς ότι σε 5 χρόνια από τώρα θα υπάρχει η έννοια του game σε physical disk, όλα digital θα είναι και ήδη προς τα εκεί πάει η MS με το XBOX που δεν έχει καν drive. 

Απ'τα 23-24 games μου στο PS4 τα μοναδικά που έχω σε disk είναι 5! In fact ήδη πληρώνω πλέον ΠΑΡΑΠΑΝΩ προκειμένου να ΜΗΝ έχω το καρκίνωμα του physical disk και των 50GB download on launch day για να παίξω (Assassins Creed Odyssey γ****σαι!!!) που ήταν και το τελευταίο EVER physical που θέλω να έχω. 

Και εμείς συζητάμε εδώ για το αν την ενδιαφέρει τη Sony να βγάλει καθαρό κέρδος από την actual κονσόλα στον πρώτο μήνα κυκλοφορίας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, polaki είπε

Και στο PS3 έχανε 200$ το κομμάτι, τί να λέει αυτό? Αυτό που τους νοιάζει είναι τα πόσα ΔΙΣ θα βγάλουν κατά τη διάρκεια ζωής της κονσόλας μαζί με games και συνδρομές. Ειδικά για το κομμάτι των συνδρομών είναι αστείο να πιστεύει κανείς ότι σε 5 χρόνια από τώρα θα υπάρχει η έννοια του game σε physical disk, όλα digital θα είναι και ήδη προς τα εκεί πάει η MS με το XBOX που δεν έχει καν drive. 

Απ'τα 23-24 games μου στο PS4 τα μοναδικά που έχω σε disk είναι 5! In fact ήδη πληρώνω πλέον ΠΑΡΑΠΑΝΩ προκειμένου να ΜΗΝ έχω το καρκίνωμα του physical disk και των 50GB download on launch day για να παίξω (Assassins Creed Odyssey γ****σαι!!!) που ήταν και το τελευταίο EVER physical που θέλω να έχω. 

Και εμείς συζητάμε εδώ για το αν την ενδιαφέρει τη Sony να βγάλει καθαρό κέρδος από την actual κονσόλα στον πρώτο μήνα κυκλοφορίας???

Μα. Δεν μιλάμε βρε για κέρδος αλλά για την χασούρα της. 

Αν η AMD σου λέω της δίνει next graphics με 150 ευρώ το κομμάτι οκ ίσως βγει στα 499 αλλά μου φαίνεται πολύ μακριά αυτή η τιμή.... Ίσως και 2022. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Boubis1411 said:

Απρίλιο ήταν στα 460+...

Τον Απρίλιο ανέβηκε λόγω καραντίνας, δεν ήταν η πραγματική του τιμή. 

 

7 minutes ago, Boubis1411 said:

Θρεσ δεν έχουμε όλοι τα φράγκα σου φίλε... 

Τι φράγκα λες? 320 είχε στο συγκεκριμένο και στον Κωτσόβολο λίγο πιο πάνω ήταν, καμία σχέση με τα 450...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Τον Απρίλιο ανέβηκε λόγω καραντίνας, δεν ήταν η πραγματική του τιμή. Αν ήταν έτσι τότε όλες οι Web Cameras θα ήταν πανακριβες...

Τι φράγκα λες? 320 είχε στο συγκεκριμένο...

320 πάλι πολλά είναι με βασικό τα 580-630.

Πάλι δόσεις θα βάλει ο Έλληνας για να το πάρει όπως πήρε τα iPhone. 

Σιγά μην δώσει γονέας έστω κ 499 όπως λέτε εσείς μετρητά.

Να αφήσει απλήρωτη δεη για να παίζει το κάθε σκατο.

Εγώ του το πήρα δεύτερο χέρι σε καλή τιμή κ ήταν μηνών, θέλει κ τύχει το εμπόριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Θρεσ δεν έχουμε όλοι τα φράγκα σου φίλε... 

Το 80% των Ελλήνων αν θα πάρει ps 5 θα το πάρει με δόσεις από κωτσοβολο, ίσως και με 50 δόσεις. 

Οπότε θα πάνε οι πιο πολλοί στα φυσικά καταστήματα. 

Προσωπικά και μετά τις ΦΟΛΕΣ που έφαγα από όλα τα μαγαζάκια του κώλου κατά τη διάρκεια του κορονοϊού, μακρυά και αγαπημένοι πλέον. Sorry αλλά 1000 φορές από γνωστό μεγάλο μαγαζί αν το έχεις κοντά σου παρά στον κάθε τσαρλατάνο που δεν τον ελέγχει κανένας και πουθενά. Τα παραδείγματα γνωστά και έχουν αναφερθεί εδώ δεκάδες φορές. Ας πληρώσεις και +50€ για ένα PS5 και ένα τηλέφωνο. Απ'το να φας το αγγούρι μετά απ'τον κάθε απατεώνα και να κυνηγάς τα λεφτά σου, άστο καλύτερα....

Εδώ και 2 εβδομάδες περιμένω τα airpods 2019 από skroutzo-κατάστημα και μια χαρά έχουν δεσμεύσει το ποσό αλλά ακουστικά δεν έχω δει... και δεν μιλάμε για μικρό μαγαζάκι... 

Πλέον μόνο στους μεγάλους, και σε 2-3 χρόνια ξανασυζητάμε, αν έχει στρώσει η φάση. Αλλιώς αποκλειστικά και ΜΟΝΟ αντικαταβολή ή παραλαβή απ'το κατάστημα, ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ ξανά πληρωμή πριν έρθει το προϊόν.

Αν και δραστηριοποιούμαι επαγγελματικά στο χώρο του eCommerce (όχι ως retailer), το ηλεκτρονικό εμπόριο έχει ΠΑΡΑ πολύ δρόμο ακόμα στην Ελλάδα.. 

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, polaki είπε

Προσωπικά και μετά τις ΦΟΛΕΣ που έφαγα από όλα τα μαγαζάκια του κώλου κατά τη διάρκεια του κορονοϊού, μακρυά και αγαπημένοι πλέον. Sorry αλλά 1000 φορές από γνωστό μεγάλο μαγαζί αν το έχεις κοντά σου παρά στον κάθε τσαρλατάνο που δεν τον ελέγχει κανένας και πουθενά. Τα παραδείγματα γνωστά και έχουν αναφερθεί εδώ δεκάδες φορές. Ας πληρώσεις και +50€ για ένα PS5 και ένα τηλέφωνο. Απ'το να φας το αγγούρι μετά απ'τον κάθε απατεώνα και να κυνηγάς τα λεφτά σου, άστο καλύτερα....

Εδώ και 2 εβδομάδες περιμένω τα airpods 2019 από skroutzo-κατάστημα και μια χαρά έχουν δεσμεύσει το ποσό αλλά ακουστικά δεν έχω δει... και δεν μιλάμε για μικρό μαγαζάκι...

Πλέον μόνο στους μεγάλους, και σε 2-3 χρόνια ξανασυζητάμε, αν έχει στρώσει η φάση.

Αν και δραστηριοποιούμαι επαγγελματικά στο χώρο του eCommerce (όχι ως retailer), το ηλεκτρονικό εμπόριο έχει ΠΑΡΑ πολύ δρόμο ακόμα στην Ελλάδα.. 

Ανάλογα το προϊόν... Για ps 5 φυσικά κ θα πας σε plaisio κλπ... 

Τώρα αν είναι κάνα κινητό 200 ευρώ πας κ skroutz άνετα,

Γενικώς όμως από skroutz παίρνω μικρό πράγματα.... Κάνα band, κάνα mouse... Κλπ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Boubis1411 said:

320 πάλι πολλά είναι με βασικό τα 580-630.

Πάλι δόσεις θα βάλει ο Έλληνας για να το πάρει όπως πήρε τα iPhone. 

Σιγά μην δώσει γονέας έστω κ 499 όπως λέτε εσείς μετρητά.

Να αφήσει απλήρωτη δεη για να παίζει το κάθε σκατο.

Εγώ του το πήρα δεύτερο χέρι σε καλή τιμή κ ήταν μηνών, θέλει κ τύχει το εμπόριο. 

Γιατί πας την συζήτηση στα πόσα μπορεί να δώσει ο Έλληνας?

Η συζήτηση είναι ότι κάνει κανονικά 300κάτι κι όχι 450!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Γιατί πας την συζήτηση το πόσα μπορεί να δώσει ο Έλληνας?

Η συζήτηση είναι ότι κάνει κανονικά 300κάτι κι όχι 450!

Κανονικά 300 το pro; δεν το είχα δει ποτέ οκ ίσως μου ξέφυγε. 

400++++ το θυμάμαι τελευταία. 

309 το κανονικό ps 4 με έκπτωση!! 

Επεξ/σία από Boubis1411
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Boubis1411 said:

Κανονικά 300 το pro; δεν το είχα δει ποτέ οκ ίσως μου ξέφυγε. 

400++++ το θυμάμαι τελευταία. 

Αν κοίταζες τιμές στο peak της καραντίνας λογικό.

Με αυτή την λογική το βασικό μοντέλο webcam της Logitech έκανε 90-100 ευρώ αντί για 20 κι η 4Κ Webcam της από 150 ήταν στα 400...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Αν κοίταζες τιμές στο peak της καραντίνας λογικό.

Με αυτή την λογική το βασικό μοντέλο webcam της Logitech έκανε 90-100 ευρώ αντί για 20 κι η 4Κ από 150 ήταν στα 400...

Βρε τώρα πόσο κάνει μετράει. Γιατί με μπερδεύεις με πριν κ μετά;

Αν πας για Honda civic τώρα θα του πεις " ξέρετε θέλω τιμή προ καραντίνας"; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Boubis1411 said:

Βρε τώρα πόσο κάνει μετράει. Γιατί με μπερδεύεις με πριν κ μετά;

Τώρα κάνει 360 και έχει πτωτικές τάσεις. Μέχρι να βγει το PS5 θα έχει επανέλθει στα κανονικά του επίπεδα το PS4/Pro...

Οπότε με τιμή 250-300 στο PS4 Pro είναι πολύ πιθανό να έχει κάτω απο 600 αν όχι και 500 το PS5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Τώρα κάνει 360 και έχει πτωτικές τάσεις. Μέχρι να βγει το PS5 θα έχει επανέλθει στα κανονικά του επίπεδα το PS4/Pro...

Οκ μέχρι και βλέπουμε τότε. 

Αλλά κ πάλι λέω το 80% θα προτιμήσει μεγάλα μαγαζιά για Δόσεις, μόνο οι λεφτάδες θα πάρουν από τσιγκούνη μετρητοίς. 

Πάλι με βολεύει αυτό που λες πριν την καραντίνα όμως.... Αν κλείσουν όλα τον χειμώνα ίσως ανέβει η τιμή του ps 5 πάνω από 1.000.

Επεξ/σία από Boubis1411
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Τώρα κάνει 360 και έχει πτωτικές τάσεις. Μέχρι να βγει το PS5 θα έχει επανέλθει στα κανονικά του επίπεδα το PS4/Pro...

Οπότε με τιμή 250-300 στο PS4 Pro είναι πολύ πιθανό να έχει κάτω απο 600 αν όχι και 500 το PS5...

Ας κάνουμε ένα vote... Καλή ιδέα είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, Boubis1411 said:

Ας κάνουμε ένα vote... Καλή ιδέα είναι 

Γιατί θα αλλάξει κάποιος γνώμη κοιτώντας την άποψη των πολλών? 😛

Ότι είναι να βγει θα βγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Γιατί θα αλλάξει κάποιος γνώμη κοιτώντας την άποψη των πολλών? 😛

Ότι είναι να βγει θα βγει...

Οχι καμιά σχέση απλώς να δούμε τι λέει το insomnia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...