Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Γεύση από τα πρώτα παιχνίδια στις 4 Ιουνίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Αν θες να πάθεις next gen graphics θα πληρώσεις φίλε 

δεν δουλεύουν έτσι οι κονσολες και ειδικά στη σημερινή εποχή 

 

η όποια σύγκριση με τη λογική των pc είναι άκυρη 

 

οι τύποι θέλουν μαζική μεταβαση και θα κάνουν ο,τι περνάει από το χέρι τους, δεν υπάρχει η λογική "μείνε με το 4 αν δεν έχεις ή δεν θες να δώσεις"

θα είναι καταστροφή να μείνει ο κόσμος στο 4 και να μην έχουν βάση δεκάδων εκατομμυρίων παικτών το συντομότερο δυνατό 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Και εγω εκτιμω παντως πως πολυ δυσκολα θα το δουμε κατω απο 500 .

Λίγα λες αλλά Οκ... 599 σε καμία black. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να βάλουμε στοιχήματα 

 

εγώ πάντως συνεχίζω και θεωρώ ότι δεν πρόκειται για κάποιο προϊόν "πολυτελείας" με την έννοια που είναι άλλες συσκευές τεχνολογίας, αν παίξει κάτι αυτό το ρόλο θα τον παίξουν οι pro εκδόσεις ή τίποτα elite χειριστήρια, όχι η βασική έκδοση 

 

και σοβαρά το εννοώ ότι θα μείνουν στα αζήτητα αν πάνε να πουλήσουν τίποτα 700αρια και να το κάνουν δηλαδή πολύ σύντομα θα ρίξουν τις τιμές για να ξεστοκάρουν , απλά εγώ άλλα πράγματα ξέρω  (ότι ο σκοπός είναι η τιμή να είναι ανάλογη του 4, προφανώς όχι σε απολύτα νούμερα αφού μιλάμε για χρόνια μετά και πιο "high end"  σε σχέση με το τι ήταν το 4 όταν βγήκε)

 

επίσης όπως έχω πει και ξαναπεί θα είναι μια καλή ευκαιρία να ξεβρακωθούν οι διάφορες εταιρείες pc hardware που πουλάνε παράλογα ψηλά και να δίνουν επιτέλους gpu για 4Κ στο 300-350αρι όπως ήδη έπρεπε να κάνουν 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Από τα 799 πέσαμε σιγά σιγά στα 599 σε καμία black. 

Καλά πάει αυτό. 

799 και βάζω επίσημο στοίχημα 500 ευρώ. 

Αν βάζεις στείλε στοιχεία σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω τι τιμή θα βάλουν αλλά είμαι σίγουρος ότι αν πρόκειται για πάνω από 600, θα πρέπει να προετοιμαστούν για βαθύ πάτο στις πωλήσεις. Και οι μεν και οι δε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ δεν ξέρω τι τιμή θα βάλουν αλλά είμαι σίγουρος ότι αν πρόκειται για πάνω από 600, θα πρέπει να προετοιμαστούν για βαθύ πάτο στις πωλήσεις. Και οι μεν και οι δε.

Το Xbox κλασικά θα βγει πιο φτηνά... Όλοι θέλουν ps 5 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ δεν ξέρω τι τιμή θα βάλουν αλλά είμαι σίγουρος ότι αν πρόκειται για πάνω από 600, θα πρέπει να προετοιμαστούν για βαθύ πάτο στις πωλήσεις. Και οι μεν και οι δε.

ναι ρε σύ δεν παίζει

 

άλλωστε δεν κάνουν τη καβλα τους όταν φτιάχνουν κονσόλα, στοχεύουν σε κάποιο συγκεκριμένο budget και βάζουν ό,τι καλύτερο μπορούν σε αυτό

 

προφανώς και με την πάροδο των ετών δεν μπορούμε να μιλάμε ακριβώς για τα ίδια λεφτά, αλλά έστω κάτι ανάλογο , το 500αρι είναι αρκετά ρεαλιστικό

 

άλλωστε δεν μιλάμε καν για λίγα χρήματα στο 500αρι για μια κονσόλα, ίσα ίσα είναι αρκετά και εννοείται ότι και αυτή η τιμή θα κάνει κάποιους να περιμένουν 

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Το Xbox κλασικά θα βγει πιο φτηνά... Όλοι θέλουν ps 5 

αυτή τη στιγμή που κυριολεκτικά κανείς δεν θέλει xbox δεν βλέπω κάποια χαμηλότερη τιμή, τα ίδια κάνουν με εξαίρεση το all digital που δεν έχει drive

 

επίσης η sony πάλι είναι σε καθεστώς προσφορών αυτή τη περίοδο όπως κάθε χρόνο . με τη λογική ότι τη θέλουν όλοι δεν θα έμπαινε σε αυτή τη διαδικασία 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι ρε σύ δεν παίζει

άλλωστε δεν κάνουν τη καβλα τους όταν φτιάχνουν κονσόλα, στοχεύουν σε κάποιο συγκεκριμένο budget και βάζουν ό,τι καλύτερο μπορούν σε αυτό

προφανώς και με την πάροδο των ετών δεν μπορούμε να μιλάμε ακριβώς για τα ίδια λεφτά, αλλά έστω κάτι ανάλογο , το 500αρι είναι αρκετά ρεαλιστικό

άλλωστε δεν μιλάμε καν για λίγα χρήματα στο 500αρι για μια κονσόλα, ίσα ίσα είναι αρκετά και εννοείται ότι και αυτή η τιμή θα κάνει κάποιους να περιμένουν 

αυτή τη στιγμή που κυριολεκτικά κανείς δεν θέλει xbox δεν βλέπω κάποια χαμηλότερη τιμή, τα ίδια κάνουν με εξαίρεση το all digital που δεν έχει drive

επίσης η sony πάλι είναι σε καθεστώς προσφορών αυτή τη περίοδο όπως κάθε χρόνο . με τη λογική ότι τη θέλουν όλοι δεν θα έμπαινε σε αυτή τη διαδικασία 

Κοίτα τις πωλήσεις... 1 Xbox 5 ps :) και λίγα λέω

Τα σπίτι βλέπω... 

Σε 10 σπίτια παιδιών κάτω των 20 ετών τα 15 είναι ps 4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

 

Σε 10 σπίτια παιδιών κάτω των 20 ετών τα 15 είναι ps 4 

και θεωρείς λοιπόν ότι αυτό το κοινό θα το κερδίσουν ξανά με 700 ευρώ κονσόλα; 

απλά δεν παίζει, ούτε στην ελβετία 

 

από κει που η τεράστια πλειοψηφία έχει πάρει ps4 στο 300αρι ξαφνικά θα θέλει τα υπερδιπλάσια.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

και θεωρείς λοιπόν ότι αυτό το κοινό θα το κερδίσουν ξανά με 700 ευρώ κονσόλα; 

απλά δεν παίζει, ούτε στην ελβετία 

από κει που η τεράστια πλειοψηφία έχει πάρει ps4 στο 300αρι ξαφνικά θα θέλει τα υπερδιπλάσια.. 

Πρώτη τιμή 699 μέχρι Πάσχα 2021...

Θα διώξει στα 199 τα ps 4 ότι έχει μείνει τα Χριστούγεννα. 

Δεύτερη τιμή 599.... 

Χριστούγεννα 2021 στα 509 με κάνα δυο games μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Κοίτα τις πωλήσεις... 1 Xbox 5 ps :) και λίγα λέω

Τα σπίτι βλέπω... 

Σε 10 σπίτια παιδιών κάτω των 20 ετών τα 15 είναι ps 4 

Οι πωλήσεις αυτής της γενιάς δεν προυποθέτουν ποιος θα πουλήσει στην επόμενη. Να υπενθημίσω τι έγινε με το PS3 όπως και με το One αντίστοιχα. Η προηγούμενη επιτυχία δεν σημαίνει τίποτα αν δεν κάνεις τις σωστές κινήσεις στην αγορά. 

Και τα 699 που πιστεύεις εσυ, εγώ τα βλέπω ως συνταγή για αποτυχία.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Οι πωλήσεις αυτής της γενιάς δεν προυποθέτουν ποιος θα πουλήσει στην επόμενη. Να υπενθημίσω τι έγινε με το PS3 όπως και με το One αντίστοιχα. Η προηγούμενη επιτυχία δεν σημαίνει τίποτα αν δεν κάνεις τις σωστές κινήσεις στην αγορά. 

Ασε φίλε.... Ένας είναι ο βασιλιάς στο gaming Sony...!! 

Πάνε στα seven να δεις τι γίνεται το απόγευμα, 200 παιδάκια παίζουν με ps 4... 

Xbox one ούτε με κυαλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...