Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Γεύση από τα πρώτα παιχνίδια στις 4 Ιουνίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά εξακολουθείς να μη καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω. Μπορεί να κάνει και 1500. Το θέμα είναι ότι αν είναι ακριβό, δεν πιστεύω ότι θα πουλήσει. 

Θα πουλήσει σε όσους έχουν τι δεν κατάλαβες ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Πρώτη τιμή 699 μέχρι Πάσχα 2021...

Θα διώξει στα 199 τα ps 4 ότι έχει μείνει τα Χριστούγεννα. 

Δεύτερη τιμή 599.... 

Χριστούγεννα 2021 στα 509 με κάνα δυο games μέσα. 

Βιάστηκα να κάνω το bookmark στην 3η σελίδα.. τελικά η 7η είχε ακόμα μεγαλύτερο γέλιο. 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polaki είπε

Βιάστηκα να κάνω το bookmark στην 3η σελίδα.. τελικά η 7η είχε ακόμα μεγαλύτερο γέλιο. 

image.png

Εσύ δεν μας είπες τιμή όμως; μόνο εξυπνάδες πετάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Θα πουλήσει σε όσους έχουν τι δεν κατάλαβες ακόμα; 

Ε αυτοί "που έχουν" ελπίζω να είναι η συντριπτική πλειοψηφεία της αγοράς. 

Και 5 χιλιάρικα να κανει, υπάρχουν πάλι κάποιοι που τα "έχουν". Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η Sony θα τα πάει καλά με τέτοια κίνηση.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Θα πουλήσει σε όσους έχουν τι δεν κατάλαβες ακόμα; 

Φίλε μου πέραν της πλάκας, εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει θεό απ΄το πώς λειτουργούν οι εταιρείες αυτές και από που αποσκοπούν να βγάλουν χρήματα. Σίγουρα ΟΧΙ από το hardware. Αν απ'τη μία λες ότι έρχεσαι απ'το μακρυνό atari2600 και από την άλλη δεν έχεις καταλάβει πώς λειτουργούν και από που αποσκοπούν να βγάλουν κέρδος μάλλον πρέπει να κάνεις λίγα μαθήματα ιστορίας. 

Δεν τους ενδιέφερε ΠΟΤΕ να βγάλουν χρήματα από την κονσόλα.. Τα λεφτά είναι στις συνδρομές πρωτίστως, και στα games σε δεύτερη φάση. Φυσικά χωρίς games δεν έχεις συνδρομές, άρα αυτά τα 2 είναι αλληλένδετα. Η κονσόλα είναι απλά το ΜΕΣΟΝ. Νιώσε please και σταμάτα να λες αστεία για 800€ τα οποία σε 1 χρόνο μέσα θα πέσουν στα 509 με "κάνα δυο games μέσα".. Μη βάλουν και 2-3 δίπιτα με απ'όλα πρόσεχε και 2 amstel δώρο.. 

 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, polaki είπε

Φίλε μου πέραν της πλάκας, εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει θεό απ΄το πώς λειτουργούν οι εταιρείες αυτές και από που αποσκοπούν να βγάλουν χρήματα. Σίγουρα ΟΧΙ από το hardware. Αν απ'τη μία λες ότι έρχεσαι απ'το μακρυνό atari2600 και από την άλλη δεν έχεις καταλάβει πώς λειτουργούν και από που αποσκοπούν να βγάλουν κέρδος μάλλον πρέπει να κάνεις λίγα μαθήματα ιστορίας. 

Δεν τους ενδιέφερε ΠΟΤΕ να βγάλουν χρήματα από την κονσόλα.. Τα λεφτά είναι στις συνδρομές πρωτίστως, και στα games σε δεύτερη φάση. Φυσικά χωρίς games δεν έχεις συνδρομές, άρα αυτά τα 2 είναι αλληλένδετα. Η κονσόλα είναι απλά το ΜΕΣΟΝ. Νιώσε please και σταμάτα να λες αστεία για 800€ τα οποία σε 1 χρόνο μέσα θα πέσουν στα 509 με "κάνα δυο games μέσα".. Μη βάλουν και 2-3 δίπιτα με απ'όλα πρόσεχε και 2 amstel δώρο.. 

image.png

Πες τιμή κ άσε τα πολλά, να γραφτούν στα πρακτικά. 

509 λες εσύ; 

2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ε αυτοί "που έχουν" ελπίζω να είναι η συντριπτική πλειοψηφεία της αγοράς. 

Και 5 χιλιάρικα να κανει, υπάρχουν πάλι κάποιοι που τα "έχουν". Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η Sony θα τα πάει καλά με τέτοια κίνηση.

Θα δούμε... Τιμή είπες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Εσύ δεν μας είπες τιμή όμως; μόνο εξυπνάδες πετάς 

Δεν έχω καμία πληροφόρηση εκ των έσω, έχεις εσύ? Να θυμίσω απλά ότι όταν είχε βγει το ps4 ενώ εδώ όλοι οι οικονομολόγοι της πλάκας λέγανε κάτι ανέκδοτα για 650+, τελικά έκανε 400€. 

Θα παραξενευτώ ΠΟΛΥ αν ξεπεράσει τα 450€ σε launch date. 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polaki είπε

Δεν έχω καμία πληροφόρηση εκ των έσω, έχεις εσύ? Να θυμίσω απλά ότι όταν είχε βγει το ps4 ενώ εδώ όλοι οι οικονομολόγοι της πλάκας λέγανε κάτι ανέκδοτα για 650+, τελικά έκανε 400€. 

Θα παραξενευτώ ΠΟΛΥ αν ξεπεράσει τα 450€ σε launch date. 

Οκ βάζεις 500 ευρώ στοίχημα μαζί μου; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Πες τιμή κ άσε τα πολλά, να γραφτούν στα πρακτικά. 

509 λες εσύ; 

Όχι φίλε μου, τα 509 τα είπες εσύ μετά από ένα χρόνο μαζί με "κάνα δυο games" μέσα.. Δηλαδή για να συνοψίσω καλύτερα, μας λες ότι launch day θα έχει 800€ και μετά από 12 μήνες θα πέσει 291 ολόκληρα ευρώ μαζί με 2 games δώρο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, polaki είπε

Όχι φίλε μου, τα 509 τα είπες εσύ μετά από ένα χρόνο μαζί με "κάνα δυο games" μέσα.. Δηλαδή για να συνοψίσω καλύτερα, μας λες ότι launch day θα έχει 800€ και μετά από 12 μήνες θα πέσει 291 ολόκληρα ευρώ μαζί με 2 games δώρο... 

Πάντα όλα είναι ακριβά στην αρχή ειδικά τώρα με τον ιό θα είναι χάλια η τιμή, μακάρι να βγει στα 450 όπως λες, παίρνω δύο άμεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boubis1411 είπε

Οκ βάζεις 500 ευρώ στοίχημα μαζί μου; 

Δεν με ενδιαφέρει να βάλω στοίχημα, όπως λες την άποψη σου λέω τη δική μου, με τη διαφορά ότι η δική σου λαμβάνει υπόψιν το ΣΗΜΕΡΙΝΟ κόστος του hardware, ενώ η δική μου το γενικότερο business model που μέχρι στιγμής έχουν δείξει και οι 2 εταιρείες ότι τους ενδιαφέρει. 

Είναι θέμα χρόνου να πάνε τα πάντα σε μοντέλο Service as a Service. Το device είναι απλά το μέσον. Δεν θα το δίνουν και τσάμπα (γιατί μετά ξεφτιλίζουν το προϊόν και θα έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα), αλλά δεν τους ενδιαφέρει να βγάλουν τα "σπασμένα" από το hardware. Εδώ θα είμαστε να τα δούμε, όπως τα είδαμε και το 2013/2014 σε πολύ διαφορετικές εποχές. 

3 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Πάντα όλα είναι ακριβά στην αρχή ειδικά τώρα με τον ιό θα είναι χάλια η τιμή, μακάρι να βγει στα 450 όπως λες, παίρνω δύο άμεσα 

Ο ιός δεν θα επηρεάσει ούτε στο ελάχιστο την τιμή. Μπορεί να χάθηκαν 3 μήνες "δουλειάς" αλλά 1000 φορές να καθυστερήσουν το launch μέχρι να ισοσταθμιστεί η μείωση της παραγωγής (όπως πχ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ότι θα κάνει η Apple με το νέο iPhone, κάτι που προσωπικά αμφιβάλω έντονα ότι θα γίνει), παρά να βγει με ακριβότερο τίμημα. Και επειδή μιλάμε για τη χριστουγεννιάτικη περίοδο,  ούτε θα καθυστερήσει αλλά ούτε θα επηρεάσει την τιμή. Εξάλλου έχουμε ακόμα τόσους μήνες μπροστά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, polaki είπε

Δεν με ενδιαφέρει να βάλω στοίχημα, όπως λες την άποψη σου λέω τη δική μου, με τη διαφορά ότι η δική σου λαμβάνει υπόψιν το ΣΗΜΕΡΙΝΟ κόστος του hardware, ενώ η δική μου το γενικότερο business model που μέχρι στιγμής έχουν δείξει και οι 2 εταιρείες ότι τους ενδιαφέρει. 

Είναι θέμα χρόνου να πάνε τα πάντα σε μοντέλο Service as a Service. Το device είναι απλά το μέσον. Δεν θα το δίνουν και τσάμπα (γιατί μετά ξεφτιλίζουν το προϊόν και θα έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα), αλλά δεν τους ενδιαφέρει να βγάλουν τα "σπασμένα" από το hardware. Εδώ θα είμαστε να τα δούμε, όπως τα είδαμε και το 2013/2014 σε πολύ διαφορετικές εποχές. 

Οκ θα δούμε τότε.... Κάτω από 599 τον κόβω αν κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2020 στις 6:50 ΜΜ, Agent_Orange είπε

Αν δεν έχουν γεύση πιτόγυρο, δεν παίρνω PS 5. 🤪


γελανε και τα γκομενακια με τέτοια αστεία ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Μια χαρά θα πάνε όπως με το ps 3...ξέρουν τι κάνουν δεν είναι χαζοί. 

Να σε δώσουν εσένα κάρτα πανάκριβη στα 500....καντε όνειρα. 

το ps3 ήταν για καιρό πίσω

 

στα τελειώματα της γενιάς πέρασε το xbox και πάλι δεν πέρασε το wii (αν και το wii έκανε τη πουστιά να απευθύνεται σε casuals) 

 

επίσης ξαναλέω μην σκέφτεσαι με όρους pc (δεν ξέρω γιατί, για να δικαιολογήσεις ότι στα pc πιάνουν κώλους χωρίς λόγο;  ) 

 

τι σχέση έχει η "πανάκριβη" κάρτα που θα πουλήσει μερικές χιλιάδες κομμάτια στο pc με μια κάρτα που προορίζεται να πουλήσει 10αδες εκατομμύρια στις κονσόλες, φυσικά και η τιμή θα είναι δραματικά πιο χαμηλή από την τιμή λιανικής που ενδεχομένως έχεις στο νου σου 

 

θα δεις του χρόνου τέτοια εποχή πού θα είναι οι τιμές στα pc.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...