Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Πως παίρνω το the Monk’s Head Collar

Δεν έχω καταλάβει

Επισης εκεί στις φυλακές που μου πετάει ένα άγαλμα κάτι τόξα πως το περνάω? Με έχει τσακίσει

Edit:το βρήκα με το άγαλμα έπρεπε να κάνω τον κύκλο, οπότε μόνο πως παίρνω το monks head

βάλε σημάδι έξω από το monk boss να σε κάνει summon το παιχνίδι να είσαι το boss - έτσι σου δίνει το monk's head

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, keropi είπε

βάλε σημάδι έξω από το monk boss να σε κάνει summon το παιχνίδι να είσαι το boss - έτσι σου δίνει το monk's head

Α πρέπει να είμαι έξω από το monk boss? Τώρα πολεμαω την fools idol. Σημάδι βάζω με το blue eye stone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Επισης εκεί στις φυλακές που μου πετάει ένα άγαλμα κάτι τόξα πως το περνάω? Με έχει τσακίσει

Βασικά αν το περάσεις με rolls, νομίζω έχει trophy. Θέλει 4 συνολικάκας και πετάει ανά 2 φορές τόξα 

Screenshot_20201126-153821_PS App.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Α πρέπει να είμαι έξω από το monk boss? Τώρα πολεμαω την fools idol. Σημάδι βάζω με το blue eye stone?

red αν θυμάμαι καλά , για να κάνεις invade - έχεις πιθανότητα να σε τραβήξει το παιχνίδι για να είσαι το boss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Α πρέπει να είμαι έξω από το monk boss? Τώρα πολεμαω την fools idol. Σημάδι βάζω με το blue eye stone?

 

1 ώρα πριν, keropi είπε

red αν θυμάμαι καλά

https://demonssouls.wiki.fextralife.com/Black+Eye+Stone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για monk ή αφήνεις μπλε sign στο 3-3 (αλλά υπάρχει η πιθανότητα να σε φωνάξει κάποιος για coop) ή απλά κάνεις συνέχεια invades latria (θα προτιμούσα 3-2 επειδή αυτοκτονείς γρήγορα εκεί) μέχρι να σου κάτσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νίκησα το 3-1 boss fools idol αλλά ούτε μ έδωσε souls ούτε μου έκανε restore σε human body, βγήκα απ Οτο δωμάτιο ξαναμπηκα και είναι πάλι εκεί

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Νίκησα το 3-1 boss fools idol αλλά ούτε μ έδωσε souls ούτε μου έκανε restore σε human body, βγήκα απ Οτο δωμάτιο ξαναμπηκα και είναι πάλι εκεί

Κάποιος σίγουρα γελάει στο μπαλκονάκι.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Νίκησα το 3-1 boss fools idol αλλά ούτε μ έδωσε souls ούτε μου έκανε restore σε human body, βγήκα απ Οτο δωμάτιο ξαναμπηκα και είναι πάλι εκεί

Spoiler

Μήπως θυμάσαι να συνάντησες ένα άκακο γεροντάκι κάπου εκεί κοντά στο μηχάνημα με τα βέλη? Ε δεν ήταν άκακο... 

 

Επεξ/σία από james9tito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περασα επιτελους με τον παλιογερο,τον ειχα αφησει και να ζησει,πηρα και το Monk’s Head Collar ,στην αρχη του 3-2 αφησα blue eye stone και με εκανε summon σε black pahtom πως λεγεται 😛

Na ρωτησω και κατι για το online,με το blue stone με βγαζει τυχαια σαν φιλο η σαν phantoμ ?ενω το black stone παω παντα σαν εχθρος?επισης για να καλεσω εγω καποιον πρεπει να ειμαι σε body form?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Το περασα επιτελους με τον παλιογερο,τον ειχα αφησει και να ζησει,πηρα και το Monk’s Head Collar ,στην αρχη του 3-2 αφησα blue eye stone και με εκανε summon σε black pahtom πως λεγεται 😛

Na ρωτησω και κατι για το online,με το blue stone με βγαζει τυχαια σαν φιλο η σαν phantoμ ?ενω το black stone παω παντα σαν εχθρος?επισης για να καλεσω εγω καποιον πρεπει να ειμαι σε body form?

Το blue sign είναι πάντα για coop, να βοηθήσεις τον host να βγάλετε το area boss. Εκτός από την περίπτωση που το βάλεις στο 3-3 και υπάρχει η πιθανότητα να σε κάνει summon ο monk.

Το black είναι πάντα για invades.

Για να καλέσεις/φας invade πρέπει να είσαι human form ναι. Αντίστοιχα για να βάλεις blue sign/κάνεις invade πρέπει να είσαι σε soul form.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ilos είπε

Το blue sign είναι πάντα για coop, να βοηθήσεις τον host να βγάλετε το area boss. Εκτός από την περίπτωση που το βάλεις στο 3-3 και υπάρχει η πιθανότητα να σε κάνει summon ο monk.

Το black είναι πάντα για invades.

Για να καλέσεις/φας invade πρέπει να είσαι human form ναι. Αντίστοιχα για να βάλεις blue sign/κάνεις invade πρέπει να είσαι σε soul form.

Αν παίξω ένα ολόκληρο stage coop κερδίζω ίδιες ψυχές με solo? Επίσης κερδίζω κάτι άλλο εκτός από το body form αν σκοτώσουμε το boss? Το ίδιο και με τα invades, κερδίζω κάτι αν κάνω invades?Αν μου κάνουν invade το βλεπω κάπου ή ξαφνικά βλέπω τον αντίπαλο μπροστα μου? Sorry για τις ερωτήσεις αλλά super noob here 😛

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Αν παίξω ένα ολόκληρο stage coop κερδίζω ίδιες ψυχές με solo? Επίσης κερδίζω κάτι άλλο εκτός από το body form αν σκοτώσουμε το boss? Το ίδιο και με τα invades, κερδίζω κάτι αν κάνω invades?Αν μου κάνουν invade το βλεπω κάπου ή ξαφνικά βλέπω τον αντίπαλο μπροστα μου? Sorry για τις ερωτήσεις αλλά super noob here 😛

Τα souls που παίρνεις είναι τα μισά σε soul form. Ο κύριος σκοπός που βοηθάς κάποιον να φάει το boss είναι να αποκτήσεις πάλι την body form (το ίδιο και με τα invades), γιατί τα stone of ephimeral eyes είναι περιορισμένα ανά ng και αρκετά ακριβά για να τα αγοράσεις.

Ένας άλλος λόγος για coop/invades είναι για να κάνεις shift το character tedency σου προς pure white/black αντίστοιχα. Υπάρχουν κάποια items που μπορείς να πάρεις έτσι και ένα ολόκληρο questline για pure black, ενώ και το NR σκελάρει με PW/PB με αποτέλεσμα να είναι imba af σε low sl.

Αν φας invade κανονικά θα πρέπει να βγαίνει μήνυμα από κάτω εκτός αν έχει buggάρει ή είναι hacker. Μήνυμα δεν έβγαινε ξέρω εγώ μόνο στο Dark Souls 3 όταν έκανα το glitch για τα boss invades.😁

 

 

Btw υπάρχει ακόμα το σπάνιο bug που μπορείς να φας invade όσο είσαι στο penetrator/alant fight. εκεί ίσως να μη βγαίνει μήνυμα και να τον δεις ξαφνικά μέσα.😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...