Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ναι η γλοιώδη μαλ*κια είναι το 1o boss (phalanx king). Πριν μπεις, farmαρε από τα skeletons εξω fire bombs/το άλλο που κάνει το όπλο φλεγόμενο (δεν μου έρχεται όνομα). Υπόψιν αν δεν κάνεις πολύ ώρα dmg, ξανά healαρει. Αν θες ξεκινά με fire bombs ώστε να το αποδυνάμωσεις από την μία μεριά για να το βαρέσεις με οπλο

ναι οντως αυτο ειναι το κολπο. ριχνεις μερικες fire bomb, κανεις φλεγομενο το οπλο σου και σπαμαρεις dmg. γενικα ειναι πανευκολο boss, καμια σχεση με το τι σε περιμενει παρακατω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση ως πολύ αρχάριος ..κάθε φορά που χάνω τα souls μηδενιζονται ..παω στο σημειο που πεθανα και τα κανω retrieve ..αν πχ εχω μαζεψει 2000 souls θα πρεπει να κανω ολη την διαδρομη πισω και να γυρισω στο nexus για να πάρω items η να κάνω καποιο upgrade? (έαν πρέπει να το ανακαλύψω μονος μην μου απαντήσετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Spyipad είπε

Ρε παιδιά μια ερώτηση ως πολύ αρχάριος ..κάθε φορά που χάνω τα souls μηδενιζονται ..παω στο σημειο που πεθανα και τα κανω retrieve ..αν πχ εχω μαζεψει 2000 souls θα πρεπει να κανω ολη την διαδρομη πισω και να γυρισω στο nexus για να πάρω items η να κάνω καποιο upgrade? (έαν πρέπει να το ανακαλύψω μονος μην μου απαντήσετε :P

αυτη ειναι η λογικη του παιχνιδιου. αν πεθανεις μια φορα, χανεις ολα τα souls κ πρεπει να ξαναπας εκει που επεσες για να τα παρεις. ΑΝ ομως πεθανεις ξανα στη διαδρομη πριν σηκωσεις τα souls σου, αυτα χανονται για παντα και εκει που επεσες 2η φορα θα ειναι τα souls που ειχες στη δευτερη βολτα.

Σε γενικες γραμμες, καλο ειναι καθε τοσο να γυρνας nexus και να κανεις αναβαθμισεις και ας χρειαζεται να ξανακαθαριζεις περιοχες. τις μαθαινεις καλυτερα και ψηνεσαι με τους μηχανισμους. αργοτερα, γυρνας πιο σπανια γιατι πλεον δε πεθαινεις τοσο ευκολα. Αλλα ΠΑΝΤΑ να γυρνας πριν πας σε μεγαλο boss ;) 

Επίσης, για νέους παίχτες αλλά και για completioninsts, οι συγκεκριμένοι χάρτες ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ: http://www.kouryakubo.com/ds_en/index.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη στο original δεν ειχα ασχοληθει με white/black tendency μπορει καποιος να το εξηγησει ακι ειδικοτερα πως μπορεις να αλλαξεις απο το ενα στο αλλο?

Πχ στην 3-1 εχασα αρκετες φορες (οπως και στο οριτζιναλ βεβαια) και οποτε μπαινω υπαρχει ενα red phantom που ειναι τοσο δυνατο που ειναι αδυνατον να του κανω damage. Μαλλον ειναι εκει επειδη ειμαι black world tendency οποτε υπαρχει τροπος να το αλλαξω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james9tito είπε

Επειδη στο original δεν ειχα ασχοληθει με white/black tendency μπορει καποιος να το εξηγησει ακι ειδικοτερα πως μπορεις να αλλαξεις απο το ενα στο αλλο?

Πχ στην 3-1 εχασα αρκετες φορες (οπως και στο οριτζιναλ βεβαια) και οποτε μπαινω υπαρχει ενα red phantom που ειναι τοσο δυνατο που ειναι αδυνατον να του κανω damage. Μαλλον ειναι εκει επειδη ειμαι black world tendency οποτε υπαρχει τροπος να το αλλαξω?

wiki εδω εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

wiki εδω εισαι

To εχω διαβασει και οκ i get it how it works πανω κατω, αλλα πρακτικα απο οτι καταλαβαινω ο μονος τροπος να προχωρησω το λεβελ ειναι να σκοτωσω το red phantom δεν υπαρχει αλλη λυση, σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, james9tito είπε

To εχω διαβασει και οκ i get it how it works πανω κατω, αλλα πρακτικα απο οτι καταλαβαινω ο μονος τροπος να προχωρησω το λεβελ ειναι να σκοτωσω το red phantom δεν υπαρχει αλλη λυση, σωστα? 

Α καταλαβα, επειδη ψοφησες σε human form εμφανιζονται αυτοι απ οτι θυμαμαι. Πρεπει να φας το boss του κοσμου, η τον demon του 4-2 νομιζω που ειναι στανταρ. Απ οσο θυμαμαι αυτα ισχυουν με τους phantoms

Yπαρχει κ ενας ακομα black στο 4-1 που μπορεις να τον φας. Σορρυ δε θυμαμαι ακριβως με λεπτομερειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Α καταλαβα, επειδη ψοφησες σε human form εμφανιζονται αυτοι απ οτι θυμαμαι. Πρεπει να φας το boss του κοσμου, η τον demon του 4-2 νομιζω που ειναι στανταρ. Απ οσο θυμαμαι αυτα ισχυουν με τους phantoms

Yπαρχει κ ενας ακομα black στο 4-1 που μπορεις να τον φας. Σορρυ δε θυμαμαι ακριβως με λεπτομερειες

Και αυτο το θυμαμαι αλλα κανει spawn στην bonfire και δεν μπορω να προχωρησω καθολου. Μαλλον θα φορεσω βαρια armor και θα προσπαθησω να τον σκοτωσω δε γινεται αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω κυριως σε souls form ετσι αν χασω, δεν πεφτει το tendency σε black. με το cling ring κρατας το 75% του health σου (αντι μονο το 50%) σε soul form που ειναι υπεραρκετο για τα mobs αν προσεχεις. μονο σε κανα boss γυρναω σε human body αλλα κ παλι, οχι παντα. γενικα το world tendency ποτε δεν δουλεψε/στηθηκε καλα, ειναι λιγο εκνευριστικο να πρεπει να κανει datamine ο κοσμος για να βρει τι διαολο συμβαινει και πως, απο μονος σου ειναι αδυνατον να το καταλαβεις εντελως, οσα playthrough και να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

εγω παιζω κυριως σε souls form ετσι αν χασω, δεν πεφτει το tendency σε black. με το cling ring κρατας το 75% του health σου (αντι μονο το 50%) σε soul form που ειναι υπεραρκετο για τα mobs αν προσεχεις. μονο σε κανα boss γυρναω σε human body αλλα κ παλι, οχι παντα. γενικα το world tendency ποτε δεν δουλεψε/στηθηκε καλα, ειναι λιγο εκνευριστικο να πρεπει να κανει datamine ο κοσμος για να βρει τι διαολο συμβαινει και πως, απο μονος σου ειναι αδυνατον να το καταλαβεις εντελως, οσα playthrough και να κανεις.

Κατσε , αν παιξω σε souls form δεν εμφανιζονται τα phantoms? Δεν το θυμαμαι αυτο .....Στο μεταξυ οσο και να εχω λιωσει το παλιο ειναι μερικα σημεια που κολλαω σαν πρωταρης, ισως γιατι εχω επιλέξει royal και το melee μου ειναι τραγικο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ διάβασα να μένουμε σε soul form καλύτερα. Μετά από κάθε boss που γυρνάς σε body form να κάνουμε αυτοκτονία στο nexus.

Έχω ξεκινήσει royalty class λεω να τον κάνω μάγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, james9tito είπε

Κατσε , αν παιξω σε souls form δεν εμφανιζονται τα phantoms? Δεν το θυμαμαι αυτο .....Στο μεταξυ οσο και να εχω λιωσει το παλιο ειναι μερικα σημεια που κολλαω σαν πρωταρης, ισως γιατι εχω επιλέξει royal και το melee μου ειναι τραγικο ακομα

αν ο κοσμος σου εχει γινει καταμαυρος, τοτε δυσκολευει, βγαινουν κ νεοι εχθροι κ διαφορα καλουδια. Αν εχει γινει ετσι η κατασταση, οπως κ αν εισαι δεν θα αλλαξει, πρεπει σιγα σιγα να το ξαναγυρισεις.

Αυτο που λεω ειναι οτι αν παιζεις κυριως σε soul form, αν πεθανεις, δεν σου ριχνει το στατιστικο στον κοσμο προς το μαυρο. αν εισαι human κ πεθανεις, ο κοσμος παει πιο κοντα στο μαυρο. Οποτε γυρναω σε human form μονο αν ειναι απαραιτητο ή μολις εχω νικησει ενα boss.

Επισης, οταν εισαι σε soul form, δε σου κανουν επιθεσεις αλλοι online παιχτες, οποτε πιο σπανιοι θανατοι :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι ψυχές που τρέχουν είναι άλλοι παίκτες οι npc? Έχω χεστει πόσες φορές όταν βγαίνουν ξαφνικά μπροστά μου. Νομιζω ότι κάτι μου την πέφτει από πίσω μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...