Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα ,μια βοήθεια .

Εχω το 288 και μέχρι πριν λίγο το είχα συνδεδεμένο με ASUS AC2990 που δούλευε σαν ρούτερ .Μετατράπηκε η σύνδεση μου σε 50αρα vdsl NOVA  και παρ όλο που κάνω τις γνωστές ενέργειες που έχουν γραφτεί σε προηγούμενες σελίδες δεν συνδεεται για να δουλέψει σαν ρούτερ .Το λαμπάκι της σύνδεσης μένει κόκκινο Εχω κάνει reset και στα 2 τουλάχιστον 4 φορές .

Αναφέρομαι σε γεφυρωμένη σύνδεση με ΑΤΜ 8/35 στις επιλογές

Ευχαριστώ πολύ

Επεξ/σία από peet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, peet είπε

Kαλησπέρα ,μια βοήθεια .

Εχω το 288 και μέχρι πριν λίγο το είχα συνδεδεμένο με ASUS AC2990 που δούλευε σαν ρούτερ .Μετατράπηκε η σύνδεση μου σε 50αρα vdsl NOVA  και παρ όλο που κάνω τις γνωστές ενέργειες που έχουν γραφτεί σε προηγούμενες σελίδες δεν συνδεεται για να δουλέψει σαν ρούτερ .Το λαμπάκι της σύνδεσης μένει κόκκινο Εχω κάνει reset και στα 2 τουλάχιστον 4 φορές .

Αναφέρομαι σε γεφυρωμένη σύνδεση με ΑΤΜ 8/35 στις επιλογές

Ευχαριστώ πολύ

Στο vdsl είναι ptm 835, χωρίς "/".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/6/2021 στις 10:36 ΜΜ, Neontheone είπε

καλησπερα παιδια εχω 100αρα γραμμη απο Nova. πεφτει συνεχως και εχω πολλα loss packets πριν πεσει η γραμμη μπορει να βοηθησει καποιος γιατι απο Nova ΔΕΝ!

Screenshot_5.png

Τι παει να πει απο Nova δεν ????  δεν εδωσες βλαβη ? τι απάντησαν ? σου εστειλαν τεχνικό να το δει ? 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ σε ΠΜ ποια user/pass βάζουμε για να το  βάλω σε bridge mode?

 

Βάζω ως user το m******.ath.forthnet.gr (δοκίμασα και @forthnet.gr στο τέλος)

pass ******* (αντίστοιχα της σύνδεσης μου) αλλά τίποτα. Μόνο το user account δουλεύει.

 

100/10 NOVA H288A V1.1.0_GR5.1T14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bravenew είπε

μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ σε ΠΜ ποια user/pass βάζουμε για να το  βάλω σε bridge mode?

 

Βάζω ως user το m******.ath.forthnet.gr (δοκίμασα και @forthnet.gr στο τέλος)

pass ******* (αντίστοιχα της σύνδεσης μου) αλλά τίποτα. Μόνο το user account δουλεύει.

 

100/10 NOVA H288A V1.1.0_GR5.1T14

Έχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το παρελαβα και εγω σε αντικατασταση του προβληματικου μου Η267

θετικη εντυπωση οτι συγχρονισε στα 100 ενω με το προηγουμενο ειχα 85 (πιστευωντας οτι φταιει επειδη δεν το ειχα στην πρωτη πριζα του σπιτιου

και μια ερωτηση, ειναι ολες οι lan 1000ρες σε αυτο ?

στο προηγουμενο ηταν μονο η 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 6:06 ΜΜ, Souls33k είπε

Το 'χουμε ξεπεράσει αυτό. Όπως αναφέρεται και στον οδηγό, μπαίνεις με στοιχεία forthnet, όχι ως user.

Από 'κει και πέρα το Asus DSL-AC68U δεν έχει WAN port, αλλά μπορείς μέσα από το gui του να ορίσεις όποιο port θέλεις ως wan.

Ορίζοντας απλώς username / password, MTU και VLAN ID δεν παίζει. Έχω αλλάξει και ένα σωρό άλλες ρυθμίσεις και πάλι δεν παίζει. Έχω κλείσει firewalls και στα δύο μηχανάκια, έχω κάνει firmware upgrade στο Asus, τα πάντα όλα... παίζει απλά να μην ψήνονται να συνεργαστούν μεταξύ τους, zte και asus. 😢

Δυστυχώς δεν μπορώ να μπω με στοιχεία Forthnet.... ή κάνω εγώ κάποιο λάθος;; Με βάζει μόνο με στοιχεία user και τον κωδικό που δίνει για τον user το ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, zourman1981 said:

δουλευουν και οι 2 phone θυρες ? μπορω να συνδεσω 2 συσκευες πχ μια ασυρματη μια ενσυρματη ?

Δεν νομίζω, θα χρειαστείς διακλαδωτή. Nedis Splitter TCGP90995WT Λευκό - Skroutz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα να δουλεψω και τις 2 απο το voip->voice ports mapping προσθετωντας και το fxs2 στο sip 1 

αλλα δουλευαν σαν 2 διαφορετικα νουμερα/τηλεφωνα , με το splitter ούτως δούλεψε μια χαρα (τωρα εχω 2 splitter και 3 συσκευες (2 τηλεφωνα 1 συναγερμο)) παιζει να το μπουκωνω πολυ και να δημιουργω τιποτα παρασιτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω είναι χαζή αυτή η ερώτηση απλά όταν το προσέχω πάντα σκέφτομαι το ίδιο...

Το H288a το led που γραφει ιντερνετ συνέχεια αναβοσβήνει έτσι είναι η σωστή λειτουργία του ?

Aκόμα και εάν δεν κάνω τίποτα σπάνια για πολύ λίγο το έχω δει να είναι σταθερό πράσινο ..

το είπα να μου φύγει και η περίεργα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...