Προς το περιεχόμενο

Αγορα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ μικρου αυτοκινητου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Vtsola είπε

καλημερα σας..ειμαι 22 ετων και μετα την επερχομενη επιτυχια μου στις πανελληνιες σε σωμα ασφαλειας της Αθηνας κοιτω με τους γονεις μου για καινουργιο αμαξι μαξ μεχρι 12.500 κοστος..καταληξαμε σε hyundai i20 ,toyota yaris και mitsubishi space star 2020...θα ηθελα να ρωτησω πιο απο τα παραπανω προτεινετε? σχετικα με αξιοπιστια κοστος service και φτηνα ανταλλακτικα? αλλα και οδηγικα? ειμαι θα λεγα ενας ηρεμος οδηγος χωρις να πιεζω το οχημα..επισης να κοιταξω για βενζινη η πετρελαιο? καθε γνωμη δεκτη

Και εγώ θα σου να πας σε ένα από τα δύο πρώτα και να σταματήσεις το ψάξιμο.Πολύ καλά είναι και τα δύο δες τα και όποιο σου κάτσει με την πρώτη στο μάτι πάρτο.

όσο συζητάς και ψάχνεσαι θα ανεβαίνεις σε κυβικά , θα ανεβαίνεις σε τιμή , θα ανεβαίνεις σε καύσιμα γενικά θα ξεφεύγεις.Το ίδιο έκανε ο γιος μου.Ξεκίνησε για Renault Twingo και κατέλη στο Peugeot 207 rally με 150 άλογα και σήμερα έχει μετανιώσει και λέει για δεν είχα πάρει το πρώτο. 

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Και εγώ θα σου να πας σε ένα από τα δύο πρώτα και να σταματήσεις το ψάξιμο.Πολύ καλά είναι και τα δύο δες τα και όποιο σου κάτσει με την πρώτη στο μάτι πάρτο.

όσο συζητάς και ψάχνεσαι θα ανεβαίνεις σε κυβικά , θα ανεβαίνεις σε τιμή , θα ανεβαίνεις σε καύσιμα γενικά θα ξεφεύγεις.Το ίδιο έκανε ο γιος μου.Ξεκίνησε για Renault Twingo και κατέλη στο Peugeot 207 rally με 150 άλογα και σήμερα έχει μετανιώσει και λέει για δεν είχα πάρει το πρώτο. 

Ολα τα αμαξια αν τα πας νορμαλ δεν καινε, η εστω στα ιδια χιλιομετρα καινε παραπλησια (βεβαια οταν εχεις αλογα το πατας περισσοτερο, νορμαλ ειναι αυτο).
Αν το Rallye το παταει επειδη εχει 150 αλογα λογικο να καιει παραπανω, υποψην ομως πως σε ενα ταξιδι με 100-120 χιλιομετρα συνεχεια στο κοντερ παιζει να καψει Λιγοτερα απο το Twingo εφοσον εχει περισσοτερη ανεση η μηχανη του.
Και κακα τα ψεματα πηγαινε να κανεις μια προσπεραση σε φορτηγο με το ενα και κανε και με το αλλο και οι διαφορες ειναι χαοτικες.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Vtsola είπε

καλημερα σας..ειμαι 22 ετων και μετα την επερχομενη επιτυχια μου στις πανελληνιες σε σωμα ασφαλειας της Αθηνας κοιτω με τους γονεις μου για καινουργιο αμαξι μαξ μεχρι 12.500 κοστος..καταληξαμε σε hyundai i20 ,toyota yaris και mitsubishi space star 2020...θα ηθελα να ρωτησω πιο απο τα παραπανω προτεινετε? σχετικα με αξιοπιστια κοστος service και φτηνα ανταλλακτικα? αλλα και οδηγικα? ειμαι θα λεγα ενας ηρεμος οδηγος χωρις να πιεζω το οχημα..επισης να κοιταξω για βενζινη η πετρελαιο? καθε γνωμη δεκτη

Μια που θα πας από hyundai για το i20 ρίξε και μια ματιά στο καινούργιο i10. Είναι καλά εξοπλισμένο και διαβάζω από πολλούς πολύ αξιοπρεπή σχόλια για τους χώρους, άνεση και συμπεριφορά (πάντα για τη τιμή του). 

Επειδή μιλάς για σώματα ασφαλείας αν παίζουν μεταθέσεις, αποσπάσεις κτλ θα σου πρότεινα να αποφύγεις το αέριο ,με τον φόβο να μην έχεις κοντά σου πρατήριο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει χώρους (για την κατηγορία του) , 7 χρόνια εγγύηση , μοτέρ της Hyundai (ρουφάει δηλαδή) , πέρνει κι αυτό υγραέριο άνετα για τυχών αργότερα , λογικά πιο μικρό από το i20 . 
Εμένα δε μου άρεσε ,παρά μόνο η xline αλλά ανέβαινε αρκετά .
Edit : Εννοείται το 1200cc , 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω καταλήξει στο yaris..το ερώτημα είναι ωστόσο αξίζει το υβριδικό; τι οφέλη θα χω σε σχέση με συμβατικό;απόσβεση σε πόσο καιρό θα κάνω; και επίσης αν πληρώσω μετρητά θα πάρω έκπτωση;εννοώ όλα μαζί τα χρήματα απευθείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Καλημέρα έχω καταλήξει στο yaris..το ερώτημα είναι ωστόσο αξίζει το υβριδικό

Πόσο στο αφήνουν κλειδί?

Ποια χλμ θα κάνεις/έτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Καλημέρα έχω καταλήξει στο yaris..το ερώτημα είναι ωστόσο αξίζει το υβριδικό; τι οφέλη θα χω σε σχέση με συμβατικό;απόσβεση σε πόσο καιρό θα κάνω; και επίσης αν πληρώσω μετρητά θα πάρω έκπτωση;εννοώ όλα μαζί τα χρήματα απευθείας

Αν η χρηση σου ειναι αποκλειστικα μεσα στην πολη και στο σταματα-ξεκινα ισως αξιζει το υβριδικο της toyota και ο τροπος που λειτουργει.

Αν οι διαδρομες σου ειναι μεγαλυτερες και πας συχνα πανω απο 60,μαλλον οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, Vtsola είπε

Καλημέρα πέτυχα την αλλαγή μοντέλου στο i20 στην αντιπροσωπεία έχει το τελευταίο κομμάτι,παίζει απο 11990 να πάρω έκπτωση;

Παίζει να σου είπαν μήπως πότε περιμένουν να έρθει το καινούργιο μοντέλο i20? Έχω ρωτήσει αλλά ακόμα στο περίμενε με έχουν...
Στα 11990 νμζ είναι η αρχική έκδοση active με τα 75 άλογα, το οποίο δεν είμαι καν σίγουρος αν έχει ηλεκτρικούς καθρέπτες...
Από εκπτώσεις, με τηλ. και σε άλλες αντιπροσωπείες, παζάρι κλπ. πιστεύω ένα 500αρικο  μπορείς να το πάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christos Vvs είπε

Παίζει να σου είπαν μήπως πότε περιμένουν να έρθει το καινούργιο μοντέλο i20? Έχω ρωτήσει αλλά ακόμα στο περίμενε με έχουν...
Στα 11990 νμζ είναι η αρχική έκδοση active με τα 75 άλογα, το οποίο δεν είμαι καν σίγουρος αν έχει ηλεκτρικούς καθρέπτες...
Από εκπτώσεις, με τηλ. και σε άλλες αντιπροσωπείες, παζάρι κλπ. πιστεύω ένα 500αρικο  μπορείς να το πάρεις...

Είπαν το περιμένουν μέσα Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη το αργότερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...