Προς το περιεχόμενο

Αγορα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ μικρου αυτοκινητου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, filarhos είπε

Το 110 c3 το έχει οδερφος μου και όταν ήταν να το πάρει χώρος να οδηγήσω το 85αρι τον προετρεψα να πάρει το 110. Και καλά έκανα. Είναι επαρκεστατος έως και γρήγορο με αυτόν τον κινητήρα. Θεωρώ ότι τέτοιοι κινητήρες δεν έπρεπε να μπαίνουν σε αυτοκίνητα της κατηγορίας αλλά μόνο σε αυτά που ειναι φτιαγμένα για πόλη.

Συγκριτικά με το πουντο πετρέλαιο που έχω, είναι πιο δυνατό και πολύ άνετο σε ταξίδι. Μειονέκτημα η κατανάλωση που το πουντο δίνει ρέστα, υπό συνθήκες μπορεί να γράψει και τη μισή (καλά υπερβάλλω αλλά το 4 έναντι 6 είναι ρεαλιστικό) και καύσιμο πετρέλαιο.

Πολύ καλή αγορά!!!

Μέχρι και πέρσι που τα ειχαμε δει ολα ήταν η καλύτερη αγορά με διαφορά από ότι έδιναν οι άλλες εταιρείες, με τα δικά μας κριτήρια. Πριν το c3 ήταν για το πόλο (+2χιλιαδες) αλλά δεν μου άρεσε ο κλειστοφοβικος χώρος του οδηγού (ενώ το προηγούμενο prefl δεν ήταν έτσι...). 

Το μόνο που μου άρεσε εξίσου ήταν το κορσα..Μετά είδα ότι έχουν ίδια μηχανή κτλ και ηρέμησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Το μόνο που μου άρεσε εξίσου ήταν το κορσα..Μετά είδα ότι έχουν ίδια μηχανή κτλ και ηρέμησα

Πέρσι δεν υπήρχαν τα νέα 208 και κορσα, αν και λίγο που τα έχω δει έχουν ανέβει οι τιμές τους και έχουν μικροτερους χώρους από το c3.

Έκανες πολύ καλή αγορά και 3 χρόνια παλαιότερη σχεδίαση δεν είναι τίποτα σπουδαίο γιατί το αυτοκίνητο τα έχει όλα εκτός όλων των νέων συστημάτων ασφαλείας που και τα άλλα τα χρεώνουν επιπλέον...

Σκέψου εγώ αγόρασα το 2015 αυτοκίνητο που ήταν στην αγορά από το 2006 και με δύο αερόσακους λιγότερους. Μιλάω για το punto 1.3d.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vtsola είπε

Την sport πήρα σε λευκό..Γιατί σκέφτηκα οτι ναι μεν είναι μοντέλο του 17 ωστόσο απο το εργοστάσιο έχει λίγο καιρό που βγήκε..μακάρι ν δικαιωθω..και εφοσον και η οπελ φοράει ίδιο κινητήρα προτίμησα αυτό

Τους είπα χθες οτι έκλεισα το οπελ με τάδε τάδε εξοπλισμό Και σήμερα καταθέτω τα χρήματα..και μου πρόσφεραν αυτό μετά..μάλλον λογω αλλαγής μοντέλου

Καλοτάξιδο. Καλή επιλογή το συγκεκριμένο μοντέλο, ειδικά αν ήταν στοκ κι όχι μετάχειρο. Είδες το βιβλίο service? Πόσα χλμ έγραφε στο καντράν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Cenio είπε

Καλοτάξιδο. Καλή επιλογή το συγκεκριμένο μοντέλο, ειδικά αν ήταν στοκ κι όχι μετάχειρο. Είδες το βιβλίο service? Πόσα χλμ έγραφε στο καντράν;

Όχι δεν είδα γιατί δεν το χε έτοιμο στην έκθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Όχι δεν είδα γιατί δεν το χε έτοιμο στην έκθεση...

Πρώτα το βλέπεις, ελέγχεις χλμ, βιβλίο service, γρατσουνιές και χτυπήματα μέσα έξω και περιμετρικά, καπό, μηχανή κλπ στην ανάγκη φωνάζεις έναν μάστορα από συνεργείο της γειτονιάς σου αν δεν έχεις άλλο γνωστό, τ ανεβάζετε στην μπάρα, κοιτάτε τα πάντα από κάτω για χτυπήματα σασί κλπ και μετά ακουμπάς το χρήμα. Μην πάρεις γουρούνι στο σακί...

Επεξ/σία από Cenio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cenio είπε

Πρώτα το βλέπεις, ελέγχεις χλμ, βιβλίο service, γρατσουνιές και χτυπήματα μέσα έξω και περιμετρικά, καπό, μηχανή κλπ στην ανάγκη φωνάζεις έναν μάστορα από συνεργείο της γειτονιάς σου αν δεν έχεις άλλο γνωστό, τ ανεβάζετε στην μπάρα, κοιτάτε τα πάντα από κάτω για χτυπήματα σασί κλπ και μετά ακουμπάς το χρήμα. Μην πάρεις γουρούνι στο σακί...

Καινούριο αγοράζει ο άνθρωπος όχι μεταχειρισμένο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Καινούριο αγοράζει ο άνθρωπος όχι μεταχειρισμένο

Πού το ξέρει ρε Τσόφρα; Μοντέλο '17 δεν είπε; Πώς θα το εξακριβώσει αν δεν το ελέγχξει; Επειδή τον διαβεβαιώσανε; Και τα λαμόγια μοιράζουν διαβεβαιώσεις με την οκά, τσάμπα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Cenio είπε

Πού το ξέρει ρε Τσόφρα; Μοντέλο '17 δεν είπε; Πώς θα το εξακριβώσει αν δεν το ελέγχξει; Επειδή τον διαβεβαιώσανε; Και τα λαμόγια μοιράζουν διαβεβαιώσεις με την οκά, τσάμπα είναι.

Μοντέλο του 17 εννοεί ότι τότε βγήκε το μοντέλο , αν έχω καταλάβει καλά απο όταν ξεκίνησε το ποστ μιλάει για καινούρια αμάξια , όχι μεταχειρισμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή, βρε αδερφέ, πού δεν παίρνει "φρέσκο" πράμα ολοκαίνουριο, του κουτιού που λέμε, ο πελάτης δικαιούται να προβεί σε κάθε εξονυχιστικό έλεγχο. Δεν είναι και λίγα τα σκάνδαλα με γνωστές αντιπροσωπείες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη που εμπορεύονταν μεταχερισμένα για ολοκαίνουρια. Μιλάμε για αντιπροσωπείες κανονικές εγκληματικές οργανώσεις με δικαστικά παρατράγουδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι όχι εννοώ το c3 έχει κυκλοφορήσει το 2017 σε αυτήν την έκδοση .η αντιπροσωπεία είναι στην Αλεξανδρούπολη εξαιρετική και μου πε απο εργοστάσιο βγήκε πρίν 1 μήνα..Υπάρχει και θα δω και αριθμό πλαισίου

Επεξ/σία από Vtsola
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Όχι όχι εννοώ το c3 έχει κυκλοφορήσει το 2017 σε αυτήν την έκδοση .η αντιπροσωπεία είναι στην Αλεξανδρούπολη εξαιρετική και μου πε απο εργοστάσιο βγήκε πρίν 1 μήνα..Υπάρχει και θα δω και αριθμό πλαισίου

Γι΄ αυτό ρώτησα αν αγοράζεις στοκ ή μετάχειρο. Προφανώς αγοράζεις στοκ κι όχι μετάχειρο. Αυτό όμως πρέπει να αποδεικνύεται και από την κατάσταση του οχήματος κι όχι μόνο από τα χαρτιά. Γι΄αυτό σου λέω, πάρε τα μέτρα σου. Στην ανάγκη πλήρωσε 50-100 ευρώ έναν έμπιστο μηχανικό με καλές συστάσεις για να το ξεσκονίσει... Έτσι θα ΄χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

ΥΓ. Μοντέλο 2017 που να βγήκε πριν 1 μήνα από εργοστάσιο με ημερομηνία παραγωγής 6/2020 μοιάζει απίθανο! Μάλλον αποθήκη θα σου είπανε. Πάντως, ψάξτο καλά...

Επεξ/σία από Cenio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι δεν έχει ακόμα ανανεωθεί δλδ το τελευταίο μοντέλο που κυκλοφορεί σήμερα είναι του 2017. Δεν αλλάζει κάτι. Ίσα ίσα, ακόμη χειρότερα! Υπολόγισε πόσα μεταχειρισμένα και τρακαρισμένα υπάρχουν διαθέσιμα στην 4ετία. Βούτυρο στο ψωμί των "εξυπνάκηδων" για κομπίνες...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Seldon68 είπε

cenio δεν εχεις καταλαβει και αγχωνεις τον μικρο χωρις λογο.

mea culpa... φταίει λίγο και η ζέστη... φταίει και το ξερό μου το κεφάλι... και τα λαμόγια που τρώμε καθημερινά στη μάπα... Sorry μικρέ! 😄

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...