Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, brashed55 είπε

Ο κλασικός ξεφτίλας ξερόλας που αγοράζει ιαπωνικό φέρετρο της δεκαετίας του 90 και κατηγορεί τα σύγχρονα αυτοκίνητα (που δε μπορει να αγοράσει γιατί είναι φτωχομπινές) ως τσίγγινα.

Δείτε εδώ το ιαπωνικο φέρετρο που προτείνει ο ξερόλας

Κι εδώ δείτε ένα σύγχρονο τσίγγινο, που δεν προτείνει ο ξερόλας.

ΠΑΡΤΑ ΝΑ ΜΗ ΣΤΑ ΧΡΩΣΤΑΩ...🖐🖐🖐🖐🖐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

Ακριβώς έτσι......! 😎

Επειδή τυχαίνει να έχω αντίστοιχα παλιότερης σχολής πυραυλακι και σύγχρονο χαζό-suvάκι , για οικογενειακό είναι απλώς υπέροχο!

Σε τέτοιο βαθμό μάλιστα που πιάνω αρκετές φορές  τον εαυτό μου να ανυπομονώ να φορτώσω την οικογένεια και να πάμε βολτίτσα εκτός Αθηνών

2 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Η ιστορία τσοφρας no2 ξανά γυρίζεται !! 

Μπορεις να μου στείλεις την αγγελία σου?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Ρε παιδιά το nissan qashqai δεν βλέπω να το προτείνει κανένας γιατί έτσι ;

Το qashqai αλλάζει γενιά σε πολύ λίγο καιρό. Ωστόσο μια χαρά είναι και το απερχόμενο απλά λίγο γερασμένο και στο εσωτερικό φαίνονται λιγάκι τα χρόνια του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να κάνεις έρευνα σε μάντρες στην Αθήνα. Να δεις ποιες εμπορεύονται αυτοκίνητα της κατηγορίας ίδιας με το δικο σου και εν συνεχεία, να τους πάρεις ένα τηλέφωνο και να τους πεις την περίπτωση σου. Επειδή στανταρ για να σου πούνε τιμή αγοράς θα σου ζητήσουν να το δούνε, θα πρέπει ένα Σαββατο (λέω εγώ) να κατέβεις και να κάνεις ένα κύκλο σε αυτά τα 5-6 μαγαζιά που θα βρεις. Θεωρώ ότι όλο και κάποιος θα σου κάνει μια αξιοπρεπή προσφορά. Ταπεινή μου άποψη, αν πάρεις 9k να ανοίξεις σαμπάνιες...

Καλοπούλητο εύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δες πόσο πωλούνται κατά μέσο όρο τα αυτοκίνητα της iδιας μάρκας, εξοπλισμού και χιλιομέτρων με το δικό σου στο car και βάλτο λίγο παρακάτω σε τιμή. Στη συνέχεια ρώτα σε μερικές μάντρες ή την αντιπροσωπεία πόσο στο παιρνουν για μετρητά ή ανταλλαγή. Συνήθως αυτοί όλοι πάνε για 1000-1500€ οπότε από την τιμή που θα σου πουν πρόσθεσε περίπου 1000+ και υπολόγισε ότι κάπου εκεί θα το δώσεις. Μπορεί να θεωρείς ότι το αυτοκίνητό σου είναι τέλειο και αξίζει πολλά χρήματα αλλά συνηθως και δυστυχώς η αγορά εχει άλλη γνωμη. Καλή επιτυχία

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζεις νεες φωτο. μερικες απο αυτες βαλε τον αντρα σου να σε βγαλει να το οδηγεις. Με μαγιο. χωρις να αποκαλυπτεις πολλα.

Θα δεις ποσο θα αυξηθει η κινηση της αγγελιας.

Μην το κοροιδευεις.

πριν λιγα χρονια αλλος πουλησε αμεσως ενα αυτοκινητο διαφημιζοντας το με κοπελες που το πλεναν.

Αστο στα 9500 μαζι με νεες φωτο και βλεπεις.

Ακου, στο εχουν πει πολλες φορες και μαλλον δεν το χεις κανει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Τώρα φίλε μου λίγο δύσκολο γτ είμαι εκτός Βόλου..... Προσπαθώ να το χωνέψω προς το παρόν για να δούμε τι θα ακούσουμε την Δευτέρα!!!! Αν με συμφέρει η vw κλείνω ή tigouan ή golf 

Η αντιπροσωπίες αγοράζουν πιο φθηνά και απο μάντρες . Καλύτερα να το δώσεις σε τιμή να φεύγει σε ιδιώτη και πάρε αυτό που σου αρέσει .
Άσχετο αλλά δες και το Hyundai Tucson ,έχει χώρους , πολύ πλαστικό αλλά εργονομικό και το diesel ούτε που ακούγεται και ροπάρει άψογα για Πήλιο και φορτωμένο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι σχεση εχει η εμφανιση του αλλου με την κατασταση του αυτοκινητου και πως θα βοηθησει στην πωληση του? Ελπιζω να κανετε πλακα..

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2020 στις 2:30 ΜΜ, karaflos33 είπε

Οταν κουβαλάει η κια κ η hyundai ολη αυτη τη κακη ιστορία για τα παλιά μοντέλα πχ ατος και αεροπλάνο να βγάλει η ρετσινια δε φευγει 

Είχες KIA ή Hyundai ποτέ στην κατοχή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Οχι φιλε με φυλαξε το μυαλο μ απο αυτες τις υπερ παραγωγες της αυτοκινησης 

Χιουμοριστικό αλλά δεν έδωσες και καμιά βάση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Παιδιά η αγανακτισμένη είναι άκρως δυσαρεστημένη!!!! Ο μ@@@@@@ μου το παίρνει 6,000€ και το καινούργιο μου το αφήνει 26,000€ 
Οποτε καταλαβαίνετε ότι ενεργοποιείται το σχέδιο νούμερο 2 αποκλειστικά σε ιδιώτη 

Εγώ πάλι πιστεύω πως απλά δεν το ήθελε ανταλλαγή, και πως οι 6.000€ που σου πρόσφερε ήταν απλά για να σε αποφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι πιστεύω πως απλά δεν το ήθελε ανταλλαγή, και πως οι 6.000€ που σου πρόσφερε ήταν απλά για να σε αποφύγει.

Ρε μάγκες..... ας το πάρει κάποιος να κλείσει επιτέλους αυτό το thread..... 🥵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2020 στις 9:15 ΜΜ, Aganaktismeni είπε

Παιδιά καλησπέρα σας !! Έχω αγανακτισει με την πώληση του αυτοκινήτου μου και θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω ένα Peugeot 208 μοντέλο του 2018 με 23,000 χλμ σε αγγελία εδώ και ένα χρόνο και το ενδιαφέρον είναι μηδαμινό (σχεδόν 10 άτομα σε ένα χρόνο) Το πήρα 14,000€ και το πουλάω 10,000€  Κάνω κάτι λάθος ;;;;

Περίπου 20% με το που βάζεις το κλειδί στην μίζα και άλλο ένα 10% τα 2 χρόνια που πέρασαν πήγαινες στην καλύτερη για 9800 (και γώ παθών με καινούργιο).

Δυστυχώς άργησες. Έπρεπε να προλάβεις το νέο μοντέλο που βγήκε.

Διέγραψε την αγγελία τελείως και ανέβασε νέα με φωτογραφίες έξω οπως είπε και ένας φίλος. Επίσης -φιλικά- δεν με ενδιαφέρουν αυτά που γράφεις:

1ο χέρι - Ελληνικής Αντιπροσωπείας - Eντός Εγγύησης (αν είναι) -Ατρακάριστο - Service μόνο σε αντιπροσωπεία. Αυτά θα έπρεπε -θεωρώ- να ειναι πρώτα.

Οικονομικό και μαζεμένο με βοηθήματα parking, multimedia κτλ (για να στοχεύσεις πχ γονείς που θέλουν για το παιδί τους ενα αυτοκίνητο).

Αν μπορείς κάνε υπομονή. 1 καλή περίοδος είναι Σεπτέμβρης και μετά τέλος του χρόνου (και για το καινουργιο που ψάχνεις)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, karaflos33 είπε

Φιλαρακι κανένα προβλημα με hyundai γιατι δεν ειχα. Τιμια αυτοκινητα για να σε κουβαλανε αλλα ως εκει 

Νταξ, επιχείρημα σε λέω . Ψάρωσα και περίμενα απάντηση ο μπουφ!

 Σε λίστα αγνόησης ,καλή συνέχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2020 στις 10:32 ΜΜ, Aganaktismeni είπε

Γι αυτό ζητάω και εγώ την βοήθεια σας για να δω πως θα αυξήσω την ζήτηση!!

να αυξήσεις τη ζήτηση θες ή να το πουλήσεις? αυτοί εδώ τι ήθελαν ακριβώς?

Στις 27/6/2020 στις 9:15 ΜΜ, Aganaktismeni είπε

και το ενδιαφέρον είναι μηδαμινό (σχεδόν 10 άτομα σε ένα χρόνο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...