Προς το περιεχόμενο

Χτυπησα προφυλακτηρα αλλου αυτοκινητου και εφυγα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, adi32 είπε

Είμαι  παράνομος εγώ και όλοι οι ένοικοι που δεν μπορούμε να βγούμε από την πολυκατοικία μας και όχι αυτός που κλείνει την είσοδο. 

Ωραίος

Αυτός πάντως δεν είναι παράνομος. Απλά δεν παρκάρουμε μπροστά από πιλωτες λόγω κατανόησης. 

Έχει τύχει όμως να έχω αρραξει με αλαρμ και εγώ μέσα στο αμάξι και έρχεται ο ιδιοκτήτης του πάρκινγκ εξαγριωμένος με στιλ θα σε @@  ενώ μπορούσε απλά να πει ένα φύγει πιο ευγενικά. Ε αρραζω και εγώ και του λέω δεν φεύγω φώναξε αστυνομία. Ούτε που το τόλμησε. Να μη τα πολυλογω του είπα πολύ ευγενικά ότι αν θέλει να έχει τέτοιες απαιτήσεις να πληρώσει θέση στο Δήμο αλλιώς τσάμπα μάγκες άλλου και αφού ήρθε το άτομο που περίμενα έφυγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, efo355 είπε

Αυτός πάντως δεν είναι παράνομος. Απλά δεν παρκάρουμε μπροστά από πιλωτες λόγω κατανόησης. 

Έχει τύχει όμως να έχω αρραξει με αλαρμ και εγώ μέσα στο αμάξι και έρχεται ο ιδιοκτήτης του πάρκινγκ εξαγριωμένος με στιλ θα σε @@  ενώ μπορούσε απλά να πει ένα φύγει πιο ευγενικά. Ε αρραζω και εγώ και του λέω δεν φεύγω φώναξε αστυνομία. Ούτε που το τόλμησε. Να μη τα πολυλογω του είπα πολύ ευγενικά ότι αν θέλει να έχει τέτοιες απαιτήσεις να πληρώσει θέση στο Δήμο αλλιώς τσάμπα μάγκες άλλου και αφού ήρθε το άτομο που περίμενα έφυγα.

Όσες φορές έχουμε φωνάξει την αστυνομία έχει έρθει και τους έχει κόψει κλήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, efo355 είπε

Αυτός πάντως δεν είναι παράνομος. Απλά δεν παρκάρουμε μπροστά από πιλωτες λόγω κατανόησης. 

Έχει τύχει όμως να έχω αρραξει με αλαρμ και εγώ μέσα στο αμάξι και έρχεται ο ιδιοκτήτης του πάρκινγκ εξαγριωμένος με στιλ θα σε @@  ενώ μπορούσε απλά να πει ένα φύγει πιο ευγενικά. Ε αρραζω και εγώ και του λέω δεν φεύγω φώναξε αστυνομία. Ούτε που το τόλμησε. Να μη τα πολυλογω του είπα πολύ ευγενικά ότι αν θέλει να έχει τέτοιες απαιτήσεις να πληρώσει θέση στο Δήμο αλλιώς τσάμπα μάγκες άλλου και αφού ήρθε το άτομο που περίμενα έφυγα.

Αν καποιος εχει παρκινγκ στο σπιτι του (πυλωτη) και εχει πληρωσει για αδεια εννοειται πως απαγορευεται να παρκαρεις μπροστα. Το εχουμε εξαντλησει αυτο το θεμα σε προηγουμενα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιας και αναρωτιούνται πολλοί με ποιο σκεπτικό σηκώνεται και φεύγει εκείνος που χτυπάει κάποιον άλλον, πιστεύω πως σε αρκετές περιπτώσεις πρόκειται για επαγγελματίες οδηγούς που ούτως ή άλλως κυκλοφορούν πολλές ώρες κάθε μέρα και που δε θέλουν να εκτεθούν στους εργοδότες τους. 

Ναι, η ασφάλεια θα πληρώσει και δε θα επιβαρυνθεί περαιτέρω ο εργοδότης, αλλά δε θα χαρεί καθόλου που ο οδηγός του ενεπλάκη σε ατύχημα.

Προφανώς και είναι λάθος, δεν τίθεται αμφισβήτηση, απλά καλώς ή κακώς σε τέτοιες περιπτώσεις ο οδηγός σκέφτεται ότι δε θέλει να χάσει τη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη προηγούμενη βδομάδα βρήκα και γω αυτό κάτω ακριβώς από το σπίτι μου (και με φουλ άπλα πισω-μπρος). Υπόψιν ο προφυλακτήρας ήταν καινούργιος..!! Εννοειται κανείς δεν ήξερε τίποτα και δε βρήκα κανένα σημείωμα..

Topic Starter επειδη ειναι μαθηματικα σιγουρο πως θα σου συμβει και σενα  αργα ή γρήγορα.. ψαξε βρες αυτον που γρατζουνισες.. μπορει αυτο το μηνα να μην εχει 50-100-200€ να φτιαξει τη ζημια του

883844E8-1766-435E-9446-74BC4A813B1D.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλτε καμιά κάμερα παιδιά.

Μην περιμένετε να φιλοτιμηθεί κανένας...

Οι περισσότεροι σκέφτονται (για να μην έχουν και τύψεις) «σιγά μωρέ, γι αυτό είναι οι προφυλακτήρες, αν δεν του το ‘τρωγα εγώ σήμερα θα το έκανε κάποιος άλλος αύριο, και τι έγινε» και την κοπανάνε.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Βάλτε καμιά κάμερα παιδιά.

Μην περιμένετε να φιλοτιμηθεί κανένας...

Οι περισσότεροι σκέφτονται (για να μην έχουν και τύψεις) «σιγά μωρέ, γι αυτό είναι οι προφυλακτήρες, αν δεν του το ‘τρωγα εγώ σήμερα θα το έκανε κάποιος άλλος αύριο, και τι έγινε» και την κοπανάνε.

Και καμερα να βαλεις δεν μπορεις να κανεις κατι, ειναι παρανομο να καταγραφεις τον δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, adi32 είπε

Κάμερες ασφαλείας έπρεπε να είχαν όλοι οι δρόμοι για να μην υπάρχουν ούτε τέτοια φαινόμενα ούτε εγκλήματα. 

Πλάκα κάνεις έτσι;Πόσες εκτελέσεις/ξυλοδαρμούς/μαχαιρώματα κλπ, έχεις δει μέρα μεσημέρι να γίνονται, σε ειδήσεις και σε σχετικά site, που έχουν καταγραφεί από κάμερες;

Αμέτρητα.....

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, _BASSstarlet_ είπε

Πλάκα κάνεις έτσι;Πόσες εκτελέσεις/ξυλοδαρμούς/μαχαιρώματα κλπ, έχεις δει μέρα μεσημέρι να γίνονται, σε ειδήσεις και σε σχετικά site, που έχουν καταγραφεί από κάμερες;

Αμέτρητα.....

Πολλά αλλά λόγω των καμερών έχουν συλληφθεί 

Αν χτύπαγες αυτοκίνητο και ήξερες ότι καταγράφεσαι θα έφευγες έτσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Και καμερα να βαλεις δεν μπορεις να κανεις κατι, ειναι παρανομο να καταγραφεις τον δρομο.

Αρκεί που μπορείς να βρεις τον υπεύθυνο.

Δεν χρειάζεται να παρουσιάσεις επίσημα κανένα video και να μπλέξεις με gdpr.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...