Προς το περιεχόμενο

UGO UBS-1589 SOUNDCUBE 10W BLUETOOTH WIRELESS SPEAKER 14.90 Ευρω - e-shop.gr


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

😃Ε ναι, και για να λες μετά το παρέλαβα ανοιγμένο!😃

Πάντως εγώ που το παρέλαβα σήμερα, η ταινία ασφαλείας ήταν ήδη κομμένη και πιθανόν όπως το είδα να είχε βγει και το μηχάνημα απ το σελοφάν και να είχε ξαναμπεί. 'Ημουν έτοιμος να δω πρόβλημα και να το γυρίσω αλλά όσο το βλέπω λειτουργεί μια χαρά (μόνο την μπαταρία του δεν έχω δοκιμάσει). Στο remote είχε την ταινία για την μπαταρία. Τώρα είναι επιστροφή; τα ανοίγουν δειγματολειπτικά; ποιος ξέρει...

Ο ήχος του για την τιμή του και το μέγεθος του είναι άψογος για εμένα για τον σκοπό που το πήρα. Ωραίο μπάσο καλύτερο και από του sp6000 που είχαμε πάρει και δυνατός ήχος. Εντελώς αψυχολόγητο να μην βάλουν volume up/down στο remote παρά μόνο mute αλλά για 15 ευρώ ας μην πολυγκρινιάξω για αυτό.

Γουστάρω τρελά που σε σχέση με ένα άλλο που έχω για το μπαλκόνι (μεγάλο και καλό και πιο ακριβοπληρωμένο, αλλά όχι τόσο καλό ήχο όσο αυτό) αυτό φορτίζει ακόμα και με ένα powerbank

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά το ραδιόφωνο παίζει καλά σε εσάς? Εμένα κάνει πολλά παράσιτα και ένα σαν σφύριγμα. Όταν πιάνω την κεραία βελτιώνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ξεχασα να σας πω, σε σχεση με το Toproad που ειχα ποσταρει στην αρχη οτι ειναι ακριβως τα ιδια, στο Ugo που πηραμε εχουν κανει καποιες περικοπες, πχ

Δεν εχει ενταση στο remote ενω στο Toproad εχει

Δεν εχει ενδειξη καθολου της μπαταριας στην οθονη, ουτε φωνητικα λεει οταν τελοιωνει η μπαταρια, ενω στο Toproad εχει και τα δυο αυτα

Σε εμας οταν φτασει στο τελος η μπαταρια απλα κανει 2 μπιπ και μετα απο λιγο κλεινει

Η οθονη του, ειναι διαφορετικη στο δικο μας

Προφανως, κοψανε καποιες λεπτομερειες, για καποια μικρη μειωση τιμης? Ισως, δεν γνωριζω σιγουρα

Απλα κανανε καποιες μικρες περικοπες, ισως απλα για να μην μοιαζει στο προτοτυπο (Toproad) σε ολα, τακτικη του εργοστασιου πιθανον για να μην φαινονται τα ιδια σε ολες τις διαφορετικες εταιριες που τα πουλανε με το δικο τους ονομα

9 λεπτά πριν, de_thymamai είπε

Ρε παιδιά το ραδιόφωνο παίζει καλά σε εσάς? Εμένα κάνει πολλά παράσιτα και ένα σαν σφύριγμα. Όταν πιάνω την κεραία βελτιώνεται.. 

Σε μενα προσωπικα το ραδιοφωνο παιζει καλα, παιζει ρολο και που μενεις εννοειτε, εγω κεντρο αθηνα πιανω πολυ καλα γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Craven είπε

Γουστάρω τρελά που σε σχέση με ένα άλλο που έχω για το μπαλκόνι (μεγάλο και καλό και πιο ακριβοπληρωμένο, αλλά όχι τόσο καλό ήχο όσο αυτό) αυτό φορτίζει ακόμα και με ένα powerbank

Απο περιεργεια, ποιο ειναι το ακριβοπληρωμενο που λες οτι εχεις, και ειναι καλυτερο το Ugo? 

Τι μαρκα μοντελο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, aspirini είπε

εχει καταλαβει καποιος πως αποθηκευουμε σταθμους στα fm? γινεται αποκλειστικα απο το τηλεκοντρολ ?

κρατάς πατημένο το Play/Pause. Έτσι, ανιχνεύει και αποθηκεύει τους σταθμούς.

RTFM φίλε μου 😁😁

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, aspirini είπε

εχει καταλαβει καποιος πως αποθηκευουμε σταθμους στα fm? γινεται αποκλειστικα απο το τηλεκοντρολ ?

πας στην λειτουργια radio και κρατας πατημενο το play / pause και το αφηνεις μονο του μεχρι να τελειωσει το search

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Απο περιεργεια, ποιο ειναι το ακριβοπληρωμενο που λες οτι εχεις, και ειναι καλυτερο το Ugo? 

Τι μαρκα μοντελο ειναι?

Όταν λέω ακριβοπληρωμένο εννοώ ακριβοπληρωμένο σε σχέση με αυτό που είναι καλύτερος ο ήχος, όχι ότι έδωσα καμιά περιουσία (αναλογία ποιότητας/τιμής ανάμεσα στα 2), αλλιώς ευχαριστημένος ήμουν και με εκείνο μέχρι που πήρα αυτό.

Ένα FP-910BT είχα πάρει πρόσφατα για την βεράντα απ τους γνωστούς στα παζάρια/λαϊκές που έτυχε να το δω (πήγαινα για κάτι καλό αρχικά για έξω αλλά λέω άστο του χρόνου)... skroutz έχει 18 ευρώ το απλό χωρίς το bt αυτό ήταν κάπου στο 20ρικο νομίζω... πάνε 2 μήνες και δεν θυμάμαι σίγουρα.. μπορεί να ήταν 18 ευρώ πχ και αυτό (δεν το βρίσκω με bt σε μαγαζιά για να συγκρίνω.. βρίσκω μόνο το FP-910RC το απλό). 

Καλό για αυτό που το ήθελα για τον πρωινό μπαλκονάτο καφέ με ραδιόφωνο, αλλά αυτό του θέματος έχει σίγουρα πολύ καλύτερο ήχο και θα χρησιμοποιηθεί και για άλλους σκοπούς (πχ για ταινία/αγώνα έξω με τον προτζέκτορα που έχει bt ήχο, στο γραφείο μου πάλι με τον προτζέκτορα κτλ) αλλά και στις διακοπές. 

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω κι εγώ οτι ούτε εμένα δουλεύει το τηλεκοντρόλ, όπως και ένα φίλου σε προηγούμενη σελίδα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια λειτουργία που χρειάζεται αποκλειστικά το τηλεκοντρόλ, αλλιώς να το κρατήσω ως έχει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Craven είπε

...

Ένα FP-910BT είχα πάρει πρόσφατα για την βεράντα απ τους γνωστούς στα παζάρια/λαϊκές που έτυχε να το δω (πήγαινα για κάτι καλό αρχικά για έξω αλλά λέω άστο του χρόνου)... skroutz έχει 18 ευρώ το απλό χωρίς το bt αυτό ήταν κάπου στο 20ρικο νομίζω...

10 € το απλό & 12 € το bt στο ΦΘΗΝΟΠΟΛΙΣ (Aθηνάς / Ομόνοια)...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχει διαπιστώσει κανείς πόσο κρατάει η μπαταρία? Με κανονικα επίπεδα έντασης. Επίσης να υποθέσω ότι δεν υπάρχει ένδειξη πλήρους φόρτισης, σωστά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

10 € το απλό & 12 € το bt στο ΦΘΗΝΟΠΟΛΙΣ (Aθηνάς / Ομόνοια)...

Καλά απ το να τρέχω ομόνοια, αν πχ το πήρα 18 πριν 2 μήνες 2 στενά από το σπίτι μου στην Λαϊκή, χαλάλι τα 6 ευρώ :) Την διαφορά θα την έτρωγα στα εισιτήρια ή στην βενζίνη και στον κόπο ;) Δεν είναι κακό πάντως αν το σκέφτεται κανείς.. λίγο η οθόνη του δεν έχει καθόλου καλές γωνίες θέασης και δεν φορτίζει και παίζει ταυτόχρονα (αν θες να ζήσουν οι μπαταρίες) αλλά κατά τα άλλα είναι αξιοπρεπέστατο και με καλό ήχο για τα 12 ευρώ που λες.

Πάντως για να επιστρέψουμε στο θέμα, αυτό του θέματος στο θέμα ήχου είναι ανώτερο κατά πολύ, ειδικά στο μπάσο. 

Σκέφτηκα εφόσον υπάρχει remote σε παρόμοια μοντέλα με αυξομείωση ήχου, μήπως ήμουν τυχερός οπότε έψαξα στα κοιτάπια μου και βρήκα ένα παλιό ir remote από μια παλιά λεντοταινία (αυτά τα άθλια remote προ RF) όντως τα μισά περίπου κουμπιά αντιστοιχούσαν σε κάποια λειτουργία, πχ βρήκα το off το 0,1,2,4,5 skip κτλ αλλά δεν βρήκα κάποιο να αντιστοιχεί σε volume up/down (όπως δεν βρήκα αρκετά άλλα πχ Mute, mode κτλ).  Σκέφτομαι μήπως χτυπήσω αυτό μπας και μου κάτσει από εκεί το remote (μιας και χρειάζομαι τα volume up/down, αλλά οκ δεν θα τα βάψουμε και μαύρα αν δεν κάτσει) https://www.aliexpress.com/item/32859165370.html  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλεύω κι εγώ να βρω τρόπο για αυξομείωση αλλά τζίφος, δοκίμασα ενισχυτές στο zaza remote μέσω ir κινητού αλλά βρήκα όλες τις λειτουργίες σχεδόν, εκτός απο την ένταση γκρρρρ...αν κάποιο τσακάλι το καταφέρει θα είναι μεγάλη μαγκιά. Εκτός βέβαια κι αν δεν το επιτρέπει το "hardware" του γιού-γκο

Επεξ/σία από satelitas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Craven είπε

 Σκέφτομαι μήπως χτυπήσω αυτό μπας και μου κάτσει από εκεί το remote (μιας και χρειάζομαι τα volume up/down, αλλά οκ δεν θα τα βάψουμε και μαύρα αν δεν κάτσει) https://www.aliexpress.com/item/32859165370.html  

Λογικα θα λειτουργει η ενταση με αλλο remote που εχει να εχει την λειτουργια Volume

Υπαρχει και φθηνοτερο και σε μαυρο χρωμα να ταιριαζει με το ηχειο μας

https://www.aliexpress.com/item/4000010016136.html?

https://ae01.alicdn.com/kf/U8b6ba65c3d2b465590a1438684fc9758d.jpg

Και οχι τιποτ αλλο αλλα αυτο το αναλογικο Volume που εχει στο ηχειο μας δεν το βλεπω και πολυ σοι και να μην δημιουργησει προβλημα στο μελλον, ηδη απο το ανεβασμα χαμηλωμα της εντασης που του κανω συχνα ηδη αρχιζει και ψιλοκολλαει, δεν ξερω αλλα οπως το κοβω δεν βλεπω να κραταει για πολυ καιρο, οποτε πλεον το θεωρω απαραιτητο να δουλευουμε την ενταση απο το Remote

Για 2.25 Ευρω που θα μας βγει το Remote σιγα τα λεφτα, πιστευω θα λειτουργει

(Και μας μενει και το Board να το χωσουμε καπου αν μας χρειαστει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...